www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / podatek od kwoty dofinansowania (2469 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2009-02-02 23:02
witam państwa-znalazłam się w gronie ,,wybrańców'' w programie ,,sprawny dojazd''i otrzymałam dofinansowanie do samochodu . Proszę napisać czy przypadkiem nie MUSZę zapłacić jakiegoś podatku od dofinansowanej kwoty?To moja jedna zgryzota .Drugie pytanie czy od pozostałej kwoty,którą musiałam zapłacić za samochód ok.10000 zł mogłabym odliczyć podatek -skoro jest to sprzęt ułatwiający osobie niepełnosprawnej dojazd do miejsc rehabilitacji,a co za tym idzie ,,zakup i naprawa indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych,''Jak państwo myślicie-co na to przepisy?
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2009-02-03 09:20 Zmieniony 2009-02-03 09:23
Witam

Od kwoty - czyli tego co zrefunduje PFRON , NFZ  nie płacisz żadnego podatku.

Od kwoty ponadto, można nanieść odpis, jeśli owy sprzęt w Twoim przypadku, Twojej choroby, można zakwalifikować do ulga rehabilitacyjna, to dotyczy ogólnie zaopatrzenia medycznego i ortopedycznego - środków pomocniczych - wydatkowaną rehabilitację - na dojazd na rehabilitację - przewóz karetką i inne sposoby dojazdu (udokumentować to trzeba)...
czytaj tu co zaliczamy do ulga rehabilitacyjna

ODPIS nie większy niż kwota wyliczonego Twojego podatku za dany rok rozliczeniowy.
Czy dopłata od zakupu  samochodu, zostaje zaliczona do odpisu ulgi rehabilitacyjnej, tego trzeba się dokładnie dowiedzieć, jednak polecam poradę urzędnika skarbowego.
Nadrzędny Autor bettispageti Dodany 2009-02-03 18:09
dziękuję-trochę mi ulżyło:)   O resztę zapytam  w US
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-02-04 13:48
Zgodnie z przepisami osoby , które uzyskały dofinansowanie w ramach programu „Sprawny dojazd”   są zwolnione z podatku dochodowego -od tych środków;na podstawie:
Art. 21 ust. 1 pkt. 27 i 129 Ustawy o podatku dochodowym.
Informacje o odliczeniach podatkowych w ramach ulgi rehabilitacyjnej można znaleźć na stronie:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17114
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / podatek od kwoty dofinansowania (2469 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill