www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / A miało już tak nie być... Luksusowe uciechy ZUS (23585 - wyświetleń)
- Autor 62norbi Dodany 2008-12-12 13:25
A miało już tak nie być... Luksusowe uciechy ZUS... Czytaj więcej, kliknij tu
Nadrzędny - Autor smoczyca35 Dodany 2009-06-17 11:06
mam pytanko osoby upośledzone umyslowo lekko zaslugują na rente czy zasiłek czy nie?;-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-07-03 10:16
Przede wszystkim należy wyjaśnić, że nie ma katalogu schorzeń i odpowiadających im stopni niepełnosprawności.
Prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy przysługuje ubezpieczonemu, który spełnia łącznie następujące warunki:
-jest niezdolny do pracy,
-ma wymagany okres składkowy i nieskładkowy,
-niezdolność do pracy powstała w określonych ustawą okresach składkowych (okres zatrudnienia, okres ubezpieczenia) i nieskładkowych (np. w okresie pobierania zasiłku chorobowego lub opiekuńczego) albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów.
Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie ZUS:
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=400
lub w publikacji " Wszystko co powinienes wiedzieć o rentach i emeryturach"
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/emerytury2008.pdf
Natomiast renta socjalna przysługuje osobie, która:
jest pełnoletnia oraz
jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia albo
w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.
http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=406
Proponujemy podanie o jaki zasiłek chodzi?
proponujemy kontakt z centrum integracja: warszawa@integracja.org
lub telefonicznie 022 8318582
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-09-04 23:05
  NIE, DZIELMY LUDZI
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-04 23:48
Tu nie chodzi o dzielenie a o przyznanie grupy i renty ,to była informacja a nie podział
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-09-05 01:20
OK
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-05 05:41
O.K.
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2009-12-15 15:44
I ja zapytam...gdy chcąc mi obniżyć pobory zakład pracy "zabrał" mi tytuł starszego asystenta ,kiedy powróciłam do tego samego zakładu pracy jako osoba niepełnosprawna (04-0)na pół etatu -- czy to już dyskryminacja?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-15 17:55
Jest dyskryminacją, ale to już normalka w naszym państwie. Znam to z życia.
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2009-12-17 14:43
Dzięki Ella...a jak możemy to zmieniać>...podpowiedzcie.!..postanowiłam już ...na więcej tego typu dyskryminacje  nie pozwolić...nim jeszcze ustawa da nam prawo do odwoływania się...jak np rozmawiać z pracodawcą...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-17 16:24
U mnie rozmowa nic nie dała. Albo się zgadzam albo odchodzę.... więc zgodziłam się.... na pracy mi zależało. Już nie pracuję więc nie wiem jakie są obecne prawa i przepisy
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2009-12-17 20:23
Nie pocieszyłaś mnie Ella...i ja tak za pierwszym razem zrobiłam...ale teraz nie ustąpię...pomimo że na pracy mi tak samo zależy...jak poprzednio...aż dziw...prawie identyczne słowa!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-17 20:28
Kciuki takie jest życie. Podpowiem tylko że jak się nie zgodzisz możesz stracić pracę a o nią dziś tak trudno :-(
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2009-12-17 21:08
Tak wiem...tylko ,że to może być ta chwila , gdy pełnosprawny nie przyjdzie bo za niska płaca...a udowodniłam ,że coś potrafię...trzymaj więc te kciuki za mnie...rozmowa wtorek 22...ja 3mam za WSZYSTKICH ,którzy przeszli przez podobne co ja fazy...złości i buntu...wybaczania...teraz uczę się asertywności...i ja TEŻ jestem ważna...pozdrawiam naj!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-17 21:15
Kciuki skąd ja to znam. Zatrudnili pełnosprawną na moje miejsce. A ta zamiast pracować brała chorobowe a potem sama odeszła zostawiając im moc zaległości. Na koniec etat uległ likwidacji tak mi powiedziano. A pracy nie ma.......
Nadrzędny Autor kciuki Dodany 2009-12-17 22:38
Ale to juz było...i nie wróci więcej....
Ella...zaczynam podejrzewać ,że w podobnej instytucji pracowałyśmy!
i u mnie ta na pełny etat zawiodła tylko ,że znów jest w ciąży i nie mogą Jej wyrzucić...może właśnie dlatego mi się uda...czego i Tobie najszczerzej życzę!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-18 18:57
Kciuki mam już pracę z głowy. Mówi się trudno i jakoś pcha do przodu. Tobie życzę jak najlepiej i trzymam kciuki :-) za Twoją pomyślność.....
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2009-12-18 19:33
Zgodnie z tradycją nie dziękuję...ale napiszę jaki będzie efekt ....najserdeczniej  Ci życzę jak najlżejszego "WÓZKA" do pchania a wogóle zdrowia i pomyślności !
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-12-18 19:40
lciuki ,trzymamy za ciebie..kciuku,oby się udało
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-12-18 20:53
:-)
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2009-12-22 22:36
Nie mogę jeszcze dziś WAM nic powiedzieć ...rozmowę odroczono na "po ŚWIĘTACH"...muszę czekać...zdrowych i spokojnych ŚWIĄT WAM ŻYCZĄC...:-)
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2010-01-05 14:43
No i niestety Mili...pracy nie mam..pomimo akceptacji Kierownika....jeszcze nie DOSZLIŚMY DO EUROPY W RÓWNYM TRAKTOWANIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ale pełnospawnych w pracy...miałaś  rację  Ella...pozdrawiam...
Nadrzędny Autor bandyta25 Dodany 2010-08-25 13:16
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / A miało już tak nie być... Luksusowe uciechy ZUS (23585 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill