www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Użytkowanie wózka inwalidzkiego (13981 - wyświetleń)
- Autor Traper50 Dodany 2007-08-23 17:50
Witam wszystkich!
Bardzo proszę o poradę. Chodzi o piszczące opony mojego wózka.
Mam w mieszkaniu linoleum i wózek piszczy na nim czasami jak opętany.
Próbowałem różnych środków przy myciu podłogi oraz opon.
Próbowałem też opony lekko natłuścić.
Tylne koła mam pompowane, a przednie pełne.
Efekt jest taki, że dziś jest dobrze a za parę dni znów piszczą.
Może ktoś mi coś doradzi co mam z tym fantem zrobić?
Bo problem jak myślę  dotyczy nie tylko mnie.

Dziękuję i pozdrawiam
Marian
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-23 18:34
Witam, opony koła piszczą, przednie czy tylne pompowane?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Traper50 Dodany 2007-08-24 08:29
Witam!
Dziękuję za zainteresowanie.
Koła tylne są pompowane, a koła przednie pełne, kryptonowe.
Niestety, jak w większości wózków pokojowych, pompowane koła
posiadają bardzo, miękką, jasną gumę. Koła przednie są o wymiarach
200x50. Wiem, że są za szerokie, ale nie mam możliwości ich wymiany.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Marian
Nadrzędny - Autor ryszard1316 Dodany 2007-08-24 08:40
Wydaje mi się, że jedyna rada to napompować tylne koła na "twardo" i sprawdzać ciśnienie, conajmniej częściowo piski ustąpią.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Traper50 Dodany 2007-08-25 07:14
Koła są twarde jak beton. Jeszcze trochę piszczą ale nadal szukam
innych sposobów na to. MUSZĘ je znaleźć.

Dziękuję i pozdrawiam
Marian
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-10-20 14:25
Witam . Miałam ten problem kiedyś i okazało sie z czasem ,że to wina opon. Dowiedziałam się o tym dopiero gdy zmieniłam opony z powodu iż już były zdarte. Za długotrwała udręka   przyniosła podpowiedzi na przyszłość. Ponadto wydaje mi się że ciężej ci jeździć mając tak duże kółka przednie. Nie zrozumiałam jaki masz wózek, ale gdy sie dobrze pomyśli da się przerobić przednie widelec+kółko . Porad udzielali mi "spryciarze " na obozie rehabilitacyjnym.  Pozdrawiam .
Nadrzędny - Autor Dorota Slaska Dodany 2007-10-25 19:45
A może warto pomyśleć o wymianie kółek? Jeżeli natomiast ma Pan stary wózek to może się Pan starać o nowy-zupełnie bezpłatnie!do 2000zł. Do napraw wóżków też ma Pan dofinansowania z NFZ !
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-10-25 20:30
No i znowu... za 2000 zł to ten wózek może być nowy, ale i kompletnie nieprzydatny - co najwyżej na spacery z dwoma osobami do towarzystwa...:-) Ale chęci masz dobre:)
Nadrzędny - Autor Dorota Slaska Dodany 2007-10-25 21:09
Niestety takie są dofinansowania do wóżków podstawowych i o takich pisałam. Na wózek aktywny też jest dofinansowanie i to do 4500,00zł. Piszę o tym bo często ludzie są wprowadzani w błąd przez pracowników sklepów medycznych. Potem kupują za własne pieniądze często kosztem innych wydatków.A jeżeli wózek ma kosztować więcej to i tak warto skorzystać z dofinansowania bo to zawsze o te 2000zł. lub 4500zł. mniej, prawda?
Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam
Nadrzędny Autor furtys Dodany 2023-03-29 17:31
Cześć, czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić dobre koła pompowane do wózka https://kamar-kola.pl/kola-pneumatyczne-pompowane/? Moje stare koła uległy uszkodzeniu i muszę je wymienić. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki!
Nadrzędny Autor Weronika1995 Dodany 2023-07-31 08:55
Witaj! Jeśli chodzi o piszczące opony wózka na linoleum, warto spróbować użyć specjalnego sprayu lub smaru oponowego, który jest przeznaczony do redukcji tarcia i hałasu. Możesz również skonsultować się z producentem wózka, aby uzyskać dodatkowe wskazówki i porady dotyczące tego konkretnego problemu. Pozdrawiam!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Użytkowanie wózka inwalidzkiego (13981 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill