www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / szukam ośrodka rehabilitacyjnego (10075 - wyświetleń)
- Autor ausia Dodany 2007-04-17 20:13
Cześć!szukam ośrodka lub organizacji która organizuje turnusy rehabilitacyjne między innymi dla dzieci,mój syn ma 12 lat i chciałby wyjechać bezemnie na wakacje.Niestety stowarzyszenie z którym jeździł na wakacje przez ostatnie dwa lata nie może go zabrać,o on chce jeźdźić na wakacje tak jak jego pełnosprawni rówieśnicy.Dodam że choruje on na dystrofię mięśniową (duchena)porusz się na wózku a przy jego schorzeniu ręce są również mniej sprawne i przy poruszaniu się wózkiem też potrzebuje pomocy.Jeśli możecie mi pomóc to chętnie skorzystam.aga
Nadrzędny Autor katarzyna626 Dodany 2007-04-20 12:37
najlepeij bylo by się skontaktować z inna fundacją i spytać sie czy zrfundowali by taki wyjazd. Najlepeij dostępne bazy oragnizacji pozażądowych znjdziesz na stronie interetowej. www.ngo.pl tam będą podane adresy i naj;lepeij napisac do nich zazwyczaj fundacje odpisuja:)
pozdrawienia dla ciebie i syna:)
Nadrzędny - Autor Angelika Dodany 2007-07-15 17:48
Polecam Panoramę Morską w Jarosławcu nad morzem.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2007-07-18 15:48
Fajne wyjazdy organizuje Fundacja Ducha z Torunia. Może warto zadzownić i zapytać? Oststnio udział w rajdzie konno-kajakowym brał 14-letni chłopiec poruszajacy się na wózku z niesprawnością kończyn dolnych, a kończyn górnych w stopniu znacznym (MPD).
Nadrzędny Autor robert matycz Dodany 2007-08-12 15:22
polecam oś.rehabilitavyjne w miejscowości mrzeżyno pod kołobrzegiem.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-09-28 14:45
Aktualne informacje o ośrodkach i organizatorach turnusów rehabilitacyjnych, posiadających wpisy do rejestrów wojewody, od dnia 15 marca 2006 roku, dostępne są pod adresem elektronicznym: http://ebon.mps.gov.pl

Na tej stronie znajduje się centralna baza danych, utworzona z 16 wojewódzkich rejestrów ośrodków i 16 wojewódzkich rejestrów organizatorów. Zawiera ona aktualizowane przez wojewodów informacje o ośrodkach i organizatorach, posiadających wpis do odpowiedniego rejestru wojewody.

Na stronie umożliwiono wyszukiwanie ośrodków i organizatorów według zadanych kryteriów (np. rodzaju turnusu, rodzaju dysfunkcji, adresu). Wyszukane pozycje można następnie wydrukować wraz z danymi kontaktowymi.



Nadrzędny - Autor mojler Dodany 2008-01-22 10:17
szukM OŚRODKA REHABILITACYJNEGO DLA CHORYCH NA SM
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-01-31 20:20 Zmieniony 2008-01-31 20:24
Witaj Mojler!!!
Nie odpisałam Ci bo nie miałam dostępu do komputera.Otóż SM może się leczyć w każdym sanatorium.Tak powiedziała mi koleżanka która też ma SM.Jedynym problemem jest tylko to,że jeśli chory jest zdany tylko i całkowicie na pomoc osoby trzeciej to powinien jechać z opiekunem jeśli zaś sam się jeszcze porusza o własnych siłach choć zmniejszonych należy chorego dowieźć i po turnusie zabrać do domu.Moja rada: Przejdź się do poradni i popytaj o turnusy zrzeszonych kuracjuszy??? To wszystko co mogę Ci podpowiedzieć. Jeden z adresów znam osobiście i podaję Ci teraz   http://www.szpitalgorowo.pl/pl/index.php    to stronka.Nie sugeruj się całkowicie internetem.Byłam tam.Zawchwycona jednak nie byłam ale koleżanka na SM chwali sobie... Każdy z nas odbiera inaczej.Ja wolę prawdziwe sanatorium,a to takie nie jest choć źle mi nie było. Zadzwoń popytaj to moja rada.
pozdrawiam Ella

http://www.dabek.boo.pl/html_pl/00-osrod.htm   obejrzyj i tę stronkę.To coś w rodzaju wioski dla SM
Nadrzędny Autor zento Dodany 2008-01-31 11:32
Integracja...........
Wszystko fajnie tylko szkoda ze pod tym linkiem sa podawane nieprawdziwe dane..
Sam szukam osrodka dostosowanego dla ON na wozkach i jest w Slaskim wyszczegolniony np.osrodek Mazowsze  a wozkiem tam wjechac za cholere nie mozna..
Wiec po co komu taki bubel skoro i tak trzeba szukac samemu?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / szukam ośrodka rehabilitacyjnego (10075 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill