www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Amp Futbol czyli piłka nożna dla osób po amputacjachZAPRASZA (849 - wyświetleń)
- Autor maq1990 Dodany 2016-03-21 23:12
Szanowni Państwo,

Amp Futbol Polska wspólnie z Varsovią Warszawa rozpoczyna szkolenie najmłodszych piłkarzy z wadami kończyn. Nowo powstała akademia zaprasza wszystkich chętnych w wieku od 5 do 16 lat na ampfutbolowe treningi. To doskonała szansa dla tych, którzy marzą o grze w reprezentacji Polski mimo swojej niepełnosprawności. Pierwsze zajęcia odbędą się już w kwietniu!

Amp Futbol to piłka nożna dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn. Ta odmiana futbolu od czterech lat bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce. Ampfutbolowa reprezentacja Polski rozegrała już 46 oficjalnych spotkań, a w ostatnich mistrzostwach świata dotarła aż do półfinału! W ubiegłym roku odbyły się również pierwsze, historyczne rozgrywki ligowe z udziałem klubów z całej Polski. Teraz Amp Futbol Polska wspólnie z Varsovią, w której karierę rozpoczynał Robert Lewandowski, stawiają na dzieci i młodzież!

– Mamy nadzieję, że młodzi zawodnicy, którzy rozpoczną treningi w Akademii Amp Futbol Varsovia będą mogli, podobnie jak my, cieszyć się wspólną grą w piłkę nożną, a w przyszłości dołączyć do naszej kadry – mówi kapitan reprezentacji Polski Przemysław Świercz.

Akademia Amp Futbol Varsovia, której głównym celem jest piłkarskie szkolenie dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce i jedną z pierwszych w Europie. Podobne treningi prowadzą również federacje z Anglii oraz Irlandii, z którymi Polacy ściśle współpracują. W planach Akademii są również międzynarodowe mecze juniorów, rywalizacja z pełnosprawnymi rówieśnikami, wspólne treningi z gwiazdami piłki nożnej oraz reprezentantami Polski Amp Futbol. Warto również dodać, że akcja cieszy się zainteresowaniem ze strony wielu znanych piłkarzy oraz PZPN i UEFA.
To właśnie dzięki wsparciu UEFA już na początku marca czterech polskich juniorów weźmie udział w międzynarodowym obozie piłkarskim dla najmłodszych ampfutbolistów z Europy. 40 chłopców z sześciu państw spotka się w Dublinie, żeby wspólnie zagrać w ampfutbol.

– Mimo niepełnosprawności od dawna gram w piłkę nożną i bardzo się cieszę, że teraz będę mógł spotkać się z zawodnikami z innych krajów w Irlandii – mówi 15-letni Jakub Kożuch z Warszawy – zapraszam wszystkich do rozpoczęcia swojej przygody z ampfutbolem!

Twórcy Akademii mają nadzieję, że kolejna edycja międzynarodowego obozu zorganizowana zostanie w Polsce z udziałem już nie czterech, a znacznie większej ilości juniorów z naszego kraju. 

Wszystkich zainteresowanych w wieku 5-16 lat prosimy o kontakt z trenerem Wojtkiem Makowskim (email: akademia@ampfutbol.pl tel.: 511 210 469, www.ampfutbol.pl/akademia).
Zapraszamy!
Nadrzędny Autor CzarekO Dodany 2016-03-28 22:27
Świetna sprawa, szanuje tych co dbają o niepełnosprawnych ludzi.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Amp Futbol czyli piłka nożna dla osób po amputacjachZAPRASZA (849 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill