www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Gdzie Turnusy rehabilitacyjne (26445 - wyświetleń)
- Autor Karolina188 Dodany 2014-03-22 16:17
Witam.

     Mam 10-letniego synka, choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Chciałam się zapytać państwa czy znacie jakieś w miarę niedrogie turnusy rehabilitacyjne? Co roku jeżdżę do Rusinowic prawie cały dzień dzieci mają zajęcia w miłym towarzystwie, ale chciałam poszukać czegoś nowego. 
Nadrzędny - Autor koraleks60 Dodany 2014-05-16 10:21
witam, jestem matką 7 miesięcznych bliźniąt niewydolnych oddechowo i mam w związku z tym pytanie czy znają państwo jakie osrodki rehabilitacyjne, gdzie mogłabym wyjechać z dziećmi na wakacje!
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2014-05-16 15:39
Polecam Rymanów. Ośrodek dla rodziców z dziećmi jest blisko Zimowita, gdzie są zabiegi. Warunki dobre i miejsce dla zabawy dla dzieci.
Ja nie byłam z dzieckiem, bo moje jest duże, ale byłam ze sobą i rozmawiając z matkami bardzo sobie chwaliły pobyt.
Nadrzędny Autor betty431 Dodany 2015-08-23 17:26
Witam.

Polecam Dąbki nad morzem 25 km za Koszalinem.Mikroklimat i są turnusy rehabilitacyjne np.w Argentycie/Interferie/
Mała nadmorska miejscowość,cisza ,spokój  nie ma tłoku.Przeważnie są matki z dziećmi lub starsi ludzie.Dużo sanatoriów.Ja byłam tam na turnusie rehabilitacyjnym z biura  "Patrona".
Oni mają spory wybór miejscowości w całej Polsce gdzie są prowadzone turnusy rehabilitacyjne też te dofinansowywane przez PEFRON.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Damianos Dodany 2014-07-25 11:33
Ja polecam turnusy w Centrum Rehabilitacyjnym Norman w Koszalinie! Sam korzystałem z tego ośrodka i jeestem bardzo zadowolony. Co prawda nie choruję na MPD, ponieważ byłem tam po wylewie, ale Koszalińskie Centrum jak najbardziej zajmuje się MPD i nie tylko. Kadra to wykwalifikowani fizjoterapeuci posiadający wiele certyfikatów i specjalizujący się w różnych dziedzinach. Podczas terapii wykorzystuje się takie metody jak PNF, NDT bobath, kinesiotaping i fenomenalne wg mnie urządzenie do ćwiczeń jakim jest "pająk". Uwierzcie mi, to ostatnie w połączeniu z którąkolwiek wymienioną terapią działa cuda! Ja po wylewie dzięki tym metodą wstałem z wózka inwalidzkiego! Polecam poczytanie na stronie lub forach o tym centrum - naprawdę warto!
Nadrzędny - Autor AniaG Dodany 2014-10-04 11:23
Damianos podzielam Twoją wypowiedź w 100%. Ja także jestem mega szczęśliwa. Ja i moje dziecko wyjechaliśmy stamtąd zdrowsi :D Tak, nie tylko moje dziecko z MPDz zrobiło postępy :-) Sama podniosłam się na duchu widząc, że jednak można coś osiągnąć, że może być lepiej. Dzięki temu sama jestem silniejsza psychicznie i mogę dalej walczyć o zdrowie mojego słoneczka. Polecam ponownie bo na prawdę warto! Na www.normanrehabilitation.com można sobie poczytać. Pozdrowionka i trzymajcie się cieplutko.
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2015-01-14 18:47
Zapytaj jeszcze w jakimś ośrodku nad Jeziorem Białym w Okunince. Jest to miejscowość rekreacyjno wypoczynkowa, masa atrakcji. I z tego co wiem to jest tam kilka ośrodków wypoczynkowych do których przyjeżdża młodzież na rehabilitację. Chodzi mi konkretnie o tą miejscowość: http://www.okuninka.org.pl/ - tam w dziale galeria zdjęć możesz dokładnie pooglądać jak tam jest.
Nadrzędny - Autor AlinkaMazal Dodany 2015-01-26 09:37
Jeszcze może tu spróbuj czegoś poszukać: http://www.zuris.pl/
Ja z nimi wyjechałam na jeden turnus i było naprawdę spoko.
Nadrzędny - Autor Neitdan Dodany 2015-01-29 13:43
Tyle informacji, a jednak czuję niedosyt. Znacie i polecacie jakies miejsce na turnus rehabilitacyjny w górach? Niekoniecznie lubię jeździć nad morze, zresztą synek też woli górskie tereny. Będę wdzięczna za informacje.
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2015-02-25 12:11
Wisla-polecam "Jubilat"
Ustroń-Ziemowit i slynne piramidy..
poogladaj na stronie
Nadrzędny - Autor madzia898 Dodany 2015-07-21 09:14
Ja polecam hipoterapię, nasz synek odżył po wizycie w Siedlisku Janczar :-) http://www.siedliskojanczar.pl/hipoterapia.html
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2015-08-25 20:39
Star-Dadaj k/Ramsowa Hotel oraz Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej
Zdecydowanie odradzam osobom niepełnosprawnym pobyt w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dadaj
Mimo że ośrodek na prawo i lewo chwali się iż posiada certyfikaty oraz wpisy do rejestrów jako organizator turnusów rehabilitacyjnych( wpis OR/28/004/11) oraz jako ośrodek rehabilitacyjny (wpis OD/28/003/12) miejsce nie jest przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich
Ośrodek chwali sie windą , która oczywiście jest ale w osobnym budynku, co stwarza kilka problemów.
Nieodpowiednie parametry spowodowały że aby wjechać do windy trzeba pokonać najpierw spadek przed progiem windy więc można wjechać tylko na pełnym biegu. Kiedy pada deszcz po ścianach budynku wszystko spływa wprost pod wyjazd dla wózków więc wjeżdża się prosto w kałuże. Dodatkowo winda jest tak zaprogramowana że można ją uruchomić tylko z miejsca gdzie ostatnio jej ktoś używał . Jeżeli było to pierwsze piętro to będąc na parterze trzeba sie wdrapać po schodach żeby ją uruchomić i zjechać a jeżeli stoi na parterze a my chcemy zjechać z pierwszego piętra sytuacja wygląda podobnie trzeba zejść po schodach i uruchomić windę na dole żeby podjechać na pierwsze piętro. Absurdalne , a w przypadku osoby samotnej na wózku niewykonalne.
Ścieżka prowadząca do jeziora ma co najwyżej 90cm szerokości dodatkowo są na niej niebezpieczne spadki więc trzeba wysilić wszystkie mięśnie aby z niej nie spaść .
Nieliczne tylko łazienki maja udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
W pokojach jako dodatkowe utrudnienie wysokie progi
Brodziki w łazienkach nie są dostosowane
Wanny w ośrodku służące rehabilitacji mają mniej więcej metr wysokości i żadnych podnośników. Obsługujące je drobna kobieta z uśmiechem mówi że to nie problem bo jeżeli tylko jej ktoś pomoże to da się przełożyć osobę niepełnosprawną do wanny.
Nadrzędny - Autor Aliss Dodany 2015-11-27 10:47
Dobra, wezmę to pod uwagę.

Jezioro Białe w Okunince rzeczywiście daje radę....

Zresztą, zobaczcie jak tam jest malowniczo http://j-biale.pl/
Nadrzędny - Autor Esti Dodany 2015-12-09 10:43
Byliśmy kiedyś tam fajny region.

A nad morze zima... gdzie polecilibyście pojechać? Zastanawiamy się nad jakimiś większymi ośrodkami, aby można było zorganizować czas.
Nadrzędny - Autor kowals Dodany 2015-12-09 13:26
Jeśli planujesz wybrać się zima nad morze to jedynie do większych miejscowości. W tych mniejszych będziesz się po prostu nudził.  Trójmiasto jest za to ciekawe o każdej porze roku oraz praktycznie nie mozna sie tam nudzić. Poza sezonem nie powinno być problemów z noclegami ale proponuję zastanowić się nad wynajmem mieszkania niż noclegu w hotelu .jest wygodniej oraz taniej. Jesli jedziesz w kilka osob to koszt rozkłada się znacznie i zapłacisz naprawdę niewiele.
Zerknij sobie na stronę:
http://www.dhapartamenty.pl/ - obecnie jest tam spory wybór apartamentów do wynajęcia w Gdańsku. Widzę,ze na wiele z nich są dobre promocje i że można je wynająć już w cenie ok 200 zł za noc.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2015-12-09 15:20
A więc jednak ... Nie staje Ci .... umiejętności na przemycanie spamów i nawet gotowy jesteś ogłosić się impotentem aby zarobić?
Jesteś godny politowania ale nie z powodu ułomności fizycznej :-)
Nadrzędny - Autor Katarrrynka Dodany 2023-05-05 08:51
Taaak. To jest przerażające. Tak w ogóle, to nawet jeśli by spojrzeć z dystansem na to co napisał przedmówca, to łatwo poszukać, że są również inne firmy w okolicy np. https://billberry-apartments.pl, które również posiadają takie oferty wynajmu apartamentów.
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2023-05-05 10:42
Wszyscy z niecierpliwością czekali osiem ostatnich lat na kolejną reklamę.
Nadrzędny Autor hortus Dodany 2023-06-19 21:39
ciekawy wątek
Nadrzędny - Autor pomagający1970 Dodany 2016-04-19 16:17
Niedrogo jest także w Lądku-Zdrój "Złoty Łan". Jedzenie smaczne, zabiegi urozmaicone plus tamtejsza woda. Mnie bardzo usprawnili. Polecam
Nadrzędny - Autor Mateusz82 Dodany 2016-04-19 16:27
Byłem tam i zdecydowanie polecam. Jedzenie bardzo dobre , a obsługa miła.
Nadrzędny - Autor Mgdalena22 Dodany 2016-04-20 23:29
My bylismy w kołobrzegu w Bałtyku tez polecam
Nadrzędny - Autor Gosia88 Dodany 2016-04-28 11:33
Moi rodzice również byli w bałtyku co prawda zimą ale mimo wszystko było warto
Nadrzędny - Autor Donata55 Dodany 2016-04-28 18:12
Nad morzem jest najlepiej
Nadrzędny Autor Julianna11 Dodany 2016-04-30 17:25
Ja wolę górskie miejscowości
Nadrzędny - Autor Epicx Dodany 2016-06-22 20:46
Dla mnie najlepszym miejscem na rehabilitacje były góry, totalne przeciwieństwo :D
Nadrzędny Autor Wiki9 Dodany 2016-06-26 09:54
Ja najlepiej wypoczywam nad morzem. Tam czuję się najlepiej :-)
Nadrzędny Autor elesta Dodany 2016-05-06 19:24
Polecam Kołobrzeg-piękny:)
Nadrzędny Autor adaszat Dodany 2016-06-12 01:03
Również polecam, mimo że dla mnie trochę drogo...
Nadrzędny - Autor nietonie Dodany 2016-06-07 12:23
Pamiętam, że w Międzywodziu cos takiego bylo organizowane, jest nawet caly osrodek dla osob niepelnosprawnych, wiec moze warto poszukac cos na ten temat w interneci :-) A miejsce chyba moje ulubione nad morzem ;-) Pozdrówka!
Nadrzędny - Autor stach12 Dodany 2016-06-21 07:58
Lądku-Zdrój "Złoty Łan".Polecam też byłem i super warunki.
Nadrzędny - Autor Justyna98 Dodany 2016-06-27 19:00
Dzięki za polecenie, sprawdzę ;-)
Nadrzędny Autor ulla Dodany 2016-06-30 20:48
Także sprawdzę. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Gdzie Turnusy rehabilitacyjne (26445 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill