www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 192) (3711254 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-10-29 19:14

>WzK po jaką anielę wydali tyle kasy na budynek?<


Nie znam dokładnej jego "ceny" ale to gimnazjum jest na wskroś nowoczesne i "wypasione". W projekcie była także pływalnia ( cieszyłem się na jej powstanie) ale chyba ze względów oszczędnościowych jej nie wybudowano. Odkładając sprawę do wielkopolskiego "zaś". Widać wtedy budżet państwa było stać na takie inwestycje. A przecież nie budowano tego na rok.
                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-10-29 20:12 Zmieniony 2015-10-29 20:14

>Ależ PiS nie będzie żadną ofiarą czegokolwiek.<


Tutaj zgoda. Dysponują zbyt wielką siłą aby ktokolwiek ( oprócz ich samych) mógł im zaszkodzić. A już Kaczyński zadba aby to co napisałem w nawiasie stało się nierealne.

>Nie rozumiem tej logiki. Jeśli "sztuczki socjotechniczne" są naganne to mówienie, że będzie się je stosowało "dla równowagi" jest jak mówienie, że "dla równowagi" schlam się ....<


Rzeczywiście nie zrozumiałaś. Chodzi o to, że w kampanii takich sztuczek sporo zastosowali. Jeśli teraz przegranym nie zabraknie rozumu to zaczną "grać" podobnymi metodami.

Ale najciekawsza jest dzisiejsza informacja dnia. Bo oto sąd ( bez możliwości apelacji) orzekł "de fakto" zwiększenie kwoty wolnej od podatku.  A to oznacza w praktyce, że od 2017 roku powinniśmy mieć wyższe świadczenia "na rękę". Akurat mi to nie czyni różnicy bo i tak większość zapłaconego podatku odzyskiwałem . Ale wróble już ćwierkają, że te możliwości zlikwidują ? Znak zapytania jak najbardziej na miejscu.
                                                                                            Waldi.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-29 20:57
PiS będzie pękać od środka, chyba że prezes pójdzie na rękę wewnętrznym koalicjantom, ale to trudne . Min.Gowin i przewodniczący Duda to dwa różne światy . Prezesa będzie kosztowało co nieco by się nie gryzły . A minister Ziobro to też nie ułomek polityczny i nie będzie chciał być gorszy . Co się zaś tyczy opozycji ona ma tylko czekać na potknięcia i je przypominać. Premier Kopacz oddaje kraj w dobrym stanie gospodarki: małym inflacją, jednocyfrowym bezrobociem z tendencją do dalszego spadku . Pełne ulice samochodów mówią że ludziom żyje się dobrze i stać ich na wiele . PiS ma tylko tego nie spieprzyć, bo wybory sa za cztery lata . Pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-29 22:06
Ludzie, nie zajmujecie się tematami na których się nie znacie:
1. Inflacja w średnim i długim okresie jest zjawiskiem niekorzystnym.
2. Nanieś na dane o bezrobociu, dane w ujęciu kilkuletnim dotyczące liczby pracujących w gospodarce narodowej dojdziesz wtedy do ciekawych wniosków.
3. Średni wiek samochodu na polskiej drodze to 14 lat, podczas gdy nowy można kupić za 30-40 tys. Jesteśmy szrotem Europy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-29 22:09
To do mnie ???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-10-29 22:54
To w sprawie:-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-29 23:17
Rogal napisal   >Inflacja w średnim i długim okresie jest zjawiskiem niekorzystnym.<

pewnie dlatego teraz jest deflacja ;-)))
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2015-10-30 08:57
Miało być deflacja:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-10-30 12:09

>  Jeśli teraz przegranym nie zabraknie rozumu to zaczną "grać" podobnymi metodami.


Tyle, że ja nie rozmawiałam z dyrektorem programowym Public Relations PO a z Tobą (obywatelem, który sam jak rozumiem nie jest odpowiedzialny za sukces dowolnej partii). I teza jest taka, że generalnie zawsze lepiej poczekać na konkrety, nie ważne co i kogo się krytykuje.

A druga teza jest taka, że nawet jeśli taka gra socjotechniczna jest skuteczna dla partii politycznych i obecnie przegrani po nią sięgną (tego nie wiemy), to nie jest "dobrze" ani "równowaga we wszechświecie", na dłuższą metę.

Bo to znaczy tylko tyle, że wiarygodnym "programem" politycznym pozostanie np. "Nie jesteśmy PiS więc głosujcie na nas! Jakie mamy poglądy społeczne, gospodarcze? A kogo to obchodzi? Jakich posłów wystawiamy? A kogo to obchodzi? Ważne, że nie PiS." To jest w gruncie rzeczy złe zjawisko.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2015-10-30 12:23
                         Serwus:-)
    No cóż? " Po owocach". I to by było na tyle w tym temacie, do czasu aż "zakwitnie" następny kwiatek. :-)
                                                          Waldi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-30 07:42 Zmieniony 2015-10-30 08:07
Gdzie my jesteśmy?
KLIK
KLIK
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-30 08:35
A wiesz ile by taki most u nas kosztował ? Można policzyć patrząc na to za jaką cenę w ciągu ostatnich 8 lat budowano drogi.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-30 08:36
Stąd pytanie :D
Skoro my jesteśmy 100 lat za murzynami to Oni są już w kosmosie ;-)
Witam śliczną Panią i na kawę zapraszam. Najpierw rączki całuję, aby kubki smakowe podrażnić ☻
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-30 08:43
Witam. :-)

Teraz się mówi, że nowa władza będzie dążyła do rozliczeń. Nie wiem jak będzie, ale moim zdaniem za niegospodarność powinno się pociągać do odpowiedzialności. Obojętnie kto na stołku siedzi. Skoro już tam jest to powinien wiedzieć, że będzie rozliczony.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2015-10-30 09:15
Tak powinno być i gdyby tak było to nie byłoby tak źle w PL
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-31 08:08
To jest przykład na to jak trudno poradzić sobie z własną porażką.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-31 08:17
A jeszcze te komentarze pod artykułem:

Popularne komentarze (5461) 

~obciach i siara : z netu:
"I choćby przyszło stu Karolaków
I każdy zjadłby trzy miski flaków
I choćby nie wiem jak się wytężał
Nie popchną Bronka -
taki to ciężar
I choć popychać będzie Majchrowski
Ciągnąć Saleta i Korzeniowski
Nie dadzą rady podsadzić Bronka
Puści on tylko głośnego bąka
I choćby Holland to filmowała
Z Wajdą i Kutzem ekipa cała
Choćby Olbrychski machał szabelką
Gorzały pijąc butelkę wielką
A Penderecki wspólnie z Rubikiem
By napisali piękną muzykę
I choćby film ten zdobył Oscara
Bronek to kicha, obciach i siara" zwiń 

wczoraj 23:52

~123456 :  Jakim małym moralnie trzeba być, aby jątrzyć taką nienawiść. Prezydent wszystkich polaków straszy polaków polakami, W swej wizjonerskiej obsesji krytykuje coś, co jeszcze do końca nie powstało, nie zostało sfinalizowane, Przegrane wybory do reszty rozkruszyły namiastkę iluzorycznego dobrodzieja narodu, Odsłonięta, a nieudolnie tłamszona w sobie buta i arogancja przyszłego króla narodów ( a tak w rzeczywistości zaściankowości) wylewa się potokiem histerycznego bełkotu. zwiń 

dzisiaj 05:41

TRYBUNAŁ HASKI :  Panie Komorowski szykował się pan na drugą kadencję a tu wyborcy pokazali panu czerwoną kartkę.Pana reakcja na ogłoszenie wyników była wystarczająca,zwoływał pan pospolite ruszenie na Polaków którzy pana nie chcieli,nie poparli to było ohydne.Potem przegrana PO i koniec złudzeń.Pan jak prezydent powinien stać na straży konstytucji a tu okazuje się że kwota wolna od podatku jest niekonstytucyjna,Był pan marnym prezydentem a teraz okazuje się ze złośliwym,zawistnym i do tego złodziejem.Wyczyścił pan kancelarię z pieniędzy do zera do tego ten skandal z kradzieżą wielu przedmiotów z pałacu.Pan jest skończony jako polityk,człowiek.Doradzam umiar,Proszę się usunąć w cień.Chcemy o panu zapomnieć.Przyszło nowe a pana yutaj nie ma.Odradzam opluwanie PIS bo zaczyna pan wzbudzać odrazę w Polakach. zwiń
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-10-31 09:59
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-10-31 15:41
Tadeusz bądź uczciwy,przeciez sa tez takie komentarze:

>~ala : Panie prezydencie jeszcze Polacy zatęsknia za taką prezydenturą. Wyważoną i przedewszystkim za prezydentem wszystkich polaków. Boleję że Polakow jest tak łatwo zmanipulować >ale mamy to co wybieramy

Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2015-10-31 15:45 Zmieniony 2015-10-31 15:52
Ciekawe z kim Pisowi(rządzącym) bedzie po drodze,z Putinem nie bo moskal,Angela tez nie teges,unia chce nam podarowac uchodzców to tez nie dobrzy,Orban trzyma z Putinem wiec odpada.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/wkrotce-konkurs-uzupelniajacy-na-czlonkow-zarzadu-tvp/ nie trudno sie domyślić jacy członkowie wejdą do rady i co bedziemy oglądać.

I to co najwazniejsze.:-(
http://fakty.interia.pl/swiat/news-katastrofa-airbusa-panstwo-islamskie-to-my-zestrzelilismy-ro,nId,1913936
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-31 23:16

>To jest przykład na to jak trudno poradzić sobie z własną porażką.<


Porażki nie są miłe, ale czy to jest przykład na niepogodzenie się z wyborem przeciwnika na prezydenta/ Jeżeli tak, to życzył bym sobie by wszyscy się tak "nie pogodzili" . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-10-31 23:42

>Jeżeli tak, to życzył bym sobie by wszyscy się tak "nie pogodzili"


A w 2010 i 2011 po wyborach prezydenckich i parlamentarnych słyszałem od tych dzisiaj "oburzonych", że należy uszanować wolę Narodu.
Jak to się zmienia!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-31 17:21
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gpc-akta-smolenskie-zostana-zniszczone/7683x5

Aż mi się wierzyć nie chce, że to jest możliwe.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-10-31 23:08
Oni nawet jak się pomylą to prawdy nie napiszą ;-) . Dobrze robisz, że nie we wierzysz im . Tak trzymaj Lidziu :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-31 23:34
Amalian widzę , że jesteś większym "miłośnikiem" wiadomej partii niż jej znani przedstawiciele. :-) Pozdrawiam i życzę dobrej nocy. :-)))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-01 20:52
Ja? ??? Większym zwolennikiem ??? Nie jestem obojętny, ale bez przesady z tym "miłowaniem" .Raczej martwi mnie to że czas rządów partii której się wydaje że ma monopol na prawdę czy sprawiedliwość może być czasem straconym:(.  Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-01 21:12

>może być <


ale nie musi więc spokojnie :-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2015-11-01 21:19
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-31 23:32

>Aż mi się wierzyć nie chce, że to jest możliwe


A jak komuchy palili akta to też trudno było uwierzyć.
Jak się ma tyle na sumieniu to jedyna szansa na ukrycie swoich grzeszków.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-10-31 23:40
Niestety jeśli to okaże się prawdą, to teraz wyjdą na jaw wszystkie brudy, bo dziennikarze sprowokowani tym posunięciem będą szukali prawdy (sensacji).
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-10-31 23:48

>Niestety jeśli to okaże się prawdą, to teraz wyjdą na jaw wszystkie brudy, bo dziennikarze sprowokowani tym posunięciem będą szukali prawdy (sensacji).


Dziennikarze i tak będą szukali bez względu czy to prawda czy plotka. Więc lepiej nic nie palić (zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia :-))
Nadrzędny - Autor Prawda Dodany 2015-11-01 08:00
NO NO NO
MIAŁAM WAS ZA INTELIGENTNIEJSZYCH ALE POPISUJECIE SIĘ BRAKIEM ROZUMU WIERZĄC W TĘ PISOWSKĄ PROPAGANDĘ O NISZCZENIU AKT. PRZECIEŻ TO JEST TYPOWA WRZUTKA ABY ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD TEGO JAK NIEKONSTYTUCYJNIE TWORZĄ RZĄD. PRZYPOMINAM ŻE WG. KONSTYTUCJI RZĄD TWORZY PREMIER A OBECNIE ROBI TO KACZYŃSKI NAWET BEZ UDZIAŁU SZYDŁO W TYCH "NARADACH". I TO JEST PRAWDZIWY KRYMINAŁ. JA PRAWDA WAM TO MÓWIĘ. /5/
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-01 14:08 Zmieniony 2015-11-01 14:21

> NIEKONSTYTUCYJNIE TWORZĄ RZĄD.


Nie jestem prawnikiem konstytucjonalistą,l ale z punktu widzenia Konstytucji o ile mi wiadomo, nikt jeszcze niczego nie tworzy. Bo najpierw musi być oficjalnie premier, a żeby był premier musi być zaprzysiężony nowy Sejm i Senat. Wtedy prezentant desygnuje premiera, który oficjalnie proponuje skład rządu.

EDIT [wyjaśnienie]: Niekonstytucyjne byłoby, gdyby ktoś chciał podawać oficjalnie obowiązujący skład rządu, nie będąc desygnowanym premierem.

Innymi słowy, Kaczyński sobie może z kim chce rozmawiać o tym, kto powinien być ministrem. Z udziałem Beaty Szydło lub bez. To nie jest "niekonstytucyjne". Ba. nawet gdyby po zaprzysiężeniu Kaczyński powiedział Szydło (załóżmy, że będzie premierem): "Masz do rządu powołać X, Y i Z" to to nie jest niekonstytucyjne. Wolno mu. Teoretycznie Pani Premier in spe mogłaby go następnie olać, tyle że straciłaby w ten sposób poparcie partii.

Może się to komuś nie podobać, może budzić nieufność itd. ale z "niekonstytucjonalistyczną" (ani "kryminałem") to nie ma nic wspólnego.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-01 17:00
                      Serwus :-)
Nie wnikam w tę konstytucjonalność bo dzisiejszy dzień nastraja zupełnie inaczej. Niedawno wróciłem z cmentarza w moim mieście i spotkałem tam księdza J Kanczkowskiego, który chodził i spotykał się z młodzieżą kwestującą na rzecz hospicjum w Pucku. U mnie cmentarz ogromny ( większy jak 2  Puckie) to zbiórka zapewne dopisze. Kojarzycie tego księdza z TV? Zmaga się z rakiem mózgu i jest jak na tę chorobę wyjątkowo aktywny. Dał się też poznać z kilku niestereotypowych wypowiedzi. Także zabawnych. Spotkałem go w innych okolicznościach rok i dwa lata temu. A dzisiejsze spotkanie pokazało jak osłabł od tamtego czasu. Szkoda.
                                               Waldi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2015-11-01 18:21
"Śpieszmy się kochać ludzi...................."
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-01 19:49 Zmieniony 2015-11-01 19:51

>teraz wyjdą na jaw wszystkie brudy


A tu Lidka masz kolejny ciekawy artykuł Gorączka w służbach (klik)
Ciekawe są też komentarze, a to jeden z nich:
~nik 11 godzin i 3 minuty temu
Może dlatego pani Piotrowska wydała zarządzenie niszczenia dokumentów, powinien być TrybunaL Stanu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-01 21:15
Tadeusz to też czytałam. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-11-01 22:33
[usunięte]
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-02 10:30
Nic tak dobrze nie robi na słupki poparcia jak rządzenie ;-) ...Tylko, czy o takie rządzenie chodziło wyborcom tej partii ?? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-kaczynski-uklada-zaplecze-pis/r4s7mq ...Nie do śmiechu mi, bo rządzenie zza pierwszego rzędu już mieliśmy i było jak było ....powtórkę już mamy . Ale powtórki są po to by wyciągać wnioski a nie by je powielać  . Mimo wszystko pozdrawiam amalian :-).
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2015-11-02 10:38 Zmieniony 2015-11-02 10:46

>Tylko, czy o takie rządzenie chodziło wyborcom tej partii ??


Mój ojciec podsumował by to tak:
"Jeszcze Mosiek w d..... a już mu krymkę szyją" :-)
Jeśli ktoś opiera się tylko na gazecie wybiórczej i tvn to może dojść do katastroficznych wniosków.
A tak bardziej poważnie, czy warto tak pesymistycznie patrzeć w przyszłość?
Co wcale nie oznacza, że też nie mam obaw. A może większe niż przeciwnicy PIS-u. Oni będą mieli satysfakcję jeśli się nie powiedzie - tylko czy o to WAM chodzi???

Miłego dnia wszystkim :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2015-11-02 10:47
Jeszcze nie rządzą a już przeciągają  ... ;-)     http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-blaszczak-odpowiada-na-zarzuty-pawla-kukiza/beh1t0  .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-02 10:52
Amalian tak można w każdą stronę. Oto dowód, już odchodzą i niszczą ślady swojej działalności:
http://m.niezalezna.pl/72516-w-agencji-wywiadu-praca-wre-pomimo-swieta-trwa-goraczkowe-niszczenie-dokumentow

Nie dajmy się zwariować. Przeczekajmy spokojnie ten czas wymiany urzędników.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-02 11:16
Mam taki oto problem. Od pół roku mam nowych sąsiadów za ścianą. Małżeństwo+półroczny dzieciaczek i tak na oko dwunastolatek. Co drugi wieczór/noc awantura - krzyki plus jakby przesuwanie mebli. Dziś w nocy "ty k..., ty k...". Dorośli to się mogą dla mnie pozabijać tylko tych dzieci szkoda. Cholera wie czy ich tam nie tłuką. Dałem dziś znać do pomocy społecznej. Dzielnicowemu chyba też dam znać. Jakieś rady? A może się nie wtrącać?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-02 14:33 Zmieniony 2015-11-02 14:39

> Jakieś rady?


Zdaje się, że oprócz powiadomienia policji i pomocy społecznej o podejrzeniach, niewiele możesz zrobić, nie mając kontaktu z dziećmi. W sensie gdybyś je znał i na tej podstawie wiedział, że coś się w domu dzieje, można by zrobić coś więcej.

Są jeszcze telefony zaufania, ale one są w zasadzie przeznaczone dla dzieci, nie dla osób postronnych (bo obsługa nic nie może zrobić ze zgłoszeniem typu "wydaje mi się, że...") a tylko tyle, jak rozumiem, możesz powiedzieć.

Jeśli podejrzenia, że tam dochodzi do krzywdzenia dzieci się potwierdzą, możesz się ewentualnie skontaktować z tzw. Niebieską Linią, czyli ograniczają przeciwdziałającą przemocy w rodzinie: http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/dla-swiadkow
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-11-02 15:08
No właśnie mi się tylko wydaje, ale nie chce mieć tych dzieci na sumieniu. W opiece powiedzieli, że sprawą się zajmą i poradzili, żebym wzywał anonimowo policję podczas awantury. Ta kobieta to chyłkiem przemyka tylko, ten koleś z kolei na pijaka nie wygląda choć to nic nie znaczy bo przemocowcy są wszędzie. Czy dzieci krzywdzi nie wiem, może tylko żony się czepia.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2015-11-02 16:32
W sumie tak zwykle jest, że "nie wiadomo", bo przecież nikt nie ma na czole wytatuowane, czy się tylko kłóci, czy leje rodzinę. A byłoby łatwiej, jakby miał.

Pozostaje czekać, wzywać (chociaż warto pamiętać, że nawet jeśli jest przemoc, ofiary mogą się upierać, że nic się nie dzieje) i mieć nadzieję, że to tylko kłótliwi ludzie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-02 17:09
                     Serwus :-)
      Poczytałem trochę o trapiącym Rogala problemie. Czy nie najuczciwszym ( co wcale nie znaczy, że najlepszym) sposobem rozwiązania sprawy byłaby rozmowa? Na początek z panią domu. Po prostu zapytać się jej tak mimochodem czy nie potrzebuje pomocy bo niepokojące hałasy dochodzą ? I wyjaśnić, że ten stan rzeczy jest uciążliwy. Może akurat sąsiadka się "otworzy" i powie co i jak ? Wiem, że to może być trudne zadanie ale czy nie warto spróbować ?
                                                   Waldi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2015-11-02 17:13
Już to widzę jak się zwierza nowopoznanemu sąsiadowi. Najpewniej to by się Rogalowi oberwało za wtrącanie w nieswoje sprawy.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-11-02 17:17
Oj tam! Oj tam! Trochę wiary w ludzi! Sam fakt, że Rogal o tym napisał i się tym przejmuje świadczy o tym, że tak źle nie jest w naszym społeczeństwie.
                                                    Waldi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 192) (3711254 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill