www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kwiaty ,rośliny jakie spotkałem w Tunezji (21750 - wyświetleń)
- Autor amalian Dodany 2009-05-26 14:42
Nie wszystkie zdjęcia są opisane ,ale jak będę miał więcej czasu i sił to postaram się je opisać . Możecie zdjęcia komentować :-) ...lub autora ;( . Pozdrawiam :-)

http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20090522TunezjaWczasyMaj2009TunezyjskaZielen?authkey=Gv1sRgCO-K3rimxt6tlgE&feat=directlink
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-05-26 14:57
Amalian jak zwykle pokazujesz piękno. :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-05-26 15:27
Ja też byłam w Tunezji chyba ze 4 lata temu.Widziałam te kwiaty,palmy i inne zieleniny ale bardziej podobała mi się roślinność w Chorwcji.
A najbardziej uderzył mnie syf na ulicach(w Tunezji) i mnóstwo kotów wałęsających się po ulicach.Bardzo ciekawy też był targ(suk),który gromadził setki kupujących,oglądających i cwanych handlarzy.To im trzeba oddać,że potrafią wcisnąć turyście wszystko.Trzeba mieć silną wolę żeby nie ulec ich namowom.
Więcej już bym tam nie pojechała :-) :-) :-) :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-26 22:59 Zmieniony 2009-05-26 23:37

>ale bardziej podobała mi się roślinność w Chorwcji.


ale jaka / Czym się różniła od tunezyjskiej ? Pytam, bo w Chorwacji bywam co roku . Nie przeczę - jest ona ładna ,ale nie różni się od tunezyjskiej prawie niczym ;-) .
Polska bije wszystkie na łby ; zapach bzu , lipy ,dębiny ,świeżo skoszonej łąki jest ponad wszystko . Warto poznać inne ,by docenić nasze . Fakt faktem ,że tamta społeczność jeszcze ma wiele przed , ale wierzę że jej się uda . Co zaś idzie handlu z tubylcami, to nie prawdą jest ,że są namolni . Oni naprawdę zapraszają do sklepu, targowania i tylko od nas zależało czy chcemy brać udział w tym . Kupowałem towar za dwadzieścia dinarów, który na początku kupowania był wartościowany na sto dinarów . Czy kupiłem go tanio ? Pewnie nie , ale do kupowania tam trzeba mieć trochę więcej czasu ;-) . Największe  trudności miałem z pokonywaniem wysokich krawężników i z zajętymi pasami dla przechodniów przez parkujący pojazd . Tam, przepisy drogowe, jeżeli są to tylko by je łamać . Mimo wszystko warto poznać ten kraj ,gdzie matki troszczą się o swoje dzieci równie troskliwie jak w Europie .  Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-05-27 08:11
To widocznie byliśmy w różnych Tunezjach.Co do reszty,że nasza przyroda jest najpiękniejsza nie ulega dyskusji.
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-05-27 10:49
Wkleję kilka zdjęć z wycieczki do Sidi Bou Said - biało niebieskiego miasta . Gdzie jest mrowie turystów i ostro pod górkę . Dzięki naszemu przewodnikowi i żonie miałem tą przyjemność tam być :http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20090522SidiBouSaidWczasyMaj2009?authkey=Gv1sRgCJT1nLuOuoKmag&feat=directlink
A jak Allach pozwoli to jeszcze ... Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor marcinn18 Dodany 2013-01-24 23:28
Witam
Co do Chorwacji nie byłem ale słyszałem od kolegów że pełno tam żwiru na plaży a jeśli chodzi o Tunezję byłem w Hammamet , Tunis , Mahdia najlepiej podobało mię się w Hamemedzie   to zgadzam się tym że jest tam mnóstwo kotów a szczególnie na targach warzywnych tam gdzie sprzedaję też ryby , a co do targowanie ja już ma na nich sposób najlepiej pochodzić najpierw po sklepach  potem jechać  ale niektóre tarki nie są takie same ma na myśli że nie zaczepiają cię tak miałem w Tunisie bo dużo szerszy targu ( sus )  był  i jak jak coś zobaczę to zadaje pytanie ile chce i zawsze mówię dużo mniejszą kwotę a jeśli mi się nie podoba całkowicie to najlepiej powiedzieć taką sumę jak 5 dinarów  co na pewno nie sprzeda ale dużo się tam zmieniło jak tylko uciekł prezydent do Arabii Saudyjskiej mam na np teraz nie można jeździć taksówką z jednego do innego miasta tylko pociągiem kiedyś jeździłem taksówka bo bardzo mało biorą a żeby nie przepłacić to najlepiej zapytać się odrazy taksówkarza ile weźmie ta , który taniej z tym jechać .
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-27 20:21
Ciekawy jestem w jakim języku się z nimi porozumiewałeś? Opowiedz  wizytę na pierwszym targu.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-27 22:59
tam w Tunezji obowiązuje arabski...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-05-26 15:26
Super piękne fotki :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-05-26 23:08
O tak piekne:)
Nadrzędny Autor Bogusia853 Dodany 2009-05-27 12:14
A ja sie nie będe rozwodzić i wpadać w zachwyt,tylko zrobie tak.:-);-);-):-):-):-)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-05-27 16:52
teraz troszkę historii . To co pozostało po Kartaginie to Łaźnie Antoniusza a raczej resztki tego co kiedyś je stanowiło . Dopiero od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku są one chronione ustawowo . Do tej pory były niszczone przez wszystkich rządnych malowniczych działek mieszkalnych . Nawet pałac prezydencki został wybudowany ich kosztem  .
http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20090522TunezjaRuinyKartaginyMaj2009?authkey=Gv1sRgCPeVvb32zdPHaA&feat=directlink
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-27 13:00
Niezłe, niezłe. Gratuluję. Dwa szczególnie mi się podobały. Jedno wprawdzie nieostre, ale "nikt nie jest doskonały". :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-27 13:15 Zmieniony 2009-05-27 13:23

>Dwa szczególnie mi się podobały. Jedno wprawdzie nieostre, ale "nikt nie jest doskonały". :-) <


Które ??? Może uda się je poprawić, chociaż... ;-) . Może coś więcej napiszę  w komentarzu pod zdjęciem . trudno robić zdjecie z ' obniżoną perspektywą ' i brakiem możliwości spojrzenia na ' obiekt ' z innej perspektywy . Te typy ( ON ) tak mają ;-) . Ppozdrawiam i przyrzekam ,że to nie ostatnie zdjęcia z Tunezji . Teraz parę z Tunisu ... Może jednak poźniej , bo rece mnie bolą i są słabe . Ale pochwalę się ,że dzisiaj zrobiłem sałatkę z mlodej kapusty  z sosem winegret - własnj roboty yyy to już kończę i pozdrawiam :-) .
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-05-27 14:11

> Które ???


A to (kliknij) Jest chyba po prostu ruszone (o ile efekt "rozmycia" nie jest artystycznym zamierzeniem). Zdarza się każdemu i w żadnym razie nie krytykuję.

Smacznego (o ile sałatka jeszcze jest)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-27 14:51
aaaaa lubię robić zdjęcie funkcją ' makro ' co powoduje,że nie wszystko jest wyraźne na zdjęciu ,ale w tym wypadku nie robiłem tego celowo ;-) . Jestem roztargniony i często się to mi zdaRZA :-) . Co zaś się tyczy sałaTKI ,TO JESZCZE MACERUJE SIĘ I CZEKA WRAZ ZE MNą na tą najważniejszą ;-) . Pozdrawiam i sorry za caps lock ;-) . Kurde - podróże kształcą ;-) .
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-05-27 21:20
też byłam w tym miasteczku i bardzo mi sie podobało ale naprawdę bym już nie wróciła do Tunezji
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-05-28 14:03
Elko - ja bym tam poleciał  . W hotelu tego nie widać . Pewnie jak by ktoś mi sfinansował taki wyjazd to bez namysłu wylatuję ... Chociaż nigdzie nie umiem kupić spadochronu, a w samolocie nie dają ;( ... Za to pokazują jak użyć kamizelki ratunkowej . Pewnie to tym, którzy zapłacili więcej i maja szerszy dostęp do wiadomości : Gdzie te spadochrony ;-) . Może ktoś ciekawy co posiada muzeum Bardo ? To proszę :http://picasaweb.google.pl/adam.niemczyk/20090522MuzeumBardoTunezjaWczasyMaj2009?authkey=Gv1sRgCIrkpruysfHf7wE&feat=directlink
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2013-01-25 11:23
Chciałam obejrzeć,ale pokazuje mi się informacja,że nie znaleziono strony.Dlaczego?
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-01-27 20:24
Zdjęć też nie. Nie ma takiej strony :-(
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-27 20:51
Amalian, podobnie i u mnie:(
Moze da się poprawic?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-27 21:21
Zauważyliście może, że to jest wątek sprzed trzech lat z hakiem?

Pewnie zostało wykasowane/przeniesione.

Amalian nie napisał ani jednego posta od pół roku.
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-28 00:05
Wielka szkoda:(
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2013-01-28 11:30
Faktycznie,nie zwróciłam uwagi na datę.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2013-01-28 13:57
Mogę tylko powiedzieć, że te zdjęcia kiedyś tam były. Niestety nie mam kopii. Niie wiem też co się właściwie dzieje u amaliana.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-28 14:45
nie szkodzi, że nie można dawać fotek, można zatem wykorzystać wirtualny dysk twardy z google lub dropbox, można także zrobić sobie konto na www.wrzuta.pl i podawać linki do tych fotek, a jeśli nie ma starych zdjęć, tzn. że zostały skasowane przez adminów.... Jednak, bardzo szkoda, że nie można wklejać bezpośrednio zdjęć, tak jak na innych forach... Może ty przekonasz adminów o przydatności tej funkcji...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-28 12:45
Nie szkodzi, że wątek ten jest stary, ale można go reaktywować, odnowić...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-03-27 01:23
Jezdem, jezdem ;-) . To ja już tak dłuuugo z wami nie piszę ? Trzy lata??? To trzeba coś z tym zrobić , Pewnie jesteście na mnie źli macie mnie dosyć . Ale ja Was nie ! :-) . Zdjęć nie ma, bo wykasowałem, ale ...nie wiem tylko jakie . Mimo choroby lubię podróżować ;-) Wiem, że jestem wariatem, ale... Przyrzekam, że częściej tutaj będę zaglądał . Co do zdjęć to które to były ruszone;) -Boginko- sorry Iota napisz :-) .Postaram się podać link do nich .
Nadrzędny Autor bonafides Dodany 2013-03-27 01:46
Witaj Amalian:)

Też troszkę podróżowałam i mam sporo fotografi. Z przyjemnością obejrze twoje:)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-27 01:53
Ja szczególnie jestem zły, v bo zdjęcia nie dojrzałem. Ale milo powitać "warita". Witam w imieniu swoim i Tadeusza , bo dzięki niemu jeszcze nie śpię i oglądam zmagania Radwańskiej, dlatego mogę powitać.
4:3 dla Agnieszki w drugim secie ;-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2013-03-27 04:23
Amalian jak miło, że znów klikasz. Mam nadzieję, że będę Cię tutaj mogła częściej spotykać. :-))))))))
Nadrzędny - Autor easyrider Dodany 2013-03-27 10:02
Jezusie z Maryja!!!Amalian!!!!!Huuurrra,nareszcie Chłopie juz sie bałem ze.....:-))))
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-03-27 14:25
Mi8ło mi Was powitać :-) . Nie, nie umarłem, alee SM daje mi się we znaki, szczególnie o takich porach roku(niezdecydowanych)Jestem trochę nie w formie, ale to nie dziwota - te typy tak mają ;-) . I learning to speak English, ale ...lepiej nie pisać jak mi idzie . Ale idzie :-) . Pewnie mógłbym już pracować w biurze np. szyfrów ;-) .Tylko potrzebuję deszyfranta- osoby mówiącej podobnie ;-) . O jacie ! Faktem jest, że się przyzwyczaiłem do tej nauki jak do zielonej herbatki :-) . Co do zdjęć z miejsc , które odwiedziliście, to sam bym zobaczył wasze . Z bliska czy daleka .
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2013-03-27 14:28
Teraz lecę do kuchni- mojej kuchni, bo pora obiadu się zbliża a w garnku paruje ...tylko woda, ale coś wrzucę do niej :-).
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-03-27 14:29
Ja mam i takie i takie.Gdy bede miała wiecej czasu, to umieszczę je .
Nadrzędny Autor Valkiria Dodany 2013-03-27 14:33
Amalian,ciesze sie,ze Jestes w formie.:-)Dobrze,ze wróciłes.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2013-03-27 16:50
amalian,
Wellcome back. :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Kwiaty ,rośliny jakie spotkałem w Tunezji (21750 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill