www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szukamy przyjaciół (11373 - wyświetleń)
- Autor Asiek Dodany 2007-07-09 17:34
http://www.mariuszrokicki.wsh.pl/ Zapraszam wszystkich do odwiedzania tej strony Zawsze raźniej w grupie
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-07-11 10:23
Witam
Ja właśnie zawitałem na tej stronie podanej przez "Asiek". Bardzo fajna lecz mało w niej rozmówców. Ufam że się to zmieni.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor Asiek Dodany 2007-07-11 14:41
To prawda mało rozmówców bo strona dopiero się rozkręca Też mam nadzieję że to się zmieni
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-07-12 14:41
Witam
Ja już bywam na tej stronie i w imieniu Mariusza zapraszam, zaglądajcie również i tam. Uważam że to będzie świetne forum tak samo jak to.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-07-12 17:55
Witam Was wszystkich.
Od dziś i ja tu zajrzę częściej.Tyle że będą przerwy na sanatorium i szpital oraz tydzień wolnego bez dostępu do komputera.Do poniedziałku jeszcze zajrzę napewno.
Cieplutko Was pozdrawiam. Ella
Nadrzędny - Autor Asiek Dodany 2007-07-12 20:31
Ellu bardzo się będziemy cieszyć z twoich wizyt :-) DZIĘKUJEMY
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-10 18:43 Zmieniony 2007-09-10 18:53
Witam
Wycofuję wszystkie moje opinie względem w/w strony. Szybko pożałowałem że tam weszłem. Za zasłoną współczucia i szczerości jest podejżliwość i kłamstwa. Ale każdy ma wybór.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2007-09-11 14:21
Czołem
Tych negatywnych cech jest mnustwo w świecie. Dobrze że człowiek ma wybór. Ja jestem na tych forach gdzie wiem że mi odpowiada. To forym znam od jakiegoś czasu i myślę że tu jest ekstra, może tylko by już kolor fora zmienić na coś nowego? To tak nawiasem do administratora. Myslę że znajdę tu przyjaciół. Na innych forach już mam pare znajomości.
Pozdrówka
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-09-24 19:29
Witam Wszystkich!
   Pewnie juz na początku zrażę do siebie niektórych forumowiczów ale chcę wyrazic swoje zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać: Mnie się nie podoba,że pisząc na tym forum zapominacie(nie uogólnając) o temacie wątku,który brzmi(tu złośliwie przypomnę)"Szukamy przyjaciół" -Przyjaciół - a więc osób otwartych i szczerych,którym z zaufaniem można powierzyć swoje bóle i sekrety.Najlepiej o zbliżonym wieku,podobnych problemach i ułomnościach etc. etc. A Tymczasem co?Ogromna większość z Was poukrywała twarze za ekranami swoich komputerów, w profilu użytkownika większość rubryk niewypełniona,Ukryte nawet dane dotyczace zainteresowań,że już o wieku nie wspomnę.Dobrze że chociaż płci i narodowości można się domyślić i to chyba tylko dlatego że ukryć się nie dało.    Wybaczcie ale nie tak sobie wyobrażam rozmowę wśród przyjacół a tymbardziej ich poszukiwanie.Uważam,że za kazdym stosowanym przez nas pseudonimem (Nick-iem) kryje się jakaś ludzka tragedia,żal albo ukrywane poczucie niesprawiedliwości  samotności czy też wyobcowania.Myślę,że to głównie o tych naszych  sprawach powinniśmy tu pisać a kiedy poznamy swoje historie i siebie bliżej,poczujemy się jak w gronie prawdziwych przyjaciół -czego Wam i sobie serdecznie życzę.
Na koniec -realizując także to co napisałem powyżej chciałbym się Wam w miarę króciutko przedstawić:
Na imię mam Mietek,mam 57 lat,na skutek udaru mam niesprawne kończyny po lewej stronie ciała.Jestem byłym marynarzem śródlądowym.Wykształconym mechanikiem i elektronikiem zarazem.W głupi sposób straciłem mieszkanie w woj. opolskim.Obecnie mieszkam w kawalerce w Łodzi w dość spartańskich warunkach
Czasem doskwiera mi samotność.Szukam przyjaciół najlepiej z duzym poczuciem humoru i kulturze osobistej
   Przepraszam jeśli któreś słowa mojego postu kogokolwiek uraziły ale nie było to moim zamiarem -Kocham Was Wszystkich i życzę wszystkiego dobrego.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-25 07:35
Witam
Szanowny Panie Mietku. Powiem tak. Na tym forum jestem już dość długo i bardzo mile mi się rozmawia z ludźmi jak i mam przyjaciół.
Ma Pan rację że każdy jest ukryty za ekranem komputera. To prawda. Ale czy kryje własną tragedię. Wystarczy przeczytać wiele postów.
Moje zdanie jest takie. Forum niepełnosprawnych traktuję jak miejsce spotkań. Tu rozmawiam, wymieniam poglądy, doradzam lub szukam rady. Tu też wylewam własne smutki ale i staram się dać nadzieję i optymizm. Proszę mi wierzyć. Jak chce mieć Pan przyjaciół na tym forum – to ich Pan mieć będzie. Trzeba tylko rozmawiać z ludźmi. Do czego bardzo zachęcam.
Lecz jest jedno ale. Trzeba rozgraniczyć co jest dobre a co rozsądne. Profil jest miejscem gdzie wpisuje się dane dobrowolnie według własnego uznania. Ale dla mnie nie jest to miejsce do podawania prywatnych danych, bo nie ma co się czarować, są osoby które są interesowne i tylko o zdobycie takich informacji im chodzi. Na stronie jest poczta ”priv”, i tam mogę podać acz nie muszę to czy owo z moich danych osobistych. To chroni mnie od niepotrzebnych niespodzianek.

Mnie samemu nie jest potrzebna do rozmowy znajomość tego czy owego z danych osobowych. Dla mnie liczy się człowiek jako człowiek i miła z nim rozmowa. A reszta to część wynikająca z potrzeby rozmówcy.

Reasumując, będzie mi i wielu forumowiczom miło z Szanownym Panem rozmawiać. Tu mimo wszystko są wspaniali ludzie.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor zento Dodany 2007-09-25 11:49
Zygmunt wszystko ok, tylko z jednym sie nie zgodze.
Jesli ktos nie podaje w profilu zadnych danych to nie jest dla mneie osoba do prowadzenia konwersacji.
Po prostu lubie wiedziec z kim rozmawiam.
I uwierz mi.....nic sie nie stanie jesli podasz w profilu ze jestes Zygmunt i masz lat tylei tyle i mieszkasz (jesli juz nie chces podawac nazwy miejscowosci) np. w woj takim i takim.
Zawsze to jakas wskazowka np.do tego ze np.z Toba mozna sie spotkac jesli mieszkasz w miare blisko.
Bo nikt nie "czycha" jak to napisales na Twoje dane bo niby i po co??
No chyba ze udzielila Ci sie psychoza "made in kaczor" i wszedzie widzisz tylko wrogow,zlodzieji i oszustow..

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-09-25 13:59
Witam
Też tak myślałem do momentu w którym pewna niezrównoważona Pani zaczęła mnie atakować w sposób wręcz chory i jakby mało by tego było powysyłała idiotyczne teksty, wręcz oszczerstwa na mój temat na fora gdzie bywam. Od tej pory nie podaję własnych danych.
Jeszcze raz mówię nie jest mi potrzebne znanie danych osoby po drugiej stronie. Owszem jeśli uznam że mogę cokolwiek podać to podam ale na priv, lecz nie tu. Właśnie w tym pionie o przyjaźni jest osoba która jest wilkiem w owczej skórze. Kto to? Proszę bardzo, pani ( pisze z małej litery celowo ), a NIK tej osoby to ASIEK.
I wierz mi Zenonie że nigdy więcej nie popełnię tego błędu. A co do podejrzliwości, no cóż, ja jestem tylko rozsądny ot i tyle.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-09-25 20:32
Miet 147, przeczytałam z dużym zainteresowaniem, ale chciałabym zwrócić Twoją (pozwolisz, per Ty jest standardową formą w Internecie) uwagę na pewne możliwości, które przeoczyłeś.
Kilka moich dość dobrych znajomości rozkwitło dlatego, że nie wgłębiając się w pochodzenie społeczne, wiek, zawód (które sugerowały, że ktoś jest mi obcy) po prostu słuchałam i rozmawiałam. Czy rzeczywiście mamy mieć tylko takich znajomych, którzy są do nas podobni? Internet daje nietypową szansę wysłuchania człowieka zanim pozna się jego dane personalne, może warto podejść do tego, jako do ciekawej możliwości?
Wydaje mi się też, że rubryki w profilu to sztuczna forma - w życiu nie podchodzę i nie wypluwam z siebie metryki w rodzaju Hildegarda córka Gotfryda, lat 5 i pół, zamieszkała w Vulpaso, zainteresowana hokejem na trawie. :-)
Biorąc to pod uwagę proszę Cię, żebyś postarał się nie uważać ludzi, którzy nie wypełniają przewidzianych rubryk na tej tylko podstawie za ofiary żalu, rozgoryczenia i tak dalej. O mnie pal sześć, możesz sądzić co sobie zażyczysz, ale generalnie moim zdaniem takie założenie tworzy błędny obraz tego forum, nastawia negatywne. Nie mam wątpliwości, że są tu ludzie życzliwi, sympatyczni, spełnieni życiowo. Czemu diagnozować czyjś stan na podstawie tego jedynie, czy wypełnił rubryki w profilu?
Pamiętajmy, że różni ludzie po różne rzeczy tutaj przychodzą - także po pomoc od obcych (bo czasem tak łatwiej), po informację, po chwilę niezobowiązującej rozmowy. Nie wszyscy mogą sobie życzyć np. by inni obdarzali ich szczególnym, a zupełnie "niezasłużonym" zaufaniem, szacunkiem, kojarzyli ich z jakąś inną działalnością i tak dalej. Szanujmy wzajemnie swoje wybory w tej kwestii, bo nie każdy przychodzi tu, żeby wywiesić życiorys i od pierwszego kopa zostać "przyjacielem wszystkich", ale powściągliwość nie musi oznaczać, że jest nieżyczliwym lub emocjonalnie ułomnym człowiekiem, tak jak pełna "jawność" nie zasługuje od razu na miano np. "ekshibicjonizmu emocjonalnego".
Pozdrawiam

Przy okazji, Panie Zygmuncie - jak tam sprawa konta? Pytam przez ciekawość, bo Panu w tej kwestii kibicuję od czasu pewnego wątku...
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-09-26 09:45
Piszę-bo mój debiutancki post na forum spotkał się z odzewem i w pewnym sensie sprowokował do wymiany poglądów między forumowiczami. Ale cieszę się,że rozszerzył się zakres omawianych na forum tematów
Dzięki za jak zwykle rozważną,rozsądną,(ale nie pozbawioną delikatnej ale wymownej krytyki) wypowiedź Zygmunta
-za spontaniczną,(nie pozbawioną ukrytych ale czytelnych podtekstów politycznych) wypowiedź Zento.
i Bogince-za wspaniały dający mi wiele do myślenia tekst wypowiedzi.

   Biorę sobie do serca Wasze uwagi i chociaż widzę,że będę musiał zweryfikować swoje poglądy w niektórych kwestiach(a jako uparciuchowi nie przyjdzie mi to łatwo) i obiecuję być bardziej tolerancyjnym.
  Co chciałbym?
-chciałbym poznać wypowiedź Boginki-skąd wziął się ten przydomek i jak Jej się udaje łączyć niepełnosprawność ze studiowaniem
-poznać historię życia Zygmunta (tylko bez podtekstów proszę).Wybacz Zygmunt ale robią na mnie wrażenie Twoje zawsze mądre i rozsądne wypowiedzi i chyba stąd to "chciałbym"
-dowiedzieć się jak należy pisać scenariusz filmowy,czy są określone jakieś reguły i poprostu jak to wygląda bo nigdy nie miałem żadnego w ręce - śmieszne nie?
Na koniec splagiatuję fajną wypowiedź pewnej Pani z G-gadu:"Będę robił kawę -zrobić Wam też?
Serdecznie pozdrawiam   -Mietek
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2007-09-26 19:16
Mietku - historia mojego pseudonimu jest nieszczególnie ciekawa, jak z większością przezwisk. Ot, kiedyś się pojawiło, a potem wybrałam je świadomie jako pseudonim internetowy, bo było wystarczająco barwne i przekorne ("boginka" jest wbrew pozorom synonimem "wiedźmy"), a na dodatek świetnie dawało się używać na stronach zagranicznych. :-)
A co do studiów: najzupełniej normalnie. Wymaga to (jak u wszystkich ludzi) przystosowania się, ale uważam, że większym sukcesem jest np. godzenie studiów z pełnoetatową pracą czy wychowywaniem dzieci. A skoro udaje się młodym mamom czy ambitnym wolontariuszom, to w moim przypadku naprawdę nie ma o czym mówić. Gdybym mieszkała w jakiejś beskidzkiej chacie, gdzie diabeł mówi dobranoc, mogłabym mieć problem, ale w dużym mieście to naprawdę drobiazg o ile jest się zdolnym do samodzielności (a "niepełnosprawny" nie musi być równoznaczne z "niesamodzielny", czasem wystarczy pomysłowość i cierpliwość).

PS. Poszukaj może w bibliotece książki autorstwa W. Missouri Downsa i R. U. Russina "Jak napisać scenariusz filmowy". Fragmenty do przeczytania tutaj: http://www.film.org.pl/prace/ksiazka.html :-)

Ale tym postem znacząco odbiegamy od tematu wątku, więc to tyle ode mnie.
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-09-28 13:37
Boginko- dziękuję za odpowiedź i podpowiedź w/s scenariusza,dużo cennych informacji znalazłem poprostu w googlach,także na temat autorów,których wymieniłaś.Serdecznie pozdrawiam i dzięki za poświęcony sprawie czas.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-09-28 16:09
Miet147 po co Ci nasze dane.Czy nie wystarczy że posłuchasz nas,pogadasz z nami? jakie ma znaczenie wiek czy wykształcenie.Nie rozumiem Ciebie i chyba naprawdę nie chcę zrozumieć.Na dokładkę zaczynasz wytykać niektórym co było dawniej.Nie będę tu ani cytować ani wymieniać imion. Zarówno Ty jak oraz reszta wie o co chodzi.Też już mam swój pogląd na niektórych forumowiczów i nie dam się wrobić w podawanie swoich danych.
Zresztą nie tylko Ty próbujesz coś wyciągnąc od innych,jest Was więcej.Są tacy co zasłaniają się Fundacją Anny Dymnej,a w internecie ani ksztyny informacji na ten temat.
Darujcie sobie wrabianie niepełnosprawnych w podawanie danych a spróbujcie ich zrozumieć.Co do mnie nie odpisuję na niechciane posty.
Pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-09-30 17:31
Szanowna Ellu-do słusznych słów krytyki ustosunkowałem się w poprzednim poście obiecując zweryfikowanie swoich poglądów.Ciebie przepraszam że znów czymś uraziłem
serdecznie pozdrawiam -co czyniąc takze w celu uniknięcia dalszej krępującej osobistej wiwisekcji -zamykam temat.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-09-30 17:39
Witaj Mietku!!!
To chyba i ja powinnam przeprosić za zbyt szybki wybuch.Nie uraziłeś mnie niczym.Dałam tylko do zrozumienia że nikomu danych nie podaję.Mam nadzieję że następne posty między nami będą już całkowicie pokojowe i na luzie.
Również serdecznie  Cie pozdrawiam, przepraszam i zapraszam do innych tematów na dyskusję ale już nie dziś.
Miłej nocki Ci życzę Ella
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Szukamy przyjaciół (11373 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill