www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZAPARCIA-WYPRÓŻNIANIE (218 - wyświetleń)
Autor tetrus8311 Dodany 2019-01-24 18:49 Zmieniony 2019-01-24 19:22
Szanowni Państwo,

Jestem po urazie kręgosłupa szyjnego C5 C6 tetraplegia, chciałbym się z Państwem podzielić doświadczeniami i problemami mechanicznych zaparć i problemem z wypróżnianiem.
Jestem po wielu przebytych operacjach, obecnie mogę tylko leżeć iż mam poważne problemy z pośladkiem po odleżynie co nie pozwala mi na siadanie na wózek inwalidzki.

Zaparcia u osób po urazie kręgosłupa i nie tylko po takich urazach są dużym problemem, ja osobiści walczyłem z tym przez wiele lat szukając pomocy w poradniach gastrologicznych.
Ja osobiście byłem w takim stanie, że przez zaparcia nie mogłem oddawać moczu, piekło mnie podbrzusze aż ból przenosił się do pachwin. Stolec był skamieniały i nawet nie pomagały czopki bisacodyl.

Powiem szczerze że w żadnej poradni i żaden lekarz nie był w stanie mi pomóc, wszystkie leki które były mi przepisywane, a były to między innymi leki typu: MOXALOLE, DUPHALAC, LACTULOSE, DULCOBIS, XENNA i wiele innych świństw. działały krótkotrwale, a co najgorsze i tu uwaga !!! uzależniały to znaczy przyzwyczajały jelita. Przyjmowanie leków, które uzależniają jelita jest to egzekucja dla naszego zdrowia i układu immunologicznego, ponieważ organizm będzie wołał co raz więcej i więcej, a z czasem przestanie skutkować.

Odporność i zdrowe funkcjonowanie zaczyna się w jelitach i do prawidłowej pracy i rozkładów pokarmów potrzebne są zdrowe bakterie odpowiednia dieta i jeżeli to możliwe to kwaśne mleko, ale tylko świeże i prosto od krowy nie z żadnego sklepu bo to nie jest mleko tylko napój mleko podobny i z tego nie uzyskamy kwaśnego mleka.

Po wielu latach męki z zaparciami uporałem się z problemem poniżej opiszę co zażywam i co działa w połączeniu.

Na czczo 1 kapsułka przebadanych bakterii SANPROBI IBS, przed śniadaniem namoczone na noc suszone śliwki jemy razem z tą wodą po śniadaniu rapaholic C i ulgix wzdęcia max.
Po obiedzie jedna tabletka naturalnego ziołowego leku HERBOLAX z firmy HIMALAYA można zakupić przez internet 100 tab za około 35 zł
Przed kolacją 1 kapsułka bakterii DICOFLOR 60, po kolacji 1 tab HERBOLAX i kieliszek oleju lnianego rapaholin C i ulgix wzdęcia max.

Jeżeli to możliwe kwaśne mleko bo tam jest najwięcej zdrowych bakterii, a jeżeli nie to kefiry, kiszona kapusta lub sok z kiszonej kapusty.

Proszę próbować testować i na pewno będzie dobrze pozdrawiam i życzę dużo zdrowia Arek
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / ZAPARCIA-WYPRÓŻNIANIE (218 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill