www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sport ON i wszystko co się z tematem wiąże. (21003 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor wielokropek Dodany 2017-10-08 15:07
ON to osoby które w jakiś sposób są ograniczone zdrowotnie. Osoby którym zdrowie ogranicza to co mogą wykonać zdrowi.
Ale nie wyklucza to chęci i potrzeby rywalizacji. A radość z osiągnięcia sukcesu jest taka sama jak wśród pełnosprawnych sportowców. Podobne emocje ogarniają kibiców oglądających i dopingujących sportowców.
Wstawię tu link do jednej z dyscyplin. Może nie wszyscy widzieli jak to może wyglądać i zachęcam Was do pokazywania innych form i dyscyplin które pozwalają ON cieszyć się mimo wszystko.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-10-08 15:18
Mistrzostwa Europy w amp futbolu w których bierze udział nasza reprezentacja jest taką okazją aby pokazać ,że nie tylko mecze na Narodowym są jedyne.
Może niektórzy zobaczą jak wygląda taki mecz po raz pierwszy?
Może to kogoś zachęci aby mimo niepełnosprawności zajmować się czymś co podniesie jego ogólną sprawność.

amp futbol
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-03-09 04:49
Nikogo raczej to nie interesuje ale wspomnę dla przyzwoitości jako kibic sportów.
Igrzyska Paraolimpijskie 2018 w Pjongczangu właśnie się rozpoczynają!
Nadrzędny Autor szotgmot Dodany 2018-03-12 11:24
może warto się do http://sportfun.com.pl/art/oferta/ zgłosić w takim przypadku?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-04-18 07:53
Poznań po raz kolejny został gospodarzem Światowego Biegu Wings for Life!
Bieg rozpocznie się 6 maja 2018 o godz. 13:00.
Miejsce startu: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Głogowska 14, 60-101 Poznań

14bm odbywał się tu półmaraton w którym uczestniczyło ponad 12 tyś biegaczy.  Teraz udział mogą brać ludzie na wózkach. Masakrą było przechodzenie przed biegaczami ludzi spieszących się na drugą stronę ulicy w czasie gdy całą jej szerokością biegli ludzie. Wyobrażacie sobie przemykanie między pojazdami babci z laską bo spieszy się do kościoła na mszę? A czy łatwo zatrzymać wózek gdy się jedzie na maksa?
Wings for Life World Run nie posiada klasycznej linii mety. Samochód Pościgowy wyrusza 30 minut po starcie biegu. Uczestnicy wyprzedzeni przez Samochód Pościgowy kończą bieg i powinni udać się do najbliższego autobusu organizatora, który odwiezie ich na teren MTP, do Miasteczka Wings for Life World Run.
Dodatkowo za Samochodem Pościgowym zawsze porusza się jeden autobus, do którego również można wsiąść w celu powrotu na linię startu. Wszystkie autobusy dostosowane są do przewozu osób poruszających się na wózkach.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-05 13:32 Zmieniony 2018-05-05 13:53
Przypomnę tylko o tym. W polskim samochodzie
goniącym w poprzednim Wings jechał Małysz. W tym też. (masakra jechać samochodem 15 na godzinę gdy się brało udział w wyścigach ;-))))) Zobaczę to jutro, na żywo i będzie można w telewizji bo chyba będzie transmisja bezpośrednia z niebieskiego i z innych krajów też.

Dodam tylko: Bieg to wyraz wsparcia badań nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego.
Trasa biegu to
Od Poznania po Lednogórę i z powrotem . Czy  komuś się uda dotrzeć na linię mety ?
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-07 13:03
W Poznaniu wystartowało 7500 tysiąca osób, w tym 50 niepełnosprawnych.
Przebiegli nawet po 3 kilometry - Przez ostatnie trzy lata niestety "Wings for life" oglądałam z pozycji siedzącej osoby o niepełnosprawności, a dzisiaj pierwszy raz udało mi się pójść na kijkach. Płakałam od początku do samego końca - opowiedziała jedna z uczestniczek.

Za kierownicą samochodu, którym gonił uczestników biegu, zasiadł Adam Małysz. Wybitny sportowiec w pierwszej edycji wyścigu przebiegł 19 kilometrów, a teraz po raz trzeci gonił biegaczy samochodem.
W Polsce zwyciężył Dariusz Nożyński kończąc bieg na 66 kilometrze. Kategorię kobiet wygrała Wioletta Paduszyńska z wynikiem 48 kilometrów.

"Wings of life" w kategorii międzynarodowej wygrał natomiast poruszający się na wózku inwalidzkim Alan Anderson, który został dogoniony dopiero na 89 kilometrze. Tym samym obronił tytuł z ubiegłego roku. Drugi mężczyzna o godzinie 18:00 skończył bieg na 76 kilometrze.
Cały zysk z biegu zostanie przekazany na badania urazów rdzenia kręgowego.
Nadrzędny - Autor 3mającyQle Dodany 2018-05-07 13:28
Nie wiem czy zazdrościć ,czy wspołczuć,bo ja przez trzy lata  ja oglądałem tylko sufit,ale łapie formę i potrafię usiąść pisać i załatwić sië  z trudem ,ale w kliopie i to jest mój sukces,ale może jeszcze kiedyś ,choć to marzenia sciętej głowy. W każdym razie podziwiam ,bo wiem ile kosztuje mały kroczek.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-05-07 13:54
to ja Ciebie podziwiam . Ja jeszcze "smigam bez blądynek" a Winksa tylko oglądałem jako kibic i dopingowałem biegnących zwłaszcza na wózkach

tu kilka fotek z 20 km trasy
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2018-05-07 21:14
Końcowe z pozdrowieniem od Małysza Ci nie weszło, może się uda poprawić?
Przeczytałam post 3majacego.... i mnie postawą zmobilizowałeś 'trójko'. Zwlokę się z krzesła i przed snem jeszcze coś zrobię dla własnej rehabilitacji domowej. A już chciałam w kimono iść prostym ściegiem.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-05-08 12:30
wypoczynek to też rehabilitacja :-) tylko dlaczego dłuższy jest już męczący albo i gorzej?
Nadrzędny - Autor szotgmot Dodany 2019-04-24 15:52
Ja również wiem ile to kosztuje. Sam ciężką pracą dochodzę do swojego celu jakim jest stworzenie sklepu na wzór http://www.redcomltd.pl/oferta-kontenery-techniczne mam nadzieję że się uda bo robię wszystko z całych sił.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-04-24 16:54
Pracuj wytrwale i nie ustawaj w wysiłku. Może się uda. Mnie osobiście nie interesują kontenery :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-11-26 23:45
Można już głosować. Znacie jakiegoś sportowca ON , lub interesujecie się tematem sportu to info dla Was.

http://sport.tvp.pl/40146001/ruszylo-glosowanie-na-sportowca-z-niepelnosprawnoscia-2018
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-08 09:49
Reprezentacja Polski uległa w ostatnim meczu 2:0 w poniedziałek zagramy z Austrią.
Ale teraz właśnie w ampfutbolu nasi ON grają z Włochami i w półfinałowym meczu wygrywają 2:0  ;-) po pierwszej połowie meczu.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-08 17:32 Zmieniony 2019-09-08 17:41
Radośnie uzupełniam wygraliśmy z Rosją 3:2 w finale turnieju w ampfutbolu.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-09-12 17:50
ja to sie dziwie choć już stary jestem i jestem inwalida  jaki to inwalida który pracuje? jaki to inwalida który hucznie uprawia sport? cos tu nie gra!
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-12 19:05
Wszystko gra. Bo ludzie się nie poddają i walczą. Ne marudzą, ze są  inwalidami na dodatek starymi? A stary inwalida to kto, ten który jest nim od 10 lat czy taki co ma osiemdziesiąt lat?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2019-09-12 19:58
To taki , który się poddał. Niezależnie od tego w jakim jest wieku.
Nadrzędny - Autor siemaquore Dodany 2019-09-13 19:02
uważam ze na kalectwie wadzie człowieka zarabia ktoś inny pokazując go jak pajaca w cyrku na różnych zawodach sportowych na wybiegach w sejmie moim zdaniem nie tedy droga do rehabilitacji ludzi naprawdę niepełnosprawnych  a w nawiasie jestem inwalida od 1980 roku i moja wegetacja trwa nie mam czym sie zasłużyć by byle jaki dziennikarzyna zajął sie moja osoba na mnie nie zarobi bo nawet nie zajmie sie tym ze podczas minionego okresu zabrano mi już ponad polowe renty wyliczonej w dniu przejścia na nią ile ano 95% średniej krajowej w dniu przejścia na rentę a dziś to jest 49% średniej krajowej mowa o trzynastkach o waloryzacjach w dobie dzisiejszej drożyzny i kolejnej wysokiej inflacji to bujda  i u mnie to już naprawdę wegetacja zapytasz kogo to interesuje ano zawsze ktoś sie zainteresuje tematem nie musisz byc wcale ty bo nic nie zdziałasz by przywrócić mi prawdziwa wartość wypracowanej renty inwalidzkiej jedyne forum gdzie zamiast łez mogę cos podać od siebie
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-09-14 11:25
Wrzuciłeś tu wiele spraw do jednego worka a tak się nie da.
Właściwie to miałem podobne interpretacje jak Ty do wybiegów czyli miss ON. Nie oznacza to że mi minęło. Ale porównałem to do sportu i jeśli taka forma pozwala poczuć się im lepiej to czemu nie?
Piszesz ,ze ktoś zarabia okazując innych "jak pajaca" . Tak ale to ich praca pokazywanie i nie od nich zależy jak to odbiera oglądający. A do tego nie są w stanie nikogo zmusić.
Piszesz że od czterdziestu lat jesteś ON. i żaden dziennikarzyna nie odkrył twoich talentów. Ale jak miał to zrobić skoro ich nie pokazujesz?
Do kwestii finansowych się nie odniosę bo "liczę tylko na palcach" ale może Rogal będzie mógł Ci pomóc.
A co do forum całkowicie się z Tobą zgadzam. Można tu poopowiadać troszkę o sobie ale , że czyta to ktoś co może o czymś zadecydować raczej wątpię.
Nadrzędny Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:32
Kropek widzisz inny aspekt sprawy i wiem, jak się cieszysz z sukcesów sportowców paraolimpiad, jak je pilnie oglądasz.To są wyjątki, a życie składa się z trudności całkiem przyziemnych i niepełnosprawnych w zasadzie ma się w trąbie.
Nadrzędny - Autor w-zetka Dodany 2019-09-14 11:28

> ..." jaki to inwalida który pracuje? jaki to inwalida który hucznie uprawia sport? cos tu nie gra! "


Bo nad takim, który uprawia sport stoją trenerzy, działacze, lekarze, terapeuci i jest trybikiem, aby inni też mogli mieć miejsce dla swoich celów różnych - zarobków, satysfakcji itp.
Potem taki człowiek wychodzi przed kamery opowiada, jaki jest dzielny. I JEST DZIELNY, owszem, ale nie tylko sam, a pracą całego zespołu, który nad nim pracuje.
Byłam w sierpniu w sanatorium (rehabilitacja z metra, niekoniecznie wg istotnych potrzeb, bez wnikania w nie) i tam zobaczyłam w tv faceta, wózkowicza, który coś ważnego osiągnął i  kilka razy powtarzał, że niepełnosprawny wszystko (swoje możliwości) ma w głowie. W obliczu moich niepełnosprawności, wkułam  się tak, że krzyknęłam, że skoro wszystko jest w głowie, to niech, kurcze, wstanie z wózka, po co na nim siedzi! 
A normalny człowiek pozbawiony sztabu dokoła siebie idzie na komisję, a tam pamiętają, że niepełnosprawny wszystko może i kopa dostaje.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2019-09-14 16:59
W-zetka bardzo Ciebie przepraszam, ale czy w tym sanatorium podali Ci jakiś eliksir - mamidło?? O czym piszesz - nad On sportowcem krąży "świta", która dorabia się kosztem podopiecznego?? Pewnie tak jest w istocie, ale czy pełnosprawny sportowiec nie ma takiego zaplecza? Samodzielni to byli w czasach starożtnych, ale nie dziś. Dlaczego ziejesz pesymizmem?? Niepełnosprawny ma problem z czymś tam, poza tym może sięgnąć po wiele i tylko malkontenci twierdzą inaczej. Przede wszystkim fizyczna niepełnosprawność nie czyni człowieka bezradnym.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-13 15:28
Szwajcarka ON na wózku Manuela S. wygrała dzisiejszy maraton w Chicago z czasem 1 h 41 min .  Powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku ale była wolniejsza o 10 minut. O naszych reprezentantach nie mam żadnej wiadomości.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-10-15 08:44
Sport chociaż jestem niepełnosprawny to dla mnie ważny aspekt życia. Nie taki wyczynowy, taki bardziej dla relaksu. Mamy grupkę ludzi, którym się chce. Spotykamy się raz w tygodniu to w kosza zagramy, to w tenis stołowy. Jak, są jakieś biegi organizowane to jedziemy. Wyniki może żadne, ale człowiek się poruszy, spotka z przyjaciółmi. Polecam.  
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-10-15 10:25
Podobnie podchodzę do sportu jako rekreacja. Chociaż miałem moment gdy było to bardziej jako współzawodnictwo i byłem w pierwszej dziesiątce w kraju ;-) (oczywiście w mojej grupie wiekowej 50+). Ale nie tyle wiek co dolegliwości zdrowotne zahamowały moje wyczyny ;-)
I od trzech lat bardziej niż sport rekreacyjny, interesuje mnie oglądanie. :-):-)
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-15 10:56
Ja osobiście uprawiam coś w rodzaju sportu dla niewidomych "show-down", który wygląda podobno w oczach widzących jak piłkarzyki. Dodatkowo gram w szachy i warcaby uczestnicząc nawet w turniejach, oczywiście bardziej z pasji, niż dla pieniędzy. Dobrze też, że dla tych bardziej uzdolnionych są teraz paraolimpiady, mistrzostwa kontynentalne, europy czy krajowe, na których można znaleźć sponsora, w ramach zwycięstwa zarobić pieniądze, jak przystało na prawdziwego sportowca i w ogóle sprawa naszego równouprawnienia z pełnosprawnymi jest coraz bardziej normalizowana. Niech żyje rozwój!
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-10-15 11:06
Show-down ? Nie mam pojęcia jak to wygląda mimo ze wyczyny sportowców ON nie są mi obce. Całkowicie się z tobą Jacku zgadzam co do paraolimpiad chociaż dla zdrowych zawodników tak pojmowane współzawodnictwo jest nie do przyjęcia. Podobnie jak piłka do osób niewidomych. Ale to trudne do zrozumienia, że takie współzawodnictwo cieszy i rehabilituje.
I nie można ukrywać że koszty organizacji są większe ale nagrody już nie ;-) za to radość z udziału jest bezcenna.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-03 16:40 Zmieniony 2019-11-03 16:46

> Szwajcarka ON na wózku Manuela S. wygrała  w Chicago


Dzisiaj przed chwilą ponownie wygrała 49 maraton w Nowym Jorku . Manuela S. poprawiła swój czas o 20 sekund ;-)
w przyszłym roku będzie 50 jubileuszowy - szykujcie się, nagrody są w okolicach 50 tysięcy dolarów ;-)
  
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-05 13:47
No, to pełna mobilizacja ostry trening i za rok Nowy Jork jest nasz. A potem sława, pieniądze... Pomarzyć dobra rzecz...
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-06 13:17
;-)) najpierw musiałbym zainwestować w specjalny wózek bo wyglądem przypominają F1 ;-) ale czterdzieści km w 1h50min to niebywałe osiągnięcie ;-)
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-06 14:11
Miałem okazję pomykać na takim cudeńku Handbiki jadą jak szalone. Na obozie sportowym nasz złoty Rafał Wilk paraolimpińczyk był. I, jest to możliwe jak najbardziej, więc wszystko przed nami...
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-14 09:38 Zmieniony 2019-11-14 09:40
Ruszyły zapisy do Światowego Biegu Wings for Life który tradycyjnie będzie w maju.
Jest tylko osiem tysięcy pakietów startowych ale ponad połowa już jest sprzedana.
Jest jeszcze dodatkowa atrakcja. Można biegać w każdym miejscu dzięki aplikacji w telefonie. I każdy może sobie wystartować.
O kulach, na wózku też :-))
Amalian szykuj swój silnik.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-20 21:41 Zmieniony 2019-11-20 21:47
Każdy nawet niepełnosprawny może skakać na nartach.
Może być trenerem i mieć swoją drużynę.
To nie żart.

ogłaszam zawody kto pokona Kropka i zachęcam wszystkich do udziału. Tu link do tych zawodów. https://menedzerskokow.tvp.pl/ Wszystko na temat zawodów doczytacie w regulaminie.(w razie kłopotów chętnie wyjaśnię) Ja założyłem konto i poskładałem nawet pięć drużyn. To takie wewnętrzne moje współzawodnictwo ;-) Brałem udział w tamtym roku w tej zabawie z nagrodami: telewizory, konsole i inne nagrody. Zapewnia je oczywiście organizator nie kropek ;-) Ale miło by było gdy komuś się to udało oczywiście kropek zgrzytał by zębami ze złości ale radość ,że komuś z forum udaje się dobrze typować była by dla mnie ogromna.
Pierwsze zawody już w ten wekennd i tyle macie czasu. Czekam na chętnych i bardzo zapraszam. Zapewniam że Wasze emocjie będą też ogromne.
1. zawody - WISŁA - Polska
ZAWODY ZACZYNAJĄ SIĘ ZA:
02 dni  18 godz.  21 min.
Warto zacząć od Zasad i zapoznać się z regulaminem i zasadami itp.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2019-11-21 16:18
12 ważnych pytań i odpowiedzi
Autor: Redakcja
W sobotę, 23 listopada, zawodami Pucharu Świata w WIŚLE, rozpoczynamy rywalizację w konkursie Menedżer Skoków. Co trzeba wiedzieć przed startem rozgrywek, a także później.


1. Stworzyłem drużynę, ale nie jestem zadowolony. Czy mogę coś jeszcze zmienić?
- Tak. Do czasu rozpoczęcia pierwszych zawodów konkursowych, a dokładniej do soboty, 23 listopada, do godziny 15:45, możemy w swojej drużynie robić nieograniczoną liczbę transferów (bez punktów ujemnych za nadwymiarowe transfery), przesuwać zawodników z rezerwy do składu podstawowego i odwrotnie, a także wyznaczać zawodników, którzy według nas znajdą się na podium.


2. Jak przesunąć zawodnika z rezerwy do składu podstawowego?
- Bardzo prosto. Na diagramie składu podstawowego, na końcu wiersza zawodnika jest aktywny link REZERWA. Klikając w niego, dostaniemy listę rezerwowych. Z nich wybieramy tego, którego chcemy przenieść do składu podstawowego. PAMIĘTAJMY, żeby zatwierdzić tę operację przyciskiem ZAPISZ SKŁAD.

3. Ilu zawodników z jednego kraju mogę mieć w swojej drużynie?
- W trakcie całego sezonu można mieć w swoim składzie co najwyżej 2 zawodników z jednej reprezentacji.

4. Próbuję zmienić zawodników do podium, ale po kliknięciu w ikonkę PODIUM nic się nie dzieje. Co teraz?
- Najpierw trzeba odznaczyć PODIUM jednemu z trzech wybranych zawodników, a następnie przydzielić nowemu.

5. Czy mogę założyć więcej niż jedną drużynę?
- Jedna osoba może mieć w zabawie nawet 5 drużyn. Wystarczy kliknąć w menu po zalogowaniu w zakładkę MOJE DRUŻYNY, a następnie w "+ dodaj nową".


6. Przez pomyłkę wybrałem nie tę ligę regionalną co trzeba. Co teraz?
- Przy nazwie Twojego klubu (prawy górny róg po zalogowaniu) znajduje się przycisk EDYCJA. Wchodzimy w ustawienia konta i poprawiamy.


7. Jak wyzwać innego menedżera na POJEDYNEK?
- Wystarczy wejść z klasyfikacji w jego drużynę, a następnie kliknąć w przycisk WYZWIJ. Najłatwiej jednak skorzystać z wyszukiwarki drużyn z panelu MOJE POJEDYNKI. Trzeba być zalogowanym. Wpisujemy nazwę szukanej drużyny, po jej wyświetleniu tuż obok nazwy pojawi się przycisk WYZWIJ NA POJEDYNEK.


8. Czy po pierwszych zawodach konkursowych jeden darmowy transfer jest przed każdymi kolejnymi zawodami?
- Tak. Przed każdymi zawodami możemy dokonać jednego darmowego transferu. Każdy następny to minus 5 punktów prowizji, odjętych od dorobku punktowego najbliższych zawodów.

9. Gdzie sprawdzić wykonane transfery?
- Po wejściu w zakładkę TRANSFERY (nad tabelką ze składem), obok przycisku DZIKA KARTA i ZAKOŃCZ WYBÓR znajduje się link HISTORIA TRANSFERÓW.


10. Co daje w Menedżerze Skoków posiadanie zarejestrowanej karty w programie Navigator?
- 1 raz w sezonie można skorzystać z DZIKIEJ KARTY,
- 5 razy w sezonie w trakcie rozgrywania jednych z 16 zaplanowanych zawodów łączonych (Wisła, Ruka, Niżny Tagił, Klingenthal, Engelberg, Predazzo, Titisee-Neustadt, Zakopane, Sapporo, Willingen, Bad Mitterndorf, Rasnov, Lahti, Oslo, Vikersund, Planica) można dokonać zmian wewnątrz składu (najczęściej po sobotnim konkursie a przed niedzielnym zmienić skład podstawowy/rezerwowy czy zawodników PODIUM),
- można dołączyć do Pucharu Sponsora, którego start nastąpi od zawodów w Zakopanem.

11. W jaki sposób liczone są punkty zawodnikom w konkursach drużynowych?
-  Po zakończeniu takich zawodów organizator na podstawie wyników zawodników tworzy listę, która odpowiadałaby miejscom w zawodach, gdyby to były zawody indywidualne. Na jej podstawie przydziela punkty zawodnikom.


12. Gdzie mogę śledzić informacje dotyczące konkursu Menedżer Skoków?

- Wszystkie najważniejsze informacje o konkursie znajdziecie na FACEBOOKU. Na pewno warto śledzić dział INFORMACJE, bo w tym miejscu będą pojawiać się wszystkie istotne wiadomości.
Więcej odpowiedzi na pytania znajdziecie w ZASADACH KONKURSU

Jeszcze jest troszkę czasu ale niewiele chociaż rejestracja i zbudowanie drużyny trwa tylko chwilę (jest nawet możliwość jak w totolotku wybór z automatu ;-). )
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-23 11:15
UWAGA
Zostało  niewiele czasu na założenie swojej drużyny aby wziąść udział już w pierwszym konkursie
1. zawody - WISŁA - Polska
ZAWODY ZACZYNAJĄ SIĘ ZA:
00 dni  04 godz.  45 min.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-25 14:54
Wietrzna loteria podczas Pucharu Świata w Wiśle Ale i tak dobrze się skończyło. Żyła poobijany ale wygląda na to ,że po telemarku na nosie długo będzie się goiło.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-11-25 21:56
To twardy góral . Za tydzień będzie skakał. Tylko oby się nie wdał w medialne rozgrywki.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-11-27 13:13
No to się Pan Lewandowski rozstrzelał.... Kto wie, z iloma bramkami skończyłby to spotkanie gdyby go nie zmieniono...Brawo.
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-03 13:09
Złota Piłka - Lewandowski znalazł się na 8. miejscu, co może być rozczarowaniem, czy sukcesem Polaka ??? Biorąc pod uwagę w jakie jest ostatnio formie to może mało.... no ale jak się nie ma co się lubi to, to się lubi co się ma.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-05 16:20
To media rozdmuchują i pompują baloniki.
Większą wartość (dla mnie) ma gol strzelony w reprezentacji niż złota piłka ;-).
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-06 12:18
Co prawda to prawda. Oby tylko formę utrzymał bo grupa na EURO mocna. I w weekend skoki, z wypowiedzi skoczków to nie bardzo im się chce do Rosji jechać. Jadą bo muszą. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze i wiatry będą łaskawe.
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-06 12:48
I to mnie cieszy i to mnie kręci a nie kto komu świnie podkłada aby tylko przy korycie się utrzymać.

A takie zakulisowe zagrywki nie interesują mnie ;-) Wiadomo że skoki zależą od wiatru nie tylko od zawodnika.
Kiedyś nie było żadnych pomiarów i tylko odległość była najważniejsza ;-)
Nadrzędny - Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-06 13:02
Oj, to były czasy Małysz, Hanawald, Shmit... Piotra Fijasa oglądałem z zapartym tchem. I jeszcze Nykenena pamiętam....Czasem dobrze powspominać... 
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-09 02:09
A Wojtek Fortuna? :-)
Nadrzędny Autor marcin pasikonik Dodany 2019-12-09 08:44
Tak, ale jego nie oglądałem na żywo bo mnie jeszcze nie było. Ale pominąć się go nie da. W Rosji wiatry wiały jak chciały. Więc spokojnie czekamy na kolejne konkursy...
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-05 13:16
Dokładnie ON tez moga uprawiac sporty nawet mój kolega jeden na wozku podnosi cieżary a drugi zdobył 2 miejsce na zawodach w boci  to jest szucaniem małymi piłkami
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2019-12-05 16:24
Oglądałem na youtubie jakieś mistrzostwa w tej dyscyplinie. Emocji i ekspresji tam nie ma ale widać jak ważna jest możliwość sprawdzenia z innymi uczestniczących w rozgrywkach.
A na dodatek nie ma rozdzielenia w/g płci i wieku.
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 09:09
grałem w to gre i fajna jest duzo  emocji i radosci
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Sport ON i wszystko co się z tematem wiąże. (21003 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill