www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / KRIOTERAPIA, A REUMATYZM. (4583 - wyświetleń)
- Autor OWSIAN Dodany 2009-01-14 17:20
Choroby reumatyczne mają charakter przewlekły i postępujący.  Zajmują finalnie wszystkie stawy, ale w pierwszej kolejności atakują stawy rąk, nadgarstkowe, kolana i stopy.

RZS prowadzi do nieodwracalnych zmian w obrębie narządu ruchu, powodując ich deformację oraz zesztywnienie.  Tworzący się w stawie obrzęk, wysięk, pojawiający się ból,  prowadzi do osłabienia mięśni i ograniczenia ruchów. Z czasem dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawów, przykurczu stawów i zaniku mięśni.

Choroby reumatyczne  mają  jedną wspólną cechę – przeszywający BÓL.
Silny i długotrwały prowadzi  do psychicznego i fizycznego wyczerpania organizmu chorego.

Obecnie powszechne leczenie środkami farmakologicznymi,   bardzo intensywnie wspiera się nowoczesną, skuteczną a nieinwazyjną, całkowicie naturalną i bezpieczną, wykorzystującą fizjologiczne możliwości organizmu metodą  -  KRIOTERAPIĄ OGÓLNOUSTROJOWĄ.
Polega ona na umieszczeniu pacjenta na czas 2- 3 min. w komorze kriogenicznej, w której panuje temperatura od – 110 do -130 st C. 

Działanie na organizm skrajnie niskimi temperaturami m.in. powoduje :

- zmniejszenie lub nawet likwidację  bólu. Jest to wynik wydzielania się hormonu – BETA ENDORFIN. Dzięki niemu możliwym jest zmniejszanie  dawek zażywanych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.  

- rozluźnienie napiętych mięśni wokół zmienionych chorobowo stawów,.

- poprawa krążenia, przez co m.in. następuje zmniejszenie obrzęków,

-wybitnie korzystny wpływ na psychikę chorych.
Efekty działań temperatur kriogenicznych pozwalają na prowadzenie intensywnej kinezyterapii ( ćwiczenia fizyczne),  która prowadzi do zaskakującej poprawy siły mięśni i ruchomości stawów, jakie przy konwencjonalnych sposobach leczenia nie byłyby osiągalne.  

Krioterapia łącznie z rehabilitacją daje chorym długotrwałe, nawet kilkunastomiesięczne zahamowanie lub ustąpienie objawów chorobowych.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-01-15 09:28
Witam   Panie  Owsian   -powiem  tylko  że  to  zależy  od  organizmu  i nie dla  każdego  wskazane  - przereklamowane  ,miłego  dnia .
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2009-01-21 16:46
Panie Owsian,jak to miło że Pan poruszył ten temat i zrozumiał problem;

..>>>Choroby reumatyczne  mają  jedną wspólną cechę – przeszywający BÓL.
Silny i długotrwały prowadzi  do psychicznego i fizycznego wyczerpania organizmu chorego.<<<

Jaka szkoda,ze lekarze nie widzą problemu.
Ja leczę się od wielu lat,choroba i zlecane leki wyniszczyły organizm, jestem już niesprawna,
najprostsze dla innych czynności,nawet samoobsługa  stanowią problem.
Byłam na rechabilitacji w sanatorium i tu zgadzam się z przedmówczynią, krio- zdecydowanie
zaszkodziło mi, również zlecone przez lekarza borowiny i kąpiele.
Jest wiele odmian tej choroby, a jeszcze gdy nałożą się inne - trzeba naprawdę mądrego lekarza
i indywidualnego podejścia do pacjenta.
Ja w obecnych warunkach straciłam już nadzieję nawet na zatrzymanie choroby chociaż na obecnym etapie.
Pozdrawiam.

 
...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / KRIOTERAPIA, A REUMATYZM. (4583 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill