www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / przepraszam, czy tu biją? (15237 - wyświetleń)
- Autor Bogdan_8 Dodany 2008-02-09 16:06
Jestem tu nowy,od wczoraj; sobie czytam i czytam jakieś dziecinne wpisy. Tak, że uprzejmie zapytuję czy jest to forum ON, czy też taki ogólny śmietnik netowy. Nie ma tu admina, który wykopuje?
Wiem, ze powinienem się inaczej przedstawić, itp.
Pozdrawiam Szanowne i Szanownych
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-09 16:32
Witaj!!!
fajny jesteś.Tu nikt nie bije i nie wywala.Śmietnik też tu nie jest.Tu fajny plac zabaw:)))))))))))) Zagladaj i pisz byle z sensem.......

pozdrowionka
Nadrzędny - Autor Horti Dodany 2008-02-09 16:55
Biją? kogo? czym? gdzie?
To raczej nie te czasy. Zobacz, że to wątek Kawiarenka.
No a kawiarence jak to w kawiarence. Rozmowy o wszystkim i o niczym.
A jak wchodzisz do kawiarni i zaczynasz z kimś rozmawiać to przychodzi Policjant i ciebie wykopuje?
Może naoglądałeś sie za dużo filmów o poprzednim ustroju II RP ludowej. Tam takie rzeczy były czymś normalnym.

Co do forum dla ON, to trudno tu takich znaleźć. Jak zaczniesz pisać o czymś co ci się nie podoba lub
będziesz miał inne zdanie od wszystkich, to obrzucą ciebie błotem, wyzwą od różnych i pewnie będę pisać
do admina z prośbą o usunięcie z forum. Czyli tak zwana "tolerancyjność i gościnność".
Jest tu użytkownik Marcel. Nie radziłabym ci się z nim zgadzać, no chyba że lubisz byś wyzywany od idiotów i robali.
Raz czy dwa razy go poparłam i doświadczyłam tej "tolerancyjności" ze strony innych użytkowników.

Ja też z wieloma kwestiami bym dyskutowała, ale rozumiem że ktoś może na problem patrzeć z innej strony.
Szanuję to choć nie muszę się z tym zgadzać.

Pozdrawiam przybysza
Nadrzędny Autor Bogdan_8 Dodany 2008-02-09 17:21
to klawo. czyli Serdecznie witam. Nie mówię grabula, bo może to ktoś odebrać jako nietakt. Kłócić sie nie będę, gadać o idiotyzmach z mądralami też nie. Jestem na to za stary i od zawsze w necie, więc wszystkie numery już znam. Jako ON szukam przestrzeni, a nie kolejnego kanału tivi.

Teraz idę sobie zrobić kawkę, potem po chlebuś (nie w płynie, no!)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-02-09 17:19
Witaj Bogdanie - bić tu nie biją w tym sensie, że zębów nie stracisz przypadkiem, jeno na życzenie, jak się dasz sprowokować. Administracja też jest i już jej się zdarzało wkraczać do akcji. A że głośno i sporej grupie ludzi nerwy puszczają? Nigdzie nie jest napisane, że osoby niepełnosprawne to buddyjscy mnisi, czy też towarzystwo o krwi zimnej, jak u angielskiego lorda. Takie same ludzie jak każde :-), przy odpowiedniej temperaturze i za łby się potrafią wziąć. Ale nikt nie powiedział, że musisz uczestniczyć w tych wątkach, które niebezpiecznie zmierzają w stronę wrzątku. :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor x04 Dodany 2008-02-09 17:21
Czołem Bogdan_8. Fajnie że czytasz posty. I nie mylisz się. Od pewnego czasu mamy tu zamęt na forum. Co niektórym pomyliło się, co to forum, a co sala sądowa? Co to takt i kultura, a co zwykłe prostactwo?
Własne zdanie można mieć ( to odpowiedź dla Horti ), lecz faktem jest, że posty o których mowa, mają oskarżycielski podtekst. Co do Administratorów, pozostawiam bez komentarza. Nachalne wypowiedzi, które mają na celu insynuację tak jasną, że nie trzeba wielkiego rozumu.
Uważam, że temat, jaka renta jest, jaka? To nie rozważania tutaj na tym forum. Inteligencja polega na umiejętności znalezienia się w każdej sytuacji, polega ona również na tym, że, czasami milczenie jest krzykiem. To tyle.
Czołem
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-02-09 17:49
Witaj Bogdan 8!Już zdążyłeś się zorientować w sytuacji.Mam nadzieję,że chociaz ty wniesiesz tu trochę pokoju i życzliwości.Naszym adminom wyrażnie sprawia przyjemność,gdy ktoś podczepia pod każdy post,nawet wiersze,czy prośby o radę w trudnej sytuacji życiowej- wyzwiska i obelgi,pogróżki  ,a póżniej sam uważa się za skrzywdzonego.Od pewnego czasu stworzył na forum,gdzie wszyscy szukają swoistego azylu, atmosferę niepokoju czy wręcz zagrożenia.
Co jakiś czas zmienia nick na nowy,ale obrzuca takimi samymi obelgami wszystkich,którzy cokolwiek napiszą.Wiele osób juz z jego powodu odeszło - tu gratulacje dla adminów/   i jesli sie to wkrótce nie zmieni odejda następni,bo jakież tu wsparcie można znależć.Zamist tego ciągle oskarżenia,podejrzenia,obelgi,niski iloraz inteligencji itp.słów brakuje.                       Zaraz się zreszta pod tym postem wypowie,to będziesz miał jasny dowód.
Ja tylko mam nadzieję,że nie piszę do samego sprawcy tego zamętu,bo co rusz inaczej sie nazywa.
Nadrzędny - Autor Bogdan_8 Dodany 2008-02-10 11:45
na wielu forach, czy już nagminnie w komentarzach do różnych artykułów np. Onetu są wpisy ON inaczej, czyli gotujących się z ubawu z siebie samych, ze swoich błyskotliwych ripost i knajpianych beknięć. Kilka forów się rozpadło z powodu takich zachowań, lub z nich odszedłem. Jedyna rada to ignorowanie upierdliwców.
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-02-10 14:25
Fakt, słowo "upierdliwców" świadczy o chamskim podejściu do sprawy.
Pewnie wyrzucili ciebie z forum.

Poczytaj sobie np. komentarze na Interii odnośnie Rencistów. Nie dosyć, że forum się nie rozpadło to jeszcze sporo zyskało. Wiadomo czemu.
Nadrzędny - Autor Bogdan_8 Dodany 2008-02-10 15:21
W ogóle Marcel nie będę z Tobą gadał, tylko Cię wrzucę do ignorowanych, panie trollu. Czytasz bez zrozumienia moje teksty. 
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-02-10 15:33
Tak Bogdan_8.

Ja bym ciebie NIE nazwał trollem. I taka jest różnica między nami. !!!!!!

Wznieś sie na mój poziom erudycji, elokwencji i polotu, przestań używać języka takiego jak menele spod budki z piwem i zacznij pisać naszą czystą i piękną polszczyzną.
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-02-18 17:59
ja  chce  czytać posty  i  pomagać  jeśli  pozwolicie  jestem  niepełnosprawny  nie  che  być  zdanym  adimistatorem che  pomagać  bez  interesownie  tak  mnie  kiedyś  nauczyli mam lat  32
podam  gg 7256947
wysłucham  wszystkich  śmiało  walcie
Nadrzędny Autor poczta12 Dodany 2008-02-18 17:59
mam  na  imię  rafał
Nadrzędny - Autor Szczepan Dodany 2008-02-18 23:53
Witaj Bogdan w naszym grajdole

        fakt że tu ostatnio trochę zamęt ale podejdź do tego
        bardziej na luzie ,czasem odrobinę soli poprawia
        smak potrawy , choć tu już chochlą sypią niektórzy .

        Wiec spoko , nie raz tak bywało i
        sytuacja wyklarowała sie sama ,

                     wiec jeszcze raz - serdecznie witamy.
Nadrzędny - Autor Bogdan_8 Dodany 2008-02-19 07:30
jestem tu i na razie sobie czytam!

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Milutka Dodany 2008-02-19 12:40
Witaj Bogdan!!!!
Tu w dosłownym znaczeniu nikt nie bije.Potyczki są na języki.Baw sie z drowo i z nami a najlepiej "ugodowo". Śmiech to zdrowie i każdy Ci o tym powie.....
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-02-19 08:50
Witam
Szanowny Panie. Spokojnie. Trochę powstało zawirowań na łamach tego forum. Lecz myślę że będzie dobrze. Witam również serdecznie.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny Autor poczta12 Dodany 2008-02-28 19:52
  APEL DO NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Każdy na forum jest bardzo ważną i wyjątkową osobą nie mam ludzi chorych, zdrowych, dobrych czy złych . Nie mam podziału na 2 grupy, gdyż tworzymy paczke przyjaciół i jedną wspólną grupę. Nie ma też ludzi, którzy nie mają swoich kłopotów, problemów, którzy nie potrzebują w pewnych sytuacjach pomocy czy porostu 2 człowieka, innych ludzi, ale pamiętajcie jeteśmy jedna wielka paczką znajomych, przyjaciół, ktorzy mogą na siebie liczyć w każdej każdej sytuacji. Jesteśmy tutaj żeby się spotykać, poznawać fajnych i wartościowych ludzi, których warto poznawać, porozmawiać, zaprzyjaźnić się, którzy pomagą ci w każdej chwili pomogą pewnych rzeczy zrozumieć i spojrzeć na nie z inego punktu wiedzenia. Zrozumciejesteście dla nas bardzo ważni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rafał  z w ałbrzycha
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-02-28 20:52
Witam
To co piszesz Rafale, to wspaniałe słowa. Nie można by tego lepiej ująć. Masz zupełną rację, nie ważne są różnice między ludźmi, ważne jest to, że tworzymy, grupę ludzi, którzy mogą sobie pomóc i wesprzeć się, wymieniając własnymi poglądami na różne tematy. Wreszcie ktoś ujął sedno zadania, jakie powinno spełniać forum. Mam nadzieję, że będziesz pisał swe posty w różnych tematach i poruszał różne sprawy, które Ciebie interesują lub nurtują, tak jak każdy z nas, zresztą, czynić powinien. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-02-29 22:09
Pozwolisz Zygmuncie że się nie zgodzę?
Forum może służyć do tworzenia znajomości, ale także zwyczajnej wymiany informacji czy do zażartych dyskusji, jeżeli obie strony mają na to ochotę. Różnice między ludźmi mają znaczenie fundamentalne - są źródłem ich różnych poglądów, różnych potrzeb. Można oczywiście budować porozumienia pomimo różnic, ale "można" a nie "trzeba" - jeżeli ktoś sobie tak życzy. Nie sądzę by każdy obecny tu użytkownik poczuwał się do tworzenia "wspólnej grupy wsparcia" i co więcej - nie poczuwać się ma prawo...
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-02-29 23:33
Boginko!Zażarte dyskusje na temat naszego istnienia w społeczeństwie prowadzmy w realu,a tutaj dyskutujmy-ale jak przeżyc,doradzajmy sobie wzajemnie,pomagajmy w trudnych sytuacjach,kto nam pomoże jeśli wzajemnie będziemy sobie nerwy szarpać ,zamiast wspierać.
Bogdan wspominał o innych forach-tam pewnie ścierają swoje zróżnicowane poglądy i pozycje.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-03-01 12:23
Malwo, widzę że masz grupę zwolenników w których imieniu piszesz "my". :-) A ad rem:

> Zażarte dyskusje na temat naszego istnienia w społeczeństwie prowadźmy w realu...


No i to jest właśnie to, czego nie rozumiem. Na jakiej zasadzie można mówić, że to miejsce się różni od świata za drzwiami? Oba tworzą tacy sami ludzie, a więc mnie się przynajmniej zdaje, że działają one podobnie, to znaczy - bardzo różnorodnie. Wystarczy sobie zresztą przejrzeć forum, żeby się przekonać, że ludzie nie zostawiają charakteru "na wycieraczce" i nie wszyscy przychodzą tu po coś, co można by nazwać wsparciem. Niektórzy przychodzą po informację bez zobowiązań, inni mają jakiś manifest, jeszcze inni przychodzą z interesem (np. badaniami do pracy magisterskiej) Ilu ludzi tyle, bardzo różnych, potrzeb. Przy okazji:

> kto nam pomoże jeśli wzajemnie będziemy sobie nerwy szarpać ,zamiast wspierać


Z akceptowania różnic czy nawet bronienia sprzecznych stanowisk jeszcze nie musi chyba wynikać, że ktoś komuś "nerwy szarpie" bo to odbiorca decyduje czy dać się temu zszarpać (słusznie lub nie). Większość tu obecnych chyba już nie potrzebuje ochrony przed światem jak maluch w inkubatorze i z różnicami zdań czy nawet atakami powinna sobie umieć świetnie radzić. :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-03-01 07:51 Zmieniony 2008-03-01 07:58
Witam
W pełno zdaję sobie sprawę z tego, że każdy ma prawo do swego zdania, poglądu, spojrzenia na świat własnymi oczami. I wydaje mi się, że to nie podlega tłumaczeniom, lecz ja mówiłem o czymś innym, o czymś głębszym. O tym samym wspomniał we własnym poście Rafał. Chodzi tu o niepisaną zasadę kultury i inteligencji, podłóg zasady: "Mądrość umie znaleźć się w każdej sytuacji.", tak i piszący tutaj posty ludzie, pomimo różnic poglądowych, winni umieć zachować i znaleźć się wśród osób tworzących grupę niepełnosprawnych. Dla tego stwierdziłem, że Rafał ma rację w pełni, poruszył to, czego wielu brakuje na tym forum, czyli wyczucia, taktu, spokoju, rozwagi.
Myślę, że forum niepełnosprawnych, jak i każde forum, czy nawet każda rozmowa, powinna być w osnowie rozsądku i taktu. Powiem więcej, osoby zebrane tu i piszące, są grupą jakiegoś rodzaju, czy tego chcą czy też nie, gdyż tu piszą. Nik nie zmusza do nikogo do szukania, kolegów, koleżanek, przyjaciół - wolna wola. Naturalnie, nikt nikogo nie zmusza do pisania na tym forum, jak i gdzie indziej, lecz jeśli się decydujemy pisać, to róbmy to w taki sposób, aby w/w zasady zachować. Ja na ten przykład, Jestem na tym forum, gdyż zależy mi na wymianie: zdań, poglądów. Może uzyskam jakąś mądrą radę? A może ja będę mógł doradzić? A może zwyczajnie porozmawiać, poczytać. Lecz wybaczcie mi, ale średnią przyjemnością jest dla mnie wysłuchiwać efektów nadmiernego temperamentu, czy też skrajnej prostolinijności, niekoniecznie przemyślanej i opartej na mądrości. "Zażarta" dyskusja, jest ok., jeśli nie przekracza się w niej, zasad dobrego smaku, nie gubi się tematu, o którym się rozmawiało, tylko w jakiś szczególny sposób, zaczyna się rozmowa o rozmawiającym, a nie o temacie, jaki jest omawiany. Myślę, reasumując, że forum ON właśnie powinno być miejscem, gdzie można spokojnie porozmawiać. Każdy z niepełnosprawnych, toczy już i tak wystarczającą walkę z własnymi dysfunkcjami i chyba to miejsce, powinno dać w jakimś stopniu poczucie spokoju. Lecz naturalnie, to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:30
  APEL DLA FORUM DLA PRZYJACIÓŁ, ZNAJOMYCH, GOŚCI

KOCHANI  DLA MNIE DO MIEJSCE JEST CZYMŚ BARDZO SZCZEGÓLNYM I PRYWATNYM. MOJA WIELKA PROŚBA ŻADNYCH KŁÓTNI, NIE DOMÓWIEŃ, ITP. FORUM DO NIE MIEJSCE DO OBRAŻANIA SIĘ TYLKO MIEJSCE GDZIE MACIE SIĘ OTWORZYĆ, ZAPRZYJAŹNIĆ, WSPIERAĆ NA WZAJEM, POBOGAĆ SOBIE, SZANOWAĆ SIĘ NA WZAJEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:32
 
  : APEL DLA FORMU:

Witajcie kochani razem z rafał mamy was coś do przekazania. Apelujemy o mówienie prawdy, i o porządne zachowanie się. Nie chcemy widzieć nie  domówień, kłótni itp. Jeżeli macie jakie kol wiek problemy piszcie nam o tym! Zarówno ja jak rafał stale jesteśmy dostępny czy na forum czy też na gg. Wiec jesteśmy do waszej dyspozycji.
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:37
 

masz prawo człowieku kochać masz prawo śnić masz prawo z nami śpiewać masz prawo pomagać nam żyć i sam brać pomoc
wiec zacznij z nami marzyć teraz i tu nie ważne jakiemu podda cie świat złu
wiec wstan i walcz o lepszy byt o polske
i o nasze życie
masz  prawo  smaiac   masz  prawo  blokowować  na  gg ine  osoby  które   wyśmiewaja  sie 
mam  na  imię  rafał
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:39
mam apel tesli ktoś z was sie śmieje to wy też smiejcie sie z niego to mu sie zrobi głupio;) i pomyśli na 2 raz
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:46
-Pomagajcie chorym miejcie serce otwarte do niepełnosprawnych pomagajmy sobie nie dzielmy sie na 2 grupy bo ćmy jednością wiemy my niepełnosprawni że wam też jest ciężko i potrafimy pomóc i w także dobry uczynek każdy pomóc może
nie naśmiewajcie sie z niepełnosprawnej osoby na ulicy czy gdziekolwiek  twórzmy jedność.

piszmy  rożne  posty  nie  podawajmy  sie  wiecie
poważaniem rafał
mnie  kiedyś  też  wyśmiewali  ja mówię  wszystkim  ze  to  oni  śmieją  z własnej  głupoty
nieraz  widzę  jak  śmieją  ja  jestem  niepełnosprawny
wogule  nie  ma  tolerancji  a  powina  być 
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:49
można  tez  własny  czat  załozyć  dla  tego forum  co  myslicie  o  tym  napicie  mi  otym ja  chce  wiedzieć   co  myślą  ini
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2008-03-01 10:50
podaje  tez  gg 7256947
moje  mam  na  imię  rafał
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2008-03-01 21:03
  

  Cześć Rafał

          Wiesz , nie może być zbyt idealnie bo byśmy się

          tu zanudzili na śmierć .

         Ludzie mają różne charaktery i poglądy

        czasem bardzo różne i to jest ok ,
 
           
          
        Jak mawiał Szfejk , jakby sie wszyscy kochali
    
        to z tego wszystkiego mogli by sie pozabijać.

        pozdrowionka
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / przepraszam, czy tu biją? (15237 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill