www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forum to miejsce gdzie można z innymi porozmawiać ? (6812 - wyświetleń)
- Autor Kropek Dodany 2020-04-05 12:13
Forum to miejsce gdzie można z innymi porozmawiać tymbardziej w sytuacji gdzie krzyczą " zostań w domu"
Czyżby osoby ON nie stosowały się do tej rady?
Po ilości wpisów można by tak sądzić. Że są bardzo zajęci i nie mają czasu by zrobić wpis i poczytać co radzą inni. Albo zapoznać się z problemami z jakimi muszą zmagać się inni.
A można by tu sobie udzielać  rad, jak przetrwać.
Wiele osób jest już od dawna jest na "przymusowej kwarantannie". Ale dla wielu jest to nowe utrudnienie.
Wiele zarządzeń ma się nijak do siebie i jedne zaprzeczają drugim. Czy są wprowadzane po to by przemienić nasz kraj w kraj restrykcyjny?
Mam takie wrażenie, że są one po to by karać ludzi a nie im pomagać.
Nie widzę działań które by to wrażenie zmieniało.
Przed mami wiele miesięcy trudnych chwil.
według mnie ten korona wirus jest jak starość i każdego dopadnie.
Czy staniki mogą służyć za maski ratujące życie? Bo jak wiadomo masek ciągle brakuje :-)
Jak go przetrwamy to tylko zależy od sprawności naszego organizmu. Bo przecież na razie nie ma na to leku ani szczepionek.  a respiratory których brakuje wyznaczą że nie każdy otrzyma taką pomoć.
Pozostają własne rady jak przetrwać ten trudny czas.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-05 15:15 Zmieniony 2020-04-05 15:18
Weszłam tu z frustracji, która mnie dopadła, choć całkowicie zgadzam sie z restrykcjami. Tam gdzie ich nie przestrzegają, nie nadążają z kremacją. Nie chcę by u nas to się zadziało. Dlatego musimy się dostosować mimo wszystko. Przyznaję, żę to nie lada wyzwanie. Jednak damy radę, jeśli chemy żyć.

Jeśli chodzi o rozmowy w tym konkretnym miejscu, to nie wiem, czy potrafimy rozmawiać, czy tylko się obrażać, albo kpić. Mówię to na podstawie wieloletnich obserwacji.

Kropek - nie podoba mi sie jak mówisz..... "Czyżby osoby ON..." Co to ma do rzeczy, czy ON, czy nie ON? Wiem, że prowokujesz, ale zastanów się czasem nad poziomem. Może dlatego tu nikt nowy nie chce pisać.

Podoba mi sie pomysł ze stanikami :-))), nie wiem czy wszystkie nadawałyby się :-))) Jedz czosnek, to naturalny antybiotyk, jego cena wzrosła dwukrotnie :-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-05 18:00

> nie podoba mi sie jak mówisz..... "Czyżby osoby ON..." Co to ma do rzeczy, czy ON, czy nie ON


To nie prowokacja  a stwierdzenie faktu. Przecież to forum na niepełnosprawni.pl .
Nikt nowy- to oznacza, że osoby zdrowe straszę? Chyba one jednak nie odwiedzają tego miejsca?
Jeśli poczułaś się obrażona to sorry ale nie miałem zamiaru nikogo obrażać. A że bywają tu takie osoby które tylko to mają na celu(i budują taki obraz) to doskonale wiem. Też piszę tu od ok 10 lat. ;-) no może osiem ;-)
Ale zapewniam Cię że większość osób potrafi rozmawiać .
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-05 22:11
Nie przyjmuję przeprosin, bo się nie obraziłam :-))) Nie było powodu. Jednak nie lubię segredacji - tak jak nie lubię mówienia o kimś "oni". Taki "dziwoląg ze mnie :-))) O prowokacji mówiłam w innym kontekście. Chodziło mi o chęć wywołania dyskusji, może to i dobre, bo ktoś musi "rozruszać" to ospałe miejsce. A tymczasem ja również idę spać. Dobrej nocy, bo jutro znowu dylemat - remontować, czy poczekać, zaczyna brakować materiałów w handlu.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-07 02:06
Staram czasami rozruszać ale za każdym razem co z buduj e to to rozwala coś ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-06 12:11

>większość osób potrafi rozmawiać <


Na pewno, tylko się wycofała, stała się bierna.
Dlaczego?
Wpadnie od czasu do czasu pewna osoba, obrazi każdego ( z przyzwyczajenia), wyładuje swoje frustracje, napluje jadem, wykreuje się na ponad wszech miar
nadzwyczajną od każdym względem, zniknie, pojawi się znowu, etc.
Wrażliwość każdego z nas jest inna. Jeden, brzydko mówiąc, oleje, inny nie otworzy się już. Po co?
Skoro, z nazwy samej, to forum jest dla ON po to, aby się wzajemnie wspierać, pomagać, rozmawiać a nie dostawać baty, traci się sens bycia, wypowiedzi, odpowiedzi, rozmowy,

Każdy z nas ma swoje problemy, z którymi się zmaga, stosowny wiek, doświadczenie i chce swoje życie przeżyć w sposób najlepszy dla niego. Obrzucanie błotem drugiego
nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Z drugiej strony, można jedynie współczuć rzucającemu, że jego stan zdrowia nie poprawia się, nie jest ustabilizowany, a owe rzucanie
jest skutkiem choroby. Tylko nie muszę być celem, mogę uniknąć poprzez brak swojego głosu, na który czeka tylko nadawca.

Są tu też wspaniali ludzie, życzliwi i serdeczni, pomocni, mądrzy. I to jest piękne.
Bądźmy,mimo wszystko dla siebie. Czasami jedno słowo może komuś bardzo pomóc, wesprzeć, popchnąć do przodu.

Serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-06 14:22 Zmieniony 2020-04-06 14:25
Sonka mówisz o mnie??? :-) Obraziłam Ciebie kiedyś? Bo jakoś nie pamiętam. Oczywiście, że wpadam tu od czasu do czasu, jak i Ty. Wielu jest tu "wpadających". Nie ma obowiązku pisania Tu, ani tłumaczenia się dlaczego i po co :-) Czy jestem sfrustrowana??? TO już Twoja opinia :-)) Z mojego powodu nikt stąd nie odszedł. A piszę tu od wielu lat, nieregularnie i wcale nie z powodu frystracji :-))) A tymczasem życzę radości mimo wszystko :-)) Acha... i nie jestem "alfą i omegą" - bo gdyby tak było, to nie byłoby mnie tu :-)))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-06 15:02
E, Kryształku, nie!
Absolutnie nie Ciebie miałam na myśli...Nie chciałam wymieniać, ale skoro już, to dt buduj ( ostatni nick).
Osobiście nie jeden raz doznałam ( nie tylko ja) ataku z jej strony....bez powodu, bez znajomości mnie, bezpodstawnie...
Z początku reagowałam, ale to było i jest bez sensu, więc milczenie powoduje uśpienie agresji, brak odbiorcy, ile można samemu do siebie?

Alfą i omegą nie jest nikt, Kryształku:-), tym bardziej w żaden sposób nie zaliczam się do tej grupy...
Pozdrowienia dla Ciebie :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-06 18:13
Sory Sonka, widocznie przewrażliwiona jestem :-))) Co do Buduj też odniosłam takie wrażenie...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-07 10:19

>widocznie <


Nie jesteś, jesteś osobą bezpośrednią, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, Kryształku:-)
I zazdroszczę Ci, że możesz przebywać w ogrodzie, bo pamiętam, że kiedyś o nim pisałaś.
Teraz jest najlepsza pora roku dla mnie - temperatura idealna ( plus), a mobilność minimalna ( minus).
Mam też piękne wspomnienia z czasów wiosny, może dodatkowo, to mnie tak ożywia:-) mimo wszystko.

Jak to moja wnuczka mówi: babciu, w maju będzie wszystko można:-) więc trzymam się do maja:-)

A teraz idę zobaczyć czy w skrzynce nie mam druków do głosowania:-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2020-04-07 13:11
:-) Sonka łatwo mnie rozszyfrowałaś, tak, jestem bezposrednia, nie zawsze "wychodzi" mi to na dobre, bo mówię co myślę nim zastanowię się nad konsekwencjami. Niestety dyplomacja nie jest moją mocną stroną, właściwie to wcale jej nie potrafię.

Jeśli chodzi o pocztę... Ja wyjmuję ze skrzynki i prosto do kominka, natychmiast palę. Tak robię zanim przeczytałam, że wirus żyje na kartonie, papierze.... z kartami do głosowania też tak zrobię :-)

Mam ogródek i fajnie spędzam czas na powietrzu siedząc na tarasie. Jedyny mankament, że nic w tym ogródku nie mogę zrobić - niestety moja mobilność też spadła do zera. W tym roku postanowiłam, że trochę zasypię kamyczkiem, wybrukuję ścieżkę, wymienię kawałek płotu dla wygody i prace trwają od połowy lutego - końca nie widać. Ja Tobie też mam czego zazdrościć - masz wnuczkę, a mój syn powiedział, że dłuuugo jeszcze nie będę babcią, nie wiem czy w ogóle doczekam tej szczęśliwej chwili.

Pozdrawiam serdecznie :-)))
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2020-04-07 15:13

>łatwo <


Kryształku, przynajmniej jesteś sobą i to jest najważniejsze, w zgodzie ze sobą.
Rozumiem Twoją "zazdrość" z powodu posiadania wnuczki. Fakt, to cudowne uczucie.
Kocham bardzo mocno, bo nie można inaczej kochać 5-latki. Rozumiem bez słów, sporo z nią pracuję,
chociaż nie mieszka ze mną. Sama czyta, pisze gorzej, z oczywistymi błędami - koham, Krakuw, jusz.
Miłością są dla niej zwierzęta, psy szczególnie.
Kryształu, będziesz babcią, młodym się zmienia postrzeganie, dojrzeją do ważnej decyzji, a potem to już nie będą sobie wyobrażać, jak to
mogłoby być bez...
Ogród na ten czas to marzenie wielu, wielu, wielu...:-)
I także pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-07 02:17 Zmieniony 2020-04-07 02:26

>  a owe rzucanie
> jest skutkiem choroby. Tylko nie muszę być celem, mogę uniknąć poprzez brak swojego głosu, na który czeka tylko nadawca.


rozsądnie ale nie przerywaj rozpoczętych dyskusji z innymi ;-)nie  buduj ącą ciszą ;-)
Też nie reaguje mimo kilkakrotnych prób i coś dziwnego bo admini się włączyli (co prawda z opóźnieniem, ale …)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2020-04-05 16:54
Kropek, te forum się już wypaliło, związku z tym, że administracja ma użytkowników w głębokim poważaniu... więc aby podyskutować na różne tematy zapraszam na: https://www.facebook.com/groups/167473306611787/
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-05 18:13
Byłem. Faktycznie jest tam więcej osób niż tu, I poruszane są tematycznie sprawy związane z niepełnosprawnością. Tutaj ,aż tak bardzo nie trzymamy się tylko niepełnosprawności aby pokazać że osoby ON potrafią również rozmawiać na inne tematy. Jak wiesz mamy forum na którym wiele piszemy i czasami pojawiam się tutaj (przez sentyment) i jakoś muszę dzielić czas. Zresztą ty również masz ten problem?
Pozdrawiam Ciebie i innych tam piszących
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-04-30 09:36
Sonka
Dzisiaj może być pierwszy pisklak w Przygodzicach :-) w Klekusiowie też jest pięć jaj, tylko o 1,5 tygodnia później.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2020-04-30 12:47
"Gdzieżeś ty bywał...", Kropku?
Już myślałam, że ryba Cię "wciągła":-)
Zaglądam do "naszych" i też czekam...trochę ta druga kamera psuje podgląd, ale trudno, skoro wirus podziałał i na kamerę nr 1.
Fajnie, że nowe życie przed pisklakami się zacznie...ile to trudu przed nimi:)

Do zobaczenia przy gnieździe:-)
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-04-30 21:13
widoczek z gniazda :-) Pisklak jeszcze z jaja się nie wydobył.
https://naforum.zapodaj.net/dcb0460fb93a.jpg.html

Gdzie bywałem? Jestem teraz mieszkańcem wsi polskiej sielskiej.
Zapewniłem sobie 100 GB dodatkowo aby ze swobodą wędrować po necie ;-)
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-05-01 09:46
Mamy już dwa pisklaki!!! . ;-)))
tu filmik z pierwszym którego zobaczyliśmy
https://www.youtube.com/watch?v=9uQHcCg7Las
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2020-05-02 09:03
Teraz już trzy ;-)
https://www.youtube.com/watch?v=BeDvQQnZidQ
Trzeci miał kłopot z wydostaniem się ze skorupki ale  dał radę ;-)
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2020-05-02 09:52
Wczoraj zaglądałam, tylko skorupki obok zmoczonego  bociana leżały. Dzieci w pieluszkach, zapewne, w ciepełku mamy. Pięknie, że rodzina się powiększa.
A teraz życzę dobrego dnia Wszystkim.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2020-05-13 10:19
Tym razem:
Moja propozycja do pooglądania i pomyślenia co tracimy w takich sytuacjach epidemii. Obejżycie bo warto. Zapewne w ielu miejscach nie będziemy nigdy ale warto wiedzieć, że takie miejsca są.

https://www.facebook.com/watch/?v=219807922797292
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Forum to miejsce gdzie można z innymi porozmawiać ? (6812 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill