www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zespół Downa (2005 - wyświetleń)
- Autor marika29 Dodany 2015-07-07 19:28
Witam.Odbyłam właśnie komisje syna chorego na zD który ukończył 16 rok życia, nie potrafi sam się podpisać ani poruszać po mieście jednak zespół stwierdził w orzeczeniu iż niepełnosprawność jest umiarkowana symbol to 01 U. Wskazania dotyczące: od 1 do10  nie wymaga, nie dotyczy oprócz punktu 6 gdzie napisano wymaga. Jak mam to rozumieć? Całe życie sama wychowuje syna i Nie bardzo wiem co mam teraz zrobic,stracilam zasiłek,ubezpieczenie. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-07-08 15:29
Nie zgadzasz się z orzeczeniem to się odwołaj - musi być pouczenie.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2015-07-08 21:17
W tej sytuacji nalezy złożyć odwołanie od orzeczenia w terminie do 14 dni od daty otrzymania orzeczenia. Odwołanie należy złożyć zgodnie z pouczeniem umieszczonym pod orzeczeniem. Odwołanie składa się w siedzibie powiatowego zespołu. Od daty złożenia odwołania ten sam skład orzekający ma 7 dni na ponowne rozpatrzenie sprawy. Jesli przychyli się do odwołania, to wyda nowe orzeczenie. Jeżeli nie, to przekaze sprawe do wojewódzkiego zespołu orzekajacego.

Przykladowy wzor odwolania:

Imię i nazwisko              Data........
Adres

Wojewódzki Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w .......
za pośrednictwem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w ........

ODWOŁANIE

Odwołuję się od postanowień zawartych w orzeczeniu z dnia………  nr..............., dotyczących……... (wymienić punkty, co do których nie zgadza się Pan/Pani) i wnoszę o …………..(wskazać jakich zmian Pan/Pani oczekuje).
UZASADNIENIE
(Należy wskazać dlaczego punkty wymienione przez Pana/Panią powinny zostać zmienione, np.: ze względu na niezgodność ze stanem
faktycznym)

(Czytelny podpis osoby odwołującej się)
Nadrzędny - Autor marika29 Dodany 2015-07-09 14:44
Dzieki sliczne MrWoland. Napisalam zgodnie z podpowiedzia, od razu zanioslam, pani nie była zachwycona, poinformowała mnie ze w ciągu 7 dni beda to rozpatrywać ..,także jeszcze raz bardzo dziękuje.. Teraz walcze z urzędem pracy o zarejestrowanie się by mieć ubezpieczenie..bo nie zgadza im się moja decyzja otrzymana z MOPSu. Jaki my mamy trudny system...za biurkami biurokraci, którzy nic nie potrafią powiedzieć,wytłumaczyć,ewentualnie pokierowac... Maja reguły i boja się przy tym usmiechnac jakby mieli za to zapłacić z własnej kieszeni grubą gotówkę.
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2015-07-11 19:44
W urzedach rzadko mozna trafic na kogos zyczliwego, typowa jest malo uprzejma biurokracja. Coz, trudno, trzeba zalatwiac swoje sprawy nieprzejmujac sie tym. Najwazniejsze jest dzialac i nie rezygnowac - skladac odwolania w terminie i zgodnie z pouczeniami na otrzymywanych pismach. Jesli nizsze szczeble nie zmienia decyzji, trzeba wejsc na droge sadowa. Jedyna sensowna postawa to wykorzystanie wszystkich mozliwosci odwolawczych.
Od przyszlego roku ma ruszyc nieodpłatna pomoc prawna dla osób niezamożnych, seniorów oraz ludzi młodych. "Zgodnie z ustawą w kraju ma zostać utworzonych ponad 1,5 tys. punktów, w których od stycznia 2016 r.będą udzielane bezpłatne porady."
http://gosc.pl/doc/2562203.Ustawa-o-bezplatnej-pomocy-prawnej
A poki co trzeba szukac pomocy w interniecie :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zespół Downa (2005 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill