www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 231) (3725943 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-08 18:13
Ok. :-)
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-02-08 18:40 Zmieniony 2016-02-08 18:44

> Uważam, że takie donosy i inne "podchody" mają duży wpływ na wizerunek naszego kraju ,<


I ponownie przypominasz jak A. Duda skarżył się prezydentowi Niemiec na Polskę. Ale to dobrze bo o takiej hańbie trzeba wciąż pamiętać. Szczególnie jak ponownie wybory prezydenckie będą się zbliżać.

>http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Duda-naskarzyl-Gauckowi-na-Polske.-Polska-nie-jest-panstwem-w-ktorym-obywatele-traktowani-sa-rowno-00010260<

Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-08 16:34

>Do tego doprowadziło bieganie "na skargę" do obcych mediów


Lidka, ja bym się za bardzo nie ekscytował tymi "donosami" a już na pewno nie Michnikiem.
On, może nie najwięcej, ale bardzo dużo traci na wyniku wyborów i stąd tak ujada.
Podobnie jak reszta przegranych.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-08 16:54
Gdzie jest honor donosicieli?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-02-08 18:46

>Gdzie jest honor donosicieli? <


Pytaj A D.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-02-08 18:54

>Gdzie jest honor donosicieli?


Honor?
Czy donosiciele wszelkiej maści znają wartość i znaczenie tego słowa?
Jedno, co zawdzięczam Nachbarowi to pewna maksyma, której nie pamiętam dosłownie ale sens mniej więcej taki:
Nie dyskutuj z (.......) bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Dawno już pisałem, że wielu "aplikuje" do roli Stańczyka a kończą na zwykłym błaznowaniu :-)
Pozdrawiam,
Tadeusz :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-08 17:34
Tak to widzą z boku. Wielu Polaków wie, że taka jest prawda, niestety.

>Takie jest moje zdanie.<


No wiesz cooo... :-( do zdanie dowodzi tylko tego, że nie masz swojego zdania, gdyż określenie "biegać na skargę" rozpowszechniły różne miernoty z PIS pretendujące do "sławy" i stołka.

>bieganie "na skargę" do obcych mediów<


- czy Ty w ogóle wiesz jak działają media?
- zapomniałaś który to wiek?
- zapomniałaś, że wszyscy mają dostęp do internetu i na dodatek znają języki obce?
- nie wiesz, że mają u nas Ambasady, dziennikarzy?
- itp, itd.

Masz lata to pamięć Ci szwankuje? Zapomniałaś, jak pisowcy w tym Rydzyk "biegali na skargę" do zachodnich mediów"?

Szczytem jest mieszanie Michnika - no chyba tylko z powodu pochodzenia, zapewne twoim zdaniem Polska jest w "ruinie" i to przez Żydów, Masonów i pedałów, dołączyli do tego cykliści. Ty powinnaś z autopsji wiedzieć, że gdyby nie było Michnika i Kuronia to i Wałęsy (tłumoka). Jakoś "autor" się nie podpisał pod tymi wypocinami. Za to TY z uporem i
poświęceniem wyszukujesz... no właśnie czego? Co chcesz tym udowodnić?
Ja zmordowana wiatrem i... wchodzę z zamiarem popisania o d... a "Liduś" z jednej str. "miłe słowa", a z drugiej kałach :-( No i odechciało mi się.

Przy okazji: Twoje i Tadeuszka islamisty (bez "p") media czyli tvp-info nad. progr. zw. ze sprawą Tupolewa i co ja słyszę? Wicemarszałek należąca do PIS, która straciła w katastrofie bliską osobę ma mniej jadu, nawołuje do spokojnych ocen i zaakceptowania ustaleń prokuratury, speców od katastrof lotniczych, prosi żeby się nie kłócić i nie robić z tego politycznego cyrku! Na co p-islamiczna poseł z pod Częstochowy (J. Wiśniewska) wykrzywia się, wręcz widać w mordzie i ślepiach, że kobietę by udusiła - nienawiść, jad i odrosty aż kapią bleee :-( I na tym forum zauważyłam "zwolenników" szukania winnych.... mieszania z polityką faktów. No niestety: pili alkohol na pokładzie i to jest fakt. Brak jedynie treści pryw. rozmowy Kaczyńskiego. I tutaj WzK ma rację: dolecieli krótko po katastrofie to powinni (każdy człowiek ma taki odruch) zapierniczać na miejsce zdarzenia...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-08 17:47

>Masz lata ...... <


Tak, mam, ale mam również takt i rozum.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-02-08 17:56
Po ostatnich Twoich postach mam co do tego wątpliwości - niestety :-(
A jak z pamięcią? ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-08 18:12
Zapomniałam.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2016-02-08 19:05

>Do tego doprowadziło bieganie "na skargę" do obcych mediów. Takie jest moje zdanie. A co Wy o tym myślicie?


Nie trzeba biegać "na skargę" do obcych, aby zagranica wiedziała, co się w Polsce dzieje. Jest tyle innych źródeł pozyskiwania informacji, więc trzeba być nieźle zmanipulowanym, aby winę za ten stan rzeczy zwalać na "kwik" przegranych. Wprawdzie media narodowe tak to tłumaczą, ale nie zmieni to rzeczywistości.
Czy uważasz, że Jan Kochanowski też poniżał i nienawidził Polski pisząc: "Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi" ?
Cytat:"...jak cię widzą, tak cię piszą. Nikomu nie chce się wnikać w prawdziwą głębię naszej istoty" - Małgorzata Musierowicz (z książki Ida sierpniowa).
Nie było by tej kuriozalnej instalacji, gdyby Duda i rząd nie zaczęli od łamania konstytucji.
Skoro Polska jest członkiem UE, rząd polski nie może wyłamywać się z przyjętych zasad i obowiązującego prawa, jak również deptać własny najwyższy akt prawny.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-08 19:16

>Nie trzeba biegać "na skargę" d<


Miałam na myśli o tych co biegali, niektórzy politycy, dziennikarze itd. Oczywiście, że za granicą wiedzą, ale cały zamęt został "rozdmuchany" przez "swoich", a to trzeba wyjaśniać u siebie.

Kochanowski, to inna klasa, nie porównuj go z politykami.

>gdyby Duda i rząd nie zaczęli od łamania konstytucji<


Kto zaczął... mam inne zdanie na ten temat.

>Skoro Polska jest członkiem UE, rząd polski nie może wyłamywać się z przyjętych zasad <


Jednak nasze państwo, nasze interesy powinny być dla nas na pierwszym miejscu.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-08 22:32
Liduś szkoda się szarpać. Co poniektórzy mają tutaj wysokie mniemanie o sobie, zbyt wysokie ego.
Brak samokrytycyzmu, popadli w samouwielbienie.
Pomijam bezczelność i drobnomieszczaństwo...
Dla nich ne ma już nadziei.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-09 09:43
Efekt cudownej "dobrej zmiany" rządu PiS: Wszystko "rośnie" :-(

-Podatki
-Waluty
- Bezrobocie:

>http://www.wprost.pl/ar/531241/MRPiPS-Stopa-bezrobocia-wzrosla-w-styczniu-do-103-proc/<


-Pensje funkcjonariuszy PiS.

Doprawdy wszystko w górę tylko gospodarka się kurczy co za chwilę ubóstwem w nas uderzy :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 09:57
Wam się naprawdę chcę tak tu się szarpać o tę politykę? Jest tyle ciekawych innych tematów. Opisałem tu wrażenia z Ukrainy, praktycznie zero zainteresowania. Co się z tym forum porobiło.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-09 10:12 Zmieniony 2016-02-09 10:14

>Co się z tym forum porobiło


"To smutne, że głupcy są tak pewni siebie,
a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwości"
Bertrand Russel

Może ta myśl częściowo wyjaśni obecną sytuację nie tylko na Forum.
O Ukrainie mogę rozmawiać długo, bo wielokrotnie tam bywałem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 10:24
Mam zaproszenie do Odessy, ale głupich nie ma. Teraz już tylko samolot. To stanie na granicy mnie wykończy. Niby niedługo (1,5 h i 40 min), ale szlag i tak trafia.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-09 10:54
Odessa! Urokliwe miasto, mam setki zdjęć i często do nich wracam.
Podróż pociągiem jest mniej uciążliwa ale samolot najlepszy.
Latem w Odessie masz ponad 15 km plaż ale najatracyjniejsza jest Arkadia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 11:03
Tylko mówią, że drogo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-09 13:46
Rogal, a jak tam wygląda sprawa grypy? Czy rzeczywiście tyle ludzi choruje?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 13:50
Tam jest dramat. W Łucku szkoły pozamykane, kwarantanna.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-09 13:54
Pytam, bo w moim regionie lekarze już nie nadążają przyjmować chorych. Szczególnie dzieci, wczoraj znajoma z dzieckiem do szpitala jechała, bo w przychodni już miejsc na kilka dni nie ma. A w szpitalu też już kolejka na sześć godzin czekania. Masakra.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 13:56
U mojej Zuzi w grupie jest 24 dzieci w przedszkolu, dziś jest obecnych 5. Ona już tydzień chorowała.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-09 14:14
W grupie mojej wnusi były dwie osoby.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 14:15
No jest pogrom.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 16:23
A to wszytko wina PiSu :D

Tak na serio nie zazdroszczę Wam. Nie mam już małych dzieci, a wnucząt jeszcze nie mam - uff.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-02-09 16:41
Wnuki na szczęście dla dziadków są do kochania, a wszystkie obowiązki związane z opieką nad nimi mają rodzice.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 18:21

>a wszystkie obowiązki związane z opieką nad nimi mają rodzice.<


To prawda, ale zmartwienia i obawy sa po obu stronach takie same :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-09 18:40
To na pewno.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 17:51
A ja bym chciał, żeby moja tak szybko nie rosła.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-02-09 17:58
KAżdy okres w życiu dziecka ma swoje uroki. :-)
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-02-09 15:51
Nie wiem jaka jest cena w hotelu czy pensjonacie bo zawsze mieszkałem u przyjaciół ale na plaży spotykałem Polaków, którzy byli "rozchwytywani" już na dworcu kolejowym z ofertami standardu i cen do wyboru.
Więcej ciekawostek mogę opowiedzieć kiedy będziesz finalizował wyjazd.
Aaaa, i jeszcze jedno szampan odeski nie ustępuje francuskim szampanom. Może dlatego, że miasto przez wiele lat w I połowie XIX wieku zarządzane było przez gubernatorów pochodzących z Francji. Jednym z nich był książę Richelieu.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 17:51
Mam nadzieję, że spanie gwarantuje zapraszający:) Biedy nie ma. Taki mini-oligarcha, szwagier brata:)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-02-09 18:53

>Mam nadzieję, że spanie gwarantuje zapraszający


W Odessie jest wiele nowych apartamentowców, przy prawie każdym mieszkaniu widać klimatyzatory a na parkingach dobre auta.
Jest to ponad milionowe miasto żyjące "z morza". Marynarze, transport morski i turystyka.

Przez 3-4 miesiące ciepłe morze, ładne plaże, tanie piwo (wiele marek, Obołon - b. dobre). O papierosach już pisałeś ...
Teatr Opery i baletu jeden z piękniejszych na świecie, schody Potiomkinowskie, Most Teściowej, Katakumby, Kujalnik, delfinarium, Park Szewczenki z atrakcjami dla dzieci, knajpa Dejavu (ta z filmu Machulskiego) to tylko część atrakcji.
Byłem kilka razy w Hiszpanii, Włoszech, Bułgarii ale zawsze najlepiej czułem się w Odessie.
Szczerze polecam i obiecuję, już kończę i nie przynudzam :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 10:46
Jak ktoś jest zacietrzewiony i przepełniony jadem to takie są efekty.
Z każdego prędzej czy później wychodzi prawdziwe ja i z niektórych wyszło i teraz leje się strumieniem nienawiści - ot co się porobiło.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 10:54
Słuchaj, można kogoś/czego nie lubić itd. Jednak ile czasu można pisać to samo o tym samym.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 12:36
Jak ktoś jest zajadzony to tak ma, będize siedział i szukał "sensacji" - i co zrobisz, nic nie zrobisz, jedynie można zlekceważyć. Takim ludziom można jedynie współczuć.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-02-09 13:34
a pewnie : miała być "dobra zmiana" a jest zmiana i to niwygodne do rządu zostaje wycięte . Partia prawych i sprawiedliwych wycina wszystko ;-)kliknij .Biedna ta nasza Polska, ale co zrobić jak mamy uczyć się na błędach, to ktoś je musi robić ;-) .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 13:48
A to ciekawe - kto tu kłamie, kto tu chce podzialu?
Według aktualnych (jeszcze) zasad nie ma górnej granicy jeśli chodzi o drugie dziecko, natomiast PO chce wprowadzić górną granicę - czy wówczas nie będzie podziału na lepsze i gorsze dzieci? Czy wówczas nie zostaną wykluczone dzieci z rodzin, które przekraczają górny próg dochodowy? Jaki próg ustalić, aby nie skrzywdzić? Co jełśi ktoś przekroczy próg? Niby niewielkie przekroczenie progu ma być odejmowane od kwoty - ile to jest "niewiele" - 10, 20, 50, 100 czy może 400 zł, a może 500 zł?
To dopiero jest oszustwo - jest to kolejna zagrywka PO, aby upierdolić ustawę. Jeszcze do niedawna byli całkowicie przeciwni tej ustawie, a teraz nagle jakieś poprawki proponują.
Pierdolenie na życzenie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-02-09 13:51
Najlepsze są codzienne recenzje Wiadomości na gazeta.pl:)
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2016-02-09 17:44

>ale co zrobić jak mamy uczyć się na błędach, to ktoś je musi robić


Masz rację Adasiu, z tym tylko, że "materiałów źródłowych" poprzednia ekipa dostarczyła tyle, że wiele doktoratów można by napisać :-)
Więc obecni rządzący już na starcie mogą czuć się bez szans na rywalizację.
Jak oceniasz opinię Schetyny o 500+:
"Nie ma pieniędzy na wydanie 20 miliardów"
I zaraz po tym "empatyczny" wniosek PO:
"500 zł na każde dziecko" (koszt ponad 30 mld.)
Więc jak to jest? 20 mld. to za drogo a 30 mld. to ... w sam raz?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-02-09 14:01 Zmieniony 2016-02-09 14:08
Podziwiam . Nie przypuszczałem, że przeczytam tutaj tak wiele samokrytyki ;-)) .
To na temat poprzedniego listu Gollumna ... Co to się porobiło na forum ? Gdzie jak gdzie, ale w aktualnościach można . Pewnie, po takiej krytyce pani premier wprowadzi do sejmu trzecią zmianę - na dobre. Pozdrawiam serdecznie i proszę o mniej nerwów ;-) .
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 16:13
Mniej nerwów - kto tu się denerwuje.
Jest to dział aktualności, a nie "JAK JA NIENAWIDZĘ PiSu"
Aktualności to nie tylko wyszukane w sieci i wklejane tutaj z "niezależnych źródel" linków dotyczących PiSu.
Poczytaj wypowiedzi tych, którzy uważają, że jedyna słuszna racja to ich racja - każde odmienne zdanie jest krytykowane i nie na miejscu, a przez pewną osobę wręcz traktowane jako wrogi atak i od razu jest chamska riposta łącznie z obrażaniem osoby z odmiennym zdaniem.

Dyskusja - szczrze chętnie, ale nie na zasadzie monologu PiShejtera.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-09 18:04

>Autor Gollum Dodany 2016-02-09 16:13


Mniej nerwów - kto tu się denerwuje.
Jest to dział aktualności, a nie "JAK JA NIENAWIDZĘ PiSu"

A to coś nowego Gollum !! Od kiedy nienawidzisz PiS-u ?? :-))))))))))))))))))
Zawsze "odbierałem" Cię jako zagorzałego zwolennika a tu taka odmiana. :-)))))))))))))))))))))

Oczywiście zastosowałem PiS-owską socjotechnikę ale chyba nie muszę tego tłumaczyć. :-))))))))))))

Pzdr.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 18:24
Proponuję zmienic lekarza - głowy już nie wyleczysz, zacznij leczyć to co jeszcze się da.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-09 18:40
Gollum !! Nie pękaj ! :-)

Widzę, że brak Ci rzeczowych argumentów ale to nie znaczy abyś uciekał w obelgi. Człowiek "na poziomie" tak nie robi. Trzymaj fason, wszak z Krakowa jesteś. To powinno zobowiązywać. Miłego wieczoru................ :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 18:45
ty mnie kultury nie ucz.
Ja swój poziom mam i nie mam zamiaru go więcej obniżać wdając się z tobą w pseudo dyskusję i tobie już podziekuję.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-02-09 18:59

>ty mnie kultury nie ucz.<


A jednak trzeba Cię trochę doszkolić:

>dając się z tobą <


>tobie już podziękuję <


W słowie pisanym gdy zwracamy się do innej osoby to robimy to używając dużej litery.Warto abyś zapamiętał :-)
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-02-09 19:09
Duża litera oznacza szacunek - tyle w temacie.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-02-09 19:41

>szacunek - tyle w temacie. <


Widzisz Gollum jak łatwo Tobą manipulować :-))))))))))). Trochę wcześniej zarzekałeś się:

>pseudo dyskusję i tobie już podziekuję. <


A teraz dyskutujesz na całego :-) :-)) :-))) :-))))
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 231) (3725943 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill