www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prośba o pomoc w badaniu psychologicznym! (33944 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor ewa.k Dodany 2009-01-13 15:03 Zmieniony 2009-01-13 15:08
Witam,
jestem studentką trzeciego roku psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. W tym roku mam obowiązek napisania tzw. pracy empirycznej, która będzie wymagała przeprowadzenia własnego badania na wybrany temat w określonej grupie osób. Ja jako temat swojej pracy wybrałam porównanie samooceny w dwóch grupach osób niepełnosprawnych- jedna grupa to osoby z mózgowym porażeniem dziecięcym, a druga- osoby z tzw. niepełnosprawnością nabytą- oraz w grupie osób bez niepełnosprawności. Czy znalazłyby się tu osoby w wieku od 18 do 30 lat chcące pomóc mi w tym przedsięwzięciu i rozwiązać krótką ankietę- w całości za pomocą komputera? Badanie oczywiście jest anonimowe :-). Proszę na razie ewentualnych chętnych o zgłaszanie się w tym wątku na forum.
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam :-)
Ewa
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-13 16:09
Można też pisać na maila w razie pytań lub chęci zgłoszenia się do badania: ewa.kopystynska@gmail.com :-)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-13 19:35
ILE PLACISZ ZA TO BADANIE ???
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-13 21:36
Wiesz, to nie jest projekt badawczy. Nie dostanę na to środków z uczelni, a na płacenie badanym z własnej kieszeni mnie nie stać. Muszę więc liczyć wyłącznie na dobrą wolę i czystą chęć pomocy osób badanych. Badanie tego typu nie było jeszcze przeprowadzane, więc nagrodą może być satysfakcja z przyczynienia się do rozwoju dziedziny psychologii mówiącej o osobach niepełnosprawnych (która jak dotąd nie jest jeszcze zbyt dobrze rozbudowana).
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-01-13 21:38
Nie mogę pomóc,bo nie mieszczę się w grupie wiekowej ,sorry
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-01-13 21:39
Ja również. :-)))))))))
Nadrzędny Autor ewa.k Dodany 2009-01-13 21:46
A ile macie lat? jeszcze nie rozpoczęłam badań, więc może coś się da zrobić z granicami wiekowymi, jeśli nie odbiegacie za daleko ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-13 21:50
Kochana tak daleko, że już nawet zapomniałam ile. :-)))))))))) 

Poważnie mówiąc dużo więcej. :-)
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-13 21:55
No szkoda... Ale dzięki za ewentualne chęci :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-01-14 17:47
Ja tez daleko, za daleko
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-13 21:55
Dopiero teraz jeszcze raz przeczytałam dokładnie Twój pierwszy post. Nie ma tam punktu : niepełnosprawność pogłębiona przez błąd lekarski, a do takich ON ja się zaliczam.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-14 16:35
A JA MAM 25 LAT A TY ILE ??
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-14 21:52
A ja mam 21 (jeszcze przez ok.2 tygodnie ;P). To pomożesz mi w tym badaniu?
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-14 21:59
POMOGE CI ALE MOZE LEPIEJ JAK SIE SPOTKAMY ???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-14 22:00
BEDĘ ZAZDROSNA :-)))))))))))
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-14 22:02
ELLA JESTES JAK SLODKI LIZACZEK
SPOKOJNEJ NOCY PA
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-14 22:40
:-)
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2009-01-18 21:08
Ja też się zaliczam do tych co mają niepełnosprawność pogłębiona przez błąd lekarski... Tylko że już dawno przekroczyłem podaną grupę wiekową... A więc jestem za stary na twoje badania...
Nadrzędny - Autor krzysiu Dodany 2009-01-14 17:27
ja chcę Ci pomóc:*:*:*
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-14 21:54
Ok, bardzo mi miło :-). Napisz mi więc proszę na priv swój adres e-mail, wiek, coś o sobie i o niepełnosprawności :-)
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-14 21:58
CZESIU DLACZEGO NIE LUBISZ KOLEZANKI ???
BO ONA NIE MA WACKA??
WYJDZ MI Z KLASY ZBEREZNIKU !!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-01-14 21:59
OJ SZCZERBATY SZCZERBATY....MAM 18 I SIE NIE CHWALĘ :-)
Nadrzędny - Autor manio Dodany 2009-01-14 22:06
jestem chetny.
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-14 22:11
Bardzo się cieszę :-). Ta sama prośba, co do kolegi parę postów wyżej: proszę o przesłanie na priv informacji przede wszystkim o swoim wieku i o rodzaju niepełnosprawności :-). No i adres e-mail.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-17 12:54
PROSBA
CZY KTOS MOGLBY MNIE ZBADAC PSYCHOLOGICZNIE CZY ZE MNA JEST WSZYSTKO OK ????
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-17 14:13
PANI DOKTOR DOTARŁA ZAPRASZAM DO GABINETU:)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-17 18:34
HEJ JESTEM DRUGA W KOLEJCE PROSZĘ SIĘ NIE PCHAĆ:))))))))
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-17 18:37
zapraszam prosze usiąść w czym problem ?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-17 18:39
PANI DOKTOR ALE PSYCHE MI SIADŁA NA KOLANACH :-)
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-17 18:42
to prosze ją rzucić na podłoge  i usiąść wygodnie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-17 18:44
Ona się sama trzyma jakby się przykleiła klejem zwaną "Kropelka"
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-17 18:46
pociągnąć i odpadnie albo maść voltaren użyć ze smrodu zdechnie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-17 18:47
to i ja padochne od smrodku tej maści :-(
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-01-17 18:49
zawiążemy maske tlenową prosze być odważną bo tylko do takich świat należy
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-18 11:27
Może idźcie sobie robić jaja gdzie indziej i nie spamujcie mojego wątku? ;| Ja tu piszę zupełnie poważnie, z poważnymi sprawami się zwracam, a Wy sobie znaleźliście miejsce na głupie żarty... Zachowujecie się jak dzieci, mimo że już chyba jesteście dorosłymi ludźmi. Spodziewałam się podejścia na serio, kiedy zakładałam ten wątek- tym bardziej, że ciągle słyszy się, że osobami niepełnosprawnymi nikt się nie interesuje, że się nie bierze ich pod uwagę itd. Sama też tak myślałam i dlatego postanowiłam zajmować się na studiach i w zawodzie osobami niepełnosprawnymi i ich psychiką oraz rozwijać dziedzinę psychologii z nimi związaną. No ale skoro sami zainteresowani mają takie niepoważne podejście do sprawy to pozostaje mi tylko ręce załamać...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-01-18 11:39
Ewo ograniczyłaś swoje badania do b. wąskiej grupy wiekowej i parę  osób odpowiedziało na twój apel,widocznie reszta w tejj grupie się nie mieści, więć dallej bawimy się ze soba,to taka nasza terapia,,może w ten sposób doczekamy czasów ażż ktoś zajmie się wszystkimi niepełnosprawnymi
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-18 12:01
Szanowna   Ewo, wprawdzie miałam się już więcej nie wypowiadać w tym wątku, ale poruszyły mnie Twoje ostatnie słowa. >pozostaje mi tylko ręce załamać... <  Jeszcze nic nie zrobiłaś dla niepełnosprawnych , a już ręce załamujesz? Widocznie Ci , którzy mieli się wypowiedzieć w ankiecie już się wypowiedzieli. Wątek zakończony. Nie ma dyskusji i więcej chętnych. Nikt Ciebie nie upoważnił do tego , abyś tu weszła na forum nas pouczać. Nie jesteś od nas lepsza. Może zamiast tracić czas na pouczanie wybierz się w realny świat do niepełnosprawnych. Tam patrząc na nasze problemy , na cierpienie i trudy w pokonywaniu tego cierpienia, patrząc nam w oczy , przeprowadź ankietę. Nie pouczaj nas w miejscu , gdzie mamy chwilę wytchnienia od codziennego zmagania się z losem, w miejscu gdzie chcemy sobie chwilę "odpuścić".  Zaznaczam jeszcze raz:
Chcąc jak mówisz pomagać w przyszłości ON zadaj sobie trochę trudu i rusz "szanowną panią "  od biuraka i komputera, poznaj nas prawdziwych, a nie będziesz musiała pouczać, napiszesz świetną pracę i sama wiele się nauczysz poznając przy tym prawdziwe życie i wspaniałych ludzi.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-18 12:37
EWA JEST SMIESZNA I MOWI CO KTO MA ROBIC. PAJACOWKA
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-18 20:33
Odpowiem jednym postem wszystkim po kolei może...chociaż akurat szczerze mówiąc nie wiem, czy kogokolwiek tu obchodzi, co sobie myśli i czuje taka tam bezduszna i niemyśląca sprawna osoba- "pajacówka"...
Niestety badania psychologiczne, eksperymenty psychologiczne mają to do siebie, że żeby były wiarygodne to trzeba je przeprowadzić oddzielnie na różnych grupach wiekowych i na różnych grupach osób badanych. Ja na moją pracę mam rok- to bardzo mało. Dobrze więc byłoby może iść krok po kroku i zacząć od jednej grupy wiekowej (która nota bene i tak jest ciut za szeroka) i od dwóch grup osób niepełnosprawnych. Ja się dopiero uczę- od czegoś zacząć zawsze trzeba. Więc sorry, że nie biorę się od razu za badanie problemów i bolączek ON wieku od 0-125 lat i ze wszystkimi możliwymi schorzeniami. Wszystko po kolei. Może jeśli zacznę badać samoocenę w takich grupach to później ktoś lub ja podejmę się badania innych grup i wyciągania z tego wniosków dla większej liczby osób. Dzięki projektom badawczym tego typu cokolwiek ludzie wiedzą o ON, o ich samopoczuciu i problemach. Na podstawie np. tego typu badań ktoś ma pojęcie co w ogóle przydałoby się dla ON niepełnosprawnych zrobić. Fakt, nie każdy wyobraża sobie jak to jest być taką osobą, ale czytając raporty z badań, artykuły, publikacje itd. można się dowiedzieć wiele i spróbować wiele zrozumieć (spróbować, bo całkowicie zrozumieć czyichś problemów przecież nigdy się nie da). Chyba ważne jest to, że ktoś w ogóle podejmuje próbę, żeby się czegoś więcej dowiedzieć, niż to, co wie większość osób, które kiedykolwiek usłyszały pojęcie osoby niepełnosprawnej - brak niskopodłogowych autobusów, wszędzie schody itd. itd..

Dalej...Co do mojego wątku... nie wiem, czy już na pewno wypowiedzieli się wszyscy, którzy chcieli się wypowiedzieć- poczekam, może ktoś się zgłosi. Przecież zapisują się tu czasem nowi użytkownicy. A z tego, co się orientuję w poruszaniu się po forach to wątki się zakłada na określony temat i się właśnie na określony temat tam rozmawia. Wszelkie off-topy nie są za bardzo na miejscu. Podobnie zresztą jak obrażanie innych użytkowników.

No i cytat, który mi osobiście sprawił wielką przykrość: " Może zamiast tracić czas na pouczanie wybierz się w realny świat do niepełnosprawnych. Tam patrząc na nasze problemy , na cierpienie i trudy w pokonywaniu tego cierpienia, patrząc nam w oczy , przeprowadź ankietę.". Wyobraźcie sobie, że wiem sporo o życiu osób niepełnosprawnych, o patrzeniu im w oczy, a także o życiu z nimi i obok nich, ponieważ mam siostrę z mózgowym porażeniem dziecięcym. Staram się rozumieć i problemy osób z niepełnosprawnością i ich bardzo często dziwaczne kaprysy. I skąd tak bardzo wyszczekana autorka tego typu tekstów (cf. lidian) wie, że jeszcze nie zrobiłam nic dla niepełnosprawnych? Co w ogóle Wy o mnie wiecie, żeby mnie oceniać? To źle, że chcę się czegoś o Was nauczyć i jeszcze pozwolić innym czegoś się o Was dowiedzieć? Gromkie brawa, naprawdę...
A to że TEST (bo nie jest to ankieta- nie przeprowadzam badań rynku na temat popularności proszku do prania, tylko badanie naukowe za pomocą uznanego na świecie testu psychologicznego) ma być przeprowadzony na komputerze, to bynajmniej nie jest dla mojej wygody. Oczywiście, że mi byłoby wygodniej wziąć sobie 50 arkuszy testu i pojeździć do znajomych i nieznajomych, żeby go zrobić, zamiast projektować badanie przez internet (co wiąże się z kosztami i z dyskusjami o prawach autorskich). Miałabym wtedy nawet bardziej wiarygodne dane i mogłabym lepiej zapoznać się z sytuacją konkretnej osoby badanej. Test jednak musi być wypełniony samodzielnie przez osobę badaną- nie wchodzi w grę czytanie przez kogoś na głos pytań i spisywanie odpowiedzi. A jak zapewne wiecie, nie każda osoba niepełnosprawna jest na tyle sprawna manualnie, by posłużyć się długopisem; często jednak z komputerem sobie radzi (sama osobiście znam kilka takich osób). Uznałam więc, że lepiej nie utrudniać sprawy takim osobom, ale ułatwić, poprzez umożliwienie rozwiązania testu przez internet.
No i odnośnie zakończenia: "napiszesz świetną pracę i sama wiele się nauczysz poznając przy tym prawdziwe życie i wspaniałych ludzi.". Myślę, że prawdziwe życie znam całkiem dobrze, bo przeżyłam wiele- jak już powiedziałam, nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz, więc nie masz prawa takich "rad" mi udzielać. Jeśli chodzi o "wspaniałych ludzi" to może przemilczę tę kwestię po tych Waszych komentarzach, które tu przeczytałam...

Do Szczerbatego: Nie wiem, czemu mają służyć Twoje wyszczekane i chamskie odpowiedzi i nie obchodzi mnie to, ale drażni mnie to, że mnie obrażasz.

No i do Elli: "To proste. Wie pani ile tu ankiet przegoniło? Mnóstwo ale jak dotąd nikt nic nie pomógł i tak np: niskopodłogowe autobusy ... itd" - no i widzę, że Wy też nie za bardzo się palicie do pomocy, tylko sami jej oczekujecie. To dziwne- tym bardziej, że przecież chodzi o Was. Proszę sobie wyobrazić, że osoby sprawne też mają problemy i też często potrzebują pomocy. Dlaczego osoby niepełnosprawne nie chcą pomóc choćby w tym, w czym naprawdę mogą? Oczekujecie pomocy od innych, bo uważacie, że Wam się ona należy. No i słusznie- każdemu człowiekowi należy się w potrzebie pomoc od innego człowieka. Ale dlaczego nie chcecie nic dać w zamian? Choćby czegoś tak niewymagającego wielkiego wysiłku jak zrobienie przez internet kilkuminutowego testu, żeby pomóc komuś napisać pracę, przejść przez studia? A gdyby osoba niepełnosprawna robiła takie badania to by przecież pewnie była z Waszej strony pełna solidarność. Zresztą gdyby osoba niepełnosprawna dała osobom sprawnym do rozwiązania test, a usłyszałaby teksty w stylu "nie rozumiesz naszych problemów", "rusz się i nas poznaj", to byłoby to samo, co Wy zrobiliście mnie... tylko że wtedy pewnie to uchodziłoby za wielką krzywdę wyrządzoną tej osobie. Dziwne jak szybko ludzie domagając się równouprawnienia i normalnego traktowania zaczynają żądać pozycji uprzywilejowanej.

To tyle z mojej strony. Dzięki wszystkim za pomoc- sami oceńcie jaka ona była.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-18 21:12
EWA NIE SADZILEM ZE UZYJESZ TAKICH OKRESLEN JAK CHAMSKI I WYSZCZEKANY. NIE PANUJESZ NAD SOBA I BYLE SLOWA WYPROWADZAJA CIE Z ROWNOWAGI .
TY CHCESZ BYC PSYCHOLOGIEM .JEZELI CI RODZINKA NIE ZALATWI CIEPLEJ POSADKI TO NIGDY NIM NIE BEDZIESZ BO TAKIE OSOBY JAK NP TUTAJ NA FORUM NIGDY CIE NIE ZAAKCEPTUJA BO CZUC NA ODLEGLOSC ZE JESTES ZNERWICOWANA A W TYM ZAWODZIE TRZEBA BYC OPANOWANYM I UMIEC SLUCHAC BAJ BAJ PANI MAGISTER
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2009-01-18 21:16
Co w ogóle Wy o mnie wiecie, żeby mnie oceniać? To źle, że chcę się czegoś o Was nauczyć i jeszcze pozwolić innym czegoś się o Was dowiedzieć

BOISZ SIE OCENY I CHCESZ ZOSTAC PSYCHOLOGIEM ZEBY INNYCH OCENIAC ???
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-18 21:32
Kto powiedział, że boję się oceny? Uważam, że nie mając zielonego pojęcia, z kim się ma do czynienia, nie można go oceniać. To chyba całkiem zdrowe podejście. Ty się rzucasz jakoś bardzo agresywnie za to i to jest chyba bardziej nerwicowe niż moje rzeczowe i konkretne odpowiedzi na Wasze dziwne posty...
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-18 21:36
ODWRACASZ KOTA OGONEM
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-18 21:36
Niestety ciężko jest o Tobie użyć innych określeń, bo od samego początku jak tu wszedłeś, szukasz jakiegoś guza. Co zresztą widać też na innych wątkach. Nie łatwo jest mnie wyprowadzić z równowagi, a to, że nie lubię jak mnie ktoś obraża to już inna kwestia- nawet trzyletniemu dziecku można powiedzieć, żeby nie obrażało innych. To elementarne zasady dobrego wychowania- nic poza tym. I dziwne, że tak dużo wiesz o zawodzie psychologa- co trzeba, a czego nie trzeba...pewnie we wszystkim taki najmądrzejszy jesteś. Rodzinka? ciepła posadka? nie mam pojęcia do czego nawiązujesz. Z tego co widzę to Ty masz problemy ze zrozumieniem, co ktoś spokojnie i poważnie do Ciebie mówi... I nie rozumiem, co do mnie masz.
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2009-01-18 21:40
Z tego co widzę to Ty masz problemy ze zrozumieniem, co ktoś spokojnie i poważnie do Ciebie mówi... I nie rozumiem, co do mnie masz.

I WLASNIE DLATEGO JESTEM NA TYM FORUM.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-01-18 21:48
Pani Ewo nie jestem pewna kto szuka guza... Dlaczego pani chce na nas siłą wywrzeć swoje wrażenie? Moi też są dorośli. Pokończyli studia bez zadawania głupich pytań bo co ciekawsze nie mieli komu ich zadawać. Jak widać pani jest od nich młodsza za to bardziej zarozumiała bo ma komputer i internet? Przykro mi, ale to za mało by być dobrym lekarzem...Szczerbatego i lid proszę zostawić w spokoju.
Nadrzędny Autor ewa.k Dodany 2009-01-18 22:43
Nie chcę na nikim wywierać żadnego wrażenia... Ta dyskusja jest bez sensu.

Na niektórych studiach nie trzeba robić badań, na niektórych trzeba- ot, cały porządek rzeczy. A jak już trzeba robić badania, to czasem też trzeba zadawać pytania i to czasem nawet głupie. Nie jestem zarozumiała, że mam komputer i internet- to żaden wyczyn w dzisiejszych czasach. A że test będzie przez internet to, podkreślam jeszcze raz, nie jest dla mojej wygody. Chcę tym ułatwić wypełnienie go przez osoby, które nie potrafią posługiwać się długopisem, a wiem, że wśród ON wiele jest takich. Czy to jest jakaś zbrodnia? Nie rozumiem tego zarzutu w ogóle. W moim badaniu wezmą też udział osoby, które nie mają swojego komputera i internetu, bo po prostu pojadę do nich ze swoim sprzętem, żeby mogły wypełnić test. Nie robię tego wszystkiego dla własnego widzi mi się.

Tu jest masa nieporozumień na tym całym wątku. Macie jakieś swoje racje i nie chcecie nawet ZROZUMIEĆ czyichś. Nie zrobiłam Wam nic złego, a uwiesiliście na mnie psy. Nie szukam guza- przyszłam po pomoc...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-01-18 21:53
Słowa " szukasz guza" w ustach przyszłej pani psycholog o czymś świadczą.
Nadrzędny - Autor ewa.k Dodany 2009-01-18 22:32
Jestem też człowiekiem- jak też każdy psycholog i przyszły psycholog. Nie wiem, czemu to, że jestem przyszłym psychologiem, obliguje mnie do nieużywania wyrażenia "szukać guza". Szczerbaty zachowuje się tak a nie inaczej i to widać też na innych wątkach tego forum.
Nadrzędny Autor marianna Dodany 2009-01-19 16:33
Wielu postaw użytkowników nie rozumiem na tym Forum. Wszyscy tu jesteście chyba po to, aby wyładować agresję. Ewo masz wiele racji, ale przede wszystkim jest to Twój temat. Jeśli ktoś nie ma coś konkretnego do powiedzenia, po co wypowiada się? Nie daj wciągać się w dyskusje. Jeśli rzeczywiście szukasz ON do badań - poczekaj, może ktoś wpadnie tu. Ja chętnie pomogłabym Ci, ale niestety nie ten przedział czasowy. Życzę wytrwałości.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Prośba o pomoc w badaniu psychologicznym! (33944 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill