www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak się odwołać od orzeczenia w zusie (2460 - wyświetleń)
- Autor Izabelaz Dodany 2009-05-12 17:49
Witam prosze o pomoc bo nie wiem co mam zrobić wczoraj miałam komisje w zusie o jednorazowe odszkodowanie miałam wypadek w pracy i złamałam noge (przyśrodkowe złamanie kostki)+(duży krwiak podłudzia)do pracy wruciłam po 3 miesiącach chorobowego bo lekarka uznała iż jestem zdolna do pracy więc poszłam do tej pory mam problemy z tą nogą ponieważ mam dość ciężką prace ciągle mi puchnie i boli lekarz orzecznik w zusie przyznał mi 3% dłygotrwałego uszczerbku na zdrowiu uważam iż to za mało mój kolega miesiąc wcześniej za pęknięcie torebki stawowej dostał 5% co o tym myślicie powinnam się odwołać czy nie ma sensu.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Izabelaz Dodany 2009-05-16 08:40
13 maja miałam kolejną kontuzje mam naderwane ścięgno ahillesa noga znowu w gipsie teraz to już zupełnie nie wiem czy się odwołać czy nie błagam pomóżcie mi podjąc jakąś decyzje
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-05-16 13:15
Próbować możesz zawsze. Jeśli jeżdżenie na badania i komisje nie jest jakimś wielkim obciążeniem, to nie masz się co namyślać. Próbuj, bo nic nie tracisz, jeśli uważasz, że rzeczywiście zasługujesz na więcej.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-18 13:28
To Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania określa zasady postępowania w/ w sytuacji.
Zgodnie z przepisami ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych przyznanie lub odmowa przyznania jednorazowego odszkodowania oraz ustalenie jego wysokości następuje w drodze decyzji Zakładu. Decyzję ZUS wydaje w ciągu 14 dni od dnia:
  1)    otrzymania orzeczenia lekarza orzecznika lub komisji lekarskiej;
  2)   wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do wydania decyzji.
Jeżeli w wyniku decyzji zostało ustalone prawo do jednorazowego odszkodowania oraz jego wysokość, ZUS dokonuje z urzędu wypłaty odszkodowania w terminie 30 dni od dnia wydania decyzji.
Od decyzji przysługuje odwołanie w trybie i na zasadach określonych w przepisach o systemie ubezpieczeń społecznych. Zatem  zgodnie z pouczeniem zawartym w decyzji można złożyć odwołanie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Jak się odwołać od orzeczenia w zusie (2460 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill