www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności po raz kolejny (3103 - wyświetleń)
- Autor analena Dodany 2009-03-26 12:29 Zmieniony 2009-03-26 12:40
Witam serdecznie.
Moje dziecko posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Termin końca
ważności to 31.10.2009. Chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę ubiegać się
o następne, żeby nie było przerwy w otrzymywaniu zasiłków:
pielęgnacyjnego i opiekuńczego?
Gdybym mogła prosić o dokładne poinstruowanie mnie w tym kierunku, to za
informacje byłabym bardzo wdzięczna.
I jeszcze mała rzecz: w orzeczeniu jest symbol 11- I. A nie ma nic o grupie, czy o stopniu. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam, Kinga Dzieżyc.
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2009-03-26 13:02
Abyś miała ciągłość to najpóźniej złóż dokumenty w październiku i weź potwierdzenie złożenia dokumentów.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-03-26 14:05
Wniosek o wydanie kolejnego orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności należy złożyć ok miesiąca przed zakończeniem poprzedniego. Proponujemy porozumieć się Miejskim/Powiatowym Zespołem Orzekania o Niepelnosprawności w celu sprawdzenia czasu oczekiwania na komisję lekarską/ czas oczekiwania zależy od ilości złożonych wniosków/.
Równocześnie można złożyć wnioski o zasiłki a wymaganą dokumentację tylko uzupełnić otrzymanym orzeczeniem . Zgodnie z przepisami orzeczenia o niepełnosprawności są wydawne dzieciom do 16 roku życia. Natomiast osobom powyżej 16 roku życia wydawane są orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
Podany w orzeczeniu symbol ,oznacza przyczynę niepełnosprawności.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności po raz kolejny (3103 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill