www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Podnośnik tranportowo-kąpielowy (2818 - wyświetleń)
- Autor Krzysztof1970 Dodany 2015-07-27 14:08
Witam,

Poszukuję podnośnika dla brata. W internecie jest mnóstwo firm i podnośników, ale bardzo mało opinii użytkowników.

Brat porusza się na wózku inwalidzkim, mieszkanie jest małe, ok 40m2. Problem pojawia się przy kąpieli, opiekunka zajmująca się nim nie podniesie go z wózka  i nie wsadzi do wanny. W związku z  tym szukam podnosnika, ktory pomoże przy transporcie z wózka do wanny, a takze z wózka do łóżka.

Proszę o Wasze opinię.

Pozdrawiam,

Krzysztof.
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2015-08-05 11:15
jak chcesz używać podnośnika musisz mieć możliwość podjechania nim pod wannę i łóżko  - sprawdź zanim kupisz :-)

jest też jeszcze inna opcja - kupno systemu szyn z przenośną głowicą - kupujesz 2 szyny montowane do sufitu (montujesz nad łózkiem i nad wanna) i przekładasz głowicę podnoszącą do tej, którą w danym momencie potrzebujesz
jest to opcja droższa, ale zajmuje dużo mniej miejsca (40m i osoba na wózku ;-)  )

maka
Nadrzędny Autor Krzysztof1970 Dodany 2015-08-06 11:44
Pod łóżko może i bym jeszcze wjechał, ale pod wannę nie ma opcji, bo jest  zabudowana. dodatkowym problemem jest to, że  w mieszkaniu są progi, w zasadzie mógłbym  je zerwać, ale pozostaje problem wanny. Oglądałem kilka podnośników jezdnych wraz z filmami i zajmują one dość dużo miejsca.... Jeśli chodzi o podnośniki sufitowe są bardzo drogie ,a z dofinansowaniem bywa różnie. Znalazłem także dwie firmy, które produkują podnośniki ścienne maza-med i levicare. Czy miał ktoś styczność z którąś z tych firm ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Podnośnik tranportowo-kąpielowy (2818 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill