www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 176) (3757332 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-08 13:06
WzK ja bym nie liczyła na ustalenia sądu. Już chyba Ci pisałam, że zwłaszcza na takim szczeblu, przy takich powiązaniach na wszystko jest "podkładka". W papierach będzie o.k. żaden pracownik nie zezna. Poza tym procedury są jakie są.

>Na honor w jego wydaniu to bym nie liczył<


Kiedy chodzi o pieniądze i inne profity to wszyscy zapominają o tym słowie. Większość z Was pamięta związki za komuny, następne i ja solidarnościowe. Zawsze, wszyscy "przewodniczący" wydawali kasę związkową i "nie trzeźwieli". Obecnie nikt tam się nie pcha z pobudek ideologicznych tylko i wyłącznie dla kasy i dodatkowych profitów.
W zw. z tym na 99% napisali prawdę.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-09-08 12:14

>Czy ludzie jeszcze wiedzą co to słowo oznacza?


Jak możesz się przekonać po odpowiedzi WzK - Twoje pytanie jest w pełni uzasadnione :-)
Pozdrawiam,
Tadeusz
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-09-08 13:12
Tadeusz nie wkurzaj się na mnie, ale jakiś czas temu Iota napisała do Ciebie mądre słowa na temat podobnych postów ;-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2015-09-08 13:42
[usunięte]
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-09 09:09
                       Serwus :-)
      Ta PiS-owska formuła wychowania to coś co szokuje. Ale ostatnio pracują  nad projektem aby księża w czasie kolędy sprawdzali czy antykoncepcja  nie jest stosowana (żart). Czym jeszcze niedługo zostaniemy zaskoczeni ?
                                                         Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 09:48
Ciekawe co o tym powiecie.

http://m.niezalezna.pl/70647-uchodzcy-u-bram
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 09:58 Zmieniony 2015-09-09 10:01
         Ten pan co to napisał to jakiś ateista (zakamuflowany komunista) widocznie bo nie słyszał apelu Papieża Franciszka. Bardzo mądrego apelu moim zdaniem. Dziwię się Lidian, że teraz z kolei ateistę promujesz.
                                      Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 10:06

>Dziwię się Lidian, że teraz z kolei ateistę promujesz.<


Po pierwsze jest wręcz przeciwnie.
Po drugie nie zrozumiałeś o czym powiedział.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-09-09 10:19

>http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/499869,naukowcy-kontra-kancelaria-prezydenta-andrzeja-dudy-o-nominacje-profesorskie.html<


Czy powinienem założyć nowy wątek zatytułowany Kontrowersyjne działania prezydenta Dudy ?
                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-09 10:28
Lidian napisała:Ciekawe co o tym powiecie.

http://m.niezalezna.pl/70647-uchodzcy-u-bram

Po prostu gra na emocjach i straszy :-( .
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-09-09 10:31
Terlikowski-"autorytet"ze wszech miar wart przytaczania.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-09 10:54
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 10:54
Amalian otwórz oczy.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-09-09 11:06
Czas pokaże,które wizje sa lepsze Merkel czy Orbana jedno jest pewne pomóc trzeba tylko czy aby ta pomoc nie bedzie odrzucona przez imigrantow.Ilu ich zostało w Austrii,ilu pomimo zaproszen i opłaconej podrózy pojechało na Islandie?Oni chca tylko do Niemiec.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-09 11:39
Większość sobie poradzi, korzystając z pomocy państw ich przyjmujących . Ci co zostaną będą musieli się zmienić, żeby nie odstawać lub wrócić . Pożyją i zobaczą, że muszą sami o siebie zadbać, a maybachy nikt nikomu nie daje za darmo ;-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 12:26

>będą musieli się zmienić<


To są Twoje przekonania, a prawda jest inna. To są ludzie, którzy potrafią walczyć o swoje przekonania. Nie zmieniają się na pstryknięcie palca.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-09 12:49 Zmieniony 2015-09-09 13:35
Nie mam monopolu na prawdę .  Pewnie jakaś część uchodźców będzie miała problem w adaptacji do nowych warunków, ale czy wszyscy ? Dajmy im szansę na nowe życie a czy lepsze to sami stwierdzą . Nie każdy muzułmanin jest terrorystą ! wkleję link do kilku zdjęć z meczetu . Nikt nas(niewiernych )nie chciał zabić i każdy z nas odpowiednio ubrany(nieprzygotowany turysta/turystka miała możliwość w meczecie zakryć odkryte to co ma być zakryte ;-)  mógł zobaczyć meczet od środka . Jako że nie lubimy okryć, których inni używali, byliśmy odpowiednio ubrani . Na dowód tego kilka fotek:    https://photos.google.com/album/AF1QipONBP9Ah-JWlFjfs4j3KjBjjYF-IvdmPKTPS9rP Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-09-09 13:17

>Nie każdy muzułmanin jest terrorystą <


NO NO NO
NIESTETY LIDIAN MYŚLI ŻE KAŻDY KTO JEST TROCHĘ INNY NIŻ ONA ZARÓWNO W WYGLĄDZIE JAK POGLĄDACH TO ZASŁUGUJE NA POTĘPIENIE.
WSZYSCY INNI SĄ ŹLI TYLKO SEKTA TORUŃSKA JEST OK.

>Nie mam monopolu na prawdę<


WIEM TYLKO JA GO MAM     DO ZOBACZYSKA /5/
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-09 13:32
aa red,naczelny PRAWDY ;-)))
Nadrzędny Autor Prawda Dodany 2015-09-09 13:59
NO NO NO
BO SIĘ ODGRYZĘ /5/
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 16:06 Zmieniony 2015-09-09 16:47

> Ciekawe co o tym powiecie.


Terliowski ma rację, że klasyczny Islam przewiduje dodatkowy podatek dla "Ludzi Księgi" i śmierć dla innych niewierzących w krajach islamskich. Ponadto, przewiduje karę śmierci dla muzułmanina (tj., każdej osoby która islam przyjęła lub się w nim urodziła), który opuścił swoją religię, o czym można nawet znaleźć "fatwę" po polsku. I żeby było zabawnie, ja o tym wiem nie od wczoraj (i wiedziałam o tym cytując tam gdzieś wyżej List do Rzymian).

https://sites.google.com/site/bankfatw/Home/postepowanie-mzlmnina/apostazja-a-islam

Jak odnotowano w tej fatwie, nie wszyscy islamscy uczeni są za karą śmierci dla apostaty. Tym niemniej kara śmierci za apostazję jest do dziś wpisana w prawa niektórych krajów - mapa tutaj – czerwone wypełnienie oznacza, że w kraju jest stosowana kara śmierci, bordowe to kara więzienia/wymuszenie rozwodu z odebraniem praw rodzicielskich, a pomarańczowe, że w danym kraju nawrócenie muzułmanina na inną religię jest przestępstwem o innym zakresie kary). W niektórych krajach islamskich należenie do jednej akceptowanych przez islam religii jest wymagane także formalnie i odnotowywane w dowodzie osobistym.

Natomiast:

a) Nie wynika z tego a'priori, że każdy muzułmanin taki islam zna lub wyznaje w sposób świadomy, a zatem każdy jest realnym zagrożeniem. Niewielka część muzułmanów wyznaje w ogóle inne formy islamu (i nie jest zagrożeniem z tego powodu). Inni, wyznający formalnie taki klasyczny, sunnicki islam, nie znają go i nie postąpiliby zgodnie z nim.
b) Zasada miłości nieprzyjaciół jest w Ewangelii. Dokładnie tak samo, jak zmartwychwstanie Jezusa. Terlikowski wziął sobie na celownik "ateistycznych i antyklerykalnych wielbicieli islamskiej imigracji" co jest sięganiem po łatwe cele. Rozumiem, że pan Terlikowski jest katolikiem, więc pytam: ci ludzie SĄ już w Austrii, na Węgrzech itd. Co należy z nimi zrobić? (mając na względzie zasadę miłości bliźnich, w tym nieprzyjaciół)?

c) Najważniejsze - powtórzę coś, co już pisałam: ludzie sami nakręcają swój lęk, gniew i inne takie emocje, nie tylko czytając ale wręcz chłonąc informacje o rzeczach, których nie są w stanie zmienić. Jeśli (co jest wątpliwe), tysiące uchodźców chciałby się dostać do Polski, pan Terlikowski (ani nikt inny) nie będzie ich w stanie powstrzymać żadną metodą polityczną. Chyba, że otworzy się ogień do nieuzbrojonych ludzi i ich pozabija. A tego chyba nie chcemy?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 17:25
       Moje drogie Panie ! Czy to już naprawdę nie ma żadnego innego autorytetu jak pan Terlikowski?  Człowiek znany ze swojego fanatyzmu religijnego. Często go słuchając odnoszę wrażenie, że stara się być bardziej papieski od papieża. A faktycznie "zbija " swój " kapitalik medialny".  Skoro już papieża tu przywołałem to może właśnie Franciszek wraz ze swoim niedawnym pomysłem stałby się dla Was autorytetem w sprawie imigrantów ? Dla mnie jest i polecam posłuchać co mówi.
                                                                  Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 17:37 Zmieniony 2015-09-09 17:41
Szybko zmieniłeś zdanie na temat Terlikowskiego. Jeszcze niedawno pod linkiem z jego wypowiedzią, który wkleiłam na forum, sam napisałeś:

>Ten pan co to napisał to jakiś ateista (zakamuflowany komunista) <


O "kościelnych" również wielu tu krzyczało , a teraz Kościół już nie jest be? Papież, to też kościół jeśli byś miał wątpliwości.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 17:38

> Szybko zmieniłeś zdanie na temat Terlikowskiego.


Strzelam, że to była ironia ze strony Waldemara.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 17:43
Zły strzał. To nie była ironia. W linku nie było nazwiska tylko zdjęcie Terlikowskiego. WzK nawet nie wiedział kto to jest, a teraz................
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-09-09 17:47
Rzeczywiście nie ma nazwiska. Widziałam tę informację gdzie indziej i zakodowało mi się, że to Terlikowski.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 17:59
Podtrzymuję moje zdanie o Terlikowskim. Szkodzi on kościołowi bardziej niż niejeden jawny ateista, dlatego użyłem przymiotnika zakamuflowany.

>a teraz Kościół już nie jest be? <


Proszę napisz kiedy to niby tak pisałem? Posuwasz się do insynuacji a to naprawdę jest be. Jak mawiał pewien były " Nie idź tą drogą" !
                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 18:05

>O "kościelnych" również wielu tu krzyczało <


Czy tu jest napisane WzK?

> Posuwasz się do insynuacji a to naprawdę jest be<


Czytaj ze zrozumieniem i nie będziesz tak o mnie mówił.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 18:12

> a teraz Kościół już nie jest be?<


Użyłaś tego zwrotu w odpowiedzi na mój post. Czyli co najmniej pośrednio był skierowany do mnie. Zatem dziwisz się mojemu pytaniu ?
                                                 Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 18:19
Nie było tam WzK, a Ty mi zarzucasz insynuację. :-(  Szkoda słów.

>Zatem dziwisz się mojemu pytaniu ?<


Już nie. A takie ładne były początki. :-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-09 18:48
Wiesz Lidzia, że mi to też przyszło do głowy ;-)

>A takie ładne były początki.<

Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 17:37 Zmieniony 2015-09-09 17:40

> Moje drogie Panie !


Ponieważ w liczbie mnogiej, że Panie: zacytowałam "Bank Fatw" czyli polską stronę muzułmańską nie Terlikowskiego. Mogę cytować kolejne, tyle że po angielsku (w Polsce "Internet muzułmański" jest znacznie mniejszy). Nie musisz jej czytać, ale komentując Terlikowskiego nie udowadniasz, że ta strona zawiera nieprawdziwe informacje o doktrynie muzułmańskiej.

> Skoro już papieża tu przywołałem to może właśnie Franciszek wraz ze swoim niedawnym pomysłem stałby się dla Was autorytetem w sprawie imigrantów.


Tyle, że ja nie mam nic przeciwko zaleceniu Papieża Franciszka. Nie decyduję o tym, czy moja parafia jakichś uchodźców przyjmie (zresztą uważam , że to w znacznej mierze cyrk polityczny - pójdą tam, gdzie chcą, a nie gdzie "zostaną przyjęci". A chcą do Niemiec), ale zdarzyło mi się np. wspierać działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii. I przyznam, że mam ochotę zapytać, czy Ty też już może coś podobnego zrobiłeś, skoro mnie strofujesz, a Papież jest Twoim autorytetem. :-) (z uśmiechem, ale poważnie).

Natomiast pomaganie ludziom nie znaczy, że należy kompletnie ignorować poglądy, z którymi są wiązani (i do których sami wierzący muzułmanie się przyznają, bez udziału p. Terlikowskiego). Rzeczywistość jest złożona. Mieści się w niej i pomaganie imigrantom i to, że - tak - islam przewiduje to, co Terlikowski opisał, doktrynalnie. Vide muzułmańskie fatwy, za które Terlikowski nie odpowiada.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 18:06

>a Papież jest Twoim autorytetem. :-) (z uśmiechem, ale poważnie).<


Tym razem przesadziłaś. Mam to rozumieć, że próbujesz zawłaszczyć autorytet papieża a mi ( być może też innym) od tego wara?!
Wybacz ale Twoja ironia w związku z tym jest nie na miejscu.
                                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 18:14 Zmieniony 2015-09-09 18:20

> Mam to rozumieć


Nie. Nie tak masz rozumieć. Całe zdanie brzmi: I przyznam, że mam ochotę zapytać, czy Ty też już może coś podobnego zrobiłeś, skoro mnie strofujesz, a Papież jest Twoim autorytetem.

Ironicznie - z uśmiechem - mówię, że mnie "strofujesz". :-)
I z uśmiechem ale poważnie mam ochotę zapytać, czy zrobiłeś już może coś dla cywilów z terenów bliskiego wschodu (bo można to zrobić dziś, nie czekając aż przyjdą)?

Ale to jest pytanie osobiste obejmujące np. pozycję materialną, więc z definicji nie oczekuję odpowiedzi (byłoby to nieuprzejme), dlatego "mam ochotę zapytać" (nie "pytam").
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 18:23
    Pytanie wcale nie jest tak osobiste aby nie odpowiadać.
Przyznam ( i wcale się tego nie wstydzę), że na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie zrobiłem. Po prostu jestem zwolennikiem tego aby pomoc trafiała w konkretne ręce i była jak najbardziej przydatna. Gdy tylko w mojej okolicy pojawią się uchodźcy to z pewnością będę pomagał. Prawdopodobnie więcej materialnie jak pieniężnie.
                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 18:35

> Po prostu jestem zwolennikiem tego aby pomoc trafiała w konkretne ręce i była jak najbardziej przydatna


Nie zamierzam namawiać do wspierania konkretnie PAH (chociaż ich akurat darzę dużym zaufaniem, na podstawie sprawozdań). Ale nie mogę się odpędzić od myśli, że ludzie sobie różne przyjemności kupują niekoniecznie martwiąc się o "największą przydatność". I przy pomocy humanitarnej nagle poprzeczka się podnosi. Piwo, czekoladę, lody se można kupić, jak z niego nic nie wynika. Oddać na cele charytatywne już nie...

Z jednej strony rozumiem taką postawę. Z drugiej powoduje ona, że jeśli uchodźcy NIE trafią do Twojej okolicy, "uznawanie Papieża za autorytet" w tej sprawie okaże się bardzo tanie. Zdajesz sobie z tego sprawę?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 18:50

>Zdajesz sobie z tego sprawę?<


Tak, zdaję sobie sprawę i byłbym naprawdę zawiedziony gdyby do " mojej" parafii nie trafili. Ale jestem dobrej myśli bo należę do parafii prowadzonej przez Ojców Pijarów a oni niejako w kod genetyczny mają pomoc wpisaną.
                                               Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 18:56

> byłbym naprawdę zawiedziony gdyby do " mojej" parafii nie trafili.


Zobaczymy.

Przyznam, że ja się na to nie szykuje (a w konsekwencji całe te dyskusje traktuję trochę teoretycznie). Nie dlatego, że parafia zła, a dlatego, że imigranci nie stoły, nie można ich bez ich woli wysłać do jakiegoś kraju i osiedlić. A z doniesień wynika, że bardzo niewielu decyduje się na pozostanie np. w krajach "tranzytowych" - chcą do Niemiec.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-09-09 18:59
Tylko z tego co mi wiadomo, jak już zostaną zarejestrowani i przydzieleni do danego kraju, to już żaden inny ich nie przyjmie.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:04

> żaden inny ich nie przyjmie.


Pytanie za pięćset punktów: to znaczy co im zrobią? Nagle na polskiej granicy będą niemieckie wojska, żeby żaden Muzułmanin nie przeszedł? :-)

Formalnie cały układ Schengen działa tak, że imigranci powinni się rejestrować (i pozostawać) w kraju, w którym przekroczyli granicę. A zatem np. w Grecji (imigranci przybywający lądem), Włoszech lub Hiszpanii (drogą morską przez Afrykę) itd. Również, że bez wizy Schengen nie mieli prawa np. wsiąść do pociągów na Węgrzech i pojechać do Austrii.

Jak widać, prawa się same nie egzekwują.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-09-09 19:07
Niestety.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-09-09 19:07
Przyjdzie czas kiedy przyjmie tak jak Polaków, albo właśnie dla Polaków granice zostaną zamknięte.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 19:05 Zmieniony 2015-09-09 19:08

>- chcą do Niemiec. <


To się zgadza i wcale się temu nie dziwię. Ale w pewnym momencie Niemcy powiedzą HALT ( bo się " przepełnią") i będą ich odsyłać. W tym wypadku Polska stanie się dla uchodźców wymarzonym " przyczółkiem" do dalszej ekspansji. Nastąpi zmiana orientacji. To są dywagacje ale w każdym razie sytuacja będzie się dynamizować.

>Nagle na polskiej granicy będą niemieckie wojska, żeby żaden Muzułmanin nie przeszedł? :-)<


To jest to czego powinniśmy się obawiać bo oznaczałoby to koniec strefy Schengen. Dla nas makabra.
                                                                        Waldi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:10

> Polska stanie się dla uchodźców wymarzonym " przyczółkiem" do dalszej ekspansji.


W porównaniu do bardzo wielu krajów, Polska jest mało atrakcyjna. Oprócz kwestii ekonomicznych (nasze pensje nie są w Euro), praktykującym muzułmanom (a o takich idzie głownie spór) do dobrego funkcjonowania jest potrzebna diaspora muzułmańska - meczety, jedzenie oznaczane jako halal, prawo do noszenia hidżabu i przerw w pracy na modlitwę. Trudno mi sobie wyobrazić, że polska nagle zaczyna w tempie ekspresowym takie rozwiązania wprowadzać (a w wielu krajach zachodnich one już są).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 19:18

>w tempie ekspresowym takie rozwiązania wprowadzać<


I dobrze ! Dlatego też nasze dworce wyglądają normalnie ( oby na zawsze), Ale z drugiej strony dla mnie byłoby rzeczą niewyobrażalną gdyby raptem państwo zaczęło meczety budować. Chyba nikomu taki chory pomysł po głowie nie "chodzi" ?
                                                 Waldi.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:26

>  Ale z drugiej strony dla mnie byłoby rzeczą niewyobrażalną gdyby raptem państwo zaczęło meczety budować


No to będziesz musiał wyjaśnić tym muzułmanom, których chcesz przyjąć, że Ty sobie nie życzysz, żeby budowali miejsca zgromadzeń religijnych (jeśli rzeczywiście tu zostaną). W sensie popierasz, że tu są, niczego się nie boisz, ale muezzina rano słyszeć nie chcesz.

Na tym polega skomplikowanie tego problemu na dłuższą metę - jak się przyjmie dużą grupę ludzi innych kulturowo do kraju demokratycznego na dłużej niż "na teraz", to oni będą mieli prawo prosić o / domagać się zmian adaptacyjnych. Albo sami je wprowadzać.

I żeby było jasne - ja nie mam rozwiązania. W tej dyskusji konsekwentnie mi wychodzi że i strona pro-imigracyjna i anty-imigracyjna ma połowę racji (i obie mówią o rzeczach, których nie kontrolują).
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-09 19:18

> oznaczałoby to koniec strefy Schengen.


Eksperci właśnie to sugerują. Bo generalnie wyszło, że jak nie ma wojsk na granicach, to przy wystarczająco dużym naporze kraje graniczne nie są w stanie zatrzymać imigrantów. I nie jest to nawet ich wina.

Ale tak jak mówiłam - gadamy o rzeczach tak wysoce poza naszą kontrolą, że to właściwie bez sensu.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-09 19:20

>gadamy o rzeczach tak wysoce poza naszą kontrolą, że to właściwie bez sensu<


Zgadza się i może resztę wieczoru poświęćmy na przyjemności W TV ? Dziękuję za rozmowę
                                                Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 176) (3757332 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill