www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomoc dla frankowiczów (8938 - wyświetleń)
- Autor Esti Dodany 2015-08-30 17:17
Czy rząd powinien pomagać bogatym?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-08-30 17:27
                      Serwus :-)
       Określenie " bogatym" jest bardzo względne. Ale ja nie o tym. Może będę małostkowym ale uważam, że osoby zaciągające kredyt (nie tylko "frankowy") powinny to dobrze przemyśleć i brać pod uwagę zagrożenia.

>Czy rząd powinien pomagać bogatym? <


To źle postawione pytanie. Bo rząd ani pieniędzy nie drukuje ani z własnej kieszeni ich  nie wyjmie. Oczywiście może w Sejmie złożyć odpowiednią ustawę lub wydać rozporządzenie o pomocy kredytobiorcom. Ale pieniądze pozyskane w ten sposób na tę "pomoc" będą pieniędzmi nas wszystkich. I tu rodzi się bunt! Bo niby dlaczego ktoś kto żyje skromnie ma być dodatkowo obciążony "dofinansowaniem " mało roztropnych ?
                                                               Waldi.
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2015-08-30 18:33
STANOWCZO NIE.
Czy jak mieli z tego korzyści to pomagali innym? Zacierali rączki, że zrobili dobry interes, a teraz płacz i lament.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-30 19:45
Zdecydowanie TAK .Powinni zrezygnować ze swoich pensji i ratować "frankowiczów".
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-30 20:10
Jeśli mieliby już rezygnować z pendji to na rzecz głodujących dzieci, a nie tych co myslełi że wykiwali bank i zarabiali dodatkowo na kursie, a teraz płaczą bo się kurs zmienił na ich niekorzyść.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-08-30 20:31
W Polsce nie ma głodujących dzieci.
A Ci co kiwali się na kredycie frankowym to ich kolesie.
Z szeptanej informacji, tylko dla zaufanych.
Kto z Was ma kredyt we frankach?
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-08-30 21:41

>W Polsce nie ma głodujących dzieci.<


Tak, tak, a świstak siedzi i zawija sreberka...
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-08-30 21:47
Pewnie dawno nie widziałeś gromadki dzieci szkolnych?. większość to otłuszczone grubasy. Dzieci głodują w Afryce a ich napęczniałe brzuchy nie świadczą o tym ,że są najedzone
Nadrzędny - Autor pitar Dodany 2015-09-01 10:02
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-09-01 10:12
I znowu reklama z użyciem dwóch użytkowników. Jeden pyta, drugi wkleja linka. :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-01 10:27
To robi ten sam tylko pod innym nickiem:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-01 10:47
A nie wydaje się Wam,że większość pojawiających się wpisów na tym forum to właśnie reklama? Nowy nick dwa wpisy i następne nowe które wspomagają albo zamieszczają linki. A teraz jeszcze ponownie ten anglojęzyczny zalew śmieci.
Już nie można jak kiedyś pośmiać się pożartować. Sama agresja tu króluje. Strach cokolwiek napisać aby nie spotkać się z atakiem. Nie pociągnę tematu bo agresja czuwa.
I już nawet nie wiadomo kto jest kto ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-09-01 11:46
Ja to ja:)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-09-01 13:19

>Również jestem zdania,  że nie powinien pomagać. Mieli wybór jak brali kredyty i sami zdecydowali się na taki kredyt. Pamiętam zresztą jak jeszcze kilka lat temu były dyskusje o tym ,że nie należy brać takich kredytów. Ludzie przestrzegali frankowców ale oni nie słuchali. Widzieli tylko to,ze kredyt taki jest tańszy niż w złotówkach. Teraz kiedy sytuacja się odwróciła zaczynają narzekać. Tutaj jest dość stary temat o przewalutowaniu:


http://www.forum-kredytowe.pl/f125/czy-przewalutowac-kredyt-chf-38307.html - poczytajcie sobie.
Sam nie podejmowałbym na razie żadnych pilnych kroków ale po prostu czekał aż sytuacja z frankiem sie unormuje.Przecież nie zawsze będzie na tak wysokim poziomie.<

Spieprzaj dziadu -to uwaga która powinno trafić na  twój poziom dziadu .... Mylisz osoby niepełnosprawne z głupimi Dziadu .
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-01 15:18
Amalian spokojnie, chociaż głupoty ale jest ruch w "interesie" ,"nie nerwujsia" bo bo Ci podeśle sąsiada z remontem chaty ;-)
Nadrzędny - Autor CorsaVesta Dodany 2015-09-14 08:36
Nie powinien pomagać, widziały gały co brały. Jak im pomoże to każdej osobie która posiada kredyt w nieważne jakiej walucie powinni wtedy pomóc.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-09-14 09:08
Nic im nie dawać.
Nadrzędny Autor SMs Dodany 2015-09-17 10:51
Też jestem za tym, żeby im nic nie dawać.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2015-09-14 22:53
A jednak coś dostaną (z info wyczytanych w necie) od prezydenta.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-09-15 07:02
Taak - figę z makiem :-)
                 Waldi.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2015-09-15 09:39
Biorąc kredyt w obcej walucie należało uważnie przeczytać umowę i upewnić się, czy jest zapis o niezmienności kursu waluty w okresie spłaty. Przecież to oczywiste, że kursy obcych walut w stosunku do złotówki są zmienne. I tyle w temacie.
Nie widzę powodów, dla których rząd miałby pomagać frankowiczom tylko dlatego, że teraz znaleźli się pod ścianą. Z tego co mi wiadomo, kredyty we frankach brały osoby stosunkowo zamożne.

Odrębnym problemem jest działalność parabanków i firm pożyczkowych, które doprowadzają ludzi do ruiny wysokimi odsetkami lub ukrytymi opłatami. W tym przypadku rząd powinien ukrócić ten proceder ustalając górną granicę procentową w stosunku do pożyczonego kapitału, która będzie obejmowała wszelkie opłaty związane z udzielonym kredytem. Również wysokość kar za nieterminową spłatę powinna być w ten sam sposób ustalona. To pozwoliłoby na ujednolicenie treści umów kredytowych i pozbawiło oszustów przejmowania dorobku całego życia od osób, które pożyczyły kilka tysięcy, a musiały oddać dom lub mieszkanie.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-09-15 09:48

>Biorąc kredyt w obcej walucie należało uważnie przeczytać umowę i upewnić się, czy jest zapis o niezmienności kursu waluty w okresie spłaty.<


Przecież oni doskonale wiedzieli co robią tylko wówczas było to z korzyścią dla nich, a teraz jak się warunki zmieniły na niekorzyść to płacz i lament - typowe.

Ciekawe czy tak chętnie by oddali to co skorzystali do tej pory na różnicy kursu - o tym jakoś milczą.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2015-09-15 11:11
Określenie pomoc dla frankowiczów jest bałamutne i ma na celu wprowadzenie w błąd naiwniaków. Jak na razie propozycje Rządu i Sejmu ale też i Prezydenta mają na celu pomoc dla prywatnych zagranicznych banków. Pomoc ma polegać na tym aby banki zmniejszyły ryzyko niewypłacalności złych kredytów, aby nie musiały tworzyć rezerw na kredyty wyższe niż wartość nieruchomości, oraz aby przez podpisanie nowych umów na nowych zasadach kredytobiorcy potwierdzili zobowiązania z aktualną datą.
Aktualnie decyzje w wielu państwach Unii, w których było zjawisko kredytów walutowych dotyczą ich faktycznego przewalutowania. Aktualne orzecznictwo sądowe instytucji unijnych poddaje w wątpliwość czy tzw. kredyty walutowe były w ogóle kredytami. Jak na razie polskie sądy orzekają inaczej, ale te wyroki będą weryfikowane przez sądy unijne. W takiej sytuacji banki mogą pozostać z ręką w przysłowiowym nocniku.
Na dzień dzisiejszy nikt nie stara się nawet udokumentować, że banki posiadały walutę w której udzielały kredytu. Pod koniec ubiegłego roku Pełnomocnika Państwa Polskiego złożył stanowisko do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu dotyczące procedowanej sprawy na wniosek Węgier. Stanowisko Rządu Polskiego jest takie, że kredyty udzielane we frankach były faktycznie kredytami złotówkowymi a przeliczenia walutowe miały jedynie charakter pozorny. Takie stanowisko oznacza, że kolejne rządy tolerowały taka pozorną działalność sektora bankowego. Co ciekawsze banki za takie pozorne operacje przewalutowania kazały sobie solidnie płacić.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, będący elementem administracji, od szeregu lat opracował listę tzw. klauzul zabronionych, których nie wolno umieszczać w umowach, które są niezgodne z prawem i które powinny powodować nieważność umów. Wśród tych klauzul są min zapisy, że zarówno wartość kredytu, jego oprocentowanie, jak również wszystkie opłaty powinny być jednoznacznie określone i nazwane. Na dzień dzisiejszy szacowane jest, że co najmniej 98% tzw. kredytów walutowych obciążonych jest takimi wadami. Na dzień dzisiejszy polskie sądy potwierdzają takie klauzule, nie chcą jednak unieważniać umów, ale czy tak samo będą reagowały sądy w Unii.
To jest powód dla, którego wszyscy teraz chcą ratować banki. Pytanie jest więc takie, czy chcemy ratować obcy kapitał i dopłacać do światowej finansjery prowadząc tzw. oddłużanie i przewalutowanie. Może wystarczy w sposób czytelny i jednoznaczny przestrzegać prawa zarówno krajowego jak i unijnego.
Oczywiście co do "frankowiczów" można powiedzieć że widziały gały co brały. Ja uważam jednak, że większość osób została celowo wprowadzona w błąd poprzez ukrywanie przez banki faktycznej roli produktów zwanego mylnie "kredytem walutowym". Większość tych osób padła ofiarą zorganizowanego oszustwa. Smutne jest to, że nasze kochane państwo pozwoliło na popełnienie takiego oszustwa jak również to, że gdy oszustwo wyszło na jaw, to państwo zamiast bronić pokrzywdzonych broni oszustów.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2015-09-15 18:34

> Taak - figę z makiem :-)


                      Waldi.
Może masz rację bo kucyk dość jasno wyjaśnił o co w tych pogłoskach chodzi :-) ( choć żadnej pewności że kucyk wie co pisze- ja niestety nie mam, jeszcze)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pomoc dla frankowiczów (8938 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill