www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapytanie dotyczy programu PEGAZ 2003 obszar "B" (2717 - wyświetleń)
- Autor michus Dodany 2009-05-17 18:35
Jestem zdezorientowany odnośnie programu PEGAZ 2003 dotyczy obszar "B" .Wklejam poniżej wg regulaminu PFRON i kto może ubiegać ten program ?
Właśnie mam pytanie dotyczy wg programu PEGAZ 2003 pod punkt numer 1
czy ktoś może wyjaśnić o jakiej niepełnosprawności ma dotyczyć dla tych osób "z powodu braku " ,
bo ja tak zrozumiałem ponieważ ja jestem osobą niesłyszącą i program jest zaadresowany dla osób w zlikwidowanie barier komunikacji i architektonicznych i chciałem złożyć wniosek w pomoc zakupu sprzętu komputerowego.
Jestem osobą aktywną pracująca i moja niepełnosprawność jest wada słuchu i mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności umiarkowanym i spełniam wszystkie kryteria wg programu ale zanim dowiedziałem się gdy ja osobiście byłem w PFRON-ie żeby złożyć wniosek i niestety że ja nie dostanę tego dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego ponieważ jest zaadresowany:
'' osoby niepełnosprawne z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności (wydawanym do 16 r. ż.) albo znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego. "
i
" znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne i nie posiadające wymagalnych zobowiązań  wobec PFRON ".

Z tego wynika że ja nie mogę skorzystać programu PEGAZ 2003 ?
A tak naprawdę to ja nie wiem dla kogo jest przeznaczony ten program bo nie umiem sobie jaśniej zinterpretować " osoby niepełenosprawne z powodu braku " jeśli dotyczy programu obszar "B" moja niepełnosprawność jest słuch.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.



Pomoc w zakupie sprzętu komputerowego mogą otrzymać:
1)  pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej (kobiety – do 60 r.ż, mężczyźni do 65 r.ż.), wykonujące  pracę zarobkową albo lub uczące się albo zarejestrowane iesię w urzędzie pracy, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne i nie posiadające wymagalnych zobowiązań  wobec PFRON,
2)  uczące się osoby niepełnosprawne w wieku do lat 18 z brakiem lub znacznym niedowładem obu kończyn górnych, posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego
lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności albo aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, lub
3)  osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (albo orzeczenie równoważne) lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności – bez względu na rodzaj niepełnosprawności, które są:
a)  uczniami szkół ponadgimnazjalnych,
b)  słuchaczami kolegiów,
c)  studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe,
d)  posiadaczami dyplomu ukończenia studiów wyższych kształcącymi się na studiach podyplomowych prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
e)  uczestnikami studiów doktoranckich prowadzonych przez szkoły wyższe lub przez inne jednostki uprawnione do prowadzenia tych studiów na podstawie odrębnych przepisów,
f)  studentami uczelni zagranicznych,
g)  studentami odbywającymi staż zawodowy za granicą w ramach programów Unii Europejskiej,
pobierającymi naukę w systemie stacjonarnym lub naukę w systemie niestacjonarnym, lub
4)  osoby niepełnosprawne z ważnym orzeczeniem o niepełnosprawności (wydawanym do 16 r. ż.) albo znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, z ubytkiem słuchu na poziomie od 90 decybeli, realizujący obowiązek szkolny lub obowiązek przygotowania przedszkolnego.
Nadrzędny Autor Gupik Dodany 2009-05-23 15:41
Ja tez składałem wniosek na dofinansowanie do komputera, [ mam niesprawne obie ręce ] nie uczę się  i nie pracuję, za to jeżdżę do Warsztatu Terapii Zajęciowej, i też mam poważne wątpliwości czy dostanę te dofinansowanie, tym bardziej że w ubiegłym roku też składałem, wniosek miałem rozpatrzony pozytywnie, ale nie otrzymałem dofinansowania bo skończyły się środki finansowe, moim zdaniem należy zlikwidować cały ten PFRON, bo tam siedzi nadmiar urzędników i nic nie robią tylko piją kawę.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-05-27 14:19
Wedle tego co Pan napisał rzeczywiście nie spełnia Pan warunków uczestnictwa w programie Pegaz 2003.
Osoby niesłyszące mogły uzyskać dofinansowanie jeśli uczą się bądź studiują.
Natomiast zapis „niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych” oznacza ze osoba musiała by mieć amputowane ręce bądź ich niedowład
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapytanie dotyczy programu PEGAZ 2003 obszar "B" (2717 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill