www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 237) (3741729 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-03-09 13:14
http://rozrywka.dziennik.pl/telewizja/artykuly/515130,kolo-fortuny-randka-w-ciemno-program-tvp.html tylko czekac aż powróci Dziennik,Teleranek juz niebawem a później stanie u drzwi załoga JK.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-03-09 13:20
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-09 13:33
Po raz kolejny, po uczniu z Nowego Sącza państwo polskie angażuje wszelkie swoje siły aby "usadzić" dziecko. Co to jest ?? Państwo prawa czy Korea pn. ??

>Adam Gaafar 


20 godzin temu
Nauczyciele starają się ustalić, który z uczniów dopuścił się obrazy prezydenta.
Nauczyciele starają się ustalić, który z uczniów dopuścił się obrazy prezydenta. •  Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta 
W Szkole Podstawowej nr 9 w Opolu odbywa się śledztwo w sprawie bazgrołów na drzwiach jednej z toalet. Chodzi o regularnie pojawiający się na nich napis "Andrzej Du*a", co ma jednoznacznie kojarzyć się z prezydentem. Błaha z pozoru sprawa przypomina policyjne dochodzenie z prawdziwego zdarzenia. Dzieci są przesłuchiwane, a napis na drzwiach został poddany analizom grafologicznym.<
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-03-09 13:44
Pretensje kieruj do tamtejszego samorządu, dyrektor szkoły jemu podlega.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-09 13:43
A myślałeś, że się przyzna?:-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-09 14:07

>Dzieci są przesłuchiwane, a napis na drzwiach został poddany analizom grafologicznym.<


Teraz kolej na przedszkola? Na żłobki?? Tam dzieci będą też poddawane przesłuchaniom ??
"Dobra zmiana " w pełni rozkwita :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-09 14:49
Stary, no kumaj trochę. Prezydent nic do tej szkoły nie ma, dyrektorka idiotka i tyle.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-09 14:50

>a napis na drzwiach został poddany analizom grafologicznym.<


Dyrektorka dysponuje grafologiem ?? No coś Ty ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-09 15:11
Prezydent jej wynajął:))))))))))))))))))))))))) Człowieku. PiS rządzi głupio, ale opanuj się trochę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-09 15:41

>PiS rządzi głupio<


W tym się zgadzamy ale ta sprawa z dziećmi to gruuba przesada. :-(
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-09 18:58
Jaki jest dzisiejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wszyscy dokładnie wiemy.
Ale rząd PiS-u idzie "w zaparte" i za nic ma prawo stawiając się ponad nim.

>Kilkanaście zapisów nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS jest niekonstytucyjnych - orzekł dzisiaj niejednogłośnie Trybunał Konstytucyjny. Uznał też, że cała nowela jest sprzeczna m.in. z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji. Rzecznik rządu zapowiedział oficjalnie, że "komunikat TK" nie będzie drukowany. Zbigniew Ziobro argumentował, że premier, w przypadku wydrukowania orzeczenia naraziłaby się na Trybunał Stanu. Opozycja z kolei zarzuca rządowi łamanie prawa. Dwóch sędziów wygłosiło zdanie odrębne.<


>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/orzeczenie-tk-nowela-pis-jest-sprzeczna-m-in-z-konstytucyjna-zasada-poprawnej/slsg87<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 08:54
Tak się składa, że wczoraj zjadłem kolację z tzw. światkiem biznesowym Warszawy. Sytuacja jest następująca. Nikt poważny nie chce zajmować stanowisk wysokiego szczebla w administracji i spółkach skarbu państwa tak aby nie firmować nazwiskiem tego co się dzieje. PiS nie ma kadr i widzę nawet w swojej pracy, że w urzędach siedzą gamonie, nic się z nimi po tej zmianie załatwić nie da.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-10 09:02 Zmieniony 2016-03-10 09:04
Dzisiaj mamy "echa" wczorajszego wyroku Trybunału Konstytucyjnego i kuriozalnego stanowiska rządu:

> To jest najgłębsza patologia, jaką sobie można wyobrazić. Wprost i bezpośrednio przekreśla się zasadę trójpodziału władzy. To pierwsza taka sytuacja w historii, by władza dała sobie prawo do decydowania o prawomocności wyroków. By stwierdzała, że z założenia są niewiążące. To absolutnie niebywałe! Powiedzieć, że kończy się państwo prawa, to za mało - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborcą" prof. Marek Safjan.<


>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prof-safjan-o-reakcji-rzadu-na-wyrok-tk-to-najglebsza-patologia-jaka-sobie-mozna/k3e5sr<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 09:46
Człowieku, ja się z nim zgadzam, ale po co to wklejasz? Napisz coś od siebie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-10 09:59
Fajnie, że się zgadzasz :-) Ja się też z nim zgadzam i dlatego nie napisałem własnymi słowami bo On powiedział dokładnie to samo co ja bym napisał. Zatem po co dublować ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 10:09
Ok, to wklejajmy Pana Tadeusza i mówmy, że mamy talent jak Mickiewicz.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-10 11:43
Dobre. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-03-10 11:26

>Nikt poważny nie chce zajmować stanowisk wysokiego szczebla w administracji i spółkach skarbu państwa tak aby nie >firmować nazwiskiem tego co się dzieje. PiS nie ma kadr i widzę nawet w swojej pracy, że w urzędach siedzą gamonie, >nic się z nimi po tej zmianie załatwić nie da.


I to jest pozytywna wiadomość, bo znaczy, że są jeszcze rozsądni ludzie oprócz miernych i wiernych.
Wczorajsze oświadczenie rzecznika rządu dla mnie było dowodem, że odwracanie kota ogonem jest nadal w cenie.
Chwalą się, że ich wersję w sprawie TK popiera ośmiu konstytucjonalistów.  A cały cywilizowany świat prawniczy i nie tylko, to widocznie głupki? Żałosny spektakl się na naszych oczach odgrywa. Pośrednio przez PO również.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-10 11:40

>http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Protest-po-kancelaria-premiera-trwa-publikuj-wyrok-Beata-publikuj-wyrok,wid,18205768,wiadomosc.html<


Jak widać oprócz KOD-u powstała kolejna grupa protestacyjna. Z tego co widać to obecnie około kilkudziesięciu osób.Zastanawiam się czy ta inicjatywa ma szansę na większe powodzenie ? Jak myślicie ?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 11:45
Nie myślimy. Wklejamy:)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-03-10 13:58

>że w urzędach siedzą gamonie, nic się z nimi po tej zmianie załatwić nie da.<


I chyba o to chodzi? Żeby nie było 'załatwiania".
Gamonie to pozostały i po poprzednim rządzie.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 14:35
Część tak, ja akurat teraz mam zawodowo kontakt z nowymi i to jest tragedia.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-03-10 14:38
A dobrze Ci tak! :-) ;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 15:04
Wspaniale:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-10 15:01
Początki zawsze są trudne. Będzie ok. :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 12:02 Zmieniony 2016-03-10 12:06
Mam już dosyć polityki, teczek i donosicieli.  Wszyscy nagle stali się znawcami aktów prawnych. Ustaw. Trybunału Konstytucyjnego. Każda "głowa" w TV prawi swoje mądrości. Politycy jednej i drugiej strony sporu wciągają ludzi we własne gierki. A zwykłym ludziom do życia wcale nie są potrzebne te sprawy. Młodzi w większości mają to gdzieś , a na wiecach najczęściej widać emerytów (przynajmniej u nas). Zwykłym ludziom potrzeba pracy godnej płacy czy emerytury i dostępu do leczenia. Demokracja wbrew temu co niektórzy mówią ma się nieźle. Nie ma o co wrzeszczeć, bo dla zwykłego Kowalskiego nic się w tej sprawie nie pogorszyło. Wielki krzyk się zrobił przez to, że jedni politycy nie potrafią się pogodzić z porażką, a drudzy chcą mieć wszystko natychmiast.

Na forum też można podobne sprawy zauważyć. Powiedzcie co się w Waszym życiu na gorsze zmieniło po zmianie władzy. Jestem pewna, że nic. To są tylko puste krzyki.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-03-10 13:09
Lidian dziwnie myślisz. Rozumiem zniecierpliwienie, też je podzielam, ale czy to oznacza, że mam się godzić na to, co jest?
Przypomnijmy sobie zabory (to nie analogia, chodzi o coś innego).
W czasie zaborów też chłop sobie pole uprawiał, kaszę jadł jak wcześniej, ba, został uwłaszczony na dobrą sprawę przez zaborców, bo szlachta wcześniej się nie kwapiła. Miał więc lepiej, a jednak trwał przy polskości, modlił się o Polskę wolną od przemocy, potem brał udział w powstaniach nie patrząc na nic.
Mógł myśleć jak Ty, wołać jak Ty, że w jego życiu się nic nie zmienia i pewnie tacy też byli.
Wracając do dnia dzisiejszego.
W moim życiu się zmieniło, żyję w kraju skłóconym, coraz mocniej podzielonym, Prezes naczelny mnie od drugiego sortu wyzywa, Prezydent wyznacza, kto jest prawdziwym Polakiem i według niego, jak nie jestem przekonana do rządowej wersji zdarzeń, to nie jestem w swoim kraju? Co jest kurcze? Też chcę spokoju, ale moje państwo powinno przestrzegać Konstytucji i jej praw. Najpierw trzeba przestrzegać prawa zastanego, a potem je zmieniać. Ale nie,  biegusiem uchwały, uchwałki, a TK to kłoda na drodze?
Mam nadzieję, że jednak tych trzech POPRAWNIE wybranych sędziów będzie zaprzysiężonych, a konflikt rozwiązany.
A potem Prezes niech rządzi, byle dobrze.
Tak trudno to zrozumieć, jak opozycji zamknąć buzie? Że czasem by zrobić 5 kroków do przodu trzeba zrobić jeden, dwa do tyłu?
I nie narzekaj, że starsi na manifestacjach, bo jak młodzi ruszą, to będzie już gorzej. Oni są na ogół impulsywniejsi, więc oby nie. Ja czekam na zawarcie pokoju. Tylko to, co widzę, nie nastraja optymistycznie.
Chociaż...podobno na monolicie rysy już powstają. (za tvn24) :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 13:25
Wybacz, ale porównanie do zaborów moim zdaniem jest niefortunne delikatnie mówiąc.
Pierwszą część Twojej wypowiedzi "dnia dzisiejszego" można też odnieść do opozycji, która może w innych słowach, ale podobnym tonie mówi o wyborcach PISu.
Co do Trybunału, to ja nie znam się na przepisach tam obowiązujących, ale myślę, że zarówno jedna jak i druga strona okopała się na swoich pozycjach i stąd problem.

>I nie narzekaj, że starsi na manifestacjach<


Nie narzekam, a stwierdzam fakt. :-)

>rysy już powstają (za tvn24)<


Rysy są też i po drugiej stronie tylko TVN tego nie mówi. :-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-03-10 13:39

> Wybacz, ale porównanie do zaborów moim zdaniem jest niefortunne delikatnie mówiąc.


Ale dlaczego? Piszesz, ze nic się nie zmieniło. Im też się nie zmieniało, a jednak nie chcieli tego, co mieli odgórnie od zaborcy.
Chodzi o sposób myślenia, nie o bezpośrednią analogię, jeszcze raz na wszelki wypadek Ci to napiszę.

>.....można też odnieść do opozycji, która może w innych słowach, ale podobnym tonie mówi o wyborcach PISu.


Jasne, mohery weszły na trwałe do  epitetów. Powtórzył to głośno kiedyś Tusk i źle zrobił.
Jednak ciężar gatunkowy tego, co mówił Prezes  i PAD o flagach i prawdziwych Polakach Patriotach jest o wiele większy.
Że Prezes, to się nawet z kilku względów nie dziwię, ale Prezydenta oceniałam wyżej i się co chwilę rozczarowuje, co on z kolei może mieć w nosie.:-) :-)
Kiedy pokój i zasypanie podziałów? Nie wiem, ja na manify nie chodzę, ale gdybym była młodsza...byłabym bardziej aktywnie oburzona, nie tak biernie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-10 14:20
Co do pierwszej sprawy mam jednak inne zdanie.

>Kiedy pokój i zasypanie podziałów?<


Będzie trudno , ale w końcu muszą się dogadać, bo Polska na tym traci. Podziały jednak zawsze będą.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-10 13:26

>.podobno na monolicie rysy już powstają. (za tvn24) <


Mam TV z anteny dachowej i tam na multipleksach TVN 24 nie jest dostępne. Ciekawym tych "rys". Da się coś przybliżyć ? :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2016-03-10 13:29
Nie, też tak enigmatyczne powiedziano o rysach i koniec. Te rysy pewnie w głębokiej konspiracji może, a może tylko pobożne życzenie dziennikarza, bo nowe miski z dobrą strawą rozdane i kto wstanie od stołu nie najedzony? :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-03-10 14:15

>zmieniło po zmianie władzy. Jestem pewna, że nic.<


I tu się mylisz Lidka :-( Ale, ale... napiszę więcej nie czytając pozostałych postów - później.

Dzisiejszego dnia błysnęła mi myśl czy czasem to nie jet tak, dobrze, że mamy PIS i ministra Ziobro? Jakim cudem jeszcze "pracują", po co trzymają i przydzielają adwokatów z urzędów w wykroczeniach i karnych, którzy mają prawie 100 lat? Nic na temat, pitolą wspominki na sprawie... Sędzia za nic nie odpowiada, interpretuje zeznania świadków, pouczony (przeze mnie) mieni się na twarzy i poprawia się... dobrze, że są nagrania tylko kto je będzie oglądał na dzień dzisiejszy...
Ewidentne błędy proceduralne są podciągane pod oczywistą omyłkę pisarską, ba ta omyłka dotyczy policji, ale Sędzia ją robi dalej i wydaje wyrok zaoczny! Ile osób zapłaciło grzywnę itd. na podst. nieważnego wyroku?!

Może Wam wrzucę na tuba taki filmik z rozprawy :-) jak uda się wydębić płytkę...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 14:23
Akurat na sprawach , o których piszesz ja się nie znam, ale czy dawniej było wszystko ok, tego nie jestem pewna. Tym bardziej, że słychać głosy wielu pokrzywdzonych osób.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-03-10 14:27 Zmieniony 2016-03-10 14:31
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałam!

Nie można uogólniać, ale... Właśnie o tym napisałam, że może PIS powinien "przetrzepać" niektórych durni...

Z Policją jednak to trzeba większej i szerszej ustawy, bo to tłumoki :-(

I jeszcze jedno: powinni zmienić posłanki, które przynoszą więcej szkody niż zysku i sposób działania...

Jak do tej pory narażają się i to nie bezpodstawnie na krytykę :-(

Spadam, bo jak pisał rogal picie be... ;-) ale dzisiaj miałam ostry dzień z prawem i Sędzią... to i drink mam w dłoni - trudno :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 14:34
W każdej partii jak dobrze poszukasz to można takiego niedouczonego spotkać. Wszystkie wiodące partie powinny się ogarnąć. To dla dobra kraju.

Na zdrowie niech Ci ten drink pójdzie. :-))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-03-10 14:36
:-) dzięki :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 15:09
No i zrobiłem mini wywiad z Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Bardzo miło jest gdy mówią do człowieka "panie redaktorze":-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 15:15
Czy to sugestia abyśmy tak do Ciebie mówili? :-)))))))))
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-10 15:17
Nie, śmiać mi się chciało, bo ze mnie taki redaktor jak z koziej... trąba:)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-03-10 15:23
On tego nie wiedział. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-03-14 21:09
Taki to i "pełnomocnik" ;-) Chyba, że się tak przedstawiłeś...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-03-14 21:57
Nie, mówiłem tylko, że piszę we współpracy z DGP:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-03-14 22:14
No jakże inteligentnie dałeś do zrozumienia... :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-03-10 16:46
Bardzo cenię zdanie pana Morawieckiego dlatego pozwalam sobie wkleić link do rozmowy z nim.
http://wpolityce.pl/polityka/284625-szesc-pytan-do-kornela-morawieckiego-chcialbym-zeby-wsrod-18-tu-sedziow-tk-znalazlo-sie-trzech-sprawiedliwych-ktorzy-zrezygnuja-z-pracy-to-otworzyloby-pole-do-kompromisu

A miałam już nie czytać i nie mówić o polityce.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-11 08:33 Zmieniony 2016-03-11 08:37
Nie wiadomo czy na skutek działań nowej władzy : Śmiać się?  Płakać ? Bać się czy jeszcze coś innego?
Bo oto wtargnięto do mieszkania eksperta badającego zapis rozmów z wiadomego Tupolewa.
Czy teraz okaże się że jest zupełnie inna taśma?  Czy też może do obecnej dogra się kilka/kilkanaście słów bardzo "pasujących" panu Macierewiczowi??
Tak czy siak kolejne "szopki" wokoło tego wypadku zaczynają robić.

>http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-wyborcza-przeszukania-i-przesluchania-eksperta-ktory-badal-zapis-rozmow-w/rz9q65<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-11 20:44
"Większość Polaków uważa, że rząd PiS powinien uwzględnić piątkową opinię Komisji Weneckiej – pokazał sondaż SW Research dla „Newsweeka”. Instytucja Rady Europy ostro skrytykowała atak PiS na Trybunał Konstytucyjny."

>http://polska.newsweek.pl/sondaz-czy-pis-powinien-uwzglednic-opinie-komisji-weneckiej,artykuly,381623,1.html<


Jak postąpi prezes wszystkich prezesów ??
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-12 11:11
       Rzecznik rządu powiedział:
          "Opinia Komisji Weneckiej ma 25 stron"
Czy to oznacza, że w rządzie nie ma nikogo kto potrafiłby to w ciągu jednego dnia przeczytać ?? Zgroza!!

                                        Siekiera motyka i problem z czytaniem
                                        rząd ma problem z liter rozpoznaniem.
                                       Siekiera motyka czy tłumacza nie mają?
                                       Iota  to zrobi, dlaczego zarobić nie dają?
                                       
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-12 17:10
Chamstwo posłanki PiS K. Pawłowicz sięga Himalajów. Pośrednio ubliża każdemu z nas.......

>Takiej pogardy Krystyny Pawłowicz (64 l.) z PiS wobec biednej emerytki, pani Zofii, nikt się chyba nie spodziewał! Kiedy seniorka poskarżyła się na niskie świadczenie, posłanka PiS nie wsparła jej, ale ostro zbeształa: "Trzeba było się uczyć!" - napisała Pawłowicz.<


>http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/krystyna-pawlowicz-w-chamski-sposob-drwi-z-seniorow_791953.html<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-03-14 14:29
Nepotyzm PiS-u!

>W żadnej innej dziedzinie PiS nie działa tak sprawnie. „Newsweek” publikuje nazwiska 200 działaczy PiS, ich bliskich i znajomych, którzy zdobyli nowe posady w ramach dobrej zmiany.<


Więcej tutaj:

>http://polska.newsweek.pl/lista-nominacji-pis-w-spolkach-skarbu-panstwa-i-instytucjach-panstwowych,artykuly,381794,1.html<

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 237) (3741729 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill