www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Skuter elektryczny (1285 - wyświetleń)
- Autor Imqant Dodany 2023-02-12 17:16
Witam na forum po raz pierwszy. Piszę w imieniu mojej mamy, która ma 78 lat i endoprotezę stawu biodrowego. Samodzielnie może przejść 200-300 metrów. Mama posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Czy należy się jej dofinansowanie z PFRON do skutera elektrycznego 4 kołowego? Pytam bo było niedawno u lekarza rodzinnego, który stwierdził ,że skoro chodzi to się taki skuter si e nie należy, słyszałem jednak ,że jest szansa na takie dofinansowanie.
Nadrzędny Autor MarianKanapka Dodany 2023-03-22 11:02
Witam,

Jak najbardziej można skorzystać z dofinansowania na zakup skutera/wózka elektrycznego. Lekarzowi pewnie chodziło o to, że jak ma możliwość chodzenia to żeby to robiła jak najczęściej ze względu na wzmocnienie mięsni posturalnych kręgosłupa i kończyn dolnych.

Poniżej kilka informacji o programach:

Program "Senior+" - program dofinansowania zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów. Program ten jest realizowany przez lokalne samorządy i polega na przyznaniu refundacji części kosztów zakupu chodzika lub innych urządzeń rehabilitacyjnych.

NFZ - Narodowy Fundusz Zdrowia umożliwia dofinansowanie zakupu chodzika dla osób starszych z orzeczeniem o niepełnosprawności. Wysokość dofinansowania zależy od stopnia niepełnosprawności.

PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dofinansowanie zakupu balkonika dla seniora zależy od rodzaju niepełnosprawności i stopnia jej zaawansowania.

Program "Aktywny Senior" - program dofinansowania zakupu sprzętu rehabilitacyjnego dla seniorów, prowadzony przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Program ten jest adresowany do osób powyżej 60 roku życia i polega na przyznaniu refundacji części kosztów zakupu chodzika lub innych urządzeń rehabilitacyjnych.

Jeżeli chodzi o skutery to polecam skuter elektryczny firmy Vermeiren. Poniżej link do sklepu.

https://sklep.meden.com.pl/skutery-inwalidzkie/11157-skuter-inwalidzki-czterokolowy-ceres-4-deluxe.html
Nadrzędny Autor Aleksandra11M Dodany 2023-09-12 07:33
Zależy od indywidualnych okoliczności i oceny przez PFRON. Warto skontaktować się z lokalnym oddziałem PFRON lub urzędem gminy, aby uzyskać dokładne informacje na ten temat i dowiedzieć się, czy można ubiegać się o dofinansowanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Skuter elektryczny (1285 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill