www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 165) (3792505 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-15 17:50

>Mnie by wystarczyło żeby nie spali w "pracy" i rozumieli na co głosują i co mówią :-)


Wybór na prezydenta Słupska Roberta Biedronia budził wiele kontrowersji. W "praniu" okazało się, że wyborcy wiedzieli na kogo głosują.
Robert Biedroń kontynuuje zmiany w słupskim magistracie

>Prezydent miasta zdecydował się również obciąć premie dla urzędników. Trzech pracowników Zarządu Infrastruktury Miejskiej miało otrzymać w ciągu dwóch lat w sumie 300 tys. zł za nadzór nad budową zachodniej obwodnicy miasta. Rewolucja kadrowa była jednym z postulatów wyborczych Biedronia. Jego hasło brzmiało „Nareszcie zmiany”. W jego ocenie, miasto przez wiele lat było zakładnikiem układu partyjnego.

Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-15 18:01
Wyborcy chwalą sobie Biedronia. Jest to też dowód na to, że nie należy się kierować uprzedzeniami i leczyć z homofobii :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-15 18:42
Oh losie. Powiedz czy uwazasz za zasadne to ze bym teraz beckowego nie dostal oraz to ze nie moge rozliczyc ulgi na dziecko?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 12:27
Och, losie.:-) Jeśli kogoś stać na wiele, to ma gdzieś taką jałmużnę państwa. Jeśli ma mało, to czasem to jest kasa jak zbawienie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 13:51
Chodzi o zasadę. Ja jestem karany za to, że pracuję i sobie dobrze radzę. Inny za nieróbstwo dostaje nagrodę w postaci zasiłku. Gdzie tu logika? A wracając do dzieci? To moje jest mniej ważne dla Państwa?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 14:24
Już kiedyś toczyliśmy o to boje. Jesteś sprawny intelektualnie, poszczęściło Ci się, zarabiasz, sam stanowisz o sobie i o przyszłości dzieci. Inni mogą być po prostu inni. Biedny to nie zawsze nierób. Rogal nie upraszczaj. O nierobach to inny temat. Tylko, jeśli państwo tak w ogóle daje jałmużnę zamiast pracę, to jak ich odróżnić od tych, którzy nie zawinili? Kryterium jest dochód. Wymyśl coś lepszego, mówię bez ironii.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 14:37
Ale ja też wiele razy mówiłem, że ON nie mogącym pracować DAĆ godne pieniądze kosztem właśnie nierobów. Już wymyślam, moje dziecko ma taki sam brzuch jak sąsiadów, dajcie mi te ulgi. Nie większe, takie same.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-16 14:57
Rooogal?! :-) Uraniłowka, komuna Ci się marzy, czy co???? :-))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-16 15:50
No zaraz zaraz. Ja tez chce kase za nic. Nalezy mi sie.
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2015-04-17 10:52
Myślicie ze to bedzie takie sobie przejechanie ze wschodu na zachód?http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rajd-katynski-ochroni-nocne-wilki/sdwkhz
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-17 11:12
Moim zdaniem może się z tego zrobić zadyma. Kto ją wywoła to już inna sprawa. Do Berlina nie wjadą, to już zostało podane do wiadomości. 
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2015-04-18 18:19
ACTA to przy tym pikuś....
TTIP - co trzeba wiedzieć o umowie, przeciwko której protestuje Europa?

>Aktywiści z całej Europy protestują przeciwko TTIP - umowie o wolnym handlu między UE a USA. Demonstracje przeciwko temu porozumieniu odbędą się również w Polsce. Niektórzy eksperci przestrzegają, że fiasko umowy z USA może oznaczać, że UE pozostanie pod silną presją Rosji i straci swoją geopolityczną pozycję. Co trzeba wiedzieć na temat dokumentu i dlaczego budzi on tak duże kontrowersje?


>Organizatorzy Oddolnej Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej STOP TTIP! zebrali też wśród obywateli UE ponad 1,5 miliona podpisów pod petycją wzywającą Komisję Europejską do zaprzestania negocjacji z USA.

Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-04-19 08:20
TTIP  - sam skrót jest zagadkowy :-)   poważna sprawa,
Ciekawe jak na tym my wyjdziemy?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-19 09:26
Dobrze, że Nachbar zamieścił ten link. Nie wygląda to wesoło.
Cytat:"Wiele wątpliwości budzą też zapisy o arbitrażu, czyli mechanizmie wprowadzającym finansową odpowiedzialność państwa wobec korporacji, która straciła spodziewane dochody z powodu podjętych przez państwo decyzji. W styczniu głośny artykuł na ten temat opublikował na łamach brytyjskiego "Guardiana" dziennikarz śledczy George Monbiot.

"Już teraz na skutek umieszczenia takiego mechanizmu w mniejszych traktatach handlowych wielkie firmy rozpoczęły szereg procesów, których celem jest zablokowanie przepisów, które mogą pozbawić je w przyszłości zysków. Firma tytoniowa Philip Morris pozwała rządy Urugwaju i Australii za to, że próbują zniechęcić swoich obywateli do palenia papierosów. Szwedzka firma Vattenfall pozwała rząd Niemiec za wycofywanie się z energetyki jądrowej. Australijska firma pozwała rząd Salwadoru o 300 mln dol. odszkodowania za odmowę zgody na wydobycie złota z powodu obaw, że doprowadzi to do skażenia wody pitnej" - pisał. W Polsce jego tekst przedrukowała "Krytyka Polityczna"."koniec cytatu.

A Amerykanie sa znani z procesów i wysokich odszkodowań.
Europa powinna się trzymać razem. To niedoceniana siła. Jak Europa zaczęła rosnąć w siłę, to 'nagle' na świecie pojawił sie "kryzys" i zdusił wszystko w zarodku. Taki zbieg okoliczności, czy rację mają ci od teorii spiskowych? Nie wiem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 07:39
Nocował wczoraj u mnie Amerykanin. Matko jedyna, wczoraj kilka h i dziś rano musiałem mówić po angielsku. Mam taki zmęczony mózg jakbym się "Pana Tadeusza" na pamięć nauczył:) Bank Gospodarki Żywnościowej przetłumaczyłem jako Bank of Food Economy:)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-23 09:01
No i ręce chyba bolą :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 09:11
Nawet dałem sobie zadziwiająco dobrze radę choć oczywiście gramatycznie była tragedia:)
A tak na marginesie to ten typ jest wykształconym oczytanym gościem z biznes, jego pradziadek był Polakiem. Powiedział mi wprost. W razie wojny, USA nie będzie bronić Polski, ani nikogo innego poza rejonem Pacyfiku.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-23 09:34
A miałeś jakieś nadzieje, że będzie inaczej?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 10:23
Tu nie chodzi o moje nadzieję, tylko o to jak ciekawie jest porozmawiać z kimś kto postrzega dany problem z zupełnie innej perspektywy.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-04-23 11:06
Nawet z naszej własnej perspektywy doskonale to widać.
Oczywiście porozmawiać zawsze można. Zwłaszcza z myślącym człowiekiem. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2015-04-23 09:49
Mnie zapytał Niemiec o operę "Straszny Dwór" i co miałam zrobić? Jak mu wszystko wytłumaczyć, nawet tytuł, gdy się na co dzień języka nie używa. Poddałam się wtedy.:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 10:24
Ja miałem tłumaczkę pod ręką i google translator, ale starałem się walczyć sam. generalnie fajny gość, no i mam już gdzie spać na Florydzie. Niestety nie zaoferował się, że sfinansuje nam podróż:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:47
Po pierwsze rogaliku: gratulacje skoro się dogadałeś z Amerykaninem, powiedz jeszcze gdzie On mieszka na stałe, z jakiego jest stanu :-) Fakt rozmowa w j. obcym, nie używanym męczyyyy psychicznie strasznie :-(

Wiesz coooo.. nie wierzyłabym za bardzo w to, że...

>mam już gdzie spać na Florydzie<


No i na Florydzie mieszkają jednak głównie emeryci :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-23 13:06
Mieszka na stałe na Florydzie, jest tam szefem jakichś kolei.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-23 11:45
Zapytal akurat ciebie o Straszny dwor bo myslał ze ma ze straszną dwórka do czynienia.Znaczy miał racje.:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:52
Pouczałaś mnie Kobietka  to Ci napiszę: w-zetka to taka fantasmagoria :-( o co się bardzo stara.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-23 11:57
Tylko,ze nie zdaje sobie z tego sprawy.:-)))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-25 09:27
Bartoszewski unarl. Pomilczmy, wszak o zmarlych dobrze lub wcale.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-04-26 08:35

>Bartoszewski unarl. Pomilczmy, wszak o zmarlych dobrze lub wcale.


Więc milczmy, a nie jak Błaszczak.
Błaszczak komentuje śmierć Bartoszewskiego. "Nie będę mówił nt. jego zaangażowania politycznego"

>- Każda śmierć jest smutna. Minister Bartoszewski był więźniem Auschwitz, żołnierzem Armii Krajowej, powstańcem warszawskim i działaczem opozycji - mówił Mariusz Błaszczak z PiS. Poseł zaznaczył, że "szanuje powagę śmierci". - Dlatego nie będę się wypowiadał w kwestii jego zaangażowania politycznego ostatnich lat - dodał poseł.


I oto cała hipokryzja PiS-owca. Niby nic nie mówi, a jednak powiedział. Ile trzeba mieć w sercu nienawiści, aby w takiej chwili używać niedomówień w stosunku do osoby zmarłej.
Błaszczakowi i jemu podobnym polecam  cytat z  Ewangelii wg św. Marka. Pytanie tylko, czy są w stanie zrozumieć to przesłanie?
«Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-26 11:24
                        Serwus :-)
   Odejście Bartoszewskiego to dla mnie odejście człowiek który od lat mi imponował. Nie tylko wiedzą czy sposobem patrzenia na Świat ale także swoją niezwykłą żywotnością.
   Drugiej takiej osobowości już nie będziemy mieli - a szkoda !!
                                                                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-26 15:37
A w czym on taki wyjatkowy?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-26 16:29
Nie sposób wymienić wszystkich wyjątkowych cech lub też dokonań.
Dla mnie każdy taki patriota zasługuje na najwyższy szacunek.
                                         Waldi.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-26 17:56
Wymień 5.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 15:11
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Janina-Ochojska-wygrala-z-kolejarzami-Zmiany-w-Pendolino,wid,17489101,wiadomosc.html?ticaid=114c38&_ticrsn=3

I jak się czują ci, którzy na niej "psy wieszali"? Zawalczyła o wszystkich ON i wygrała. :-))))
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-04-27 16:23
[usunięte]
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-04-27 17:07
Masz wybór.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-27 17:08
Ja się z tym czuję nijak. Zrobiła zadymę z niczego.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-27 17:13
Nie uważam, że to było "z niczego". Ty pewnie tak uważasz, bo Twoje sprawy zdrowotne nie wymagają takich usprawnień.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-27 21:09
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-28 06:49
Ten link podałam właśnie z tego powodu co pisze Lidia, jak chcesz coś zmienić o to to walcz. Ochojska walczyła i wygrała :-) Twarda babka, życzę jej dużo zdrowia i wytrwałości :-)

El jest doskonałym przykładem: bez koneksji, bez pieniędzy, bez wykształcenia muzycznego i proszę... :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-28 08:10
Matko jedyna. Pracownicy PKP chcieli jej pomóc przy tym wsiadaniu, ale damie było mało. Nie było tak, że ją zostawili na peronie i kazali radzić sobie samej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 08:47
Nie o to mi chodzi. Wiadomo, że pracownicy zrobili co w danej chwili mogli i do nich nic nie mam. Chodzi o to, że dzięki nagłośnieniu przez z nią sprawy inni niepełnosprawni nie będą mieli podobnych problemów. Tak niewiele, a jednak tak wiele. Myślę Rogal, że rozumieją to osoby z dysfunkcją kończyn.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-28 09:05
Ale jakich problemów? Każdy wsiądzie tak czy inaczej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 09:24
Właśnie o to "inaczej " chodzi. Chciałbyś być wciągany za ręce na wysoki schodek pociągu? Uważasz, że to jest w dzisiejszych czasach ok? Sprawę załatwiono i widać można było zrobić to wcześniej gdyby ktoś pomyślał, ale nie dziwię się skoro nawet niektórzy niesprawni psy wieszali na osobie, która o nich zawalczyła.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-28 10:15
Aj przestań. Niby chcemy być tacy normalni, a wrażliwi jak panna na wydaniu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 10:26
Właśnie, chcemy być normalni. Niech więc normalnością będzie to, że zostaną usunięte bariery. Tym bardziej takie, które wymagają niewielkich nakładów, a nie upokarzającej nieraz pomocy.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-28 10:37
Jak to upokarzającej? Wiesz? Byłem w Japonii. Tam ON mają mają cuda techniki o jakich my tu nawet nie śniliśmy. Tylko wiesz co? Oni tam żyją w złotych gettach. Tego byś chciała? Jaka to ujma, gdy ktoś Ci pomoże własnymi rękoma zamiast posadzić na krzesełku?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 10:47
Nie byłam w Japonii jednak wiem, że długo nam takie "złote getto" jak mówisz, nie grozi.

>Jaka to ujma, gdy ktoś Ci pomoże własnymi rękoma zamiast posadzić na krzesełku? <


Nie ujma i chwała tym ludziom chętnym do pomocy, bo co byśmy bez nich zrobili w kraju gdzie nawet ON nie potrafi zrozumieć czym jest samodzielność dla niesprawnej ruchowo osoby. Smutne to.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-04-28 10:52
I ciesz się, że nam nie grozi, bo byś się czuła jak na niekończącym się turnusie, bez widoku ludzi zdrowych i normalnego świata.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-04-28 11:49
Na temat tego kraju nie wypowiadam się , bo niewiele wiem o tym co się tam dzieje, jednak sądzę, że skoro Ty będący ON coś tam widziałeś, to tak od razu w tych "złotych gettach" nie zamykają. :-)))))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 165) (3792505 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill