www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / BARIERY ARCHITEKTONICZNE (8120 - wyświetleń)
- Autor bogdan.senkowski Dodany 2007-04-26 20:20
Jestem  z  Bydgoszczy  i  mieszkam  jako  osoba  niepełnosprawna  wraz  z  innymi : około  30  osób  nie-
pełnosprawnych  w  moim  bloku  zamieszkuje. W  okolicznych  blokach  mieszka  kilka  osób  niepełnospra-
wnych. Nie  posiadamy: chodników, oświetlenia  ulicy  a  w  szczególności: KOMUNIKACJI  MIEJSKIEJ  PUBLI-
CZNEJ!. Nie  możemy  w  pełni  egzystować!, nie  możemy  dojechać  np.:NA  REHABILITACJę!, DO  LEKARZA,
PO  ZAKUPY  itd..Walczymy  z: ZARZąDEM  DRóG  MIEJSKICH  i  KOMUNIKACJI  PUBLICZNEJ  w  BYDGOSZCZY
OD:2000r  tj.: siedem  lat!!!.Mieszkania  otrzymaliśmy  na  peryferiach  miasta  Bydgoszczy  w  Dzielnicy:
Bydgoszcz-Fordon  ul.Gen.T.Bora-Komorowskiego...Zaden  Urzad  i  P.M. Bydgoszczy  nie  potrafia  POMOC!
Nam. Oszukuja  Nas  zwodząc  co  roku, że  w  przyszłym  roku  uruchomiona  zostanie  komunikacja.
Jednakze  tak  nie  jest. NIKT!  NIE  MOZE  NAM  POMOC!!!.Nikt  nie  likwiduje  tych  barier....Nawet  media
OTV Bydgoszcz, prasa  lokalna... - NIKT!  NIE  MOZE  NIC  ZROBIC!. CZUJA  SIE  BEZKARNI!, a  My cierpimy
i  pogarszamy  Nasz  stan  zdrowia  z  ZAGROżENIEM  żYCIA!!!.Jeden  śMIERTELNY  WYPADEK  OSOBY  NA
WóZKU  INWALIDZKIM, KILKA  RANNYCH  itd. - NIKOGO  TO  NIE  WZRUSZA!.Może  " FORUM"  osób  niepełno-
sprawnych  -  NAM  POMOZE!?.PROSIMY  O  POMOC!; mamy  już  dosyć  tych  cierpień  i  zagrożeń!.
                                                          Z  powazaniem  Bodzio
w  imieniu  niepełnosprawnych, dzieci, starców  i  innych  mieszkańców ;  także  niepełnosprawny,
pokrzywdzony, DYSKRYMINOWANY!  itd..
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-04-30 10:41
Witam
Ja nie moge pomóc w tej sprawie. lecz w pełni się solidaryzyję z Tobą. Ja mieszkam w małym miasteczku Jasień/lubuskie. To miejsce nie jest zupełnie przystosowane dla ON. To tak jak bym mieszkał nie w 21 wieku a w 18. Tu nic się nie dzieje.
Chodniki mają skiereszowane, wysokie krawężniki, są nie równe, dziury, wystajace kafelki.
Ulice są w częściach asfaltowe, w częściach brukowe. Jestem na wózku inwalidzkim i nie mam żadnych możliwości poruszania się nie narażając się na wywrotkę, stres, wypadek.
Nie mam żadnej możliwości wjazdu gdzie kolwiek, jeśli chodzi o: sklepy, urząd, biblioteka, policja, lekarz, kościół. Wszędzie schody, schotki, stopnie. Podjazdów dla ON nie pouczysz wogóle.
Jednym punktem gdzie jest podjazd to poczta. Tam przy odpowiuedniej akrobacji można wjechać.
Ja muszę męczyć się na kólach, aby wejść do autobusu, który ma trzy, cztery wysokie stopnie. Moja Żona musi mnie cholować i podzwigać abym mógł wejść do autobusu. Tu nie ma niskopodłogowych. Kierowca zaś nawet nie drgnie aby pomóc wejść. Siedzi za kierownicą jak figura woskowa, zimna i nieczuła. Owszem mógłbym poprosić, lecz gdy moją niepełnosprawność widać rażąco. Dla mnie autobus to wyzwanie alpinisty.
To samo jest z wysiadaniem. Kierowcy nawet nie wiedzą, że przewóz wózka inwalidzkiego nie podlega opłatom bagażowym.
Ja też walczę o pomoc w sfinansowaniu minigarażu dla mnie, Bo od listopada zeszłego roku mój wózek elektryczny stoi w zielonej u człowieka wspaniałego serca-grzecznościowo.
I nikogo to nie obchodzi. Pani Burmistrz się wypięła na mój problem. Jak by to chodziło o miliony a nie o budowę w granicach 10 tysięcy złotych.
On są wszędzie ignorowani. To wrzód na.........ludzi w urzędach.
Przypominają mi się czasy, gdzie wchodziło się do sklepu, a tu: nie ma! Nie ma! Nie ma! I to w Imię Boga.
Brawo Polacy katolicy.
Pozdrawiam
Zygmunt
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2007-08-26 18:36
bogdan.senkowski
Nic pisanie o tych problemach nie pomoże. Sama jestem na wózku.
Sprawni na to forumnie zaglądają.
Niedługo wybory, tylko w takich czasach mamy szansę coś zyskać, bo zrobią wtedy wszystko żeby ich wybrać.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-08-27 06:02
Witam
Wcale się z tym nie zgadzam że w czasie wyborów mozna co kolwiek załatwić. Mnie Pani Burmistrz w czasie wyborów objecywała pomoc w sfinansowaniu wybudowania pomieszczenia dla inwalidzkiego wózka elektrycznego. Deklarowała pełną pomoc. Niestety. Gdy została wybrana na następną kadencję wyparła się wszystkiego. Proszę nie liczyć na wyborcze deklaracje to ułuda.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2007-08-27 07:31
Normalka. Skończyło się na obietnicach.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2007-08-27 07:32
Normalka. Skończyło się na obietnicach.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2007-08-27 07:32
Normalka. Skończyło się na obietnicach.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2007-08-27 07:44
Normalka. Skończyło się na obietnicach. P.S. Widzę p. Zygmuncie, że jest tu pan bardzo aktywny. Pochwalam.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2007-08-27 08:23
Miałam problemy z netem, temu wysłałam kilka razy to samo. Przepraszam.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-09-07 09:58
Witam
Nie ma za co przepraszać. Tak się zdarza w necie. Ja równiez mam wiele jeszcze rzeczy nie opanowanych w tym temacie.
Pozdrówka Zygmunt
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / BARIERY ARCHITEKTONICZNE (8120 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill