www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 224) (3704240 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-28 12:56

>Człowieku, myśl.<


>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-i-sprawa-internauty-ktory-zamiescil-przesmiewczy-film/cp2v33<


A jednak ucznia oskarżono. Zatem mamy już państwo totalitarne ??
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 13:17
I co ma do tego to co napisałem powyżej? Nic. Ile razy mam powtórzyć? Prezydent nie ma nic do prokuratury. Nic. Oskarżyli, sąd rozstrzygnie, tyle. Wygłupiali się za Bronka, wygłupiają się i teraz. I nie internauci tylko, policja i prokuratura.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-28 14:13

>I co ma do tego to co napisałem powyżej?<


Ma bardzo dużo bo "najwyższy organ państwa w zakresie władzy wykonawczej ]/b] " może bezproblemowo interweniować. Tylko, że prezydenta mamy jakiego mamy. A może prezes akurat nie był dostępny "pod telefonem" i  nie mógł się o pozwolenie zapytać ? 

>Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – zgodnie z Konstytucją najwyższy przedstawiciel polskich władz, gwarant ciągłości władzy państwowej, najwyższy organ państwa w zakresie władzy wykonawczej<


>https://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 14:26
Jak ja mam Ci do rozumu przemówić. Argumenty do Ciebie nie docierają. Byłoby bardzo źle gdyby interweniował, wtedy byś krzyczał, że wtrąca się w niezależny wymiar sprawiedliwości.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-28 14:14 Zmieniony 2016-01-28 14:28
Rogal to Ty piszesz bajki i szkolne teorie - sorki.

>Oskarżyli, sąd rozstrzygnie<


Nie wiem jak na w tej chwili spr. wygląda (zajrzałam na sek.).

1. Żeby policja się ruszyła musi mieć zawiadomienie o przestępstwie (w tym może być od prokuratora, ale też od obywatela czy instytucji)
2. Żeby zrobić przeszukanie musi być papier od prokuratora
3. na tym etapie nikt nie jest "oskarżonym"
4. W tych spr. policja podlega i wyk. czynności z przesłuchaniem i jego sposobem zgodnie z pol. prokuratora
5. Po przesłuchaniu przez policję (bez udziału sądu) prokurator może spokojnie umorzyć, oddalić (mała szkodliwość czynu), może też sam przesłuchać ponownie
itd.
6. Prezydent jest "poszkodowany" więc to On ma wszelkie atuty w rękach.
7. Musiał być jakiś pisland w policji, prokuraturze, do tego boją się wszystkich i wszystkiego.
8. Pewniejsze, że jakiś "poseł" czy inny... zgłosił - wtedy szybko działają, nawet w nocy (prok.też)
Prokurator podlega "Naszemu naczelnemu prok" i wierzcie mi, wystarczy tel. od prac. kancelarii z pytaniem, z sugestią i sprawa zakończona.

WzK pisał o "pałkach" - zabronione oficjalnie, a życie sobie.

Po przeczytaniu n/w już wszystko jasne w tej sprawie :-(  "ale to już było..." i źle się skończyło dla kasy państwa.

>Chcemy, aby takie skandale nie miały miejsca i dlatego chcemy połączyć urząd prokuratora (generalnego – red.) z ministrem sprawiedliwości, by władza wykonawcza odpowiadała za< to, co robi prokuratura, a więc żeby była słusznie krytykowana, jeśli do takiego zdarzenia dojdzie, ale odpowiadając, mogła tego rodzaju sytuacjom zapobiegać – uzasadniał Ziobro.<

Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 14:28
Wszystko prawda i co z tego? Mnie po prostu razi ignorancja w zakresie funkcjonowania administracji. Nie każdy musi się na tym znać, ale niech nie udaje, że się zna.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-28 13:31
>Ale wbij sobie do łba, że nie ma władzy, aby takie polecenie wydać. Twoje myślenie jest takie: Prezydent jest najwyższym urzędnikiem, może więc wydawać polecenia wszystkim innym urzędnikiem, czyli np. Pani Krysi z Wąchocka, aby bez kolejki obsługiwała np. kominiarzy. To jest wręcz porażająca ignorancja.

Powiedz to prezesowi, który na jednej z wieczornic stwierdził, że "prezydent mu obiecał" kto ma rację :prezes czy rogal? Duda pokazał nam na co go stać i pewnie jeszcze nie raz pokaże swoją 'niezależność' Proste jak rogal :-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 13:48
A to jest zupełnie inna sprawa. Nie mieszajmy jednak ustroju administracji (prawa administracyjnego ustrojowego) z tego typu zależnościami. Czymś innym jest relacja Prezes partii rządzącej - Prezydent - polityczna interakcja jest zawsze i będzie, a czymś innymi irracjonalne myślenie, że Prezydent jest szefem urzędników.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-28 14:22
A czy Ty w życiu nie spotkałeś się z tym "szefowaniem" urzędnikom przez Prezydenta? Przykładów jest kilka. No może będzie miał okazję do ułaskawienia ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 14:27
Naciski były, są i będą. Jednak Prezydent NIE JEST szefem urzędników.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-01-28 14:30
Ale mówimy o życiu i faktach, a nie szkole.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 14:33
Ok. Ale nie można mówić, że Prezydent jest szefem urzędników i jeszcze bez sensu Konstytucje przywoływać. To bije po oczach.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-28 14:36
Nie czytałam dokładnie, ale chodzi Ci chyba o wyp. WzK. już muszę spadać.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-01-28 14:33
Do czego mi to odpowiadasz? O jakich zależnościach piszesz? To co napisałam jest zgodne z prawem adm.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-01-28 15:22

>PiS-owskie państwo użyło swojego resortu siłowego ...


Jakiego resortu siłowego?
Pewnie miałeś na myśli policję ale jesteś w błędzie! To na polecenie prokuratury policja wszczęła postępowanie. A prokuratura, jak zapewne wiesz, nie należy do "resortu siłowego PIS" a wręcz przeciwnie :-)
Teraz okazało się, że sprawa dotyczy "groźby karalnej" skierowanej do osoby, która złożyła doniesienie o znieważeniu Prezydenta RP.
Składanie doniesień to również Twoja domena ale ja nie zniżę się do tego poziomu.
Wiesz o czym mówię/piszę!
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 10:13
gdybym był Tobą zacząłbym od inwektywy. Wytłumaczę Ci jednak spokojnie. To nie zależy od tego kto rządzi. Taki jest stan rzeczy w gospodarce rynkowej, nawet gdy tego rynku w rynku jest tak mało jak u nas. I bardzo dobrze. Każdy biznesmen Ci powie to samo, niech mi rząd nie pomaga, byleby nie przeszkadzał.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 10:01
Właśnie poczytałam art. "Gminne  instrumenty  kształtowania  rozwoju  lokalnych  podmiotów gospodarczych."
Gmina jest ramieniem rządu, mówiąc na skróty i to państwo ustala reguły, którymi potem może się kierować gmina.
Nie powiesz chyba, ze te instrumenty poniżej nie są nadrzędnie (nie szczegółowo) używane przez rząd?

"Gminy w zakresie stymulowania gospodarką mają dziewięć podstawowych grup instrumentów:
instrumenty przymusu administracyjnego,  instrumenty  poznawcze,  instrumenty  oddziaływania  ekonomiczno
-rynkowego,  instrumenty  oddziaływania  bezpośredniego,  instrumenty  pobudzania  infrastrukturalnego,
instrumenty     informacyjne,     instrumenty     edukacyjne,
instrumenty     koncepcyjno-organizacyjne i podgrupę instrumentów pozostałych."

A Ty tylko podatki i prawo pracy? Nie jestem ekonomistką, ale chyba ten art. wnosi więcej elementów wpływu niż tylko prawo pracy i podatki?
http://www.sztando.com/nowosci/images/upimages/artykulspg.pdf
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 10:21
Fuck. Skasowało mi się to co pisałem. Wieczorem Ci odpiszę. Teraz tylko tyle: gmina ramieniem rządu? wyleciałabyś z pierwszego roku administracji z wilczym biletem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 14:23
Od rządu do samorządu, od premiera do sołtysa - to stopnie administracji państwowej, tak czy nie? Jeśli prosta 'a' jest równoległa do prostej 'b', a 'b' do 'c', to 'a' musi być równoległa do 'c'. Tak to powinno działać na jednym terytorium. To samo prawo choć 50 instytucji po drodze i nie ma znaczenia jak nazwiesz, czy z PO czy z pIs, czy z Hameryki.:-)
Samorządy przejmują instrumenty z góry i już. Jak to wykonują w praktyce, inna rzecz.
Ja tylko chciałam zaprzeczyć, że podatki i kodeks pracy to jedyne narzędzia/instrumenty  pracy rządu.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 14:26
Niech przejmują co chcą, ale nie polecenia!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 10:38
Od reformy samorządowej mamy trzy szczeble samorządu: wojewódzki, powiatowy i gminny. One nie wydają sobie poleceń, podobnie rząd nimi nie rządzi. Oczywiście działają na podstawie ustaw, ale minister nie wydaje poleceń wójtom, starostom itd. Niejako delegatem rządu na województwo jest wojewoda, ale nic mu do marszałka. Kasa z UE jest wydatkowana przede wszystkim poprzez marszałków a nie centralnie. Tyle w kwestii gminy jako ramienia rządu, ubawiłem się setnie:) A województwa nie są ramieniem rządu? A nie są, wszak w 15 z 16 rządzi koalicja PO-PSL.

Twoje wyliczenie to zbiór pośrednio lub wręcz luźno wpływających na potencjał gospodarczy aspektów. To są ważne sprawy, ale mają marginalne znaczenie w globalnym ujęciu warunków prowadzenia działalności gospodarczej.

Prosty przykład, możesz mieć najlepsze gminne drogi np. na Suwalszczyźnie, ale jak Ci uchwalą płacę minimalną 10.000 zł to nic Ci z tego, pójdziesz z torbami. Jasne, edukacja gospodarcza, podatki lokalne, informacja, przyjazne urzędy to ważne sprawy. Ale nie demonizujmy tego. Każdy przedsiębiorca Ci powie - niech mi władza nie pomaga, byleby nie przeszkadzała.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-28 10:57

>A województwa nie są ramieniem rządu? A nie są, wszak w 15 z 16 rządzi koalicja PO-PSL.<


Rogal o ile to co ponad tym cytatem napisałeś jest faktem to samym tym akapitem zacytowanym się ośmieszyłeś. Doprawdy nie wiesz, że tuż po wyborach komplet wojewodów został wymieniony na PiS-owskich ? Żenada.........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 11:18
Matko jedyna. Kumam trochę. Wojewoda to adm rządowa. Marszałkowie samorządowa i oni są z PO-PSL. Rozróżniać te dwie kwestie. Bo oni odpowiadają za całkowicie różne sprawy.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-28 13:48

>Od reformy samorządowej mamy trzy szczeble samorządu: wojewódzki, powiatowy i gminny. One nie wydają sobie poleceń, podobnie rząd nimi nie rządzi. Oczywiście działają na podstawie ustaw, ale minister nie wydaje poleceń wójtom, starostom itd.<


To że nie wydaje poleceń nie znaczy że nie ma wpływu na te struktury . Pani premier coś chciała pokazać będąc gdzieś tam i obiecując mieszkańcom, że rząd dołoży się do wodociągu . Pewnie nie broszkę .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 13:50
Dołoży się bo ma prawo, ale nie ma prawa wydać decyzji - ty wójcie masz budować wodociąg.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-28 13:59
dosłownie tego nie powie, ale może dać do zrozumienia, że rząd ma inne zdanie i na miejscu wójta dobrze jest by wójt spojrzał na problem jeszcze raz itd.itd. A jak nie to wy się ludziska wójta nie bójta ;-).
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 14:06
Bo co? Bo go zwolni? Wójt jest wybierany w wyborach powszechnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 14:46
Znasz takiego, co się postawił? I jak mu się dalej pracowało?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 15:30
Przykład z Warszawy HGW na pewno chodzi na pasku PiS:)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 15:35
I krążą dokoła niej jak sępy na pustyni. :-) Wymyślają zmiany w podziale administracyjnym mazowieckiego, byle ją wysadzić z siodła.:-) Coś wymyślą.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 15:45
Ale nie jest ich funkcyjną i jak widzisz muszą zmieniać prawo, bo teraz mogą jej skoczyć.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 15:53
A na drugim biegunie rzesza ..włazów bez wazeliny i małych strachajłów, bo korytko w Polsce powiatowej jest ważniejsze niż w "metropoliach". Wtedy wystarcza telefon, że wiecie, rozumiecie...
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 17:20
Po linii partyjnej tak się pewnie zdarza
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-28 15:22
A dlaczego zwalniać ? wystarczy poczekać na wybory, które tuż tuż !!!!!!!!!!  WIĘC pokazuje rząd że jest zainteresowany problemem braku wody we wsi , ale nie każdej.. Sąsiednia wieś, rządzona przez przeciwników politycznych- obecnej partii rządzącej -musi poczekać na zmianę ...wójta oczywiście ;-) .Proste jak rogal!!!!!!!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 15:30
A tak może być.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2016-01-28 15:33
i to mnie smuci :-(( . Dobrze, że w tych wyborach wybierają i w miastach ;-)))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 14:44

> Tyle w kwestii gminy jako ramienia rządu, ubawiłem się setnie:)


Baw się. Każde  z nas skończyło coś innego. Ja mówiłam potocznie i wyżej też coś napisałam na obronę tego, co napisałam.

> Oczywiście działają na podstawie ustaw, ale minister nie wydaje poleceń wójtom, starostom itd. Niejako delegatem rządu na województwo jest wojewoda, ale nic mu do marszałka. Kasa z UE jest wydatkowana przede wszystkim poprzez marszałków a nie centralnie.


A to tłumaczy wielki bajzel i nieprzemyślany wyciek kasy, częste marnotrawienia jej  w Polsce Nie wie potem prawica, co potrzebuje lewica, albo jeden uważa, że jest mądrzejszy od drugiego i wie lepiej.

> Twoje wyliczenie to zbiór pośrednio lub wręcz luźno wpływających na potencjał gospodarczy aspektów. To są ważne sprawy, ale mają marginalne znaczenie w globalnym ujęciu warunków prowadzenia działalności gospodarczej.


To nie moje, to pisał ktoś, kto powieści nie pisze. A Ty się raczej zdecyduj, bo piszesz raz, że ważne, raz luźno wpływają, ale jednak 'marginalne znaczenie' itp.
Tymczasem zaszeregowano je wyraźnie:
"Gminy w zakresie stymulowania gospodarką mają dziewięć podstawowych grup instrumentów".
PODSTAWOWYCH!!!
Jeśli to podstawowe grupy instrumentów, to właśnie reszta jest drugorzędna.
:-)
Zawsze, kiedy pojawiała się prosta logika i samo życie, mówiłeś o wiedzy z podręczników. A ta wiedza wg chyba już starych podręczników doprowadziła do tego, co mamy. A wesoło nie mamy. No chyba, że w statystyce. hm....;-)

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 15:33
Akurat wydawanie kasy przez regiony jest ok - marszałek wie lepiej na co mu kasa potrzebna w regionie bo go dobrze zna.

Luźno wpływają więc mają marginalne znaczenie. Tak, grupy może i mają te 9 podstawowych instrumentów, ale to nie znaczy, że one mają decydujący wpływ na przedsiębiorczość. Przyznasz, że stawka VAT jest ważniejsza, niż stawka opłaty lokalnej.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 15:41

> marszałek wie lepiej na co mu kasa potrzebna w regionie bo go dobrze zna.


Taaaaa......z opowiadań?

> Tak, grupy może i mają te 9 podstawowych instrumentów, ale to nie znaczy, że one mają decydujący wpływ na


> przedsiębiorczość. Przyznasz, że stawka VAT jest ważniejsza, niż stawka opłaty lokalnej.


To dlaczego tak dużo firm przenosi  się z miasta na wieś? Świeże powietrze tak lubią i zasypane zimą drogi?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 15:44
Nie, bo ma lepszy dostęp do danych i bezpośredniego oglądu sytuacji. Poza tym, jemu zależy aby było dobrze w regionie, coby go znowu wybrali na radnego.

Dużo tzn. ile? Są firmy i formy. Branże i branże. Centrum logistycznego nie postawisz w środku Warszawy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 16:02

> Nie, bo ma lepszy dostęp do danych i bezpośredniego oglądu sytuacji. Poza tym, jemu zależy aby było dobrze w regionie, > coby go znowu wybrali na radnego.


Danych na papierze. I co to znaczy dobrze w rejonie? W każdej wsi jak pisze Amalian lotnisko, a ja dodam basen, korty tenisowe, lodowiska? A tymczasem osiedla bez kanalizacji? Drogi za wąskie i bez pobocza? Dwuzmianowa nauka dla małych uczniów? Autobusy szkolne nie tam, gdzie pasuje rodzicom i uczniom, ale tam, gdzie firmie prywatnej pasuje, bo burmistrz nie zapłaci więcej ani grosza?
Taki mają ogląd, jak chcesz wiedzieć.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 17:19
Region w administracji = województwo. Za oświatę odpowiada gmina. Drogi tylko wojewódzkie. Wypracowane są gminne. Rozróżniaj proszę szczeble samorządu i ich zadania.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 18:29

> Rozróżniaj proszę szczeble samorządu i ich zadania.


Wszelkie drabiny powinny mieć takie szczeble, by po nich  zarządzanie i środki finansowe śmigały bez zarzutów w każdą stronę. Tymczasem wszędzie panuje spychologia i niemożność. Mało mnie obchodzi, że gmina ma dbać o drogi, jeśli ta gmina należy do państwa, a państwo jej daje za mało dotacji. Majątek gmin bywa różny, różnie też ludzie nim zarządzają. Czy to oznacza, że na wieki ma być tam bieda? Coś więc z tą administracją organizacyjnie w skali makro nie halo. Tylko urzędnicy na stołkach są ciągle zadowoleni  z siebie, bo wiedzą od kogo kto zależy i gdzie trzeba na dwóch łapkach stawać, a kogo olać. Tak pewnie było i nadal będzie. Nic się nie zmieni. Do zmian potrzeba tęgich głów, a nie klakierów.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 18:43
Populizm i denagogia. Polecam zapoznanie się z zasadą subsydiarnosci/pomocniczosci.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-01-28 18:45
A u Ciebie, Rogal, słowa wytrychy, gdy nie ma co dodać, ani jak zaprzeczyć.:-) To do kiedyś.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-01-28 18:59
Nie da sie dyskutowac z pustoslowiem typu wszedzie spychologia i innymi niczym niepopartymi teoriami.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-01-28 15:46
to pewnie przez lotniska, które będą budowane w każdej wsi ;-))) . Najważniejsze, że Duda obiecał Kaczyńskiemu pomnik na Krakowskim- za tej kadencji . A za następną zmiany nazw wszystkich ulic, w Warszawie . To się dopiero będzie działo ;-))).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-01-28 16:03 Zmieniony 2016-01-28 16:10
Siekiera motyka, Rydzyk zadowolony,
bo rząd mu sypnął grube miliony.
Siekiera motyka, ojciec i szkoła,
już o następne miliony woła.

>http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/511828,ojciec-tadeusz-rydzyk-20-mln-milionow-zl-pis-poprawka-budzet-2016-szkola-medialna-torun.html>

Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2016-01-28 17:37 Zmieniony 2016-01-28 17:47
Co dzień cos nowego .A mówili żeby Owsiakowi nie dawać,tylko WOSPowi daje ten kto chce a Rydzyka wesprzemy wszyscy czy chcemy czynie.Łupienie babcinego elektoratu się skończyło?A dokladnie taką  sama sumę zabrano hospicjum.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-01-28 19:05
Ptasia grypa pokazała się w kraju. Na razie pojedynczy przypadek, ale u "sąsiadów" jest więcej. :-(
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 224) (3704240 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill