www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 298) (3708538 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-07-05 10:55
Wrzucę swoje 3 gr. W Turcji uważaj aby prawa nie złamać, bo tamtejsze więzienia to nie nasze kurorty.........
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2018-07-06 05:59
Wszystko tu fajnie, ale już ich miasteczka mniejsze czy większe to bida i zaniedbanie. Dużo gorzej to wszystko wygląda niż u nas.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-08 11:51

> Przed kompromitacją też nikogo tu nie było. Może od początku nie wierzyli w możliwości naszej reprezentacji. Przyznam, że ja miałam nadzieję na wyjście naszych z grupy.


No cóż to tylko sport i zdarzyło się nie wyjśc grupy nawet wyżej notowanym zespołom.
Co do bytności .
Kiedyś Lidian
Ostrzegałem ,ze tak się skończy na tym forum Twoje działania i tolerowanie chamstwa z strony jednej osoby. Teraz nawet nie masz do kogo się odezwać.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-07-09 16:22
Akcja wyprowadzania z jaskini chłopców w Tajlandii. Jeszcze trochę napięcia...powinno się udać, skoro na razie się udaje.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-07-11 09:16
No i po "akcji", dzieci uratowane....... "Bilans" zdarzenia to jedna ofiara śmiertelna (ratownik). Wciąż się dziwię jak możliwe było wejście kogokolwiek do tak niebezpiecznej jaskini. Doprawdy nikt nie zdawał sobie sprawy z niebezpieczeństwa ? Nie mam tu na myśli tę młodzież, ale decydentów odpowiedzialnych za ten teren....... Ech..........
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-17 14:21
A ja w sprawie Kaszubów: Krzykliwi, ostrzy w mowie, dziwnie ulegli patologii (policja). Młodzi wych. przez babcie i dziadków, mówią po kaszubsku, ale są bardziej komunikatywni :-)
Kaszubowi trzeba wytłumaczyć i go przekonać :-) Potrawy trochę dziwnie doprawione. Lubię Kaszubów? Jo! ;-)
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-07-18 07:39

>Potrawy trochę dziwnie doprawione. Lubię Kaszubów? Jo!<


Ja też lubię......... :-)  A potrawy? To chyba rzecz konkretnej gospodyni. Każda po swojemu przyprawia jak lubi........ Myślę, że w innych regionach kraju jest podobnie....
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-07-18 10:32
Ledwo zlikwidowano podawanie IP, trwa wakacyjna przerwa, a już wyłażą z nory znane  upiory? :-))))
Można zignorować, można, ale czy o takie rozmowy chodzi, jak poniższe bluzgi, które zacytuję, by Tobie i innym nie umknęły? :-)

"Bezmyślna, bez honoru i godności istoto bezpłciowa, faktycznie nie posiadasz nawet zalążka umysłu. Tak wynika z twoich postów, zwłaszcza ostatnich - ty nic nie kaman :-( Kropek, wald.niekiepsk. czy tam walpoz i inne twoje nicki ZROZUM, że wszyscy na tym forum już dawno zauważyli, że brak ci inteligencji, podstaw wiedzy, kręgosłupa i kultury. Wstydzą się jednak, że pozwolili takiej larwie przy pomocy innej wiekowej larwy(której nigdy nie udało się przekształcić w jakiegokolwiek owada) doprowadzić do upadku forum. Od momentu twojego pojawienia na forum zaczęły się kłótnie, pomówienia, złośliwości i zwykłe chamstwo. Nie dało się logicznie rozmawiać, bo zawsze ty jak diabeł wyskakiwałeś z bzdurą. Jedni odeszli przez ciebie, lub zaczęli cię ignorować innych wygoniłeś. Potem wg. ciebie WSZYSCY BYLI WINNI TYLKO NIE TY, TY WG.SWEGO MNIEMANIA JESTEŚ "SUPER". My wiemy, że jesteś okrągłe 0. Wiekowa larwo nie wysilaj się, jesteś taka sama i my czyli wszyscy uczestnicy (byli) tego forum o tym wiemy - nie da się już zrobić dobrej miny, bo twoja gra była ZŁA. Dla ciebie też tutaj nie ma miejsca ODEJDŹCIE NA ZAWSZE TO MOŻE INNI WRÓCĄ, O ILE ADMINI ZACZNĄ MYŚLEĆ!
Ps. Lidian i wiele innych osób na tym forum ma z kim rozmawiać i rozmawia, tyle że tacy jak wielokropek/kropek i wzety nie mają dostępu, bo są persona non grata :-)"
Autor buduj Dodany 2018-07-11 00:22    


Pewnie będą następne, bo kreciej odwagi przy podawanym na forum IP nie było.:-)))
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-07-18 13:34
No i ten post j....buduja czarodziejsko zniknął. Przyjaciel czuwa, czy wróg zgłosił i admini usunęli?
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-18 20:22
Tak się "napracowała" tyle  zawarła, jadu, kłamstw i oszczerstw w swoim wpisie, ta co

> Lubię Kaszubów? Jo! 


I co teraz? Admini zaczęli myśleć i usunęli taki wpis ? A nawet Lidian nie chce się przyznać ,ze pisze z nią na pw ? Tragedia.
Kolejny nick zbanowany, kolejny wpis usunięty. Tragiczna, chora postać znika ponownie z forum  :-)
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-19 16:56
Masz rację jest podobnie, ale... ;-)
------------------------------------
Może to nie "aktualności polityczne" jednak jak widzę muszę wyjaśnić zwłaszcza tym niby "entelegentnym". Bardzo długo nie miałam czasu i nie wchodziłam na to forum. Bez względu na "IP" chyba się zalogowałam jako... no właśnie - zapomniałam :-( Nie zapisywałam i zapomniałam tak loginy jak i hasła. "buduj" użyczył" mi swoich :-) Tak to ja Jola, żyje mi się o.k. dziecko rośnie, jesienią jedziemy w góry :-) Mimo marnej pogody turystów w bród, rybkę szamają. Chyba Nachbar tu napisał, że u Kaszuba mowa twarda serce miękkie i to się zgadza :-)
Jak czytam wceta i kopek nic się nie zmienili :-( nadal plują jadem i starają się skłócać ludzi :-( Do tych dwoje: zacznijcie żyć w realu, spróbujcie spojrzeć na ludzi i życie z innej strony - mimo, że to dla was trudne.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-07-19 18:42
!
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-07-19 23:57

> Jak czytam wceta i kopek nic się nie zmienili :-( nadal plują jadem i starają się skłócać ludzi :-( Do tych dwoje: zacznijcie żyć w realu, spróbujcie spojrzeć na ludzi i życie z innej strony - mimo, że to dla was trudne.


Ciebie mam trąbie, ale żeby inni widzieli, kto wpadł tu z jadem bez powodu, kto chce kogo skłócać, jeszcze raz przytoczę Twój usunięty już post, bo ignorować Cię, to nie uświadamiać Tobie i innym forumowiczom  Twojego stanu umysłu:

"Bezmyślna, bez honoru i godności istoto bezpłciowa, faktycznie nie posiadasz nawet zalążka umysłu. Tak wynika z twoich postów, zwłaszcza ostatnich - ty nic nie kaman :-( Kropek, wald.niekiepsk. czy tam walpoz i inne twoje nicki ZROZUM, że wszyscy na tym forum już dawno zauważyli, że brak ci inteligencji, podstaw wiedzy, kręgosłupa i kultury. Wstydzą się jednak, że pozwolili takiej larwie przy pomocy innej wiekowej larwy(której nigdy nie udało się przekształcić w jakiegokolwiek owada) doprowadzić do upadku forum. Od momentu twojego pojawienia na forum zaczęły się kłótnie, pomówienia, złośliwości i zwykłe chamstwo. Nie dało się logicznie rozmawiać, bo zawsze ty jak diabeł wyskakiwałeś z bzdurą. Jedni odeszli przez ciebie, lub zaczęli cię ignorować innych wygoniłeś. Potem wg. ciebie WSZYSCY BYLI WINNI TYLKO NIE TY, TY WG.SWEGO MNIEMANIA JESTEŚ "SUPER". My wiemy, że jesteś okrągłe 0. Wiekowa larwo nie wysilaj się, jesteś taka sama i my czyli wszyscy uczestnicy (byli) tego forum o tym wiemy - nie da się już zrobić dobrej miny, bo twoja gra była ZŁA. Dla ciebie też tutaj nie ma miejsca ODEJDŹCIE NA ZAWSZE TO MOŻE INNI WRÓCĄ, O ILE ADMINI ZACZNĄ MYŚLEĆ!
Ps. Lidian i wiele innych osób na tym forum ma z kim rozmawiać i rozmawia, tyle że tacy jak wielokropek/kropek i wzety nie mają dostępu, bo są persona non grata :-)"
Autor buduj Dodany 2018-07-11 00:22  
 

No i co, teraz wiesz, jak to z Tobą jest????? :-))))))))))))))
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-09-12 13:48
Biedactwo, nie zmęczyłaś się tym "przytaczaniem? ;-) Oświeć nas wszystkich, może wklej zdjęcia: jak wygląda kobieta po 65 roku życia z "trąbą"? :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-07-19 18:41
Ponownie :-)

> Tak się "napracowała" tyle  zawarła, jadu, kłamstw i oszczerstw w swoim wpisie, ta co


> Lubię Kaszubów? Jo!


biedaczka ze sklerozą która nie pamięta swoich loginów bo tyle ich ma ;-)))))
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-07-24 19:00
Jo, jo :-)
Nadrzędny Autor buduj Dodany 2018-07-30 17:00
Miałam napisać w "porady C.I." ale nie jestem od nich, oni olewają, więc jak ktoś będzie szukał i miał problem to znajdzie :-)
------------------------------
Miałam "klientkę" babcię przed 80, której komornik zabiera z marnej emerytury kasę, prosto z ZUS. Później zjawił się człowiek, któremu z konta komornik zajumał kwotę wg. mnie nienależną :-( W zw. z tym informacja dla wszystkich emerytów i rencistów jeśli zajęcie nie dotyczy alimentów:
1) kwota wolna od zajęcia w każdym banku to: 1570 zł
2) kwota wolna od potrąceń w ZUS to 850 zł (z gr) czyli jak masz emeryturę, rentę 1000 zł. komornik może cię pocałować ;-)
Nie sugerujcie się bzdetami pisanymi w internecie!
-------------------------------------
Teraz z życia:
1) zawsze wypłacaj-pobieraj z konta wpłaconą kwotę do 1570 zł. nie zostawiaj, nie składaj
2) otwórz kilka kont, zobacz konta,które nie współpracują z komornikami - są takie, np. Spółdzielcze.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-01 11:50 Zmieniony 2018-09-01 11:53
"- Słyszałem, że 30 tysięcy Hindusów czeka na wjazd do Polski, a Konsulat RP w New Delhi nie wyrabia z rozpatrywaniem wniosków – mówi money.pl Jacek Zieliński z Promoman, który zajmuje się rekrutowaniem Azjatów do pracy w Polsce. Jak dodaje, codziennie odbiera po 20 telefonów w sprawie zatrudnienia. Dzwonią polskie firmy i pytają o możliwość ściągnięcia do pracy Azjatów. Nie tylko Hindusów, ale też Nepalczyków czy Bengalczyków."

No i jak to się ma do stanowczych deklaracji partii rządzącej. Już niczego nie dotrzymają? Ostatnio wyrzekałam na Schetynę, na Jaśkowiaka (z Poznania) w tej materii, a tu co? Cichcem i tak będzie tak jak u Niemców? Co na to elektorat jestem ciekawa.
ps.
żródło:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/praca-w-polsce-hindusi-uber-eats,54,0,2414646.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-01 13:01
Nie widzisz czy nie chcesz widzieć różnicy?
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-01 20:22
Widzę całkiem obcy krąg kulturowy, a takie zestawienia zawsze rodzą potencjalne nieporozumienia. Dziwi mnie trochę, że wykształceni ludzie, którzy mogliby gdzie indziej zarobić o wiele więcej, chcą do nas. Chyba, że nam płacą mało, a im dużo??? Ale pewnie nie?
A Ty jakie widzisz różnice? Napisz.
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2018-09-02 09:12
Dzień dobry według mnie płacą tyle samo,tylko po przeliczeniu na ich walutę wychodzi dużo.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-03 20:14
Na Zachodzie by dostali więcej, dlatego dziwi, ze tak licznie akurat tu ściągają..
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-09-04 13:55

>Na Zachodzie by dostali więcej, dlatego dziwi, ze tak licznie akurat tu ściągają..<


Od czegoś muszą zacząć i jak nabiorą(nie wszyscy)odwagi, pewności, to część z nich wyjedzie dalej . Polska ze swoją klaustrofobią narodową będzie izolowana przez Unię . Pewnie będziemy w jej peletonie, ale w autobusie z napisem Koniec Wyścigu . Do tego zmierzamy . Smuci mnie to, że mój kościół bierze czynny udział- w tym wyścigu, angażując się po jednej stronie. Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-09 17:52

> Polska ze swoją klaustrofobią narodową będzie izolowana przez Unię .


Niekoniecznie przez to, bo powoli wszędzie mają dość tego ubogacania.

> Do tego zmierzamy .


Przez to, że niektórzy, co ważniejsi, chcieli iść na skróty zamiast z wolna i ostrożna, bo wtedy więcej można. Dzisiaj opozycja ma argumenty prawne, właściwie dane w prezencie politycznym. Tyle, że właściwie nadal jest słaba jak jej co poniektórzy przywódcy.

> Smuci mnie to, że mój kościół bierze czynny udział- w tym wyścigu, angażując się po jednej stronie.


Papież każe, mówią. Tylko owieczki coś krnąbrne w tej materii imigranckiej. I tak trzymać. Jestem na nie,  w tych ok. 80%. :-) Jeśli mnie coś smuci, to oracje premiera, że jest cudownie i bogato. Jak im ktoś to na bieżąco przetłumaczy, to będą ławą szli do nas, bo tam ich już nie chcą, jak chcieli.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2018-09-10 16:47 Zmieniony 2018-09-10 16:57
To w zasadzie dygresja, bo o Bliskim Wschodzie, nie o Indiach, ale

> Papież każe, mówią.


Specyficzną polską odpowiedzią na oczekiwania papieża był ten program: http://rodzinarodzinie.caritas.pl/

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie natomiast realizuje projekty infrastrukturalne: doposażenie szpitala w Aleppo, odbudowę domów zniszczonych przez ISIS na równinie Niniwy (w ramach międzynarodowego Nineveh Reconstruction Project) itd.

Reakcje lokalnych biskupów sobie można obejrzeć np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=MBD6uCgEPNA (wikariusz Aleppo) oraz https://youtu.be/ZS_iOZzUFLc?t=3m35s (biskup syryjski). Jeden z tych filmów pochodzi ze źródła rządowego, ale na to akutat nic nie poradzę. Inne materiały z bp. Khazenem mam po angielsku...

Nie byłoby do końca poprawnym twierdzenie, że kościół w Polsce "angażuje się po jednej stronie" w takim sensie, że się odwraca plecami. Bo jednak odbudowywanie np. szpitala jest czynnością pozytywną (i ekonomicznie rozsądną).

A w kwestii imigracji - szczerze? W Warszawie pewnie widuję teraz więcej obcokrajowców (w tym o nie-białym kolorze skóry) w ciągu miesiąca niż kiedyś przez całe lata. "Ani mnie to grzębi ani zieje". Bardziej obawiam się niektórych swoich współziomków, jak są podpici, niż trzeźwych cudzoziemców - nawet tych wyglądających na bliskowschodnich. Tym niemniej deklaracje, że od nas chętnie przyjadą Hindusi w jakichś dużych liczbach traktowałabym raczej marketingowo - dużo lepsze perspektywy mają np w Brytanii. Wspólnota językowa (pomijając kwestię regionalizmów językowych), duża diaspora indyjska w UK itd.

No i oczywiście należy dla porządku zaznaczyć, że mieszkańcy Indii to wcale nie zawsze są Hindusi (w sensie religijno-kulturowym).
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2018-09-12 13:44

>Niekoniecznie przez to, bo powoli wszędzie mają dość tego ubogacania.<


Sorry I'm don't understand ;-) .
Naszego ubogacenia ? Czy tych zapracowanych w pocie czoła rodaków, którzy zmuszają mieszkańców europy do rozumienia j.polskiego ;-) .

>Przez to, że niektórzy, co ważniejsi, chcieli iść na skróty<


Łamiąc prawo. Każde łamanie prawa jest karalne! I to jest oczywista oczywistość .

>Tyle, że właściwie nadal jest słaba jak jej co poniektórzy przywódcy. <


Cierpliwości ;-) .
Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-09-14 09:55
Różnorodność "kolorów" jest ciekawszym zjawiskiem niż np. Tylko żółty,czarny lub biały. Tęcza jest kolorowa i ładna ale każdy kolor "zna swoje miejsce" Gdy się to zakłóci robi się bałagan.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-09-14 20:55
Pewnie trzeba im znaleźć takie miejsce . Tylko gdzie? Hmmmm ....przerabialiśmy to . Pojedź do Oświęcimia .
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-09-14 21:59
Fakt. Tamten sposób to zbrodnia. Nikt nie opracowywał pokojowej strategi dla takich sytuacji?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-03 10:15
Chcą pracować.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-09-03 20:23
Czy przyczyną niechęci Pisu do imigrantów było kryterium 'chcą pracować, czy nie'?
Czy te ok. 80% Polaków niechętnych też mówi tylko o kryterium pracy?
W deklaracjach i obietnicach ze stanowczym nie też było tylko to uwarunkowanie?
Odpowie mi wiatr. :-)  Kończę więc temat, bo się staje niepolityczny. :-)
A poza tym teraz już jestem poza domem, więc bardziej zajęta.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-09-04 13:45

>Widzę całkiem obcy krąg kulturowy, a takie zestawienia zawsze rodzą potencjalne nieporozumienia. Dziwi mnie trochę, że wykształceni ludzie, którzy mogliby gdzie indziej zarobić o wiele więcej, chcą do nas. Chyba, że nam płacą mało, a im dużo??? Ale pewnie nie?


A Ty jakie widzisz różnice? Napisz<

Sięgnęli po władzę i zaczyna im wszystko pasować ;-) . Inne kręgi kulturowe już nie przeszkadzają tym co przed płotem i tylko czekać jak premier, by zachęcić do przyjazdu-do Polski, będzie - na ważne uroczystości, zakładał turban ;-).Jeszcze nie tak dawno straszyli imigrantami. Świat się zmienia czy ludzie są odważniejsi ;-) ?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-04 14:46
A tak zwyczajnie , po ludzku, bez politycznych podtekstów jak to widzicie? Moim zdaniem, mimo przepaści kulturowej jaka nas dzieli, to ludzie szukający pracy zawsze będą inaczej postrzegani niż ci co mają tylko wymagania. Mieszkam w zachodniej Polsce. U nas od lat żyją przedstawiciele różnych narodów. I do tej pory było ok. Teraz ludzie się boją, bo widzą co się dzieje na zachodzie Europy.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-06 16:08 Zmieniony 2018-09-06 16:11
A Ty się nagle przestałaś bać, tak? Miałaś, Lidian, takie obawy przecież? Jakiś inny wiatr nagle powiał?
Ja je mam nadal. Nie czuję się rasistką, ale nie lubię myśleć, że cała ta wędrówka ludu ma inny podtekst. Może dlatego, że się naczytałam? Może dlatego, że lubię teorie spiskowe jak kryminały do czytania? :-)
Europa ma swój dorobek materialny i kulturowy, i tak powinno zostać. Turystyka niech tylko zostanie, a nie narastająca mieszanka wybuchowa. Wody z ogniem nie da się wymieszać pokojowo, bo albo wyparuje woda, albo zalany będzie ogień. Więc ja jestem na nie. Tak racjonalnie całkiem.
P.s.
NIe ode mnie zależy to wszystko, mogę tylko obserwować i mieć swoje skromne zdanie - osobiste. ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-06 16:42

>A Ty się nagle przestałaś bać, tak? Miałaś, Lidian, takie obawy przecież? Jakiś inny wiatr nagle powiał?<


Nie przestałam się bać. Wiatr inny nie powiał. Obawy zawsze będą, ale co innego, gdy przyjeżdżają ludzie do pracy, a co innego,  gdy idą grupy młodych taranujących wszystko co na drodze spotkają. Kiedy po moim osiedlu przechodzi grupa 20 -tu młodych ciemnoskórych osób, to zapala się lampka z tyłu głowy i to nie dlatego, że uważam ich za gorszych, a dlatego, że widziałam co się w Europie dzieje.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-09-12 13:24
Inności się nie obawiam, jeżeli inność stosuje się do prawa jakie jest tutaj . Obawiam się ludzi stojących na straży prawa, którym się wydaje, że prawo można rozumieć inaczej . I zostać skopany, opluty a pan prokurator powie że nie opluty, bo deszcz padał . I nie skopany a przesunięty nogami, bo sfrustrowani demonstranci mieli ręce zajęte .
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-09-14 10:01

> Inności się nie obawiam, jeżeli inność stosuje się do prawa jakie jest tutaj


I to własnie jest ważne a nawet najważniejsze. Nie można przenosić Antarktydy do Afryki i odwrotnie. A prawo powinno być tak skonstruowane aby nie można go było dowolnie interpretować.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2018-09-12 13:54

>Nie czuję się rasistką, ale nie lubię myśleć, że cała ta wędrówka ludu ma inny podtekst. Może dlatego, że się naczytałam? <


Ludzie wędrowali i będą wędrować . Zmienił się tylko sposób i i cel wędrówek.
Kiedyś były wojny a teraz wycieczki. Fakultatywne i zaspakajające ludzką ciekawość, próżność .

>Europa ma swój dorobek materialny i kulturowy,<


Prędzej ze słonia zrobi się żyrafa niż z Europy Afryka;) .
Może za tysiąc lat, ale tym my się nie powinniśmy martwić .
Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-06 16:00

> ....tylko czekać jak premier, by zachęcić do przyjazdu-do Polski, będzie - na ważne uroczystości, zakładał turban ;-).Jeszcze nie tak dawno straszyli imigrantami. Świat się zmienia czy ludzie są odważniejsi ;-) ?


Ludzie nie są odważniejsi, tylko cześć zmienia opcje jak kurek na wietrze, gdy wiatr Pisu powiał z innej strony. Nagle im wszystko pasuje.

Praca to nie wszystko, a różnice kulturowe to rowy nie do zsypania przez 100 lat nawet. Jak wygląda podejście Hindusów do roli kobiet, do ich emancypacji, wiadomo. W Polsce też były już incydenty. To budzi poważne obawy. Nie twierdzę, że każdy jest taki, bo wszystko zależy od danego człowieka, ale ortodoksów i innych w masie imigrantów się znajdzie wiele. Tak jak w pierwszej fali polskich emigrantów było sporo przestępców różnej maści (samochody, włamania itp)
Czy jeśli 'zwykli' imigranci wiali z Polski, bo otrzymywane zasiłki im wystarczały rzekomo na pół miesiąca (a dostawali więcej niż Polacy), to ci bardziej podobno wykształceni, będą za pół pensji lekarza na Zachodzie pracować w Polsce? Coś mi się w tym nie zgadza.
A co do Premiera, to jeśli wieść gminna dobrze niesie, to będzie zakładał niedługo wszystko na głowę, bo mu się podobno całe finanse mogą na nią 'rypnąć'. :-))) Kryzysy światowe wieszczą....Ale wiadomo, wieść gminna, to wroga propaganda w odróżnieniu od tej właściwej propagandy, zawsze jest myląca i wraża.:-)))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2018-09-06 17:36
O Hindusach i ich stosunku do kobiet oglądałam kilka dni temu reportaż. Przeraził mnie. Szczególnie kiedy pokazano kobiety oblane kwasem.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2018-09-07 18:12

>Kryzysy światowe wieszczą....<


Rzeczywiście wieszczą..... Niedawno czytałem, że już ponad połowa światowych, wytrawnych (podobno) ekonomistów nadchodzący kryzys wieści....... A bo Brexit, a bo Ukraina, a bo to albo tamto..... Nie należę do tego grona i może dlatego z dużym dystansem na to patrzę. Póki co widzę dobrą koniunkturę w światowej gospodarce i to się raczej z dnia na dzień nie odwraca..... To tyle (głosu rozsądku).............
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2018-09-09 17:36
Z dnia na dzień nie, ale ostatni chyba wielu zaskoczył? Jak w Stanach ktoś nogą tupnie, to w Europie domki z ekonomicznych kart się przewracają? Rogal pewnie zaprzeczy. :-)

> To tyle (głosu rozsądku).............


Oto tajemnica....wiary i optymizmu. :-))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-09-12 13:29

>Rzeczywiście wieszczą..... Niedawno czytałem, że już <


Krowy tłuste i chude mają swój czas . Po latach chudych przyjdą lata tłuste i mądry faraon zapyta się mędrców co ma zrobić z nadwyżką, a nie bezmyślnie ją rozdawać . Bo przyjdą lata chude i ludowi może zabraknąć nie tylko coś do zjedzenia .
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-09-12 13:55
Przeczytałam ten wątek :-( Hindusów nie widziałam, "wrzeszczących" nie słyszałam....
Generalnie jet o.k. :-)
Górole mnie trochę wkurzają ale idzie się przyzwyczaić, centralna Polska masakra - wychodzi na to, że tylko na pomorzu z Kaszubami da się żyć? ;-)
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2018-09-12 15:08
Dzień dobry według mnie przy dobrej chęci dwóch stron da się żyć ze wszystkimi lódzmi.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-09-14 10:04
Tego Sylwek nie byłbym taki pewny. Bo mimo dobrych chęci niemożliwe jest życie w zgodzie ognia i wody.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-09-14 10:09
Amalian chcesz abyśmy się cofnęli w lata gdzie faraon rządził?:-)
A gdy faraon jest otoczony nie mędrcami ale głupcami to co ma zrobić "ciemny" lud?
A co, gdy faraon jest głupcem i nie słucha mędrców ani ludu?
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2018-09-14 20:41
E tam, zaraz cofnął . Wystarczy pamiętać o tym, że wszystko się zmienia:faraonowie, królowie, rewolucje a problemy i ich rozwiązywanie nie. Nasz przywódca jest ryzykantem i zrobi wiele ... Ciemny lud ??? Jego wyborcy będą na niego głosować a jego przeciwnicy - żeby wygrać, muszą znaleźć wspólny mianownik. Może koniunktura gospodarcza partii ;-)się pogorszy. Ludzie wyjdą na ulice po większe wypłaty . Ten faraon nie słucha i nie licz że będzie słuchał... może ulicy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2018-09-14 21:40
Świta poprzednika zagłosowała za Acta 2.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-09-26 15:17
A w świcie 'obecnika' ucichło o projekcie nowego orzekania, czy coś przegapiłam? Czyżby projektodawcy nie chcieli ON denerwować przed wyborami? :-) Dlaczego?  Jeśli to taki świetny projekt to tylko by pomógł.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 298) (3708538 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill