www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dlaczego ludzie sami się ośmieszają ? (Strona 4) (123917 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-29 19:49
Lustro go zabije ,jak Bazyliszka!!!!!!
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-06-29 19:52
Ha,ha,ha,dobre.
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2009-06-29 19:55
trole  ,modliszki -- troche  lepsze  niz  wczorajszy   kabareton .
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-29 20:06
Oglądałam i też się za dużo nie śmiałam
Nadrzędny Autor renatawanke Dodany 2009-06-29 20:08
PA  MAL  --spkojnej  nocy :-)
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-07-08 00:29
DO MALTABAR.
A TYM BAZYLISZKIEM JESTES TY, MALTOBAR.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-29 21:00
jolik dziękuję że się odezwałaś. Tak przypuszczałam że avatar został powielony bez twojej zgody.

Pa miłej nocki. Do jutra. :-)))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-06-29 22:16
No to dobranoc ,do jutra :::-)
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-06-30 00:15 Zmieniony 2009-06-30 00:36
Jolik.
Wstawiając twój awatar w moim profilu, miałem zamiar pokazać że awatar nie musi być identyfikatorem osoby piszącej a obrazkiem wybranym przez piszącego na tym forum a w przypadku 62norbi, czapka5 ich awatary są z ich własnych zdjęć a za tym, to ta sama osoba. Czapka5 już nie używa nicku 62norbi ponieważ jego konto zostało zbanowane z nie wiadomych przyczyn, domyślam się jednak, że za dużo, jak tu wyrażają się na jego temat, że za bardzo "STĘKAŁ" w tematach o barierach. Ja i inni tzn. co są za nim rozumiemy go w ten sposób że chciał i nadal chce nawoływać do tego aby mobilizować Was ON do wspólnej walki z barierami budowlanymi, wiem że to jest walka z wiatrakami, wiem jakie zawiłości kryje, ale on dalej jakoś idzie. A wy na nim zawieszacie to, że za bardzo marudzi, stęka. Zauważyłem, że gdy Was prosił o te zdjęcia do ANTYBUDYNKU, to on chciał aby powstała mapa najbardziej nieprzystosowanych miejscowości w kraju, względem Was ON. Prosił o to, aby zwracać uwagę na tego typu BARIERY i ANTYBUDYNKI (>>kliknij tu) a wy zarzucaliście mu, że to robi za pieniądze, że chce dostać stanowisko, że nie opłaca się itd. itd. To tak jak dziś na całym południu kraju są powodzie, bo rządzącym się nie opłacało od 1997 roku, od pamiętnej powodzi robić melioracji wód gruntowych, naprawiania uszkodzonych przez tą powódź i umacniania tych wałów które przetrwały. Teraz wszyscy cierpimy za to że zawczasu nie walczyliśmy z rządzącymi o wały przeciwpowodziowe. Tak samo jest z barierami architektonicznymi, bierzecie, (może nie wszyscy ale spora grupa ON z tego forum) zbyt biernie, pochopnie myślicie że urzędnik, projektant w końcu dojdzie sam do tego czego Wam brak. Nie robiąc nic w tych sprawach, wskazujemy siebie i przyszłe pokolenia ON na dalsze życie z barierami. To też jest w pewnym sensie ośmieszanie się. Nie sądzisz?
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 00:57
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-06-30 01:53
Czapka zejdz na ziemię i obudz się w swoim kraju!Halo,halo jesteśmy w Polsce a nie w USA.
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-07-08 00:49
DO ELISKA.
A TY ZEJDZ Z BAJKOWEGO SWIATA DO REALU. A NIE PISZ GLUPOT. CZAPKA CHCE WAM POKAZAC JAKA DALEKA DROGA DZIELI NAS NIEPELNOSPRAWNYCH POLAKOW OD TEGO CO OSIEGNIETO W USA W SPRAWIE NIEPELNOSPRAWNYCH, JAK SIE MAJA INNI A JAK MY. A TEN TWOJ SLEPY PATRIOTYZM ZOSTAW DLA SIEBIE. CZAPKA CHCE ABY W POLSCE ZYLO SIE LEPIEJ NIEPELNOSPRAWNYM. A DLACZEGO NIE LUBICIE GO? BO WIDOCZNIE MYSLICIE, ZESAMO SIE TO ZROBI, ZE WY NIE MUSICIE NIC ROBIC A INNI ZA WAS TO ZROBIA.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-30 04:52
Głupio się tłumaczysz widać,że nie masz poczucia własnej tożsamości, to musi być przykre odczucie
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-06-30 15:29
Maltabar.
Do kogo to napisałaś?

>Głupio się tłumaczysz widać,że nie masz poczucia własnej tożsamości, to musi być przykre odczucie>


Jeśli to do mnie, to zapewniam Cię że, ja, mam swoją tożsamość, już pisałem o swojej osobie, aż za dużo i wcale się jej nie wstydzę. A jeśli chodzi o Czapka5 to on też ma, jest takim samym Polakiem jak i Wy. A znowu, jeśli chodzi o o ten link "Niepełnosprawni w USA" to chce pokazać o co warto walczyć, zmotywować Was do walki, pokazać ile jest jeszcze do zrobienia dla nas aby przynajmniej w kilkudziesięciu procentach dorównać temu co niepełnosprawni mają w innych krajach.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-06-30 14:09
Popieram eliskę i maltę. głupie tłumaczenie niemądre podbieranie avataru. Dlaczego? Wielu z nas "łapie" posty z avatarem. W tym przypadku łatwo było pomylić jolik z panem Willi

>W odpowiedzi dla: Willi
>Jolik.
>Wstawiając twój awatar w moim profilu, miałem zamiar pokazać że awatar nie musi być identyfikatorem osoby piszącej a obrazkiem wybranym przez piszącego na tym forum a w przypadku 62norbi, czapka5 ich awatary są z ich własnych zdjęć a za tym, to ta sama osoba.>


Czytam i czytam i nic nie rozumiem . Tak zagmatwanego zdania nie czytałam od dawna :-(
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-06-30 14:38
bo to idiotyczne tłumaczenie się człowieka bez twarzy (tchurza)
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2009-06-30 14:57 Zmieniony 2009-06-30 15:00
Pewnie masz na uwadze czapeczkę ,ale ,to nie o ten awatar się rozbijam a awatar naszej przemiłej i zawsze ochoczej , obiektywnej itd,itd:) -  ' internetowej przyjaciółki '- Boginki , która zmieniła awatar na mniej rzucający się w oczy . Pozdrawiam :-) .
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 15:29
Malti...
Ja pokazuję swoją twarz, na moim awatarze i proszę mi nie przypisywać tchórzostwa... A dlaczego Wy nie pokazujecie waszych twarzy??? Tez mógłbym pomyśleć że macie coś do ukrycia... A wszystko na to wskazywałoby, że niektórzy mają...
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-07-08 01:03
DO ELLA.
POPIERAJ, POPIERAJ, A MOIM ZDANIEM WILLI DOBRZE NAPISAL, ZE AWATAR MOZE BYC WG. UPODOBAN UZYTKOWNIKA FORUM, A JESLI CHCECIE ODSZUKAC DANE POSTY, DANEJ OSOBY TO JEST FUNKCJA 'SZUKAJ', A NIE PO AWATARACH.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-06-30 15:22
     Założyłam wątek  w celu poznania opinii innych użytkowników  i wywołania dyskusji. Zasadność pytania została potwierdzona, ale odpowiedzi na pytanie nie otrzymałam. Aktywność użytkowników forum jest niezaprzeczalna. Szkoda tylko, że wypowiedzi tak daleko odbiegają od tematu wątku.
   
     Proponuję przenieść się do wątku 'Rozmowy na każdy temat'.

   Zapraszam do rozmowy ...   :-)

    
     Temat "Dlaczego ludzie sami się ośmieszają" pozostaje otwarty. ...

   Zapraszam do dyskusji
...   :-)

Pozdrawiam,
                         jolik_

.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-06-30 15:39
Jolik...
Teraz, wierzysz że, tu niektórzy użytkownicy nigdy nie trzymają się tematu wątku jakiegokolwiek autora, zawsze będą usilnie zbaczać z jego torów... Aż do zniechęcenia autora do dalszej dyskusji a później jak to osiągną to już nie wracają...
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-06-30 18:15
CZAPECZKA JAK UBIERZESZ SPODNIE GORALSKIE TO NIE ZNACZY ZE JESTES GORALEM
TO SAMO SIE TYCZY POKAZYWANIA TWARZY
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-06-30 19:26
Pisząc bardziej nieraz pokazujesz swoją twarz niż wklejając zdjęcie.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-03 11:38
to prawda,zdjęcie jak zdjęcie,jak udowodnisz jego oryginalność?
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-07-08 01:07
DO WILKOLAKA.
TY JESTES GORALEM TAKIM JAK WILKOLAK, JESTES JAK DZIECIAK CO UDAJE DOROSLEGO.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 12:02

>Założyłam wątek  w celu poznania opinii innych użytkowników  i wywołania dyskusji. Zasadność pytania została potwierdzona, ale odpowiedzi na pytanie nie otrzymałam. Aktywność użytkowników forum jest niezaprzeczalna. Szkoda tylko, że wypowiedzi tak daleko odbiegają od tematu wątku.>


No właśnie. Moje uwagi pokrywają się z tym, co napisałaś, ale musiałaś mi przypiąć łatkę. Nawet zyskałaś na moment zainteresowanie i poparcie. Mając je, nie zauważyłaś, jak inni jeszcze dalej odbiegli od tematu.
Zatem nadal poszukujemy odpowiedzi na pytanie. Oczywiście każdy  inaczej to zinterpretuje, o ile temat ten nie umrze śmiercią naturalną z braku zainteresowania. Przy czym brak zainteresowania może wynikać z tego, że temat ten bezpośrednio dotyczy osób, do których jest kierowany. W swojej świadomości wiedzą, że już dawno się ośmieszyły.

Spróbuję jednak znaleźć odpowiedź.
Uważam, że powód jest prosty - chcemy być zauważeni, podziwiani, chwaleni i imponować np. wiedzą, talentem lub innymi walorami. A chcieć nie znaczy móc. W przypadku braku tych walorów stajemy przed smutną prawdą, że zostaliśmy zdemaskowani. Pozostają wówczas dwa wyjścia: albo się wycofać, albo brnąć dalej ku uciesze gawiedzi. Najgorsze w tym, że niektórym brakuje samokrytyki. Szczególnie tacy ośmieszają się najwięcej.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-04 12:15
proponuje,zebyś uzywał liczby pojedynczej,nie wszyscy zgadzaja się z Twoim zdaniem,piszac my sugerujesz,ze wszyscy je podzielają,a tak nie jest!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 14:16
Jest takie przysłowie: "Uderz w stół, a odezwą się nożyce". I oto mamy najlepszy przykład niezaprzeczalnej mądrości ludowej i jednocześnie uzasadnienie tego powiedzenia.
Temat "Dlaczego ludzie sami się ośmieszają" wcale nie musi odnosić się do forum. Może to być nieudany debiut piosenkarski, poetycki lub sportowy. Jakieś beztalencie na siłę stara się zaistnieć publicznie. Czy nie przyszło Ci to do głowy, że można dyskutować w oderwaniu od tego forum? Ludzie ośmieszają się wszędzie.
Pytanie tylko DLACZEGO.
Nie stać Cię na własne przemyślenia i wskazanie powodów?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-04 14:28
ten watek został załozony na tym forum ,przez uzytkownika tego forum jesli chceszdyskutować po za nim załóz nowy temat owszem ludzie osmieszaja sie wszędzie a Ty tez nie odpowiedziałes na pytanie ,wiec nie wzywaj mnie do tablicy ,bo ja piszę wtedy kiedy mam ochote
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-04 16:45
W 100% popieram maltę i jej odpowiedź do Nachbar - sąsiedzie ( Nachbar po niemiecku;- po polsku sąsiad)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-07-04 17:05
Waszmość Waćpan, jedno Panu powiem. Zanim się w dowodzeniu czegokolwiek podeprzesz "niezaprzeczalną mądrością ludową" to się dwa razy zastanów. Bo w tym samym zbiorze mądrości jest: "Człowiek kowalem własnego losu" i "Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi". Jest "Tylko winny się tłumaczy" i "Milczenie oznacza zgodę". Słowem, jest przysłowie na każdą okazję i do każdej lini argumentacji. A jak coś jest do wszystkiego, to bywa że jest do niczego. :-)

To tak na marginesie, w ramach uwagi że mamy tendencję do podpierania się przysłowiami.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-04 17:16
Boginko,Ty zawsze znajdziesz własciwe słowa we własciwej sytuacji,i co podziwiam nigdy nie dajesz się ponieść emocjom :::-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 18:33

>Boginko,Ty zawsze znajdziesz własciwe słowa we własciwej sytuacji,i co podziwiam nigdy nie dajesz się ponieść emocjom :::-) >


To fakt. Ostatniego posta Boginka pisała bez emocji. To tak na marginesie.
A tak na ogół, tematem jest: "Dlaczego ludzie sami się ośmieszają?"  Wychwalanie Boginki i tłumaczenie z niemieckiego na polski  nie wyjaśnia przyczyn samo ośmieszania. Potwierdza jednak wnioski, do jakich doszła autorka tematu.

Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-07-04 18:38
Ty bys się źle czuł, jakbyś nie starał się miećostatniego zdania? sam się wysil i odpowiedz na pytanie skoro tak Ci brakuje odpowiedzi
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 18:50

>sam się wysil i odpowiedz na pytanie skoro tak Ci brakuje odpowiedzi >


Czytaj ze zrozumieniem. Już udzieliłem odpowiedzi. Teraz kolej na Ciebie. Może znasz inne powody, dla których ludzie się ośmieszają?
Podaj więc.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-04 18:46

>To fakt. Ostatniego posta Boginka pisała bez emocji. To tak na marginesie.
>A tak na ogół, tematem jest: "Dlaczego ludzie sami się ośmieszają?"  Wychwalanie Boginki i tłumaczenie z niemieckiego na polski  nie wyjaśnia przyczyn samo ośmieszania. Potwierdza jednak wnioski, do jakich doszła autorka tematu.>


JESTEŚ NACHBAR PO PROSTU ZŁOSLIWY(A) CZY TY ROZUMIESZ ŻE KRYTYKUJĄC TYLKO INNYCH SAM(A) SIĘ OŚMIESZASZ...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-07-04 18:51
Moim zdaniem ,to też wygląda na złośliwość i nkomu nie potrzebne wymądrzanie się
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2009-07-04 19:04

>JESTEŚ NACHBAR PO PROSTU ZŁOSLIWY(A) CZY TY ROZUMIESZ ŻE KRYTYKUJĄC TYLKO INNYCH SAM(A) SIĘ OŚMIESZASZ... >


Czyżby? Przedstawiłem swój punkt widzenia i jak najbardziej na temat. Jak dotąd nikt nie podał przyczyn takiego zachowania się, a z tematu zrobiono osobiste wycieczki pod adresem niektórych uczestników. Ba, nawet ustalano, czy "dziadek służył w Wermachcie". To oczywiście przenośnia, ale wiesz o czym piszę.
Nie wiem, czy można nazwać krytyką zwracanie uwagi, że ktoś pisze nie na temat.
Nie tylko autorka tematu, ale sam chciałbym poznać Wasze zdanie o tym, dlaczego ludzie się ośmieszają.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-04 19:09
Za późno na tłumaczenie. Sam się cofnij do pierwszego postu i sam zobacz dlaczego i kiedy zmieniono temat odpowiedzi. Trzeba było być od początku. Więcej ode mnie tu nie dostaniesz odpowiedzi.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-07-04 19:34

>Nie tylko autorka tematu, ale sam chciałbym poznać Wasze zdanie o tym, dlaczego ludzie się ośmieszają.


<
Jeżeli uważasz, że się tutaj ośmieszamy, to zacznij od siebie i odpowiedz na to pytanie.  Napisz dlaczego się ośmieszasz.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-07-06 14:06
Ella...
Ella napisał/a

>JESTEŚ NACHBAR PO PROSTU ZŁOSLIWY(A) CZY TY ROZUMIESZ ŻE KRYTYKUJĄC TYLKO INNYCH SAM(A) SIĘ OŚMIESZASZ... >


Taaak, co Ty powiesz??? Niemożliwe... A co Ty robisz, Ty jesteś jak zwykle święta???  Ty też nasz wszystkich krytykujesz, ponieważ, Ty możesz... Za to, inni nie mogą nawet się bronić, tzn. że wg. Ciebie, TAKŻE SIĘ OŚMIESZASZ... Nie sądzisz??? Moim zdaniem coś tu nie tak z twoją "TEORIĄ" o ośmieszaniu... Nie sądzisz, moja droga??? Czyżbym nie miał racji??? "Nachbar", faktem jest, że po niemiecku, to po prostu "SĄSIAD", lecz zapomniałaś że gdzieś już Nachbar napisał dlaczego użył obcojęzycznego wyrazu na swój nick... Więc teraz ja Ci przypomnę, a więc dlatego że, rejestrując się na tym forum nie można używać polskich znaków ą, ć, ę, ń, ó, ś, ź, ż... To świadczy, że ten cały serwer jest spoza kraju... A to już za siebie dużo mówi... Ten temat był już kiedyś poruszany na tym forum... Pamiętasz???

Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-06 14:17
STEEEEKANIEEEEEE
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-06 20:20
Taaak, WILKOLAK, jak prawdę piszę to TY od razu uznajesz to za stękanie, ponieważ nic mądrego nie potrafisz napisać... To ty stękasz, ale ty wg. Ciebie możesz a inni nie mogą bo wg Ciebie nie mają prawa do niczego... Nalatujesz na OSLOW W BIALYCH KITLACH, ale Ty możesz a inni nie...
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2009-07-06 14:38
aaaaaaaa jak masz problem , to proszę poobserwuj przyrodę ...(Kliknij do pana Klekota a on ci wyjaśni skąd się biorą i jak sobie radzić ;-))))
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-07-06 20:26
Amalian...
BRAWO, BRAWO, BRAWO, na reszcie udało Ci się zrobić prawidłowo linka... No, gdzie to napisać??? Wow... :-) ;-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-07-04 19:35
Wprawdzie odpowiadasz nie mnie, a maltabar, ale skoro interesuje Cię dyskusja ad rem, proszę bardzo:

Dla mnie przed dlaczego są dwa inne pytania:

- o jakich ludziach mówimy
- czy rzeczywiście się ośmieszają (czy istnieje co do tego powszechna zgoda)

Te pytania są moim zdaniem ważne. Z bardzo prostego powodu - "ośmieszenie się" jest samo w sobie na tyle niekonkretnym określeniem, że daje się zastosować do wszystkich i wszystkiego. Dla kogoś ośmieszające może być podawanie jakichś informacji, dla kogoś innego czyjś światopogląd, dla kogoś jeszcze niedostateczne (w porównaniu do czego?) zaprezentowanie się publicznie. Każdy z nas ma inną skalę takich zachowań i co innego go interesuje. Dlatego nie ma, moim zdaniem, sensu dyskutować o tym na takim poziomie ogólności, że obejmujemy dyskusją całe 6 miliardów ludzi. Nawet circa 40 milionów Polaków traktować łączne bym nie chciała.
Dopiero po ustaleniu o kim mniej więcej mówimy, można zacząć się zastanawiać nad powodami, bo one też zależą od osoby i jej relacji z otoczeniem. Być może przyczyną "ośmieszenia się" pani Kowalskiej jest po prostu to, że nie umie się dogadać z otoczeniem i otoczenie odbiera jako godne śmiechu coś, co ona robi na serio i z godziwym przekonaniem. Może przyczyną tego, że Iksiński wydaje się Igrekowskiemu śmieszny (być może z wzajemnością) jest to, że stoją po dwóch stronach ideologicznej barykady i nijak nie mogą obdarzyć się wzajemnie szacunkiem? Może powodem czyjegoś "ośmieszenia się" jest to, że ma o sobie wyższe mniemanie niż otoczenie (jeśli tak, dlaczego?). Być możesz wreszcie, ktoś rzeczywiście palnął głupotę (uznawaną powszechnie, a nie tylko przez jakiegoś Iksińskiego) ale tu znów dlaczego - nastąpiło nieporozumienie? Ma taki charakter? Jest chory (o tym powodzie nie należy zapominać)? Zabrakło mu mądrości? Jest w takim wieku? Są dziesiątki takich pytań i potencjalnie setki odpowiedzi.
Uogólniając, uważam że dość często przyczyną "ośmieszenia się" (czy też może właściwej "bycia ośmieszonym w czyichś oczach") jest zupełnie subiektywna ocena w relacji dwóch osób. Np. moja ocena czyichś poglądów (jako śmiesznych lub nie), umiejętności (jako wystarczających lub nie), nasza wzajemna zdolność do porozumienia się. Stosunkowo moim zdaniem rzadziej jest to kwestia powszechnie uznawanej głupoty, którą ktoś zrobił/powiedział/reprezentuje. A i wtedy może być trudno powiedzieć dlaczego tak właściwie wyszło: w dobrej wierze, z chęci bycia obiektem zainteresowania, z braku umiejętności, z powodu charakteru itd.
W internecie odrębną kategorią jest "prowokacja" czyli sytuacja, w której osoba doskonale sobie zdaje sprawę z tego jaki efekt chce wywołać i świadomie do niego dąży. W tym przypadku dla odbiorców jest to ośmieszenie się (ale głupie poglądy, co za pisownia itd.) natomiast prowokator bynajmniej nie uważa się prawdopodobnie za ośmieszonego (bo wie, że jest inny niż się przedstawia). To czy prowokacja jest czy nie jest ośmieszająca dla prowokatora jest kwestią osobistych systemów wartości wyznawanych przez obserwatorów prowokacji (dla jednego czyn X będzie doskonałym żartem, dla drugiego zupełną głupotą).

Celowo i z rozmysłem abstrahuję w tych rozważaniach do tego forum i jego użytkowników. Dyskusje ad personam uważam za zupełnie bez sensu (dla siebie przynajmniej).
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2009-07-06 09:29
do Boginki

>"ośmieszenie się" jest samo w sobie na tyle niekonkretnym określeniem, że daje się zastosować do wszystkich i wszystkiego


ośmieszać się lub ośmieszyć się                                         
- stać się śmiesznym, czyli wywołującym śmiech, budzącym wesołość
- wystawić sie na pośmiewisko, czyli być osobą, z której wszyscy się śmieją
- narazić się na drwiny ( drwiące słowa, złośliwy żart, kpinę, szyderstwo )


sam - wyraz ten precyzuje, że ktoś działa z własnej inicjatywy

     Zapewniam, że znam i rozumiem znaczenie powyższych określeń, a zanim zadałam pytanie: Dlaczego ludzie sami się ośmieszają? z uwagą prześledziłam posty użytkowników forum.
      I nawet nie chodzi mi o to, czy dana osoba pisze na forum o sobie prawdę czy tworzy fikcję, ale w jaki sposób to czyni. Jeśli ktoś udaje kogoś kim nie jest, to już się ośmiesza, a jeśli czyni to niedorzecznie  - tym bardziej. Fakt pozostaje faktem, bez względu na to, czy dana osoba trolluje, czy się dowartościowuje.

>Dyskusje ad personam uważam za zupełnie bez sensu (dla siebie przynajmniej).


     Dla ciebie Boginko, to nie ma sensu, a dla mnie wręcz przeciwnie. Jeżeli dana osoba wypisuje na forum ogólnie dostępnym na swój temat bezsensowne "rewelacje", to ja mam prawo odnieść się do tego. Miałam pewne przypuszczenia, co do intencji wystąpień tego użytkownika. I żeby te przypuszczenia wykluczyć lub potwierdzić konieczne było odniesienie się  do konkretnej osoby - konkretnych nicków. Wystarczy prześledzić tok wątku, a widać wyraźnie,że wskazana(e) osoba(y) dobrowolnie wypowiedziała(y) się w tym wątku i swoimi postami udzieliła(y) poniekąd odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie.



Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-07-07 16:25
Jolik - zauważyłaś, że abstrahowałam od tematu użytkowników tego forum? Jestem pewna, że obie równie dobrze znamy podstawową definicję ośmieszania. Moja odpowiedź była po prostu na zupełnie innym poziomie ogólności. :-) A w zacytowanym zdaniu chodziło o to, że zarzut bycia śmiesznym można w zasadzie postawić każdemu z dowolnego powodu.

> Dla ciebie Boginko, to nie ma sensu, a dla mnie wręcz przeciwnie.


Właśnie po to jest tam ten nawias z (dla siebie przynajmniej), żeby nie było wątpliwości, że mówię o swoim systemie wartości. Ja z założenia nie prowadzę dochodzeń na forach internetowych. Wyjątek stanowiłyby ewentualnie te, na których jestem pod imieniem i nazwiskiem. Ale jeżeli ktoś uważa tego rodzaju dochodzenia czy dyskusje za celowe, to jego sprawa. :-)
Nadrzędny Autor jolik_ Dodany 2009-07-07 17:18

>Właśnie po to jest tam ten nawias z (dla siebie przynajmniej)


Boginko, ja odniosłam się właśnie do tego nawiasu. :-) Chodziło mi o podkreślenie, że to jest mój punkt widzenia.

>Jestem pewna, że obie równie dobrze znamy podstawową definicję ośmieszania.


Oczywiście, że znaczenie słowa ośmieszanie jest mi znane. Proszę jednak zauważyć, że moje pytanie dotyczyło ośmieszania się, a nie ośmieszania, co jest ważne, ponieważ określenia te odnoszą się do dwóch różnych "zjawisk". To tak, dla jasności intencji zadanego pytania.

     Życzę miłego wieczoru.
    
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-07-08 01:14
DO NACHBAR.
DOBRZE NAPISALES, ZE LUDZIE SAMI WSZEDZIE SIE OSMIESZAJA.
A TE PRZYSLOWIE PASUJE JAK ULAL TU W TYM WATKU.

>"Uderz w stół, a odezwą się nożyce".>

Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dlaczego ludzie sami się ośmieszają ? (Strona 4) (123917 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill