www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 245) (3708267 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-25 19:21
Teraz dopiero wychodzi całe zakłamanie rządu PiS-u. Podatki rosną, niedługo za rządową telewizję będzie trzeba płacić. Mimo, że się ich wcale nie ogląda. Ulgi niepełnosprawnym zabierają. Tylko ważne aby sobie i swoim kolesiom dobrze zrobić. To cała prawda o "dobrej zmianie"...... :-(
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-25 21:04
No i bardzo dobrze ;-) z jakiego powodu jakiś "ślepy", ma nie płacić za TV czy inny bez nóg? Inaczej widzi i słyszy? Poza tym Rząd musi mieć kasę na 500+, a tu jeszcze należy załatwić obiecanki emerytur 60 l. kobiety i 65 faceci...
Za TV będzie płacone od liczników, czyli jak masz w domu i np. w garażu płacisz 2x 15 zeta :-) czyli 30 zł za nieoglądanie tv :-) student, uczeń itd po 15 zeta ogląda czy nie - może, kto mu broni?  ;-)
Za przejazdy w końcu sprawiedliwie - wszyscy po równo, no i o.n. domagają się integracji - równego traktowania ;-) to mają.

"Kolesiostwo" było, jest i będzie niestety :-(
Nadrzędny Autor Gollum Dodany 2016-04-28 12:45
A dlaczego niewidomy mieszkający z rodziną ma być zwolniony z opłat za TV?
On nie ogląda, choć słucha, ale inni domownicy oglądają czyli korzystają z TV. Nie jest brana opłata od osoby, ale od urządzenia. Zwolnienie oplat dla niewidomego owszem, ale jeśli udokumentuje, że jest samotny, choć równiez nie powinno to byc zwolnienie, ale upust, nie widzi, ale slyszy.
Nie to jest niesprawiedliwe, niesprawiedliwe jest to, że wykupując TV kablową lub Satelitarną płacimy abonametn (niemały). Instytucja rozprowadzająca telewizję kablową czy satelitarną płaci telewizji za możliwość rozprowadzania TV dlaczego więc mamy płacić drugi raz za to samo?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-25 20:32
"Statystyka" to my jesteśmy dla wszystkich :-( Nie szanują nas i nie boją się nas :-( Chyba p. Wołodyjowski mówił: "...albo będą się bali, albo będą się śmiali". Tyle, że teraz każdy ma "kieszonkową" bombę atomową :-( ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-26 11:22
Dzisiaj otrzymałem wreszcie zwrot nadpłaconego podatku rozliczonego w PIT. Zaniosłem to do US 17. 02 i ponad 2 miesiące "dobra zmiana" potrzebowała aby sprawę załatwić. Kpina!! Prawda, że ustawowo mają 3 miesiące na to aby to załatwić ale za czasów rządu PO zawsze najpóźniej po 2 tygodniach był zwrot na koncie. A teraz obracają naszymi pieniędzmi zabierając odsetki do kieszeni. Żenada !! :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-26 13:25
Oj chłopie, zadzwoń do Grasia, on to z Kulczykiem załatwi. Do kieszeni zabierają? Czyjej?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-26 14:38
Niektórzy "obsrają " wszystko co im się kojarzy z nową władzą zapominając o tym, że z "rozbryzgu" dostają też ci których sami popierają. W urzędach rozliczenia prowadzą ci sami ludzie od wielu lat.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-26 15:55
Jak nie patrzeć Lidia "nowa władza" jest do d... a d... właśnie służy do

>"obsrają<


Jeszcze tego nie widać, jeszcze za wcześnie i durna opozycja przeszkadza i nagłaśnia, to się pisuarki wycofują (czasem).
Jednak od przyszłego roku jak spełnią to czym straszą i rozpędzi się i ugruntują nowele i kpk to za 6 miesięcy wszyscy odczujemy wiatr w kieszeniach czyli średniaki, ci ciut ponad i niżej. Każdy będzie bał się każdego... Amalian dobrze przytoczył Orwella, dodam Kafkę :-(
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-04-26 16:43
>W urzędach rozliczenia prowadzą ci sami ludzie od wielu lat.<
Ktoś za to musi zapłacić .
Tylko dlatego, żeby móc znaleźć winnego gdy  zabraknie funduszy na finansowanie pomysłów grupy trzymającej władzę ;-) .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-04-26 17:09
Nie wiem skąd u Was ten strach. Nie baliście się jak rządziła dzisiejsza opozycja, to nie macie się czego bać teraz. Bez przesady.
Nadrzędny Autor siemaquore Dodany 2016-04-27 13:54
moja odpowiedz jest taka do tego tematu niekoniecznie dla Lidian ale nie wiem jak się ogólnie pisze do tematu wiec pod ostatnia odpowiedzią Władza jaka jest to jest znam władze z czasów socjalizmu znam dzisiejsza władze i moim zdaniem jest ona tylko dla siebie nie dla innych nawet nie jest dla szarych członków jedynie dla aktywistów i to popierających przywódców. Czy bać się jej czy nie? mamy przykłady pisania postów i podawane sprawy o ubliżaniu władzy ale są to sprawy tylko prominentów w stosunku do szaraków  a nie wzajemnie po kontra pis - ci akurat to od razu się sadza i domagają odszkodowań . głupich odszkodowań wzajemnie od siebie  a szarak jest ścigany i karany przykładnie za ubliżanie władzy prezydentowi i innym "dostojnikom " nie wolno słowa złego powiedzieć na władze i przeciw władzy. Każdy ma swoje zdanie i może się wypowiedzieć jak chce jak umie jak mu własne IQ pozwala , można wiec zapytać a nie rzucać pyskówkę przeciw dyletantowi o co mu chodzi i dlaczego tak uważa podając jednocześnie swój punkt widzenia a nie najeżdżać na druga osobę bez potrzeby i bez sensu. Jak na razie nie widzę by Lidian komukolwiek zagrażała w jego egzystencji i ograniczała jego wypowiedzi, Mówcie swoje a każdy jak z wolnej Europy wybiera sobie to co jest dla niego słuszne i dobre a dyskutować można. Miłego dnia życzę wszystkim forumowiczom
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-26 15:43
To w Twoim US zmienili kierownictwo?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-27 17:16
Polacy wciąż są za praworządnością a PiS przestrzeganie prawa ma za nic. Niestety.

>http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/murem-za-trybunalem-samorzady-postawily-sie-pis-owi-co-dalej/rqe585<

Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-04-28 12:06 Zmieniony 2016-04-28 12:11
Nie będę mówił kto, żeby nie być posądzony o stronniczość;), ale komu kamery przeszkadzają w sali sejmowej ? Pewnie opozycji, bo ta zawładnęła wszystkimi mediami i ze świeczką szukać tych co nie boja się pokazać  posła PiS ;-). Kliknij i nie pytaj dlaczego;) ORMO czuwa;) .
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2016-04-28 12:12
udało się ...od jutra do mnie możecie mówić mistrzu ;-) . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor Kobietka Dodany 2016-04-28 12:25
A zalinkuje sobie takie źródło http://www.nie-pelnosprawni.pl/index.php moze ktoś coś w nim ciekawego znajdzie na weekend.:-)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-04-28 20:23
Oczywiście mistrzu amalianie ;-)

doceniamy Twoje wysiłki
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2016-04-28 12:26
Pewnie zniknęła(kamera),bo się boją,ze wyda sie kto głosuje wielokończynowo.:-)))
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2016-04-28 20:16
Może... :-) Nie zdziwiłbym się... :-p
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-29 14:04
Już od jakiegoś czasu aż tak głęboko w tym nie siedzę, ale.... łódzkie i Łódź to zawsze była jedna wielka klika. Warszawkę zdominowali - na co ważniejszych stołkach, wojskowi i policja to z Łodzi. Walcowa wiadomo z PO. Niestety takie fakty WzK. Nie zmienia to tego, że pisuarkom słoma z butów wyłazi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-04-29 14:27
No jak tam z przygotowaniami do święta pracy ;-) Idziecie na pochody, demonstracje... ;-)

Dłuuugi nie weekend przed nami :-) Co dzieci będziecie robić w te "piękne" majowe dni :-)

https://youtu.be/XDx5BhR8BiE
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-04-29 17:52

>o jak tam z przygotowaniami do święta pracy<


W czasach "uczniowskich" gdy był przymus chodzenia w pochodach strasznie tego nie cierpiałem .
Teraz pochodów nie ma ( przynajmniej u mnie) ale za taką beztroską to trochę żal.......... Pani M. Rodowicz powinna lekko zmienić tekst swojej piosenki, bo już nie tylko koni ( tych co w czasie "dobrej zmiany" w Janowie padły) ale i pochodów trochę żal........... :-))))))))))))
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-04-29 18:00
Nadal się odbywają, tyle że spontaniczne, bez przymusu :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-04-29 22:13
Warszawe zdominowali ludzie z Lubelszczyzny.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-01 06:13
Politycy PiS-u zamiast dążyć do ugodowego rozwiązania  sporu o TK chcą ponownie dolać oliwy do ognia. Jakby mało było tego zamieszania.
Całe szczęście, że już pół roku ich władzy mamy za sobą. Pozostało tylko 3 i pół roku. Damy radę :-))))))))))

>http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/519481,konstytucjonalisci-spor-o-tk-nadal-daleki-od-rozwiazania.html<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-01 08:36
Urlop miałeś?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-01 10:46

>Urlop miałeś? <


Jestem bardzo zajęty innymi sprawami, ostatnio nie mam czasu na to forum. Mam nadzieję, że w końcu wszystko ogarnę i czas pozwoli na forumową aktywność,
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-02 10:03
Spokojnie. Nie śpiesz się, świetnie sobie bez Ciebie radzimy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-05-02 10:15
Szczególnie dobrze sobie radzą "jednodniowe gwiazdy." :-)))))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-02 10:47

>Nie śpiesz się<


Co racja to racja :-) Jeszcze pchły po tym forum nie skaczą, a może ? :-)))))))
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-02 10:53
A tak na marginesie: Już PiS-owskie kolesiostwo zaczyna wyskakiwać niczym sSzydło z worka:

>http://polska.newsweek.pl/zlecenie-dla-szwagra-ministra-konstantyna-radziwilla,artykuly,384956,1.html<


Do końca kadencji jeszcze wiele sobie "nagrabią".
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-05-02 16:01
Ale chyba jeszcze nie na "stołkach"? Chociaż jeden krawężnik coś tak dziwnie "zaciągał" myślałam, że z Pragi, a on może z Lubelskiego ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-03 09:13
        A takie święto dzisiaj mamy,
       że Konstytucję wspominamy!

     Wtedy14 miesięcy ją szanowano
     gdy przez Targowiczan ją  zabrano!
     Potem Rzeczpospolitą rozebrano
     i pod rosyjską władzę ją oddano!

    Dzisiaj znowu jej się nie szanuje
    a naród w jej obronie protestuje!
    By władza butą kraju nie zepsuła
    by wolności Polakom nie zatruła!
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-03 10:58
Waldzio, a dlaczego się nie podpiszesz jako KOD-owiec??? Bo moim zdaniem, to ludzie KOD-u są odpowiedzialni za to:
Cytuję:
Dzisiaj znowu jej się nie szanuje
    a naród w jej obronie protestuje!
    By władza butą kraju nie zepsuła
    by wolności Polakom nie zatruła!
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-03 11:47

>Waldzio, a dlaczego się nie podpiszesz jako KOD-owiec???<


Nie mogę się podpisywać jako "KOD"-owiec bo nim nie jestem i nigdy nie byłem. Bardzo cenię sobie niezależność. Ale muszę przyznać, że wiele haseł głoszonych przez związanych z nimi ludźmi jest mi bliskie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2016-05-03 18:38
Czyli jesteś mimo woli...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-04 10:49
To jest Twoje spojrzenie , moje jest inne. Wyjaśniając: Nikt nie jest w stanie odebrać bądź narzucić mi woli. W sprawach oglądu politycznego rzecz jasna.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-04 11:12
NIE DLA LIKWIDACJI BILETÓW ULGOWYCH
http://www.petycjeonline.com/nie_dla_likwidacji_biletow_ulgowych
Petycja.

Tak swoją drogą - dobrodziejstwo pozostawione przez PO - ustawa z 2010 roku.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-04 12:50
Oczywiście całym sercem wspieram sprawę ulgowych biletów. Jednak ta "petycja " to jawne świństwo!! :-( Bo małym drukiem napisano tam, cytuję:

"Wspieramy polski rząd. Jesteśmy zaniepokojeni korozją demokracji i cenzurą mediów w Europie.   Wspieramy polski rząd Prawa i Sprawiedliwości, który buduje demokrację w Polsce.   Podstawą demokracji jest debata społeczna, wolność słowa, przejrzystość życia publicznego i równość obywateli wobec prawa. Największe polskie media zarów..."

Czyżby w ten sposób PiS szukał naiwnych aby ich popierali? Jednak mają społeczeństwo za idiotów ?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-04 13:45

> Czyżby w ten sposób PiS szukał naiwnych aby ich popierali? Jednak mają społeczeństwo za idiotów ?


To jest po prostu link do innej petycji, zamieszczonej w tym samym serwisie. Taka reklama. Klikniesz, to może przejdziesz do tej drugiej petycji, wyświetli reklamę czegoś w pasku bocznym strony i twórca zarobi kilka dodatkowych groszy.

Są sobie na portalu różne petycje, w tym "Nie dla likwidacji biletów ulgowych!" i "Wspieramy polski rząd" oddzielnie. Serwis "reklamuje" kolejne petycje, które możesz podpisać, jeśli z jakiegoś powodu masz ochotę dzielić się danymi osobowymi. Tę pierwszą utworzyła podobno Magdalena Lesiewicz, a tę drugą, o poparciu polskiego rząd, Glenn Arthur Jørgensen,

Idea, że partia polityczna szuka poparcia na portalu z petycjami online jest mocno z kosmosu. Po co? Partia ma większość parlamentarną - na grzyba jej poparcie na "petycjeonline.com"?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 14:05
No jak mogłaś:) teraz WzK 7 maja będzie w domu, a tak to bym go zaprosił na kawę.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-04 14:12
Pardon. Nie mogłam się powstrzymać.

Zderzenie "mają społeczeństwo za idiotów" z potraktowaniem reklamy innej petycji w serwisie (niemal zawsze nieskutecznych) petycji online jako jakiegoś podejrzanego ruchu większościowej partii politycznej jednak mnie rozbawiło.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 14:32
Spokojnie, zaraz okażesz się oszołomem z PiS:)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-05-04 15:22

>Zderzenie "mają społeczeństwo za idiotów" z potraktowaniem reklamy innej petycji w serwisie (niemal zawsze nieskutecznych) petycji online jako jakiegoś podejrzanego ruchu większościowej partii politycznej jednak mnie rozbawiło. <


Ciebie rozbawiło a mnie oburzyło.Bo niby dlaczego miałbym firmować imieniem, nazwiskiem i innymi danymi coś z czym się nie zgadzam. Forma tej petycji jest niezwykle podstępna. Bo kto mi zagwarantuje, że moje dane nie znajdą się pod dwiema petycjami( Iota -zagwarantujesz??). Lub co gorsza tylko pod tą "popierającą rządzących. Sama forma ich poparcia jest idiotyczna ale to temat na oddzielne rozważania.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2016-05-04 15:58

> firmować imieniem, nazwiskiem i innymi danymi coś z czym się nie zgadzam.


Jeśli wierzysz temu serwisowi, to podpisując petycję podpisujesz tylko tę petycję. Reklama kolejnej to nie "drobny druczek" dołączony do poprzedniej.

> Bo kto mi zagwarantuje, że moje dane nie znajdą się pod dwiema petycjami


W Internecie wiarygodność petycji jest w ogóle mała, a ta, która jest, zależy od tego, jak wiarygodny jest serwis, w którym są zamieszczone. Nie ufasz serwisowy, to się oczywiście nie podpisuj. I to w żadnej sprawie. Ja generalnie dokładnie tak robię - żadnych petycji przez internet, oprócz tych, które są na oficnalnych stronach urzędów (np. konsultacje społeczne UE).

Ja Ci nawet nie zagwarantuję, że te dane nie wyciekną i nie zostaną użyte do tworzenia masowych list e-mail spamu marketingowego. To martwiłoby mnie bardziej, niż to, że dane zostaną użyte do "podpisania" innej petycji, zwłaszcza o "poparciu dla rządu" (rząd ma większość parlamentarną - po raz drugi pytam na co mu poparcie w jakimś serwisie internetowym?). Bo takie podpisy są guzik warte (w przeciwieństwie do danych dla marketingowców).

Co nie zmienia faktu, że to jest po prostu reklama innej petycji, umieszczona na dole strony. I tyle.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 16:15
na Oburzonych to Kukiz wypłynął.
Nadrzędny - Autor Gollum Dodany 2016-05-04 14:54
Byłbym zaskoczony gdybyś czegoś od siebie nie dodał, nie rozczarowałeś mnie, ale być może i celnie trafiłeś ze swoim sformułowniem.

Tutaj link do wszystkich petycji:
http://www.petycjeonline.com
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-05-04 14:58
Tam jest petycja "Nie dla cyrków ze zwierzętami w Lublinie"

To portal lewaków:)))))))))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-05-04 15:13 Zmieniony 2016-05-04 15:17

> To portal lewaków:)))))))))))))))))))))))))))))))))))


E tam. To jest portal - najprawdopodobniej - do wiszenia sobie. Jeden z kilku zresztą.

Nie umniejszając dobrych intencji ludzi, którzy tworzą te petycje, petycje "online" są praktycznie nieskuteczne. Na zachodzie przerabiali (i nadal przerabiają) ten problem.

- Po pierwsze, (polskie) petycje w formie fizycznej, papierowej zawierają zwykle pola na PESEL i podpis. Po to, żeby dane osobowe każdej osoby mogły zostać zweryfikowane - że naprawdę istnieje taki człowiek, że jest dorosłym obywatelem Polski. Natomiast w "petycji online" piętnastolatek może się podpisać jako Walerian Drżączka z Kapciowa Dolnego i też go tam zliczy. Sam fakt, że jest to możliwe, obniża skuteczność takiej formy.
- Nawet w przypadku wiarygodnych petycji online, papier jednak nadal robi większe wrażenie. Wysiłek, który wysyłający sobie zadał, żeby przeciwko czemuś np. "zaprotestować" jest poniekąd proporcjonalny do efektu - im bardziej wygląda na to, że podpisujący się potraktowali sprawę poważnie, tym większa szansa, że wywrą jakieś wrażenie.

To jest "petycja" do Ministra Infrastruktury (podobno), w której zamiast kropek na końcu zdania są smutne emotikonki. Okej, to się nadaje do smsa albo do posta na Facebooku, ale nie do pisma urzędowego.

Oczywiście wysłanie np. porządnego listu pocztowego (w którym, nawet jeśli został napisany na komputerze, podpis jest ręczny) niczego nie gwarantuje. Ale chociaż wygląda trochę, jak porządny, prawdziwy protest.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 245) (3708267 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill