www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 274) (3705397 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-18 13:50
A kiedy nasze PKB spadło, bo spadała jedynie dynamika wzrostu. Próbujesz mówić o bazie statystycznej, wiesz że dzwoni , ale nie wiesz w którym kościele.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-18 14:38 Zmieniony 2017-05-18 14:58
Czekam na objaśniający wykład na ten temat :-) może po nim będę rozróżniał dźwięk dzwonów co za tym idzie kościół w którym dzwonią.
I przy okazji dlaczego jest tak źle skoro jest tak dobrze ?
http://wyborcza.pl/7,155287,21829073,mfw-ostrzega-polske-zacisnac-pasa-i-zmniejszyc-dziure-w-budzecie.html
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2017-05-19 17:36
Po co z kim Ty dyskutujesz, zastanów się.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-19 17:53 Zmieniony 2017-05-19 17:55

> Za darmo wiedzy nie przekazuję:)


Ja Ci nie zapłacę :-) ale jeśli pozwolisz to podtrzymam swoje zdanie , że to tylko pic na wodę, a potem będzie korekta :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-20 07:25
Szanuję Twoje zdanie, ale uargumentuj je proszę.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-20 12:23
Też nie będę tu wykładu robił ale spróbuję podbudować moje zdanie matematyką.

Biorąc przykład z Twojego linku który podałeś wyżej

>  przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) było wyższe o 4,1% r/r i wyniosło 4489,07 zł


Co to oznacza? Radość dla wszystkich? Nie , to typowa manipulacja.
Licząc od zarobku 1000 zł to podwyżka o 41 zł a od 10 tyś to już 410 zł .
Czy dla 50% ludzi którzy mają 4 dychy  więcej ma to być oznaką dobrobytu i wzrostu stopy życia?
Po takiej podwyżce te 50% może sobie w markecie :-) kupić koło od roweru a Ci na "górze" cały rower .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-22 14:09
Oj gościu Ty upraszczasz. Spójrz w tabele GUS ile kwotowo było rok temu ile teraz. Wtedy zobaczysz roczny przyrost i przeliczysz sobie na browary, bilety do kina czy co tam chcesz.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 08:29
Oczywiście ,że upraszczam - od analizowania tabel są ludzie którym za to płacą. Ja tylko sprzeciwiam się gdy takie odczyty tabel są kierowane/przekłamywane- by były korzystne dla rządzących.
Ty ulegasz takim kierunkom i zazwyczaj poddajesz się narzuconym schematom. Nawet nie chce się domyślać dlaczego tak czytasz jak Ci każą a może aby osiągnąć własną korzyść?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 09:12
Ja nie zarabiam z publicznych pieniędzy. Nic nie jest przekłamywane. Masz odczyt i czarno na białym widać, że przeciętne miesięczne nominalne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstwa w marcu 2017 4577,86 zł, w marcu 2016 4 351,45. Podaje za marzec, bo za kwiecień nie wpisali jeszcze. Przez rok przybyło w kieszeni 220 zł:), na rękę jakieś 160:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 09:42
Przez rok 220? to w skali miesiąca poniżej dwadzieścia złotych a na rękę ok 10 złotych ;-) ?

Powiedzmy ,ze wiesz jak skorzystać z danych gus-u. To znajdź jaki procent ludności otrzymuje na rękę poniżej 2000zł.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 10:44
Takich danych nie ma, ale pewnie ok. 50% pracujących:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 11:06
:-) też, jak bym był na miejscu rządzących takich danych bym nie umieszczał.

Dlatego bardzo ostrożnie podchodzę do wszelkich prognoz czy danych statystycznych.
no dobra
dość o sprawach na które nie mamy wpływu ,mógłbyś na p1c2 wstawić fotkę swego maleństwa i oczywiście Tej MĄDRZEJSZEJ od ;-) Ciebie małej niewiasty.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 12:39
Nie potrafię:)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 15:41
Poproś córcię to Cię nauczy :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 16:15
A to akurat możliwe :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2017-05-22 16:56
Witam Cię, Andrzeju!
Widzę, że niedawno się zarejestrowałeś i szukasz ciekawych tematów do rozmowy. To zależy od Ciebie, czym się interesujesz, o czym i z kim chciałbyś podyskutować. Na początek proponuję, abyś rozejrzał się po Forum, poznał poruszane tematy i uczestników. Z grubsza będziesz miał obraz co tu się dzieje i na co możesz liczyć. Wybór jednak będzie należał do Ciebie.
Pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 08:24
Kolejny zamach na życie niewinnych ludzi którzy zebrali się w Manchesterze na koncercie swojej idolki ,
Nawet nie wiem co ona śpiewa , bo to jest gwiazda młodych ludzi .
Każde takie wydarzenie pogłębia niepokój i powoduje zakłócenie normalności. Odwołanie dalszych koncertów jest tego dowodem. Nagle zaczniemy się bać wychodzić na masowe imprezy?.
Zamkniemy się w czterech ścianach.
Czy wszyscy znajdą się w sytuacji osób które z powodu niepełnosprawności nie wychodzą z mieszkania ?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 09:13
A daj spokój, ja metrem jeżdżę codziennie, nie boję się, prędzej mnie tir na pasach zabije niż zamachowiec.
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 09:32
;-) A podobno najbezpieczniejszym środkiem komunikacji są samoloty.

idą dwie dżdżownice przez ulicę
- uważaj ! walec
- a co mi tam walecccccccccccccccccccccccc.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 10:43
Przekonam się w pn. Trasa Warszawa-Faro:)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 11:15
Gdzie się znowu wybierasz ?( szczerze nie słyszałem a sprawdzać teraz nie mam czasu).
a według tego co Andrzej napisał możesz być spokojny ,na pewno wrócisz na ziemie ;-)
Nadrzędny - Autor andrzej78 Dodany 2017-05-23 10:48
masz racje ze samolot najbezpieczniejszy srodek lokomocji bo jeszcze nie było wypadku ze samolot nie wrocil na ziemie :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 10:56
Dobre:)
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-05-23 11:08
:-))) no proszę Andrzej ma poczucie humoru. To dobry znak
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-05-23 11:35

> Masz odczyt i czarno na białym widać, że przeciętne miesięczne nominalne wynagrodzenie brutto w sektorze > przedsiębiorstwa w marcu 2017 4577,86 zł, w marcu 2016 4 351,45. Podaje za marzec, bo za kwiecień nie
> wpisali jeszcze. Przez rok przybyło w kieszeni 220 zł:), na rękę jakieś 160:)


I kto to na rękę dostał? Olowiane, biedne żołnierzyki Macierewicza, rząd
Mam wiele szacunku do Twojej wiedzy, ale statystykę w relacji do zycia na co dzień można o kant...stołu sobie rozbić.(czytaj to przysłowie w wersji oryginalnej).
Na rękę może dostali też ci, którzy mieli najniżej, ale zraz im zabrano w sklepach i gdzie tylko. Z dnia na dzień wszystkie pozycje w menu w mojej ulubionej knajpie podrożały o 1,- dla zasady. O sklepach nie wspomnę.
Więc lepiej nie jest. nawet te 500+ już się wtapia powoli w życie niezauważalnie.
Dużo by mowić, a ja jestem w sanatorium i nie mam czasu za duzo między zabiegami.
Nomen omen musiałam je sobie wykupić sama, bo pan jaśnie Radziwiłł nic nie pomógł w  kolejkach z nfz. Zamiast 18 m-cy, są dwa lata do czekania. Więc zanim pochwalisz coś, podpierając się statystykami, zrób wywiad z ludźmi przeciętnymi. Pozdrawiam.
Piszę na małym kompie, więc sorki za usterki.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-23 12:40
W sklepach mówisz? Inflacja niziutka. Podwyżek w administracji nie było od 2008 roku:) Może teraz były, nie wiem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-05-24 12:51

> Inflacja niziutka.


Taka ocena wynika
a) z wysokich zarobków,
b) ze średniej statystycznej, a nie z koszyka zakupów przeciętnego Polaka w pobliskich sklepach. :-)

Inflacja działa na korzyść państwa.
"Negatywne skutki inflacji to:

    redystrybucja siły nabywczej na korzyść emitującego pieniądz (zwykle rządu bądź podległej mu organizacji) kosztem reszty użytkowników (dlatego inflacja bywa nazywana „ukrytym podatkiem”[2])"

No i jest z czego się cieszyć?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-24 13:43
Do inflacji podawanej przez GUS bierze się ceny z koszyka zakupowego obywatela anie np. Ceny lokomotyw. Wysoka inflacja jest dobra dla Państwa (niższe koszty obsługi długu). Dla obywatela zdecydowanie im niższa tym lepsza.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-05-24 16:27
No to zapytam, państwo dla obywatela, czy obywatel dla państwa? Jak się ktoś rwie, by rządzić, to nich rządzi tak, by starczało dla słabszych. Mocniejszy sobie poradzi sam. Z tym się nigdy nie zgadzałeś, a ja zawsze pytałam mniej więcej o to, czy bezradnych, słabych i leni w takim razie na bezludną wyspę?
Marchewka zachęci do wydajnej pracy, kij powoduje, że się szuka szarej strefy. I wtedy wszystkie statystyki znowu o kant...stołu.;-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-05-24 17:14
Oni mają rządzić tak żeby każdy mógł efektywnie spożytkować swoje talenty i kompetencje, a lenie? Niech zdychają. Słabi? Zdefiniuj kto to. Marchewka zachęca? Zarządzam ludźmi od lata. Za dużo marchewki rozleniwia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-05-24 13:50 Zmieniony 2017-05-24 14:05
A powiedz mi Wuzetko z czego będzie mógł się cieszyć wspomniany przez Ciebie przeciętny obywatel jeżeli uda się obecnej totalnej opozycji powrócić do władzy? Co mają do zaoferowania oprócz tabletki dzień po, uchodźców w kraju i podwyższenia wieku emerytalnego?  Jaki mają program, bo na razie słyszę od nich tylko o tym co im się w PiS nie podoba. Odpowiedz mi proszę spokojnie, bo nie pytam, aby się kłócić , tylko dyskutować.

Ps

Przed chwilką w sejmie przemawiała Pani Premier Beata Szydło. Jestem pod wrażeniem.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-05-24 16:20

> Odpowiedz mi proszę spokojnie, bo nie pytam, aby się kłócić , tylko dyskutować.


A czy ja kiedyś pisałam niespokojnie, jeśli ktoś pisze spokojnie do mnie? :-)

Od razu powiem, że PO jest dla mnie partią przegraną i połowa starych jej działaczy powinna się schować do szafy. Do tej samej bym wsadziła połowę Pisu. Potem z reszty, z wszystkich partii bym powybierała rodzynki.
Pani Szydło nie słyszałam i dobrze, bo źle na mnie działa jej głos.
Programy i wszystkie partie buduje się w kontrze do tego, co się nie podoba, więc się nie dziw, ze krytykują. Pis robił to samo, nawet efektowniej, bo z pochodniami. :-)
Co ma teraz do zaoferowania Pis? Brak fachowców, ustawy, w których zawsze czegoś brakuje, pozory konsultacji społecznych nad nimi, ruinę Puszczy, zakaz kupowania ziemi przez Polaków, destrukcję TK, kłopoty w wypłatach dopłat dla rolników, odpływ znaczących w NATO wojskowych, dostęp do danych objętych tajemnicą dla pupilków pana Macierewicza.  Litania byłaby długa, czy z tego się Ty cieszysz? :-)

Co na plus, żeby nie było, ze tylko krytykuję? 500+ choć z poważnymi niedoróbkami ;-) i blokada polityczna wobec "uchodźców", próba uszczelnienia szarej strefy.
Co do tabletki po. Lidian, przecież nikt jej nie narzuca wiernym, a państwo polskie, to póki co na razie nie państwo wyznaniowe jednej religii. Więc o co chodzi?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-24 17:11
Braku morderstwo czy kradzieży też nikt nie narzuca.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2017-05-24 20:03
Rozumu niektórym politykom też nie. Nie kontynuuję, bo nie mam warunków, może się da wrócić do tematu, jak wrócę do domu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-05-24 17:37

>A czy ja kiedyś pisałam niespokojnie, jeśli ktoś pisze spokojnie do mnie? :-)


<

Ok, powiedziałam tak na wszelki wypadek, bo ostatnio wszyscy się drażliwi zrobili. Nawet przy warzywniaku babcie się prawie pobiły o polityków. :-)

Jestem źle nastawiona do totalnej opozycji właśnie dlatego, że jest totalna. Nie można wszystkiego krytykować, bo nie wszystko jest źle zarządzane. Dajmy czas rządzącym, jak się nie sprawdzą, to ich ludzie w następnych wyborach odpowiednio podsumują. Też są sprawy , które mi się nie podobają, ale jeszcze bardziej nie podoba mi się donoszenie na własny kraj do unii przez opozycję. To już w naszej historii było i wiesz jak się zakończyło.

>Litania byłaby długa, czy z tego się Ty cieszysz?<


Co do puszczy to się zgadzam. Tak samo jak  mnie wkurzyło wycinanie drzew w innych miejscach. Na sprawach ziemi jak i wojska nie znam się i mogę tylko polegać na słowach tych, których poparłam w wyborach. Pana Macierewicza szanuję. Przekonuje mnie jego patriotyczna postawa.

>Co do tabletki po. Lidian, przecież nikt jej nie narzuca wiernym, <


Oczywiście, ale taki szum o nią nie wydaje mi się potrzebny. Szczególnie jak krzyczy kobieta w moim wieku lub starsza. Nieraz chciało by się powiedzieć, a dajcie jej w pakiecie do emerytury jak się tak domaga.
Z tymi tabletkami to nawet nie chodzi o wiernych, a o zdrowie kobiet. Potrzebne jest większe uświadomienie jakie konsekwencje niesie ich zażywanie. Szczególnie kiedy młode dziewczyny potraktują je jak aspirynę.
Co się zaś tyczy ludzi wierzących, to nie możemy wymagać aby ze względu na naszą wiarę pousuwać nam z drogi wszystko co może prowadzić do grzechu. Jaka jest nasza wiara jeśli ktoś musi za nas walczyć z naszą własną niedoskonałością, pokusą itd. Chcemy iść do świętości, to się uświęcajmy , innych tylko własnym przykładem , a nie siłą.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-05-24 18:19
Czy niektórzy z obecnie rządzących rzeczywiście mają na rękach krew młodego człowieka zamordowanego w komisariacie? Coraz głośniej i częściej się dzisiaj o tym mówi.
Dlaczego decydenci z PiS-u przez rok starali się sprawę zamieść pod dywan? Dlaczego w dziwnych okolicznościach znikł monitoring z komendy? Kto za tym stoi ?
Czy jest to początek terroru obecnej władzy?  To tylko nieliczne pytania nasuwające się w związku z tym morderstwem.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-24 19:13
Tak. Pawłowicz trzymała, Kaczyński bił:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2017-05-24 19:32
A Szydło solą posypywała.:-)
Totalna opozycja zapomniała co się za ich czasów działo.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2017-05-24 19:55
Czy o tabletkach,in vitro ,aborcji powinny wypowiadać sie kobiety 55+,starsi panowie i kler??
Lidian,oglądałyśmy wypowiedź premier chyba w tym samym czasie,mnie nie zachwyciło a wręcz odwrotnie,znowu było to nie my,to wy a powinno byc w dalszym ciągu to-nie-my,znowu nakręcanie spirali.I jeszcze jedno pyt.,tak z obserwacji i ciekawości-sprawdziłam-teraz piszesz Pani Premier Szydło,a kiedys tylko premier?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2017-05-24 20:26

>  Czy o tabletkach,in vitro ,aborcji powinny wypowiadać sie kobiety 55+,starsi panowie i kler??


No, ale wypowiada się pan jaśnie Radziwiłł jako wierzący, a nie jako minister wszystkich Polaków.
A z tym pan, pani się nie dziw. Kiedyś też było żartobliwe  Prezio, a teraz jest PAN, co sam ogłosił.
Wszystko się zmieniło i zmienia.
Dyskusja się zapowiada ciekawa jak za dawnych lat, ale muszę odpuścić.
I jeszcze jedno.
Lidian, patriotyzm to nie olśnienia i porywy, przemowy, błysk w oku, deklamacje i inne objawy emocji. To racjonalna, przemyślana praca w zespole ludzi wykształconych i racjonalnych taktyków. Jak ktoś chce być wielkim taktykiem, musi mieć chłodny umysł. Inaczej lepiej się politykom w berka pobawić.
Nadrzędny Autor andrzej78 Dodany 2017-05-24 20:34
kawwiarenka to dzial w którym można rozmawiać o wszystkim i o niczym?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-05-24 20:55

>patriotyzm to nie olśnienia i porywy, przemowy, błysk w oku, deklamacje i inne objawy emocji.<


Czego jak czego, ale braku patriotyzmu nie można mu zarzucić. Chyba pokazał to swoim życiem.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2017-05-24 20:52
Kobietko

>aborcji powinny wypowiadać sie kobiety 55+,<


Tak. Właśnie im często przytrafiają się "wpadki". Chyba przez panujące przekonanie , że w tym wieku kobieta już nie zajdzie w ciążę. Niektórym się nawet wydaje, że w tym wieku kobiety się nie kochają.

Tak, tak piszę. Nie pamiętam jak kiedyś pisałam, ale staram się okazać szacunek.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2017-05-24 20:43

>A Szydło solą posypywała.:-) <


No tak.......... Młodego człowieka zamordowano a Lidian sobie ze śmierci kpiny urządza. Typowo moherowa postawa. Ech...... Aż obrzydzenie bierze..........
Nadrzędny - Autor andrzej78 Dodany 2017-05-24 20:47
jak zrobiles ze twój awart jest zielony/
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2017-05-24 20:53
Za pomocą "Painta" możesz dowolnie kolory zmieniać.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2017-05-24 21:05
2 zeta za post masz?
Nadrzędny - Autor andrzej78 Dodany 2017-05-24 21:09
mam
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2017-05-24 21:59
Nie do Ciebie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 274) (3705397 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill