www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaźń między nami kobietami a wami facetami :-))) (6965 - wyświetleń)
- Autor Madziunia Dodany 2008-01-24 19:05
Przyjaźń między nami kobietami a wami facetami :-) Jak to naprawdę jest... Przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną ? możliwe ?
Rzucam te pytania w wasze myśli:-) Podzielcie się swoimi przemyśleniami:-)
Pozdrawiam
Madziunia ;-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-24 19:28
Hej Madziu!!!
To zależy co masz na myśli.Czy tylko i wyłącznie przyjaźń czy powiazaną z miłością. Oczywiście,że samą przyjaźnią można żyć i to przyjaźnią jaką żyją psiapsiółki nierozłączki.Sex i pieniądze to jeszcze nie wszystko choć bardzo dużo.......:-))))))))

pozdrawiam cieplutko Ella
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2008-01-24 21:46
Moim zdaniem, tak, jest możliwa.
Nadrzędny - Autor Madziunia Dodany 2008-01-25 09:48
Myślałam o przyjaźni między k. a m. w ktorej nie chodzi o miłość, a tym bardziej o sex.
To przyjaźń, na którą patrzymy i zastanawiamy się : dlaczego tych dwoje nie łączy miłość, pożądanie, pragnienie stworzenia świetnego związku, który mógłby zaistnieć właśnie dzięki tej przyjażni! Mój narzeczony spotkał kiedyś taką dziewczynę...i dziś twierdzi że taka przyjaźń jest realna. Mnie to jednak niesatysfakcjonuje i kłóci się z moim patrzeniem na te sprawy.
W związku z facetem, a tym bardziej w małżeństwie, zawsze bazowałam na przyjaźni. I nadal potrzymuje tę tezę. Myślałam sobie : jak przegadam z facetem całą noc i pomyślę sobie że warto było jej nie przespać, to będzie to może właśnie ten...
I tak się stało w moim przypadku:-) a sex?...to jest podstawa! Więc skoro w czystej przyjaźni nie sposób patrzeć na tę drugą osobę w kontekście seksualnym, to co z przyjaźnią w małżeństwie np.? , nie powiemy przecież takiej bzdury że jest ona mniej bogata, autentyczna, bo przesiąknięta bliskością fizyczną. :-)) Prawdą jest napewno, że przyjaźń to przede wszystkim świat tego co duchowe, metafizyczne, tak wzniosłe że można pomyśleć że bliskość fizyczna może ten nieziemski stan zakłócić, lub co gorsza poprostu zniszczyć...ale kiedy pomyślę o moim lubym jako o najfantastyczniejszym przyjacielu na ziemi, i połączę miłością a dopełnię cudownym sexem, to wierzę w przyjaźń pomiędzy k. a m. gdzie jest miejsce na prawdziwą miłość i sex...:-))
Piszę to dlatego, ponieważ spotkałałam się z takimi absurdalnymi tezami że tam gdzie jest miłość i sex, tam trudno o prawdziwą przyjaźń. Przyznam, że kiedyś myślałam podobnie, dopóki nie poznałam mojego lubego, nota bene niepełnospr. To że jest mężczyzną, właśnie tak znacząco wpłynęło na naszą przyjaźń i porozumienie dusz, powiedzmy wzniośle:-)
Na wiele, jeśli nie na wiekszość moich ''babskich''spraw patrzy bardziej obiektywnie i racjonalnie, co przy naszej wrodzonej że się tak wyrażę nadwrażliwości emocjonalnej jest dość istotnym atutem. Moja wieloletnia przyjaciółka jest już nieco z boku, bo wystarcza mi on, nawet mimowolnie ''ciągnie'' mnie w świat jego myślenia i postrzegania rzeczywistości. Ważne w naszej przyjażni jest to że jest on dominantem (w pozytywnym znaczeniu) w naszym związku, co mnie akurat odpowiada, bo czasem trzeba mnie doprowadzić do pionu, :-)) no i za żadne skarby świata nie powie mi : wszyscy faceci są tacy sami!! ;-))))))))
Nie uważam też że moja przyjaźń w związku z m. jest w jakimkolwiek sensie lepsza, bogatsza, chciałałam podzielić się tą swoją i zobaczyć spostrzeżenia innych. Tyle z mojej strony :-)
Pozdrawiam wszystkich forowiczów :-)))
M.
Nadrzędny - Autor Szczepan Dodany 2008-02-02 05:58
  witam


            Myślę że taka przyjaźń  jest możliwa .

        Tyle że życie jest właściwie nieprzewidywalne i stale
        coś się zmienia.

        Więc może być tak że po cichutku , niezauważalnie może zamienić
        się w miłość , albo inny stan pośredni.

        i jak w piosence ,pada pytanie ,= czy to jest przyjaźń czy to jest kochanie

       każdy przypadek może być inny 
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2008-02-05 07:15 Zmieniony 2008-02-05 07:50
   
  

           Dla Osób które nieznają tej piosenki  zamieszczam link ...

Co do przyjaźni tam gdzie najpierw pojawia się miłość , oczywiście też może być ,dlaczego nie ,ale ....
można by się obawiać czy jest ona tak do końca obiektywna i szczera .Być może -


  [img]http://www.wrzuta.pl/images_2/audio.gif[/img]
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2008-02-19 12:21
Madziu to wszystko jest fajne co piszesz  ale tak naprawdę jest troszke inaczej no chyba że wygrasz wtotka  i będzie na wszystkoCiebie stać wiedz otym że przyjażń prawdziwa nie istnieje to wszystko to co jest między nami tu chodzi o całą rase ludzką oparte jest na kasie być morze kiedyś to zroumiesz piszesz o stanach nieziemskich poczytaj Nowy Testament nie jestem księdzem jeśli cię czyms uraziłem nie gniewaj się
Nadrzędny - Autor Szczepan Dodany 2008-02-19 20:07
123 itd.

  Szkoda że masz takie doświadczenia, ale to nie reguła.

   Kasa jest ważna bo trzeba żyć , ale nie na kasie życie polega.

   Przyjaźń istnieje , ludzie tracili dla niej życie , majątki i honor.

   Szkoda że nie miałeś/aś okazji jej doświadczyć , to przykre .

   Dla przyjaciela można poświecić wiele ale żeby nazwać kogoś
  
    przyjacielem trzeba poznać go w różnych sytuacjach .

   Najprostsza mądrość ludowa ,- przyjaciela poznaje się w biedzie....

   życzę Ci cobyś poznał / a takiego człowieka , to skarb.

          pozdrawiam

                Szczepan

  
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-02-20 12:44
Przestancie pisac o tej przyjazni bo ona jest albo jej nie ma i nie ma sie co zastanawiac czy on ona jest przyjacielem czy nie.
Czy wy ciagle zadajecie sobie pytanie czy mam przyjaciela i czy ja jestem przyjacielem.
Uwazajcie jedynie na tych ktorzy z waszej przyjazni chca czerpac zyski .
Milego dnia.
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-02-20 12:52
Popieram Ele.
Co wy sie tak wszyscy odcinacie od sexu.
Czy tu wszyscy zyja w celibacie.
Jakie wy leki bierzecie.
Milego dnia .
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-20 16:02
Witaj szczerbaty...
Może wreszcie skrobniesz kogo poderwałeś na krzakoterapii.Przecież wyjeżdżałeś nie.Czekam niecierpliwie na opis owego ośrodka w wątku Opinie o sanatoriach i turnusach rehab. w temacie Sprzęt i Rehabilitacja. Nie śpij pisz coś!!!!!!!!

pozdrawiam Ella
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Przyjaźń między nami kobietami a wami facetami :-))) (6965 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill