www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 320) (3662277 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-05 17:37 Zmieniony 2019-10-05 17:42

> ale się nie udawało.


W ramach ciekawostki: tak naprawdę nie od polskich rządów (ani nawet nie od prezydenta USA) to zależy. W USA jest ustawa, która reguluje kryteria ruchu bezwizowego i - o ile dobrze pamiętam - jednym z kryteriów jest to ile procent wiz traktowanych jest odmownie, a innym ilu nielegalnych migrantów danej narodowości zatrzymują służby w USA. Ambasada USA w PL miała nawet dokładnie taką akcję, w której proszono Polaków z kwalifikacjami żeby wyrabiali sobie wizy, żeby podnieść procent akceptacji (czyli obniżyć poziom odmów wizowych).

Popyt na nielegalne wyjazdy za dolarami spadł, to się w końcu zakwalifikowaliśmy. Wcześniejsze deklaracje w stronę Polski były awykonalne, bo osoby które nam to obiecywały, nie mogły nic realnie zrobić (żeby był wyjątek w ustawie, musi się zgodzić Kongres - a nie jeden Prezydent).

I - tak na dokładkę - ruch wizowy może zostać przywrócony, jeśli będziemy mieli negatywne wskaźniki - nielegalne zatrudnienie (bo do pracy nadal wiza jest potrzebna, bezwizowa jest tylko turystyka) albo przekraczanie dopuszczalnego czasu pobytu bez wizy (90 dni). I znów, o ile dobrze rozumem jest to proces automatyczny, niezależny od "czynników politycznych".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-05 17:53
Co nie zmienia faktu, że poprzednie władze też się o to starały , ale się nie udało. I tak na chłopski rozum, gdyby oprócz tego wszystkiego o czym napisałaś nie było woli amerykańskiego prezydenta, to nic by z tego nie wyszło.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-05 17:59
Zwracam tylko uwagę, że proces, który ma miejsce jest de facto automatyczny i ma mało wspólnego ze staraniem się, przez kogokolwiek. Więcej szczegółów dla ciekawskich tutaj: https://bezwizdousa.pl/

> I tak na chłopski rozum


O ile mi wiadomo, jego rola jest formalna.  Mógłby oczywiście odmówić podpisania dekretu i zablokować ten proces czysto formalnie, ale nie miałby powodu żeby tego robić.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-05 18:07

>Mógłby oczywiście odmówić podpisania dekretu i zablokować ten proces czysto formalnie, ale nie miałby powodu żeby tego robić. <


To znaczy, że jednak ma wpływ. :-)

Nie znam się na tych sprawach na tyle żeby podjąć głębszą dyskusję na ten temat.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-05 18:17

> ma wpływ


Minimalny i wyłącznie negatywny (mógłby próbować się ociągać, nie może nam nic "załatwić"). :-)

> Nie znam się na tych sprawach na tyle żeby podjąć głębszą dyskusję na ten temat.


I właśnie po to / dlatego podrzuciłam tam te informacje. Bo wiem, że sporo ludzi tak naprawdę nie zna się na kryteriach ruchu bezwizowego. Gdybyśmy się wszyscy znali, to nikt by się nigdy nie ekscytował tym, że któryś z prezydentów coś nam obiecał. Może obiecywać tak, jak ja mogę obiecywać pogodę - nie ode mnie zależy. :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-05 18:31

>Minimalny i wyłącznie negatywny (mógłby próbować się ociągać, nie może nam nic "załatwić"). :-)<


Nie napisałam, że coś nam "załatwił" tym bardziej poza prawem. :-))) Jeszcze jedno  uważam, że akurat ten prezydent ma tak silną osobowość, że słowo "minimalny" do niego nie pasuje. :-)))))

Również pozdrawiam. :-))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-05 18:52
Nie miałam na myśli Ciebie osobiście, a całą tę historię że kolejne rządy "starają się" o ruch bezwizowy.

A co do minimalnego wpływu - słowo może nie pasować wizerunkowo, ale jednak nie wszystko na świecie załatwia się siłą osobowości. Trump różne rzeczy może, ale są też takie, na które ma właśnie minimalny wpływ - bo nie od niego zależą. Może więc nawet uczciwie mówić, że w jakiejś sprawie "zrobi co będzie mógł"... i nic lub niewiele móc (zakładając, że nie zamierza rozmontować państwa).

Prezydent, nawet silny prezydent w systemie prawnym który przyznaje mu liczne kompetencje, jest jednak ograniczony politycznie. Nie-minimalny wpływ na wszystko ma tylko despota.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-05 19:04
ok. :-)
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-18 08:12
Prezydent USA Donald Trump wyraził zgodę na włączenie Polski do programu ruchu bezwizowego. Ja mam takie pytanie - czy prezydent USA mógł się nie zgodzić jeśli Polska spełniła kryteria? Czy, to nie wszyscy Polacy załatwili sprawę wypełniając kryteria przyznawania wiz ? W końcu oto się głównie rozchodziło.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-10-22 12:39
>Czy, to nie wszyscy Polacy załatwili sprawę wypełniając kryteria przyznawania wiz ?<

Nasi umieją liczyć i pewnie, gdyby nie otwarcie granic, państw Unii kolejka przed konsulatem USA by nie malała . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-05 19:25
@ Iota:

>W ramach ciekawostki: tak naprawdę nie od polskich rządów (ani nawet nie od prezydenta USA) to zależy.<


Raczej to nie ciekawostka a podanie faktów. Lecz ja chciałbym zauważyć sedno tego od kogo to głównie zależy. Mianowicie od obywateli konkretnego kraju. I tak jak przedmówczyni.....może lepiej precedens słowny przedpisaczka zapodała:

>Popyt na nielegalne wyjazdy za dolarami spadł<


W zasadzie głównie cena dolara w naszym kraju systematycznie spadała i przestało się tak bardzo zarabiać w tej walucie.
Podsumowując: W tym zdarzeniu (zniesienie wiz) zasługi polityków,- bez względu na kraj, nie ma wcale a zadziałała ekonomia.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-05 20:09
Ja bym powiedziała że spadek zainteresowania USA jako miejscem nielegalnej migracji ma kilka przyczyn - od lepszego standardu życia w Polsce (bo kurs dolara jest cyfrowo podobny od 1997 roku, ale przeciętnie zarabia się inną liczbę złotych i co innego można za nie kupić niż kiedyś), ale także np. otwarcie UE; osoby zainteresowane migracją zarobkową do kraju anglojęzycznego mogły do niedawna spokojnie, legalnie wyjechać do Anglii i zarabiać bez przeszkód w funtach (czyli walucie z jeszcze korzystniejszym kursem).

Ciekawe, jak to się będzie kształtowało po Brexicie.
Nadrzędny Autor W z K Dodany 2019-10-05 21:45

>legalnie wyjechać do Anglii i zarabiać bez przeszkód w funtach (czyli walucie z jeszcze korzystniejszym kursem). <


Zgadza się, a kluczowym słowem jest legalnie. Bez lęku, że zatrzyma urzędnik "migracyjny". Zresztą nie tylko Anglia ale i inne kraje UE.
Pomijając fakt, że tu bliżej, rozłąka nie tak bolesna i dotarcie do pracy z Polski tańsze.......
To wszystko dowodzi to co wcześniej napisałem, że to nie zasługa polityków a ekonomi i obywateli.  Cbdu............ 
Ps.
Kurs funta czy innej waluty to rzecz drugorzędna....... Liczy się ilość......
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-06 06:44

> Popyt na nielegalne wyjazdy za dolarami spadł, to się w końcu zakwalifikowaliśmy. Wcześniejsze deklaracje w stronę Polski były awykonalne, bo osoby które nam to obiecywały, nie mogły nic realnie zrobić (żeby był wyjątek w ustawie, musi się zgodzić Kongres - a nie jeden Prezydent).


I to jest sedno tego co może Prezydent.
A nasz mógłby tylko to spieprzyć bo wszystkie założenia amerykańskie pozwoliły na zniesienie wiz.
Gdyby jakiś prezydent powiedział ,że przeloty będą darmowe to by była jego zasługa gdyby tak się stało ;-)
I wtedy Polacy mogli by się cieszyć z tego faktu :-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-07 09:51
Moi bliscy mieli ostatnio kontakt z ochroną zdrowia. Ludzie, to jest kuriozum. Dermatolog na NFZ? Koniec stycznia. Okulista dla dziecka? Nawet nie pytałem. No to zapłaciłem najpierw 400, potem 200. Okazało się, że potrzebne są dodatkowe badania okulistyczne w Centrum Zdrowia Dziecka. No to mówię: Pani kochana, kiedy ja się tam dostanę. I słyszę: Panie Piotrze, spokojnie, ja tam pracuję, coś wymyślimy. I następnego dnia komplet badań i dodatkowe konsultacje załatwione bez żadnych kolejek. Wszystko ok, ja się cieszę. Jednak gdy nie masz kasy/znajomości to po prostu zdychasz pod płotem. Zaorać to i stawiać od nowa. Przede wszystkim nie udawać, że składka na NFZ gwarantuje bezpłatną opiekę. Za darmo to można katar wyleczyć.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-07 10:41
Współczuję Rogal, ale kiedyś miałeś inne poglądy. :-) Ja to znam od 1995 r. , wtedy urodziłam syna i wierz mi, że dokładnie przechodziłam to samo, przez wiele lat, aż do jego pełnoleności, teraz sam się leczy - za własną kasę. Ja już nie chodze do żadnych lekarzy, a receptę na niezbędne leki załatwiam z rodzinnym na telefon.

Wydałam kupę kasy na leczenie syna, nawet kliniki były prywatne - kiedy to się skończy i jak???
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-07 12:23
Nie skończy się. Nawet jak dowalą kasy do systemu (a powinni to zrobić choćby zamiast durnych samolotów za bimbaliony monet) to przez niesprawny system nie przełoży się to na proporcjonalny wzrost jakości usług.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-07 21:03
Czyli z góry zakładamy, że nie znajdzie się mądry, który coś wymyśli? Smutne by to było.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-07 23:57
Mijają lata i nie ma widoków na lepsze - nie widzę światełka w tunelu, ale też nie jestem na tyle mądra by wskazać pozytywny kierunek zmian. Powtórzę za Rogalem, rozp... wszystko i zacząć od zbudowania nowego. Łatać ruinę nie warto.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-08 11:07
Kiedyś wydawało mi się, że krajem powinien rządzić niekwestionowany autorytet otoczony fachowcami w każdej dziedzinie. Dziś rządzi prezes autokrata otoczony partyjnymi działaczami. Za każdym razem partia i działacze. Nikt czego innego nie wymyśli, ale może kiedyś?...:-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-10-08 12:01

>niekwestionowany autorytet<


Pewnie trudno ich znaleźć. Dlatego ustanawia się prawo i wymaga by wszyscy -rządzący również, go przestrzegali . Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-08 13:40
Autorytetów absolutnie idealnych nie ma, każdy ma coś "za uszami", tylko czasem tych mrocznych stron nie widzimy , albo nie chcemy widzieć. Każdy rząd zalicza rozkwit w jakiejś dziedzinie, kosztem innej. Od czasu do czasu musi runąć ustalony ład,  by zrobić miejsce nowemu. Jakoś tak jest urządzony ten swiat, że rozum musi przebijać się przez głupotę drogą męki.

Bezpartyjnym nie dajemy szans, każdy musi mieć jakieś "zaplecze" , dlatego wszędzie jest partia. Nie tylko w Polsce. Ważne by miala silną opozycję. Czy u nas ma???
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-08 14:31

>Bezpartyjnym nie dajemy szans, każdy musi mieć jakieś "zaplecze" , dlatego wszędzie jest partia.<


Jak tak spojrzę w naszą historię, niezbyt odległą,- powiedzmy do XVII wieku to Polacy bujają się tak od zrywu do zrywu. A to jakieś powstanie a to namiastka rewolucji się trafi, ale przy okazji przychodzi nowe. Obserwując czas obecny też widać, że coś niedługo (raczej kilka jak kilkanaście lat) będzie się wykluwać. Pewne jest, że my doczekamy a potem kolejny etap bujania.....
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-08 16:28
Po "zadymie" zawsze nastaje chwila spokoju, albo raczej przeżywania nowego porządku, ... jedni chełpią się zwycięstwem trąbiąc na wszystkie strony świata swoją wielkość, inni analizują co by było gdyby.. inni doszukują się "drugiego dna", przegrani chowają na chwilę urazy i zamieniają się w lisów... i tak ten świat się kręci... Nie jestem pewna czy doczekamy dobrej zmiany, do tego musi dorosnąć młodzież. Boję się, że przed nami kryzys... a to byłoby straszne...
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-08 17:05

>Boję się, że przed nami kryzys... a to byłoby straszne... <


Obawiasz się słusznie....... bo to pewne. Jednak trudno przewidzieć kiedy będzie ? Jak na moją ocenę mamy jeszcze ze  3 - 4 lata spokoju. Oczywiście mam na myśli ekonomię/gospodarkę. Potem dojdą do głosu te wszystkie zaniedbania gospodarcze, które czynią obecnie rządzący. No i będzie "dym". Oby taki bez ognia..... Jeżeli wtedy nastąpi zmiana ekipy rządzącej to automatycznie wdepnie ona na minę. Rodzi się pytanie: Czy wtedy społeczeństwu wystarczy determinacji na "zaciśnięcie pasa" jak miało to miejsce tuż po 1989 roku? Słabo to widzę bo ludzie robią się coraz bardziej "rozpasani/roszczeniowi".
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-08 18:29
Uważam, żę właśnie gospodarka jest zagrożona, ponoć zwalnia. Ale jest jeszcze inny aspekt. W związku z zapowiadanym wzrostem płacy minimalnej, słyszę głosy, że pracodawcy będą zatrudniać pracowników na 1/2 et - oczywiście na papierze - Polak potrafi!!! Jest jeszcze taka opcja, że firmy przeniosłą swoją działalność za granice, gdzie koszty pracy są znacznie niższe. Zaznaczam, że wszystko to jest zasłyszane.... Biorąc na logikę - wzrost płac spowoduje wzrost kosztów pracy, co przełoży się na wyższe ceny wszystkiego...Musielibyśmy mieć kolonie niewolników, by pokonać biedę :-)) Nie wierzę w zapewnienia rządzących o wzroście poziomu życia....
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-08 18:54

>Uważam, że właśnie gospodarka jest zagrożona, ponoć zwalnia. Ale jest jeszcze inny aspekt. W związku z zapowiadanym wzrostem płacy minimalnej, słyszę głosy, że pracodawcy będą zatrudniać pracowników na 1/2 et - oczywiście na papierze - Polak potrafi!!! <


Rzeczywiście gospodarka już zwalnia, ale łagodnie bo ma jeszcze zasoby siły inercji. Wzrost płac? Trudno teraz powiedzieć w jakim procencie jest to chwyt marketingowy na potrzeby wyborów a w jakim stopniu będzie rzeczywiście. Myślę, że rządzący dosyć szybko "zapomną" o tej obietnicy lub "wykręcą się sianem". No i "Polak potrafi",- w zasadzie powinien być to slogan optymistyczny, jednak kojarzy się z pewnym cwaniactwem. Oby w tym pozytywnym znaczeniu..........
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-08 20:30
Wysyp ekonomistów:) jutro opiszę co i Jak.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-09 08:43
To teraz Wam powiem jak będzie. Nieważne czy wygra PiS czy nie. Główne, obecne, obciążenia budżetowe zostaną i dojdą nowe. Piszecie jak to gospodarka pędzi. A guzik, struktura wzrostu jest chora. Jedziemy tylko na konsumpcji napędzanej pustym pieniądzem. Eksport wysoki? Ok, fajnie. Tylko co my eksportujemy? Produkty niskoprzetworzone, proste. Nasze fabryki można w miesiąc złożyć i przewieźć dalej na wschód i tak może być bo idioci szaleją z płacą minimalną - wszyscy obiecują tu głupoty. Wydajemy na innowacyjność mniej rocznie, niż tylko jeden niemiecki koncern - Pfizer. Jak to będzie w praktyce? Minie koniunktura, budżet szlag trafi, pusty pieniądz z 500+ podbije inflacje, ale mamy obligacje, które możemy sprzedać jeszcze niedrogo. Tak się uda przejść pierwszy cykl spowolnienia. I przyjdzie kolejny po 5-6 latach, już się nie uda, idzie nowa perspektywa finansowa UE i kasy będzie mniej (to nie tyle wina PiS, co naszego wzrostu PKB na łeb do średniej UE) i się skończy eldorado a zacznie się cięcie jak kiedyś za Tuska - nie znoszę PO, ale trzeba im oddać to, że nie bacząc na koszty polityczne podnieśli wiek emerytalny i rozwalił złodziejskie OFE.
W tym kraju nikt o niczym nie myśli. W kampanii o bzdurach, a infrastruktura energetyczna się rozpada, gospodarki wodnej nie ma, wymieramy, nic nie wymyślamy, gospodarka na glinianych podstawach/ Innymi słowy - oszczędzajcie w walucie innej, niż PLN.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-10-09 11:18
Wytrwamy do wyborów prezydenckich, a potem jakoś to będzie .A później zacznie się podnoszenie podatków i zanurzanie łapy w kieszeniach podatników głębiej i głębiej .... Będą tak trwać tak długo aż ich na taczkach nie wywiozą i osądzą . To jest demokracja po polsku i kur...de jak nas nie rozumieją, to niech nauczą się j.polskiego lub przetłumaczą  ;-);-);-). Nasza rzeczywistość:(.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2019-10-09 12:06
A więc mam rację! Czy pójdę do wyborów, czy nie - nie ma znaczenia, bo: jesli PIS wygra większością gósów, to rzeczywiście 4 kolejne lata będą względnie spokojne - będą jakoś łatać budżet, mamiąc elektorat podarkami, jeśli PIS  będzie musiał podzielić się władzą, to będą kłótnie, awantury, zrzucanie odpowiedzialności na tego "drugiego" - nie wiem co wolę. Tegoroczne wybory, to względny spokój, albo burdy, przepychanki, obrzucanie się kalumniami......
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-09 13:15
Ma znaczenie jakieś tam. Gdy masz rząd koalicyjny masz burdel, ale i jakoś tam się hamują jedni drugich. Rząd samodzielny robi co chce.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-10-09 16:18

> W tym kraju nikt o niczym nie myśli. W kampanii o bzdurach, a infrastruktura energetyczna się rozpada, gospodarki wodnej nie ma,
> wymieramy, nic nie wymyślamy, gospodarka na glinianych podstawach/ Innymi słowy - oszczędzajcie w walucie innej, niż PLN.


To była super diagnoza. Ale na kogoś zagłosujesz? Wg programu, czy sympatii osobistych?

Oszczędzanie? Wnuczka dostała  10 funtów były wtedy po ponad 5 zł. Teraz 4,8 chyba. I co zyskała? Nic. Ogląda sobie jako ciekawostkę, bo z plastikowym okienkiem, czy jakieś takie, muszę kiedyś je też dokładnie obejrzeć.;-)
Ile zarobisz na 100 euro, ile stracisz na złotym? Żeby zyskać trzeba wielkimi kwotami obracać. A jak się ma to oszczędzanie w walucie potem do siły nabywczej pieniądza w Polsce? Lepiej być może było kupić banknot 19 zł z Paderewskim, teraz kosztuje już 250 zł...aż straci na wartości za kilka lat, jak znaczki kiedyś.
PO ( ja nie lubię za brak otwartości na nowe twarze) parę rzeczy zrobiła, a teraz nie umie się nawet tym chwalić. Zresztą przechlapała sobie, bo od wieków, jeśli pan nie sypnął czasem chłopom grosza lub nie wytoczył beczek piwa, albo nie kazał rozdawać resztek z uczt, to nie był uznawany za dobrego pana. Mamy cywilizację kontra 'atawizmy historyczne'. :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-10 11:00 Zmieniony 2019-10-10 11:07
Rogal Ty mnie zadziwiasz tym czarnym wizjonerstwem ;-)
Martwisz .......
A napiszę to niżej od nowej linii bo tu mało miejsca ;-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2019-10-09 16:54 Zmieniony 2019-10-09 16:57
To ja tak pokątnie, przy okazji wymiany zdań o służbie zdrowia, zostawiam taki gadżet:
https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

Osoby, które muszą korzystać z opieki państwowej, ale mieszkają w miejscu z którego mogą się udać do rożnych przychodni specjalistycznych, mogą sobie sprawdzić, gdzie są jakie kolejki (i np. wybrać tę z najkrótszym czasem oczekiwania).

Strukturalnego problemu służby zdrowia to nie rozwiąże, ale tak podrzucam, gdyby komuś kiedyś się przydało.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-10 15:26
Myślałem że to dotyczy stolicy. Ale są wszystkie województwa a nawet miasta. Nie sprawdzałem jak to działa bo na razie niczego nie szukam ;-)
Nadrzędny Autor long_long_time_ago Dodany 2019-10-26 11:39
czy ja wiem? Jak stwierdzą, że do pracy przybyłeś, nie masz dość środków to zawrócą ciebie na lotnisku i stracisz więcej kasy niż ubiegając się o wizę w kraju
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-10 11:08 Zmieniony 2019-10-10 11:55
Rogal Ty mnie zadziwiasz tym czarnym wizjonerstwem ;-)
Martwisz się eksportem że tylko produkty nisko przetworzone. Że płaca minimalna rośnie.Że 500+ to pusty pieniądz. Że wydajemy za mało na innowacyjność.
A mój kolega z którym się zgadzam widzi to inaczej. Dopóki mamy coś nawet nisko przetworzonego którzy inni potrzebują to dobrze. Że kowalski ma więcej też dobrze.
Że ten pusty pieniądz może kiedyś zachęci do zapełniania żłobków gdy młodzi zaspokoją swoje bieżące potrzeby, znakomicie.
Innowacyjność chyba nie jest tak źle z naszymi wynalazcami , tylko my nie potrafimy tego wykorzystać.
Przypomnę tylko że krzemowa dolina w Stanach była też naszym udziałem (znaczy się polaków) ale to oni hamerykańcy na tym skorzystali.  Bo my nie potrafiliśmy, nie mieliśmy pieniędzy, nie mieliśmy wizji bo większość wynalazców brana jest u Nas za wariatów :-)
Piszesz 5-6 lat i będzie bum upsss kryzys. Nie sądzę. Pojawią się inni którzy będą mieli swoje osiem lat ;-)
Zawsze  będzie można powiększyć dług. Dopóki są tacy co pożyczają ;-) Martwisz się bo masz małe dzieci i nie chciałbyś aby to one musiały to spłacać. Rozumiem. Każdy z nas ma jak nie swoje to w rodzinie jakieś małe dzieci. I wszyscy powinniśmy się martwić.
A Twoja rada oszczędzajcie w innej walucie? A niby na czym ma jeszcze oszczędzać kowalski który co drugi dzień je dwudaniowy obiad? Który dzisiaj ma kłopot jak żyć?
Zgodzę się że kampanie wyborcze to bzdury. Obiecanki i nie myślenie o przyszłości.
Przecież za cztery lata będą kolejne wybory. A wtedy to niech inni się martwią. Kowalskiemu trzeba dużo obiecać, trochę dać by się nie buntował. Utrzymać przy życiu by miał siły pracować. By marzył o tygodniowym urlopie a nie o wypoczynku na karaibach ;-) Niech myśli o Bogu a nie o doczesnych potrzebach.
Dlaczego w stolicy są największe przekręty? Bo tam jest władza. Tam jest polityka.
A reszta sama niech się martwi jak się ustawić by przeżyć i jeszcze zaoszczędzić.
Zauważ, że piszę to z uśmiechem. Bo poczucie humoru to coś czego nikt nie musi nam dać. To coś, co nas nie zadłuża.
To coś, co pozwala Nam godnie żyć nie piszę wygodnie ale godność też każdy inaczej pojmuje.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-10 12:30
Mamy Nobla. Olga Tokarczuk za powieść "Bieguni".

Przyznam, że nie czytałam jeszcze.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-10 15:23
A wg niej Polacy to antysemici i mieli niewolników.  Noni LGBT, czarne marsze.  No przypadek
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-10-10 15:47
Wypowiem się jak przeczytam.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-10 16:05
Możesz przytoczyć, gdzie tak powiedziała o wszystkich Polakach? Uogólniasz za mediami prawicowymi, które już wyrwały się z dołków startowych?
Chociaż...przyznaję, że Noble od lat są powiązane z problemami światowymi, jednak proza Tokarczuk jest ponadprzeciętna pod względem literackim i warsztatowym.
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-11 08:22
Może się mylę ale Nobla z literatury przyznaje się chyba za twórczość a nie za poglądy. Gratulacje.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2019-10-11 12:11
Pani Tokarczuk pisze o tym, że Polska to piękny i godny kraj, który wielokulturowość miał we krwi . Mimo, że w jej historii zdarzały się wydarzenia o których nie możemy zapominać a które ludzie władzy-teraz zamiatają pod dywan .Kolorowy kraj iiiii byśmy poszli do wyborów i zagłosowali ............ I ja ójdę, bo jeszcze mam głos :-). Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2019-10-11 12:12
Pani Tokarczuk pisze o tym, że Polska to piękny i godny kraj, który wielokulturowość miał we krwi . Mimo, że w jej historii zdarzały się wydarzenia o których nie możemy zapominać a które ludzie władzy-teraz zamiatają pod dywan .Kolorowy kraj iiiii byśmy poszli do wyborów i zagłosowali ............ I ja pójdę, bo jeszcze mam głos :-). Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-10-11 18:32
Tak, a ludzie bywali różni i nie należy historii zakłamywać, ale niektórzy nie czytają jej słów ze zrozumieniem, a inni powtarzają z rozpędu.

> I ja pójdę, bo jeszcze mam głos


Idziemy. W Poznaniu ok. 20 000 się dopisało do list. Sądzę, że to studenci w większości. Czyli ruszyli się.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2019-10-14 09:04
Tak tak, a Amerykanie do dziś się samobiczują za krzywdy wyrządzone indianom:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2019-10-13 21:50
Koniec ciszy wyborczej, a nikt się nie odzywa.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2019-10-14 09:04
A o czym tu pisać. Będzie jak było plus śmieszki od Korwina.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-10-14 09:27
Oj, jest o czym, ale trzeba poczekać do oficjalnych wyników. Na teraz jeden wniosek, że PO cztery lata temu powinna się rozwiązać, a nie w tym samym towarzystwie się wozić cztery lata i niewiele robić. Nowa partia powinna słuchać głosów wyborców, a nie siebie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 320) (3662277 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill