www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 261) (3719410 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-09 21:46
No to wszyscy mamy przesrane :-(
Wiejski, chamski mieszaniec rządzi Ameryką :-( ma wykształconych i inteligentnych doradców aleee to ignorant, człowiek niezrównoważony psychicznie :-( Byle bzdet, a ten tłuk naciska "czerwony guzik" no i po nas wszystkich. Te tumany z PIS liczą na coś? Wiz nie zniesie, Żydów będzie całował w d... bo to kasa, a on pazerny... itd. itp. Ale szykuje się straszna wojana ogólnoświatowa bo to świr :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-10 12:28
Prezydenta Polski już tutaj obrażono wielokrotnie. Widzę, że i Prezydent Stanów Zjednoczonych nie został oszczędzony. Nie podoba mi się zupełny brak reakcji ze strony innych forumowiczów na takie zachowania, bo na admina przestałam już liczyć. :-((((((((((((((
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-10 17:50
Nie przyszło ci do główki, że inni też myślą i mają podobne zdanie? Poza tym masz wypaczone pojęcie słowa "obrażono".
Lidziu: jak ktoś zabije dziecko i żonę, zostanie skazany, a ja lub ktoś inny nazwie go mordercą to będzie obraza? :-) Wystarczy znać życiorys Trumpa, popatrzeć i posłuchać wystąpień :-)

Mnie się wydaje, że Prezydenta Polski też tutaj  nie obrażono, pisano jedynie prawdę - fakty. Natomiast w całej sieci trochę jest obrażania, kpin itd... W zw. z tym ja bym już zrezygnowała z tego stanowiska, ale do tego trzeba mieć godność :-)
Zobaczysz za jakiś czas kto miał rację :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-10 18:56
Jola nie o racje chodzi, ale o szacunek. Jeśli już (o zgrozo) nie szanuje się człowieka, to przynajmniej urząd jaki piastuje wypadało by uszanować. Nie zamierzam się z Tobą o to kłócić, takie jest moje prywatne zdanie. Nie tak wyobrażałam sobie wolność słowa. Nie polega ona na tym co się teraz często dzieje. Myślę, że ci co o wolność słowa walczyli też nie tak to widzieli. Nie można bezmyślnie wyrzucać z siebie własne niepowodzenia życiowe na innych jak wymiociny.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-16 19:28
Wybacz, ale pitolisz... jakie

>własne niepowodzenia życiowe na innych jak wymiociny.<


Kochasz Trumpa? O.K. :-) Ja wiem, że to typowy amerykański kmiot i tyle :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-16 20:00
Nie trzeba kochać żeby uszanować wybór większości społeczeństwa. A dlaczego tak niegrzecznie się o nim wypowiadasz? Co Cię do tego upoważnia?
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-17 18:39
"niegrzecznie"? Poczytaj o nim :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-17 20:12
To, że ktoś pisze o nim źle nie oznacza, że ja muszę jak papla powtarzać, a już powiedzenie takiego słowa jakiego Ty użyłaś bardzo mnie zdziwiło. Przecież nie znasz człowieka osobiście. Gdyby był taki jak o nim mówisz, to nie zarobił by takiej kasy i nie został by prezydentem tak potężnego kraju.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-11-19 13:11

>pisze o nim źle nie oznacza, że ja muszę jak papla powtarzać<


Życiorys to suche fakty!

>to nie zarobił by takiej kasy<


Najpierw dowiedz się jak ją zarobił, a właściwie stracił i czy jest jego. Sposób ma b. duże znaczenie. Poza tym to medialny pozer (epizod tv) i człowiek niezrównoważony. To są fakty.
Masz, znasz kogoś w USA z kim rozmawiasz? Ja wiem, że nawet w Kanadzie o nim źle mówią...

>nie został by prezydentem tak potężnego kraju.<


Nie znasz realiów stanów to raz, dwa to był wybór z dwojga złego...(jak u nas).
Uważasz, że czarny Prezydent w USA to norma - ludzie chcieli...? Może Harlem i czarni na południu.

Piszę ostro bo tylko wtedy dajecie głos ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-10 19:03

> Nie podoba mi się zupełny brak reakcji ze strony innych forumowiczów na takie zachowania


A co tam - wypowiem się.

1) Nie reaguję, jeśli myślę, że rozmowa nie ma sensu (bo ja drugiej strony nie przekonam, druga strona mnie też nie, a spór nie jest wart wysiłku dla publiczności).
2) Dokładnie tak samo, jak przy wyborach PiS/PO, 99% komentarzy uważam za nakręcanie się mediami. Co zrobi Trump to się zobaczy, jak to zrobi. I wcale nie dlatego, że go lubię (czy Clinton czy Trump - nie mój prezydent, oboje karierowicze - cnota i szlachetność tych wyborów by tak czy siak nie wygrała).
3) Tekst o czerwonym guziku wskazuje, że nie ma o czym rozmawiać: patrz punkt pierwszy.

Dwie historyjki luźno związane z tym postem:

Jakiś czas temu jechałam w taksówce, w której taksówkarz zaczął mnie przekonywać, że Polska to już prawie Korea Północna (bo rządzi PiS). Dla przypomnienia, w Korei Północnej jest klęska głodu, za sprzeciw polityczno trafia się do działającego obozu koncentracyjnego wraz z całą rodziną trzy pokolenia wstecz. Był skłonny ewentualnie spuścić z tonu i uznać, że u nas jest jak w Arabii Saudyjskiej - tam się aktualnie wykonuje kary śmierci na opozycji politycznej i obowiązuje szariat. Ja go wcale nie przekonywałam, że PiS jest super i w ogóle to ósmy cud świata - zatrzymałam się na sugerowaniu, że może jednak u nas jest lepiej niż gdzieś, gdzie działają obozy koncentracyjne i za politykę się dosłownie, bez żadnej przesady, umiera. W ostateczności dowodem powinien być fakt, że ma paszport i prawo swobodnego wyjazdu za granicę. Nie odpuścił. Jak ktoś jest tak zakręcony, to nie ma po co rozmawiać.

W latach zimnej wojny było co najmniej około dwudziestu poważnych incydentów atomowych. Nie liczę pomniejszych (kilkaset). Od fałszywych alarmów, po awarie i katastrofę samolotu niosącego głowice atomowe (nie wybuchły dosłownie cudem). Można na to patrzeć dwojako: ludzie są głupi, że takie narzędzia skonstruowali (bo kiedyś nam szczęścia zabraknie i rzeczywiście się wysadzimy). Albo, że cudem żyjemy i może cuda będą dziać się nadal. Tak czy inaczej jest to zjawisko poza kontrolą przeciętnego Kowalskiego. Dyskusja go nie zmienia - gdyby zmieniała, można by dyskutować choćby dla zmiany zdania. Ale jeżeli zmienianie zdania nic nie daje, a w ogóle jest niemal niemożliwe (patrz historyjka pierwsza), to po co?

Lepszych rzeczy do roboty nie ma?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-10 19:45
Masz wiele racji w tym co mówisz, ja jednak szczególnie jestem "wrażliwa" na Polskę. Boli mnie, gdy rodacy  szkalują JĄ za granicą co daje innym "otwarte wrota" ku temu, by robić to samo. Prezydent jest jej głównym przedstawicielem wybranym przez naród w demokratycznych wyborach.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-10 20:29 Zmieniony 2016-11-10 20:32
Pytanie za sto punktów: jak ważne jest, że ktoś "szkaluje Polskę".

Jakie masz zdanie o Bułgarii albo Peru? Jakim człowiekiem jest Twoim zdaniem Luiz da Silva?

Zgaduję, że w obu kwestiach masz zdanie niekonkretne. Tak samo obcokrajowcy patrzą na Polskę - mają swoje "dramaty" polityczne, a nasze im najczęściej wiszą. Znaczenie ma przede wszystkim potęga ekonomiczna lub militarna kraju. To, co ludzie o nim mówią (jeśli cokolwiek) jest w porównaniu mało istotne.

Wątpię, czy ktokolwiek zacznie albo przestanie szanować Polskę lub USA dlatego, że ktoś coś napisał w internecie o prezydencie. Dowolnym.

Edit: Oczywiście co do zasady wolę szanować ludzi. Dlatego staram się na tym forum o nikim bez poważnych powodów źle nie pisać. Ale nie mam wpływu na to, czy inni dorośli ludzie to robią - zwłaszcza, jeśli nie zgadzają się z moimi poglądami (czyli nie będą mnie "słuchać").
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-10 21:07 Zmieniony 2016-11-10 21:21

>: jak ważne jest, że ktoś "szkaluje Polskę".<


Dla mnie to jest ważne. Jestem Polką.

A szczególny wydźwięk  ma to, kiedy robi to opozycja, ale historia Polski już od dawna takich zna i odpowiednio ich oceniła. 
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-10 21:22 Zmieniony 2016-11-10 21:24
Też jestem Polką (tak twierdzi mój akt urodzenia).

Tyle, że moim zdaniem jakieś, gdzieś zdanie o Polsce czy o prezydencie jej zwyczajnie nie szkodzi. To jest takie "szkalowanie", jakby ktoś o mnie mówił, że rozpijam dzieci sąsiadów - nikt, klo mnie zna, w to nie uwierzy, a kto mnie nie zna, ten czy uwierzy czy nie, to nieistotne, bo nic z tą wiarą nie zrobi.

Jeśli z tego powodu tego (nieskutecznego) "szkalowania" miałabym się denerwować, to nie ma to sensu - ja się denerwuję, Polska szkody prawdziwej nie doznaje, a człowiek na którego się denerwuję najprawdopodobniej nie zechce mnie wysłuchać.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-10 21:33
Znów mogę się z Tobą zgodzić jeśli mówimy o ludziach z forum, bo to można pominąć i już. Jednak czy powinno się tak obojętnie traktować te sprawy? Czy dawać przyzwolenie "małym", by "więksi" się podbudowali i działali na szkodę kraju w poważnych sprawach? A tak się dzieje. Niestety.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-10 21:49 Zmieniony 2016-11-10 21:51

> Jednak czy powinno się tak obojętnie traktować te sprawy?


1. Zadaję sobie najpierw pytanie: co jest dla mnie ważne.
2. Potem:dlaczego - jak działa mechanizm, o który mi chodzi.
3. Potem: co mogę REALNIE w tej sprawie zrobić.

I potem - jeśli mam dość samodyscypliny - robię właśnie to, co mogę. Kwestia skali, czyli tego czy robią to "mail", czy "duzi" wynika z pytania numer 3. Znam "małych", czy 'dużych"? Jaki mam na nich potencjalnie wpływ?

Powiedzmy, że szacunek dla Polski rozumiany tak, że nikt o niej źle nie mówi, byłby dla mnie ważny (aktualnie nie jestem przekonana, że powinien być, ale przypuśćmy). Co mogę w tej sprawie zrobić? Mówić dobrze o Polsce. Ewentualnie rozmawiać z ludźmi, których szacunek zyskałam (bo może uda mi się na nich wpłynąć). Mogę wspierać jakieś media, innych nie. Natomiast denerwowanie się na ludzi, którzy mnie słuchać nie chcą albo do których nie mam dostępu jest po prostu niepraktyczne. Zabiera mi energię, nie dając nic w zamian. Powiedzmy, że będę się złościć na dziennikarzy - co z tego? Ja nie "daję" im przykładu (ani dobrego, ani złego), bo oni go ode mnie nie "biorą".

Nie chodzi mi o bycie obojętnym - tylko o bycie skutecznym w życiu (o realizowanie celów, na których Ci zależy, na tyle, na ile możesz wedle posiadanych zasobów).
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-11-10 21:55
Gdybyś nie dodała tego zdania na końcu, to bym się z Tobą  nie zgodziła, ale to zdanie wyjaśniło o czym dokładnie mówisz. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2016-11-15 15:02 Zmieniony 2016-11-15 15:04
Iota trzeba było napisać to jedno zdanie bo Lidian reszty nie rozumiała i sądzę,że tego ostatniego też nie zrozumiała  a raczej opacznie zrozumiała. Ale najważniejsze ,że się z Tobą zgadza?
(podobnie jak ten który nie wie o czym się pisze TadeuszP, bo nie widzi pozostałych wpisów z powodu tego że wszystkich ignoruje oprócz "mondrej" Lidian
;-))) śmieszny człowieczek ;-)))) który każdym kolejnym swoim wpisem udowadnia ,ze nic nie rozumie nie wie o co chodzi ale się wypowiada  udając guru)

Jednym zdaniem -Iota nigdy nie protestuje bo nie ma wpływu na to co się dzieje i dlatego nie ma swojego zdania bo po co.
Dlatego tak skutecznie milczysz na forum?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-15 23:50
Najpierw stwierdzasz, że za dużo napisałam, bo Lidia mnie pewnie „nie rozumie” (dlaczego mam zakładać a’priori, że ktoś mnie nie zrozumiał?). A potem, że „skutecznie milczę” na forum. Mam jednocześnie mniej milczeć i mniej pisać? 

Sugerujesz też że „wystarcza mi”, że ktoś się ze mną (czyli z moim zdaniem) zgadza i że nie mam swojego zdania. Jak można się zgadzać z czymś, co nie istnieje (podobno), czyli nie jest ustalone?

Moje uczucia na temat tego komentarza:
http://www.youtube.com/watch?v=VHe9rnhWJL8
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-11-16 10:40
:-))))) :-))))) :-)))))

Gdybyś nie dodała tego linku na końcu, to bym się z Tobą  nie zgodził, ale ten link wyjaśnił o czym dokładnie mówisz.
Jak również że doskonale rozumiesz  o czym  ja pisałem  ;-)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-11-16 19:38
Nooo :-) super. Wiesz, że ludzie też czasem jak chcą coś dobrze zrozumieć to tak głowę przechylają :-) Koty górą! :-) Mój kocurek, który już nie żyje, jak do niego mówiłam patrzył mi w oczy i założę się, że podnosił brwi :-) Jak ludzie :-) To Ci się udało Iota :-)
Pozdrówka.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2016-11-10 21:10
Witaj Lidka,
nie wiem dokładnie o czym piszesz ale z twoich postów wynika, że ktoś ignorowany przeze mnie (masz dowód, że słusznie!) wyraża się obraźliwie o Prezydencie-elekcie USA.
Ale czego można się spodziewać po prostych ludziach skoro dziennikarz (?) Sierakowski też używa epitetów po wyborach w USA.
Kiedy "IM" się coś nie podoba to kultura wypowiedzi już nie obowiązuje! "Taki mamy klimat" :-)
Mnie to przypomina lata słusznie minionego okresu, kiedy tłumaczono nam, że władza chciała dobrze TYLKO NARÓD SIĘ NIE SPRAWDZIŁ
A, jak widać, scenariusze są podobne. W wielu miastach USA już pojawiają się demonstracje przeciwko demokratycznie wybranemu Prezydentowi.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2016-11-10 21:26

>lata słusznie minionego okresu<


Mogę tylko powiedzieć, że pamiętam poczynania tej władzy, ale też pamiętam co robiła z tymi, których uważała za zdrajców. Pamiętam też, że można im wiele zarzucić, ale nie to, że nie uczyli nas patriotyzmu. Przynajmniej mnie nauczono. I w szkole i w domu.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2016-11-10 22:14
o czym ta dyskusja?? Przecież każdy ma prawo oceniać osoby publiczne. I nie ma to nic wspólnego z poszanowaniem. Ciekawe, że  niektórzy tak bardzo  bronią obecnie rządzącej ekipy, ja nawet wiadomości nie mogę oglądać, bo zwykle zaczyna się ... oni nie zrobili.. oni źle rządzili.. oni.. oni.. oni.. komuna to.. komuna tamto.. a teraz co?? powoli wchodzi totalitaryzm.. tylko w innym wydaniu. Nie wolno tego.. zabrania się tamtego, ekshumacje wbrew życzeniu rodziny.. jednym słowem wraca stare.. jeszcze chwila, a będzie cenzura. Zamiast opracować nowe, przejrzyste prawo, to ciągle miele się Smoleńsk. Ja nawet nic nie mam przeciwko, ale nich to robią po cichu, a nie ciągłe gadanie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-11-10 22:41
Kryształek

>Nie wolno tego.. zabrania się tamtego,<


Czego konkretnie Tobie nie wolno, czego zabroniono? :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-11 11:30 Zmieniony 2016-11-11 11:35

>o czym ta dyskusja?? Przecież każdy ma prawo oceniać osoby publiczne.<


Brawo Kryształku !!!!! :-) Jako jedyna zachowałaś zdrowy rozsądek, umiar i niezależność. Brawo!!. :-)
Jest taki fakt: Ludzi oceniamy po czynach/dokonaniach. Półtora roku mija od objęcia urzędu przez A. Dudę. Pytam się, z troską i jak najbardziej serio: Cóż ten pan dokonał?? Proszę odpisać. Pomijając to, że z pałacu nikt żyrandola nie ukradł. :-) Wciąż mam nieodparte wrażenie, że zamiast prezydenta mamy notariusza rządu. Podpisuje to co mu przedłożą a gdzie własne zdanie ?? Tak szumnie zapowiadane w kampanii wyborczej. Ja nie widzę a tak silnej wady wzroku nie mam, tak silnych okularów nie noszę.
Krótko o panu Trampie...... Moim zdaniem to człowiek zagadka i dopiero za pół roku będzie można cokolwiek napisać.  A wybory wygrał ( w moim mniemaniu) tylko dlatego, że Jankesi nie są jeszcze gotowi na to aby "spódniczka" nimi rządziła.

> Od fałszywych alarmów, po awarie i katastrofę samolotu niosącego głowice atomowe (nie wybuchły dosłownie cudem).<


Niedawno czytałem, że tę zgubioną/ przed katastrofą specjalnie wyrzuconą z samolotu bombę odnaleziono w wodzie niedaleko wybrzeża Kanady. Pilot pozbył się jej bez zapalnika i ona po prostu nie mogła w tym stanie wybuchnąć. Ale może to dwie różne sprawy ?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-11 14:40

> Ale może to dwie różne sprawy ?


Ja miałam na myśli katastrofie samolotu samolot B-52 w 1961 roku - samolot rozpadł się w powietrzu. Na jego pokładzie znajdowały się dwie bomby o łącznym ładunku 3,8 megatony, które zaczęły się zazbrajać. W obu przypadkach na szczęście jeden z kilku mechanizmów doznał uszkodzenia i bomby nie zazbroiły się całkowicie. We wszystkich źródłach, jakie znam, te awarie są uznawane za przypadek, nie za celowe działanie ludzi (bo, jeśli dobrze rozumiem, nie zdążyliby nic zrobić).

Incydent wydarzył się w Goldsboro, w Karolinie Półnoicnej - zdecydowanie nie koło Kanady.
Czyli mówimy o czym innym.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-11 14:44
To rzeczywiście są dwie różne sprawy. Tym nie mniej każda jest zgrozą. Ja myślałem o tym :

>http://www.tvp.info/27620860/znalezli-zgubiona-przez-amerykanow-bombe-atomowa<

Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-12 16:17
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-15 10:47
Efekty dobrych rządów poprzedniej koalicji to już tylko wspomnienie. P i S-owski rząd funduje nam nadchodzącą biedę a zwiastunem tego duży spadek PKB. Dla obecnej ekipy najważniejsze staje się "Misiewiczowanie" ???

>http://www.pb.pl/4647739,36990,gus-w-iii-kwartale-pkb-wzrosl-realnie-o-2-5-proc<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-11-16 12:14
A rozróżniasz spadek dynamiki przyrostu PKB a spadek PKB?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-16 16:01
Rogal :-) Bądź chociaż trochę rozgarnięty. O jakim spadku dynamiki Ty napisałeś ?  Wszak spadek o około 1 % w czasie rządu PiS-u to klęska dla Polski. Spadek zawsze pozostaje spadkiem a wzrost wzrostem i jakiekolwiek czarowanie spadku przymiotnikami tylko ośmiesza tego co to robi. Przypomnij sobie expose Szydło ile ona tam kłamała. Co ona tam mówiła o poziomie inwestycji? A co się stało, co faktycznie zrobiono ?  Co mówiła o aktywizacji przedsiębiorczości a co wyszło ?  A tymczasem rząd PiS-u zaczął "zwijać" ( o ironio !!) Polskę. Nawet E. Gierek w takim tempie nie zadłużał kraju !!  Dla przypomnienia wklejam to expose. Szczególnie polecam słuchanie kłamstw od 4-tej minuty. Jedyne co im się udało to "szturm na konfitury", całej armii "Misiewiczów".

>https://www.youtube.com/watch?v=Y7Fwbn1hPZA<

Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-11-16 16:25
Człowieku.  Według Ciebie wartość  PKB rok do roku spadła?  Mamy początek recesji?  Serio?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-16 19:59

>Według Ciebie wartość  PKB rok do roku spadła?<


Miałem Cię za inteligentniejszego. Niestety mnie rozczarowałeś........ Nadal próbujesz przy pomocy słówek zafałszować rzeczywistość. Na to się nikt nie złapie.......
Dobrze wiesz, że dynamika wzrostu spadła  z około 3.5% do 2.5%. to bardzo dużo!!!! A według expose Szydło miało być odwrotnie. Przez ten rok rządów PiS wyprzedziły w rozwoju nas takie "potęgi " jak Rumunia, Słowacja Chorwacja czy Bułgaria. Mówi się o tym, że już w tym roku na 500+ brakuje około 500 mln. zł. Czyli dalszy dodruk pieniędzy ? A co w przyszłym roku ? Nadal będziesz "czarował" słówkami ? A ?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2016-11-16 20:19
Ja to wiem, ale to ty napisałeś "rząd funduje nam nadchodzącą biedę a zwiastunem tego duży spadek PKB". Wierzę w to, że po prostu celowo zjadłeś jedno słowo, a nie po prostu jesteś matołem.
A za jakiego mnie masz obchodzi mnie tyle co ty, czyli zero.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-16 19:46
Rogalik, PKB, PKP czy tam coś ;-) mnie to równo :-( Jednak nie da się ukryć, że towar poszedł  górę :-(
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-11-16 19:56
I ok. Deflacja to złe zjawisko. Poza tym wzrost płac i tak jest wyraźnie szybszy od wzrostu cen.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-17 18:36

>wzrost płac i tak jest wyraźnie szybszy od wzrostu cen.<


Jak u kogo ;-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-11-17 20:12
U mnie:)
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-11-19 13:29
Jaki to % w skali kraju? ;-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-16 19:44
Jakoś tak przypadkiem w tv info wskoczyło Skiba i jakiś facecik komentujący... Skiba był o.k. spoko, nie nalatywał na innych... no to teraz ma :-(
Podobno w październiku 2017 r. mają wejść stare emerytury: czyli babki 60l, faceci 65 no i do tej pory będę "popierać" PIS niech staruszki idą na wypoczynek!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2016-11-16 19:56
Wyjdź na scenie, zbluznij akcjonariuszy swojej firmy i zachowaj prace:-)
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2016-11-17 18:37
Nieporównywalne! PIS - ludzie to zwykłe śmieci :-(
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2016-11-17 20:17
Uważaj żeby ktoś Ciebie jak śmiecia nie potraktował. Czasami los płata figle.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2016-11-19 13:18

>rodacy  szkalują JĄ za granicą<


O la boga jak ją szkalują - biedna Polska... Pomyśl trochę Lidka.
"Szkalują" ci co tacy niby narodowi i patrioci swoim zachowaniem, słowami i działaniem niestety :-(  W Stanach, Anglii i innych krajach nawet europejskich nie ma takiego uwielbienia no właśnie... nie wiadomo czego, katolicyzmu? Księży...Mimo, że tam ksiądz katolicki coś robi nie tak jak u nas: żre, pije, trzepie kasę i panienki...

"Śmieciem" się jest lub nie. Nie ma czegoś takiego jak "potraktowanie", bo to nie ma znaczenia.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2016-11-15 11:45
Następna aktywność na tym forum w Kawiarence przy kolejnych wyborach prezydenta USA?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2016-11-17 10:54
Jak podał w tym tygodniu GUS, polska gospodarka rośnie najwolniej od trzech lat, a dane są gorsze od najgorszych oczekiwań. Prezes stwierdził jednak, że odpowiedzialny jest nie rząd, a... niektórzy, niechętni mu przedsiębiorcy.

Czasem tylko  podczytuję, ale dziś zapytam gorących zwolenników "dobrej"zmiany, co myślą o takiej wypowiedzi Guru.

"Są na różne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi dzisiaj po prostu nie chcą podejmować się różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, że wrócą te dawne czasy - oznajmił prezes PiS. - Ale nie wrócą, zapewniam, że nie wrócą - dodał."
To samo robią bidulkowi samorządy, chyba na złość, politycznie.

Może trzeba wprowadzić represje i zmusić przedsiębiorców do inwestycji, albo wymienić właścicieli na misiewiczów?
Co te paskudy samorządowe i przedsiębiorcy sobie myślą, że nie inwestują, z Giełdy podobno pouciekali. Co za banda.:-)
Tak Naczelnikowi omc królowi nogi podkładać?
A na poważnie...do czego to zmierza? Winny wskazany, to już lud wierny będzie wiedział na kim złość wyładować?
Myślę, że po takich występach, przynajmniej prawicowi biznesmeni ławą ruszą w inwestycje. :-))))
Komuna wróciła?
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2016-11-17 14:08

>Komuna wróciła? <


Jest znacznie gorzej! Komuna mimo, że ją potępiam to takich idiotyzmów nie wyczyniła. A Prezes "zaczarowuje" rzeczywistość chcąc uciec od odpowiedzialności za własne błędy. Zresztą ma już naśladowców. Wystarczy poczytać wyżej napisaną próbę gierek słownych Rogala. W podobnie nieudolny sposób jak prezes próbował zakłamać rzeczywistość wmawiając, że dramatyczny spadek PKB to sic! wzrost. W zasadzie jest śmieszno ale tuż za tym stoi straszno. I to jest Polaków kłopot..........
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2016-11-17 17:16 Zmieniony 2016-11-17 17:21
Ja się nawet nie kwalifikuję na "gorącego zwolennika" czegokolwiek, ale ponieważ kiedyś nam się nawet nie najgorzej rozmawiało:

Wzrost roczny PKB w ostatnich latach: http://galeria.bankier.pl/p/a/c/4bb21d4ca37cde-645-322-0-0-660-330.png
Widzisz ten wzrost poniżej 2% w latach 2012 i 2013?

Czy wtedy też niepokoiłaś się, że "wraca komuna" (bo wzrost był niższy, niż prognozowany w tym roku)? Pytam poważnie.

O ile dobrze rozumiem, słaby wzrost PKB dobry nie jest. Ale represjonowanie przedsiębiorców (nawet żartem), czy widmo komuny to jednak przesada. Przy takim poziomie przesady nie jestem pewna, czy Ty się złej przyszłości ekonomicznej dla Polski boisz, czy przeciwnie - fajnie by było, jakby PiS przedsiębiorców po represjonował, bo potwierdziłoby to, że jest okropny.

EDIT: I żeby było jasne. Mamy wzrost PKB. Niższy niż przewidywany (i dlatego to nie jest dobrze), ale wzrost (nie recesję). I mówi to źródło nie-rządowe: http://businessinsider.com.pl/finanse/gus-pkb-w-iii-kwartale-2016-roku/ybkknk8. Wzrost wynosi 2,5% w III kwartale 2016. Gdyby wynosił 0,1%, to nadal byłby wzrost. Spadek jest, jak liczby są ujemne, a nie dodatnie.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2016-11-17 17:48

>Czy wtedy też niepokoiłaś się, że "wraca komuna" (bo wzrost był niższy, niż prognozowany w tym roku)? Pytam poważnie. <


Co prawda nie jestem adresatem tego cytatu ale ponieważ wypowiadałem się/rozpocząłem wątek PKB to coś skrobnę w temacie. Widoczny w wykresie niski wzrost rzeczywiście miał miejsce. Ale jakże inne było w tych latach otoczenie makroekonomiczne w Europie......... Wspomnę "tonące" Grecję i Hiszpanię. Kryzys i embargo na polskie towary w Rosji. Także tamten wzrost poniżej 2% i tak był sukcesem.... Obecne uwarunkowania makroekonomiczne są znacznie lepsze, wręcz sprzyjające a tu taka "zwała". I na dodatek szukanie winnych tam gdzie ich nie ma. Po prostu żenada...... Na koniec jak to ma się do expose Szydło? Do tej wcześniej wspomnianej przeze mnie 4-tej minuty ?  Teraz tak na szybko i nieudolnie rządzący kłamstwami nas zasypują. Ech.........
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 261) (3719410 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill