www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozbieżności w grupach (3892 - wyświetleń)
- Autor gocha1957 Dodany 2008-07-04 15:28
Od 3 lat jestem na rencie z ZUS tytułu częściowej niezdolności do pracy. Ma się rozumieć że wcześniej pracowałam. Miałam wcześniej orzeczoną grupę lekką / dawna3 / przez orzecznictwo pozarentowe, które to w nieco póżniejszym terminie podniosło mi grupę na umiarkowany / dawna2/ z tytułu pogorszenia stanu zdrowia. Tylko nie bardzo rozumiem rozbieżności w grupach, gdyż jak w żus tak i w pozarentowym orzecznictwie przyczyny były takie same. Nie wiem czy można przy następnej komisji w żuś przedstawić owe orzeczenie z tamtego orzecznictwa
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-06 15:26
To właśnie mamy z paradoksem polskiego prawa..
Mamy 5 instytucji w Polsce orzekających   i żadna instytucja nie uznaje drugiej pod tym względem..
Dal Ciebie istotne jest to co uzna ZUS..  bo to jest podstawa do wypłaty renty..
Orzeczenie powiatowej komisji ( lub jej odpowiednika) ma znaczenie drugorzędne..  Nie daje  prawa do renty 
Nadrzędny - Autor gocha1957 Dodany 2008-07-06 16:11
Dziękuję za informację. Mam tylko jeszcze jedno pytanie w związku z tym co Pan napisał. Czy w takim razie mam prawo na następnej komisji zus ubiegać się o podwyższenie grupy z tytułu pogorszenia stanu zdrowia, dołączając oczywiście dokumentację medyczną wraz z opiniami specjalistów
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-07-07 19:21
Nie jestem żadnym panem..! To tak na marginesie..
Co do pytania zawsze w kazdym momencie możesz składać papiery z tytułu pogorszenia zdrowia..
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2008-07-19 18:14
Bo te wszystkie grupy to wymysł urzędników. Najlepiej jakby wszystkie je zlikwidowali. Byłaby równość.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-07-21 08:20

>Bo te wszystkie grupy to wymysł urzędników. Najlepiej jakby wszystkie je zlikwidowali. Byłaby równość. <


Urawniłowka jest rzecz najgorsza z mozliwych
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-07-21 08:32
zgadzam sie trudno porownac osobe ,ktora wymaga stalej pomocy w codziennych czynnosciah zkims u kogo uposledzenie zdrowia jest tylko niewielka przeszkoda ,kto moze dojechac do pracy i co najwazniejsze pracowac niepelnosprawnosc nie dotknela wszystkich tak samo uwazam ze grupy sa niezbedne moze tylko system orzecznictwa powinien sie zmienic tak jak i wiele rzeczy w tym kraju
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Rozbieżności w grupach (3892 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill