www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zespół jelita drażliwego (887 - wyświetleń)
- Autor bertek Dodany 2021-07-07 09:36
Hej, czy ktoś miał zespół jelita drażliwego i z tego wyszedł?
Błagam, nie piszcie mi, że ktoś z tego nie wyszedł i meczy się 15 lat bo jeszcze bardziej mnie to stresuje
Nadrzędny - Autor kowals Dodany 2021-07-07 10:12
[usunięte]
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-07-07 11:43 Zmieniony 2021-07-07 11:49
Stanowczo odradzam Iberogast. Nie dość, że nie pomógł to jeszcze zaostrzył wszystkie objawy. To nic innego jak po prostu nowsza wersja kropli żołądkowych pod nowoczesną nazwą. Do  tego jest na mocnym alkoholu etylowym. Jeśli bierzesz jakieś leki, przy których nie można pić alkoholu to będziesz mieć jazdę po Iberogaście. Mam spore doświadczenie z zespołem jelita drażliwego bo mam to od dziecka (42 lata). Są chwile kiedy jest ok i są niestety zaostrzenia. Nauczyłam się z tym żyć. W 2013 roku doszło mi przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy i było naprawdę grubo. Zatwardzenia na przemian z rozwolnieniem. Żołądek często budził mnie w nocy. Gdy siadałam na wc tak mnie skręcał silny ból, jakby skurcz, że prawie mdlałam i było mi słabo. Wielokrotnie miałam gastro i kolonoskopię. Koleś, który mi robił kolono ostatnim razem doradził mi żeby dużo pić soków 100% owoców (np Tymbark takie ma), bez dodatku cukru i całkowicie odstawić słodycze i śmieciowe żarcie typu czipsy. Najdziwniejsze jest to, że powiedział mi żeby nie pić samej wody bo po niej często miałam rozwolnienie. Woda butelkowana jest naprawdę kiepskiej jakości i lepiej kupić sok. Przy rozwolnieniu absolutnie nie brać nic na wstrzymanie (a nałogowo od lat brałam stoperan, a później tiorfan bo stoperan już nie działał). Najlepiej się wypróżnić do końca i pozwolić temu rozwolnieniu zlecieć. Wiem, że czasem nie ma wyboru bo jesteś w pracy albo musisz wyjść. Przy zatwardzeniu używam czopki glicerolowe - są łagodne i szybko działają. Ale to ostrożnie, nie nadużywać ich bo może być tak że potem bez czopka już nie da rady się załatwić. W walce z tym szajsem najważniejsza jest DIETA. Jem 5 posiłków dziennie w małych porcjach. Przy czym posiłek (podwieczorek) to także np dwie brzoskwinie. Odstawiłam też jogurty i lakcid, który mi kiedyś doradził lekarz rodzinny. Produkty te wypierają twoją własną mikroflorę bakteryjną w jelitach. Na IBS pomagają też psychotropy (leki przeciwdepresyjne) ponieważ zespół ten może mieć podłoże psychiatryczne, związane z nerwicą lub depresją. W stanach zaostrzenia przy zatkaniu jelit dobrze wziąć espumisan 2 tabletki 3x dziennie. Nie polecam brać inhibitorów pompy protonowej, tzw leków zobojętniających kwas żołądkowy, które lekarze zapisują na potęgę. Nie tylko nie pomagają Na IBS a ich nadużywanie może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Od 3 miesięcy nie jem słodyczy i piję te soki i jak na razie miałam 2 epizody kiedy się zatkałam (pomogły czopki). Brzuch mnie nie skręcił ani razu. Schudłam też 3,5 kg. Traciłam tą wagę bardzo powoli. Na początku gdy odstawiałam słodycze było bardzo ciężko. Wspomagałam się orzechami i owocami suszonymi - z tym uwaga bo są kaloryczne , i jadłam miód. Teraz po 3 miesiącach już nie potrzebuję nawet tych suszonych owoców, soki wystarczają. Kupuję hurtem na allegro bo jest taniej niż w sklepie. Soki nie mogą być z lodówki! Do posiłku najlepiej napić się ciepłej herbaty a dopiero potem, tak po godzinie, można wypić sok. I ostatnie: trzeba całkowicie odstawić alkohol! Piwo też :-) 
Pozdrawiam i proponuję spróbować mojego sposobu. Nie masz nic do stracenia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Zespół jelita drażliwego (887 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill