www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / fotelik samochodowy dla dziecka z MPD (7463 - wyświetleń)
- Autor Katarzyna Czechowicz Dodany 2006-06-10 08:56
Witam. Szukam rozwiązania w kwestii przewozu w samochodzie dziecka z porażeniem mózgowym. Synek ma już 8 lat i jest wysokim (140cm) szczupłym chłopcem. Nie siedzi samodzielnie i słabo kontroluje głowę, poza tym się pręży, więc konieczny jest fotelik z wewnętrznymi pasami. Dostępne na rynku foteliki są już za małe (ledwo się dopinamy, gdy przyjdą chłodniejsze dni w jesieni i włożymy kurtkę, na pewno już się nie dopniemy). Co zrobić w takiej sytuacji? Nie wchodzi w rachubę wożenie bez fotelika, bo potrzebna by była dodatkowa osoba dorosła w samochodzie, co jest niemożliwe. Czy ktoś wie może o fotelikach dostosowanych do starszych dzieci? A może inne niekonwencjonalne rozwiązania? Czekam niecierpliwie na jakieś porady, bo boję się, że niedługo zostaniemy uwięzieni w domu (jak dojeżdżać na rehabilitację i do szkoły?).
Pozdrawiam!!!
Nadrzędny Autor zanikowiec Dodany 2006-06-13 10:22
Kasiu moze zwykly fotel "kubełkowY" cena około 400 zł wiem że jest tam możliwość zamontowania pasow "szelek" taki fotel można kupis na allegro.pl trzeba pokombinowac bo cięzki los kaleczniaków ;-) ... pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / fotelik samochodowy dla dziecka z MPD (7463 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill