www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Otwarcie gabinetu fizjoterapii (60 - wyświetleń)
- Autor kowals Dodany 2024-08-05 14:48
Planuję otwarcie gabinetu fizjoterapii.

Jakieś porady?

Jakie wymogi względem sanepidu warto jest spełnić
Nadrzędny Autor pitar Dodany 2024-08-05 15:13
Zgodnie z moją wiedzą (warto dopytać się odpowiednich organów):

To zależy, czy otwierasz gabinet w miejscu, w którym już taki gabinet istniał i lokal był przystosowany do prowadzenia tego rodzaju działalności. Jeśli tak - uda Ci się pewnie ominąć wszelkie urzędowe formalności dotyczące lokalu.

Jeśli tak nie było, a Ty przerabiasz istniejący lokal pod gabinet, a co za tym idzie zmienia się jego użytkowanie, to zgodnie z prawem budowlanym jest to "zmiana sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części" i pewnie lokal będzie musiał być odebrany przez sanepid.

Myślę, że powinnaś (nawet anonimowo) zadzwonić do wydziału budownictwa w urzędzie swojego miasta i zadać pytanie o procedurę prawną otwierania takiego gabinetu.

Jeśli okaże się, ze sanepid musi go odbierać - czepia się on ostro i wymogi do spełnienia są dość rygorystyczne.

Wydaje mi się, że gabinet podlega zgodnie z prawem budowlanym pod "zakład odnowy biologicznej" i odpowiednie tu będą warunki określone w dokumencie "Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej"

Jeśli chcesz udostępnić klientom możliwości płatności bezgotówkowej, zerknij sobie na strone https://polskabezgotowkowa.pl/ Jest tutaj opisane jak uzyskac terminal do gabinetu. .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Otwarcie gabinetu fizjoterapii (60 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill