www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 295) (3704635 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-19 16:44
Ja nie bronię personaliow. Tylko krytykuje system i populizm.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-19 19:19
To na zakończenie dwa cytaty bez mojego odniesienia się do nich (czas), ale do przemyślenia.

"W Szwajcarii nie ma owej „demokracji liberalnej". Są rządy „populizmu". Nie mam oczywiście bezgranicznego zaufania do tzw. mądrości ogółu. Zdaję sobie sprawę, że rządy ludu wiążą się także z podejmowaniem przez lud decyzji głupich. Ale nawet najgłupszy europejski lud nie będzie tak szkodliwy społecznie, jak szkodliwe stały się dziś nasze kręgi „oświecone" (oświecone głównie przez błyskotki, które im sypią prawdziwi monarchowie owej „liberalnej demokracji")."
źródło

"Populizm jest bowiem niczym innym, jak dostrzeganiem pewnych problemów, aktualnych dla danego społeczeństwa. Dlatego właśnie wielu „populistycznych” polityków odnosi obecnie w Europie sukcesy – nie boją się na głos mówić tego, o czym myślą ludzie. Dla utopionych w poprawności politycznej elit jest to szok."
źródło
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-19 19:42
To pamiętaj o tym że ludzie co do zasady są idiotami. Dlatego decyzje ogółu też byłyby idiotyczne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-20 19:38
Nie zgadzam się z tą opinią. Ludzie mogą być niedouczeni, złośliwi, dobrzy, źli, mądrzy, głupi i inni. Wszystko zależy od okoliczności. genów itd. Mówienie o ludziach, że są z zasady idiotami jest wyrażeniem pogardy dla swojego gatunku.
A co w takim razie z pojęciem mądrość zbiorowa? Ginęła, przycichała, gdy władzę w historii przejmowali tyrani. Odzywała się potem ze zdwojona siłą i  zmiatano ich z powierzchni.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-20 23:04
X przeciętnym człowiekiem nie ma o czym rozmawiać. Wiedzy zero. Tylko tv i inne głupoty.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-21 09:56
Jednak byt kształtuje świadomość? :-))) Jesteś porządnie wykształcony, a kiedyś od ludzi światłych wymagano, aby umieli z chłopem pańszczyźnianym rozmawiać tak samo jak z koronowaną głową, choć NIE O TYM SAMYM. :-) Pamiętam jak mi głowę zmyto w domu, gdy odezwałam się do kogoś lekceważąco w wieku lat 7. 100 lat minęło i pamiętam na całe życie.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-02-21 12:12
I bardzo dobrze, tego samego uczę swoje dzieci. Nie zmienia to jednak faktu, że z nudnym człowiekiem grzecznie porozmawiam gdy muszę, jednak kontaktu inicjował nie będę.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-02-19 12:31

>Waloryzacja jak co roku jest skandalicznie niska, ,


Łooo matko!!!! Rogal nam zmądrzał.......... :-) Wreszcie sensowny wpis......... Lepiej późno niż wcale, ale czy będzie to trwałe ? Czy tylko pomyłka ? Ech.......
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-19 14:01
Już niedługo się okaże, ile będzie w praktyce. Nad waloryzacją 153 zł ciągle debatują, myślą i myślą ,i potakują, ale efektów brak. I następny roczek minie,  budżet kasę zaoszczędzi na ON właśnie??? Jakkolwiek by nie było to w obliczu tych dziesiątek tysięcy premii i nagród, wkurza i tyle.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-02-19 16:15

> O proszę, zostałem wywołany do tablicy:)


;-) Iota by to nazwała wytarganiem za frak czy jakoś tak .
Nie ma dyskusji gdy wszyscy lubią zielone a nikt czerwonego.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-21 10:09
Jestem pełna obaw o zbiórki na Radio wiadomo jakie. Bo jest projekt ustawy, w którym:
"W myśl nowych przepisów to minister rozstrzygnie, czy cel danej zbiórki zgłoszonej na portalu rządowym nie jest sprzeczny z zasadami życia społecznego lub nie narusza ważnego interesu publicznego. Jeśli uzna, że takie okoliczności występują, to na mocy decyzji administracyjnej wykreśla informację o takiej zbiórce z portalu rządowego. Wówczas organizator w terminie trzech dni będzie mógł wskazać inny cel zbiórki i poinformować o tym resort. Jeśli tego nie zrobi, to zbiórka publiczna zostanie zablokowana, a zebrane już środki zostaną przekazane na cel wskazany przez ministra administracji."
I dalej o ustawie.
  " Jej autorzy przekonują, że przepisy te będą miały zastosowanie jedynie w sytuacjach nadzwyczajnych, a ich celem jest m.in. ochrona wizerunku Polski, a nie bat na takie organizacje, jak WOŚP
    Szef MSWiA będzie mógł arbitralnie zdecydować, czy cel danej zbiórki jest sprzeczny z interesem państwa, czy też nie
    Organizacje pozarządowe są pełne obaw i już protestują"


No i jeśli jakikolwiek i kiedykolwiek jakiś pan minister dojdzie do wniosku, że krążąca opinia taka, ze  zbiórka od pobożnych starszych ludzi, od ust sobie odejmujących z małych rent i emerytur na chwałę Radia nie wpływa dobrze na opinię o kraju, to zbiorki zakaże, a zebrane już środki przekaże na WOŚP?  Oj....czy ja przypadkiem nie przeceniam możliwości, jakie daje ta ustawa? ;-))))
Źródło:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zbiorki-publiczne-do-kontroli/4tgwhxp
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-02-21 16:03 Zmieniony 2018-02-21 16:06

> Oj....czy ja przypadkiem nie przeceniam możliwości, jakie daje ta ustawa? ;-))))


To ja może przypomnę, jak to z przepisami o zbiórkach publicznych było:

1) Do 2014 roku zasady organizowania zbiórek publicznych określała "Ustawa z 15 marca 1933 r. o zbiórkach publicznych" (tak, z 1933 roku czyli z międzywojnia). Według tej ustawy do zorganizowania zbiórki publicznej (w odróżnieniu od zbiórki na terenie prywatnym) wymagane było pozwolenie władz na odpowiednim szczeblu (np. starosty lub prezydenta miasta, jeśli zbiórka odbywała się na tym obszarze, ministra jeśli zbiórka była ogólnokrajowa). Od organizowania takich zbiórek były zresztą uprawnione tylko organizacje społeczne - nie osoby indywidualne. Szczegóły np. tutaj: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=9&dzi=1248441579&art=1321343876&id_menu=293

Z czasem - w latach 2000+ - problem zaczęły stanowić zbiórki ogłaszane w Internecie, które de facto miały charakter publiczny i  zasięg ogólnopolski, a więc wymagałyby zezwolenia ministra. Było trochę sytuacji konfliktowych na tym tle. Przykład: https://histmag.org/Histmag-w-sadzie-czyli-dlaczego-zawiesilismy-zbiorke-funduszy-na-portal-6457

2) W 2014 roku znowelizowano przepisy, zmieniając pozwolenie na zbiórkę na "zawiadomienie o zbiórce" (tj. nie można już było jej odmówić), składane również elektronicznie, zawsze do ministerstwa. Więcej o tym tutaj: http://poradnik.ngo.pl/zbiorki-publiczne

3) Jak rozumiem, ta kolejna zmiana to miałoby być teoretycznie coś pomiędzy rozwiązaniem #1 (wymagane uprzedniej zgody) i #2 (sprowadzenie ministerstwa do roli rejestratora zbiórek i kontrolera ich formalnej poprawności). Można na to patrzeć, jako na krok wstecz względem nowelizacji z 2014 roku (więcej kontroli państwowej), można twierdzić odwrotnie - że kontrola jest słuszna, bo państwo musi "wychowywać obywateli" (pozostawieni sami sobie dadzą się naciągnąć na zbiórki de facto oszukańcze / niemoralne). Natomiast nie jest to nic zupełnie nowego - taki stan prawny już (niedawno) był.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-22 16:00

> 3) Jak rozumiem, ta kolejna zmiana to miałoby być teoretycznie coś pomiędzy rozwiązaniem #1 (wymagane uprzedniej zgody) i #2 (sprowadzenie ministerstwa do roli rejestratora zbiórek i kontrolera ich formalnej poprawności)


A jak będzie to się przekonamy - niebawem. Takie nie wyjaśnione i niesprawdzone wcześniej zbiórki wywołały wiele złego dla samych akcji -typu- pomagam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-23 11:06

> Można na to patrzeć, jako na krok wstecz względem nowelizacji z 2014 roku (więcej kontroli państwowej), można twierdzić odwrotnie - że kontrola jest słuszna, bo państwo musi "wychowywać obywateli" (pozostawieni sami sobie dadzą się naciągnąć na zbiórki de facto oszukańcze / niemoralne).


A można już bez żartów sobie jasno powiedzieć, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o to, aby dokopać WOŚP. Gdy się bardzo pospieszą, to całą zbiórkę z tego roku zdążą jeszcze zabrać na zbożne cele inne? Może tak, może nie.
Nie rozumiem tej nagonki. facet prześwietlany jest na wszystkie strony, od dwóch lat przez aktualna władzę i ciągle się niektórzy czepiają. Sól w oku, gdy się społeczeństwo jednoczy wokół jakiegoś celu? To  niech stworzą inny, który też skupi.
Ale lepiej uzdę krócej chwycić i już.
Miałabym wątpliwości, co do zbiórek indywidualnych, ale w sumie, jeśli ktoś chce dać jednemu, to dlaczego drugi ma zabrać, bo mu się nie podoba.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-02-23 15:30 Zmieniony 2018-02-23 15:40

> A można już bez żartów sobie jasno powiedzieć, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o to, aby dokopać WOŚP.


Ja bym tego taka pewna nie była. Dowodem na to, że "o to chodzi" byłaby dopiero konfiskata pieniędzy. Wcześniej to jest podejrzenie, motywowane niechęcią części obozu rządzącego do WOŚP i części obywateli do obozu rządzącego. Może słuszne, może nie, ale niepewne.

> Miałabym wątpliwości, co do zbiórek indywidualnych, ale w sumie, jeśli ktoś chce dać jednemu, to dlaczego drugi ma zabrać, bo mu się nie podoba.


Standardowy argument, który w tej sytuacji wciągam: zdarza się, że firmy różnego rodzaju (np. przetwarzające tekstylia) ogłaszają "zbiórkę darów na biednych / na dzieci" - po przeczytaniu szczegółów drobnym druczkiem wynika z niej, że "część dochodu" ze sprzedaży darów zostanie przeznaczona na deklarowany cel.

I teraz pytanie: czy takie ogłoszenie jest okej, czy nie okej? Można patrzeć i tak, że "wolnoć Tomku w swoim domku" (kto oddaje rzeczy i w ten sposób wspiera firmy, które część dochodu potem oddają, ma do tego prawo), a można twierdzić, że to się ociera o oszustwo (bo informacja jest celowo podana małym drukiem).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-02-23 15:59

>Ja bym tego taka pewna nie była. Dowodem na to, że "o to chodzi" byłaby dopiero konfiskata pieniędzy.<


@ Iota,- chyba w najśmielszych snach nie przypuszczasz, że ktoś by poważył się zrobić to co napisałaś....... Przecież ten cały PiS ludzie by w taczkach aż do Mińska wywieźli.
Społecznie rzecz jasna :-))))))). Tu nie chodzi o fundusze już zebrane, nawet te niezagospodarowane ale o "kasę " przyszłą......... Kasa ta bowiem jest solą w oku niektórym ludziom kleru bo nie trafia w ich ręce............ Ech........... Żal patrzeć na tę postawę "psa ogrodnika" ludzi, którzy niejako z powołania powinni być zupełnie odmienni.........
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-02-23 16:05

> ale o "kasę " przyszłą.........


W takim wypadku dowodem byłoby odmówienie zezwolenia.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2018-02-23 16:53

>W takim wypadku dowodem byłoby odmówienie zezwolenia. <


Hmmm....... Pozostaje czekać na to, czy lobby anty WOŚP-owskie zwycięży czy nie..........
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-23 16:27
Jestem gotowy śmiało twierdzić ,ze taki numer by przeszedł bez wielkich protestów.
Miliony ludzi oddawały na ten cel swoje złotówki ale raczej niewielu by protestowało by "zaprotestować" ,że jego przysłowiowe dziesięć złotych ktoś ukradł.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-26 11:53
Zimą przechodzi więcej. A poza tym podobno żaba nie czuje, że jest na koniec ugotowana...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-02-26 14:04
Możliwe, ale tego na pewno nikt nie słyszał od żaby :-) Przenosimy się do bajek i legend?
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-02-26 17:44
Opanujcie się. Nikt nie ruszy WOŚP. Za duże koszty polityczne.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-02-27 12:29
A  kosztami kiedykolwiek się przejmowano? Od miesiąca rosną koszty afery z ustawą IPN, można też było to i owo co do kosztów przewidzieć. Niezależnie od tego, czy się teraz inni czepiają słusznie, czy nie.
A teraz o innych kosztach małe podsumowanie. :-)
https://www.youtube.com/watch?v=XrXk830KJz0
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-02-28 07:02
Akurat tutaj koszty polityczne mogą być w długim okresie dla PiS dodatnie :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-03-17 15:42
Była tu wcześniej dyskusja o nowelizacji ustawy o zbiórkach publicznych, więc - jako swoistą puentę - zostawiam linka: http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/2171211.html
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2018-03-29 13:01
Idę sobie wczoraj osiedlem. Mija mnie ochroniarz nasz jakiś nowy PFRONowski (machał głową na wszystkie strony jak pies szukający tropu), patrzy na mnie i głosem pełnym współczucia - co się w nogę stało? To ja głosem pełnym wk... - byłem w Iraku. No k....a.
Tego samego dnia idę z koleżanką, tzn. ona idzie ja kuleje. Mijamy innego kulawego. A ona jakby jej prąd odcięło pyta mnie - znasz go? Mówię - tak k...a, mamy swój własny Podziemny Krąg. No co za dzień, tylko się śmiać i płakać nad debilami zarazem.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2018-03-29 18:12

>tylko się śmiać i płakać nad debilami zarazem. <


Społeczeństwo mamy jakie mamy i Ty tego nie zmienisz, jedyne co możesz, to postarać się być wyrozumiałym.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-03-29 21:48
Opowiedziane tak, że można się głośno śmiać. Co innego pozostaje?
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-03-30 07:25
Smiejmy się :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-03-30 14:43
oPowiedz to samo koleżance zobaczysz czy się będzie śmiać :-)
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-03-31 01:25
Ona się nie śmiała. Ona tak na poważnie.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-04-03 15:40
Jak pisze dziennik, doradcą producenta będzie monachijska firma Goetzpartners. To może sugerować, że preferowany nabywca Solarisa mógłby pochodzić właśnie z Niemiec.

Jednak do szczegółowego badania kondycji finansowej firmy nie został dopuszczony żaden podmiot z tego kraju – podaje "DGP". Najważniejsi gracze rynku pochodzą z Turcji i Chin. Lista nie jest długa, zawiera bowiem zaledwie siedem podmiotów. Ofertę może złożyć też Polski Fundusz Rozwoju.

I ciekawe, czy tę ofertę złoży.
Firma kwitnie, więc przyznam się, że nie rozumiem tej decyzji.
Syn chce przejąć, ale czy przypadkiem matka nie wie lepiej, co zrobić?
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/solaris-autobusy-jan-olszewski-sukcesja,248,0,2402296.html
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-07 10:44
Ten link zamieszczam, bo oczekuję, że znajdzie się jeszcze ktoś, kto będzie chciał bronić Prezesa? :-)
https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-zapowiedzial-skromne-zycie-politykow-sam-zarabia-tyle-ze-obnizki-nawet-nie-zauwazy-6238276343314561a
Osobiście jestem zaskoczona tym artykułem, bo rzeczywiście mało nie ma. Rykoszetem dostaną samorządowcy za czyjeś błędy?
Obniżkę dla posłów Prezes wymyślił pochopnie. Kiedyś się mówiło, co nagle, to po diable. Trzeba było otworzyć najpierw dyskusję narodową, lepiej by w sondażach Pis wypadł.
Osobiście uważam, ze posłowie powinni zarabiać dużo, ale posłami powinni być kompetentni ludzie, a nie bezwolne, polityczne maszynki do głosowania, które i tak nic do powiedzenia nie mają, nawet, gdyby im mówić pozwolono.
Wystarczyłaby połowa posłów i połowa senatorów - tu wyłącznie prawników i ekonomistów.
Głosowanie w Polsce też bym zrobiła obowiązkowe.

A co jeśli ktoś by z każdej partii chciał powybierać jakichś kompetentnych  ludzi i chciał ich współpracy? Może by tak system bezpartyjny w państwie, jako nowość? Być może wtedy by głosowano  nad problemami, a nie w imię partii. Moze ON by miały wreszcie, co potrzebują mieć.
Podpisano - marzycielka. :-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-04-07 11:13

>że znajdzie się jeszcze ktoś, kto będzie chciał bronić Prezesa? :-)<


Z pewnością nie ja..... Wierchuszka PiS-owska naważyła kwaśnego piwa będąc niezwykle pazerna na społeczne pieniądze i teraz próbuje tę prawdę "przykryć" medialnie taką "wrzutką". Ech....... Z deszczu pod rynnę,- ale tak to jest jak się kłamie i potem "nóżki kłamstwa" okazuję się zbyt krótkie..... A wybory samorządowe się zbliżają. Dlatego ta panika w obozie władzy. Pytanie, które mnie najbardziej interesuje to to: Czy ta marnie zorganizowana opozycja potrafi to wykorzystać ?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-07 17:03
I tak po kolei odpadają potencjalni wyborcy. ON chyba też nie zagłosują na Pis? Tylko gdzie jest alternatywa?
Nadrzędny Autor 3mającyQle Dodany 2018-04-08 08:50
No właśnie nie ma,natomiast jest wiechuszka wichrzycieli i pesymistów,którzy podobno chcą przywrócić demokrację,tylko jaką?.,bo na pewno nie taką o którą walczyło moje pokolenie
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-04-08 12:01
Ojej. Zarabia. Zazdrościć. Emeryturę ma. Jak może.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-04-08 14:51
To ja tak w zakresie matematyki:

"to co miesiąc będzie on dostawał z Sejmu maksymalnie o 2 tys. zł mniej" --> czyli o 24 tysiące mniej rocznie.

Obecnie zarabia "185,2 tysięcy". Czyli obniżka wyniesie 13%. Nie przesadzałabym z jej "niezauważalnością".

> posłowie powinni zarabiać dużo, ale posłami powinni być kompetentni ludzie, a nie bezwolne, polityczne maszynki do głosowania, które i tak nic do powiedzenia nie mają, nawet, gdyby im mówić pozwolono.


A głodu i wojen na świecie być nie powinno. :-) Generalnie demokracja to ustrój w którym rządzą ci, którzy chcą na stołkach poselskich i senatorskich siedzieć. Część z nich będzie kompetentna, część nie - bo nie to jest podstawowym kryterium wyboru. (A żeby nie było, że nie lubię demokracji - w systemach gdzie władzę sprawuje się dziedzicznie, zdarzają się przysłowiowi "Odnowiciele", tacy co rządzić nie chcieli, ale skoro muszą to zrobią to dobrze, ale także np. tacy ludzie jak Iwan Groźny).
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-04-08 19:05

> Nie przesadzałabym z jej "niezauważalnością".


Zauważyć zauważy ale nie odczuje :-)

> A głodu i wojen na świecie być nie powinno. :-)


Ani policjantów i złodziejów ;-)
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-04-09 19:12

> A głodu i wojen na świecie być nie powinno. :-)


Gdyby nie słowa powinno i nie powinno nic by się nie działo. To motor wszystkiego. Dla jednych to tylko pobożne życzenie, a  dla innych iskra, napęd do działania. Ktoś powie teoretycznie jak być POWINNO, a drugi się wkurzy, że nie jest i idzie działać.

> Generalnie demokracja to ustrój w którym rządzą ci, którzy chcą na stołkach poselskich i senatorskich siedzieć.



A którzy tak nawijają wyborcom kiełbasę wyborczą i makaron, że ci, znieczuleni, im na to  pozwalają.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2018-04-09 22:15

> a drugi się wkurzy, że nie jest i idzie działać.


To jednakowoż ma pewne granice. Nie ma takiego człowieka (ani grupy ludzi), którzy mogli by sami np. powstrzymać wszystkie wojny na świecie. Jak Iksiński na wojny ponarzeka, nie spowoduje tym rozmów pokojowych wszystkich ze wszystkimi. :-)

> A którzy tak nawijają wyborcom kiełbasę wyborczą i makaron, że ci, znieczuleni, im na to  pozwalają.


Inaczej to widzę.

Politykę kształtują politycy - czyli ludzie, którzy się polityką zajmują. Jeśli ktoś się nią nie zajmuje (jak np. ja), to może "pozwalać" albo "nie pozwalać", ale to ma minimalne znaczenie. Jeśli ktoś jest moralne bardzo pryncypialny, w politykę chce iść dla dobra wspólnego i jeszcze uda mu się większość tego nastawienia zachować, to "daj mu Boże zdrowie" (i powodzenie) - to jest najsilniejszy motor korzystnych zmian.

Jeśli natomiast takich kandydatów nie ma, są niewybieralni albo jest ich za mało, to "pozwalanie" albo "nie pozwalanie" przez wyborców ma mocno drugorzędne znaczenie. Bo wybierać mogą i tak tylko z tych, co sami staną do wyścigu.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 06:15
I wtedy pozostaje wybrać mniejsze zło lub wypiąć na to odpowiednią część ciała :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 07:32
Nie ma mniejszego zła. Zło zawsze jest złem więc lepiej się wypnij jeśli tak uważasz.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 07:46
Zawsze się wypinam, od dawna. ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 08:40
Tylko uważaj żeby Cię ktoś w tyłek nie kopnął. :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 09:50
Próbować każdy może, ale to ja decyduję czy mu się uda :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-04-10 10:18
Nie znasz dnia ni godziny. Nigdy nic nie wiadomo. Wypniesz tyłek w nieodpowiednim momencie i .....może się komuś spodobać lub nie i .... wtedy będzie kopniak.:-)))
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-10 10:25
Dla mnie wypięcie jest zawsze odpowiednim momentem czy się to komuś podoba czy nie.
A co do "nie znasz dnia i godziny" to prawda i nie zależy od wypinania ;-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-04-10 11:01
ok
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 295) (3704635 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill