www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery - archi-tektoniczne a może -BARJERY - między Ludzkie (18356 - wyświetleń)
- Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-08 02:01
                   No moi kochani piszący przejrzałam bardzo duzo tego co tu napisaliście a właściwie wypukaliście swoimi paluszkami na klawiaturce .Kiedyś się mówiło papier wszystko przyjmie teraz się mówi internet wszystko przyjmie .I w tym niema żadnego przekłamania.Żaden post który tu jest zaczęty nie ma nic wspólnego z tym co jest w tytule .To jest forum ludzi sfrustrowanych i takich co nie mają gdzie wylać swojej złości to wylewają ja tu na tym forum .Biorę udział w wielu dyskusjach na wiele tematów jest naprawdę sporo porali gdzie się naprawdę dyskutuje i wymienia sie poglądy ale tu nie zadnego składu żadnego ładu .Jak się zacznie na jakiś temat post to po paru minutach ten post zamienia się pyskówkę i obrażanie jeden drugiego .Co po niektórzy jak by mogli to by sięgli drugiego i go wdeptali w ziemię .Może trochę opamiętania miało tu być o barierach które dzielą Ludzi zdrowych-fizycznie od ludzi chorych -  fizycznie .A jest o nienawiści o zatrzetrzewienie i podłości jeden względem innego .Co by się nie napisało to zaraz zjawia się taka jedna z druga osoba i swoje trele -morele wstawia .Dlaczego niema nic konkretnego co zaczęty post to po chwili bałagan .Na litości ludzie troche szacunku jeden dla drugiego trochę opamiętania .Trochę osobistej godności czy wy wszyscy zatraciliście juz sens tego co tu ma być pisane .Jak jeden z drugim jest taki Mądry i sprytny w dokuczaniu drugiemu niech założy taki portal i dale sobie upust swojej frustracji i zaprosi bandę oszołomów i tam niech sobie jadą po bandzie równo a tu niech będzie konkretnie i na temat .Tu maja byc podobno inwalidzi którzy maja problemy fizyczne swoje jak i swoich bliskich a nie banda oszołomów dorwała się do portalu i urządza swoje POPISY .Zaczęłam post a jak weszłam na niego po dwóch dniach to nie wiedziałam o co chodzi czytałam post po poście i włos mnie się jeżył na głowie Nie było ani jednego postu na temat .Litości tak  nie mozna .Jakieś umoralniania jakieś docinki co to ma byc .Zlot oszołomów na portalu dla inwalidów .Trochę pomyślunku i troche taktu .Jestem człowiekiem starej daty większości z was jak ja chodziłam do pracy i wychowywałam dzieci to jeszcze nie było na świecie a co nie którzy na gówno mówili papu i babeczki lepili w piaskownicy a dzisiaj się tak wymadrzaja jacy to oni mądrzy i wspaniali .J na zakończenie .Jak ktoś będzie odpisywał na ten mój post to proszę bez wyzwisk i bez jechania jeden na drugiego .i nie zrobić kolejnej fali durnych podjazdów jeden na drugiego m.No to tyle odemknie.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-08-08 10:02
A ja obserwuję Twoje "pisanie"od dłuższego czasu i dochodzę do wniosku,że największą oszołomką to jesteś ty.Wydaje ci się, że jesteś najmądrzejsza i upoważniona do tego aby wszystkich pouczać.Czy twoja złośliwość wynika z ułomności?Jeżeli masz tyle forum to przestań się wymądrzać na tym i idż tam, gdzie niema oszołomów.
Nadrzędny Autor Willi Dodany 2009-08-08 10:54
eligiusz.
To nie jest złośliwość ze strony Koko-zieloneoko a prawda, gorzka prawda, która boli tych o których ona pisze. Ja nie nazwałbym tego oszołomstwem ze strony Koko-zieloneoko a frustracją. Koko-zieloneoko jest głęboko sfrustrowaną osobą niepełnosprawną Polską rzeczywistą prawdą. Prawdą która boli tych co na nią zasłużyli, tzn. tych co są winni za nie usuwanie barier nie tylko budowlanych a mentalnych. A kimś takim między innymi jest właśnie  "INTGRACJA" to ona zamiast łączyć wszystkich ON to dzieli. Niestety ale taka jest prawda, która boli!  I ma boleć!
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-08 15:17 Zmieniony 2009-08-08 15:19
   elgiusz to do Ciebie                                                                                                                                                                                                No i znowu mądry nie podoba ci się moje pisanie to nie czytaj .Nie jestem oszołomką i proszę nie tym tekstem do mnie .Nie jestem najmądrzejsza za taką się nigdy nie uważałam .A że jestem wściekła na obecne rządy -jestem żebyś wiedział .Dam ci prosty przykład chodzę w szynie ortopedycznej starej bo ma ponad 30 lat przeżyła 2 nowsze które sie rozleciały .Naprawa zwykłego łącza w szynie kosztuje 100 zł pl.a to sie regularnie psuje na to nie ma do finansowania .Jak nie mam szyny to siedzę w domu i nie mogę wyjść .Mieszkam na 2 pietrze mam strome schody o kulach nie zejdę porostu sie boje panicznie raz spadłam więc mnie nie dogaduj że jestem oszołomka popatrz na siebie a tu będę pisać czy ci sie to podoba czy nie jak chcesz to sobie idzi sam a nie dawaj mnie dobrych rad .Dobrymi radami jest piekło wybrukowane.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-08 14:21 Zmieniony 2009-08-08 14:30
Koko-zieloneoko...
Masz rację, w 100 % ...

Wystarczy dobra wola
Interwencja... Teresa Migdał z Lewina Brzeskiego porusza się na wózku... - Gdybym miała zjazd progu, byłabym bardziej samodzielna mówi. Jego nikt jednak nie chce sfinansować...
Pani Teresa w wyniku przewlekłych chorób straciła obie nogi. Od ponad roku porusza się na wózku inwalidzkim. Jest samotna. Pomaga jej tylko opiekunka z pomocy społecznej i jeden z sąsiadów.
Opiekunka jest u mnie codziennie przez dwie godziny. To nie dużo, ale sobie radzę mówi pani Teresa. - Gdybym sana mogła wyjechać z domu, byłabym bardziej samodzielna. Mogłabym np. zrobić zakupy.
Co stoi na przeszkodzie? Nie wyższy niż 20 cm próg przed drzwiami do jej bloku.
W moim imieniu ośrodek pomocy społecznej napisał do zarządcy budynku wniosek o likwidację progu opowiada nasza czytelniczka. -Nic się jednak w tej sprawie nie dzieje...
A nie dzieje się , bo na zlikwidowanie progu nie zgodziła się wspólnota, która musiałaby za to zapłacić...
-Większość właścicieli mieszkań głosowała przeciwko podjęciu takiej uchwały. Ale równocześnie wspólnota zgodziła się na wykonanie podjazdu dla wózka pod warunkiem, że sfinansuje to ośrodek pomocy społecznej lub inna instytucja charytatywna - informuje Mirosław Polankiewicz, dyrektor Zarządu Mienia Komunalnego w Lewinie Brzeskim, zarządcy bloku.
- Na to nas nie stać. Budowa podjazdu to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Gdyby wspólnota zlikwidowała próg, koszt byłby nieporównywalnie mniejszy twierdzi Krystyna Warchał-Lenartowicz, kierownik MGOPS w Lewinie Brzeskim.
Po naszej interwencji sprawą obiecała się zająć burmistrz miasta, Anna Twardowska. -Tu ewidentnie zabrakło dobrej woli uważa. Spotkam się z jej zarządem i poproszę o przedstawienie faktycznych kosztów likwidacji progu.

Aneta Ludwig
aludwig@nto.pl -077443253

Artykuł pochodzi z NTO
z dnia 31.07.2009 r.
Absurdy --> kliknij
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-08 14:49
Do zielono oko. ci co mieli ,to załozyli własne forum poszukaj tam i zobacz jakie słowa TAM padają
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-08 15:25
Maltabar...
Tak, tam padają ostre słowa, pod adresem tych co niby "coś tam, coś tam" robią dla "ON" tylko że tego w realu nie widać, a tylko kasę zbijają... A nam wciskają kic, że to dla naszego dobra... Ty też możesz założyć swoje forum, masz takie same prawa jak my...  Ci co sobie założyli swoje własne fora, widać że odnoszą powoli jakieś pozytywne skutki i że nie są to fora cenzurowane...
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-08 15:29
Mylisz się nic nie widać,zwłaszcza w realu, a gadać to można na GG
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-08 15:34
No tak jak przypuszczałem kilku mądrych tu przyjdzie aby robiąc zamęt czy nie morze byc normalnie tylko dogadywania i przycinki .Nie jestem sfrustrowana ani jakaś oszołomka jestem normalnym człowiekiem no na tyle normalnym na ile pozwalają dziś czasy bo dziś naprawdę trudno znaleźć zupełnie normalnych Każdy ma jakiegoś mola który go gryzie A mnie szlak trafia jak siedzę w domu nie mogę wyjść bo zwariowana szyna sobie pękła dobrze ze mąż mnie to naprawi domowym sposobem ale to potrwa a ja siedzę w domu i mnie diabli biorą .Bo nie mam kasy na naprawę a limit w tym roku już wyczerpałam .Więc gdzie tu jest lepiej bo ja nie widzę żadnych zmian na lepsze.
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-08-08 21:38
Są zmiany w obie strony, i na lepsze i na gorsze. To wszystko zawsze zależało i zależy od ludzi. Dziś jest wkoło pełno uśmiechniętych twarzy. Wystudiowany, fałszywy uśmiech jest wszechobecny, a im ktoś milszy, tym bardzie trzeba na niego uważać. Sprzęt ortopedyczny faktycznie jest do niczego. Mój znajomy ma 2 aparaty, w których chodzi 14 lat. Sam je naprawia. Szyny są leciutkie, bo miał szczęście je zrobić w czasach, kiedy było wszystko jeszcze dostępne. Ja mam problemy z obuwiem ortopedycznym. Nie ma szewców i chodzę w jednych butach po 2 lata. Lepiej nie ma i nie będzie, bo nie ma szewców. Niestety polski przemysł został zniszczony, dotyczy to wszystkich dziedzin życia. To co zostało ledwie dyszy. Na nic nie ma kasy. A możę pobawmy się w przewidywanie przyszłości? Co będzie za lat 10? Może....
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-09 03:39
Kropka ja o butach to już zupełnie zapomniałam .Ostatnio parę lat temu dostałam zlecenie na aparat i buty i wiesz jaki miałam numer .Aparat owszem odebrałam a buty tylko się nie śmiej dostałam skrojone kompletne ale do uszycia .bo nie mieli szewca krojczego tak ale nie mieli tego co szyją .Żebyś widziała moją minę jak te buty odebrałam jak wyszłam do męża z workiem w ręku i z butami nie uszytymi to mąż patrzył i myślał że to jakiś sen .Od tamtego czasu co roku chodzimy po sklepach i szukamy butów dla mnie jedne na zimę jedne na lato i na ten zakup idzie większa część mojej renty ale nie ma innej rady a buty nie uszyte do dziś leżą w szafie .I co ty na o.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-09 10:24
Ja chodze w butach po 5 lat,bo tez mam problemy z butami,a nie chce miec jeszcze ortopedycznych,wiec jak dobiore sobie buty z mieciutkiej skorki,ktora ulozy mi sie do ksztaltu stop,to juz chucham na nie i dmucham,zeby miec jak najdluzej.
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-08-09 17:43
Dobrze. jest pogadać i wiedzieć, że nie tylko ja mam problem.Oczywiście nie odbierajcie tego postu, jakobym życzyła komuś źle. Ja niestety nie mogę chodzić w normalnych butach, bo mam duży skrót. Nie spotkałam się jeszcze, by dano mi buty do uszycia, ale wszystko przede mną.
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-10 03:11
Kropka . Ja mam też sporo krótszą nogę ale nadrabiam taką sprytna wkładką w szynie to kiedyś wymyślił mój dobry znajomy ortopeda po prostu mam pantofelek wyższy i w środku pantofelka mam wysoki korek i takim sposobem mam podwyższona nogę i na ten pantofelek dobieram buty musi być wysokie podbicie i but wchodzi .I tak sie kiwam jak kaczka dziwaczka ale to inna inszość .Ale mogę chodzić w normalnych butach .w jednego buta w palce napycham waty i takim sposobem nie widać ze stopa jest mniejsza.Mam tak pomysłowego męża że zawsze coś wymyśli zeby było dobrze .
Nadrzędny Autor kropka Dodany 2009-08-10 15:29
To jest sprytne. Muszę nad tym popracować. Dzięki za podpowiedź.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-09 10:42
ortografia ciągle się kłania
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-09 10:59
MALTA PIEPRZYC ORTOGRAFIE JAK ROZMAWIA SIE O BUTACH
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-09 11:05
masz racje, w ogole pieprzyć te "mądre" wypowiedzi :::::::-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-09 11:29
Malta...
Ty patrz na swoją ortografię... Jak nie wiesz co pisać w tym temacie, to przynajmniej nie mieszaj, wiesz się do mieszania ale w twoich garach... Czy ty, tak samo, jak Wilkolak musicie psuć każdy wątek, w którym się dyskutuje o prawdziwych sprawach nurtujących "ON", nie macie innego zajęcia??? Nie odpowiadaj nawet na ten post bo już wiem jaka będzie odpowiedz....
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-09 11:37
Nie dyktuj mi ,czy mam czy nie mam odpowiadać,bo jestes tu nie od tego, a czemu jak taki madry jesteś nie odpowiedziałes na mój post  ,który był jak najbardziej na temat-ANTYBUDYNEK  widać ,że tylko bijesz pianę a konkrety cię nie obchodzą
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-08-09 13:51
Z ta ortografia to do mnie pite bylo?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-09 15:03
Nie ,no co  TY?,DO ZIELONOOKIEJ ,CZY JAK TAM JEJ, WALI BYKI ,AZ KOMPUTER SIĘ ZAWIESZA
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-10 02:55
Maltabar czy jak tam Ci napisze jeszcze delikatnie odpięło Ci się od mojej ortografii chyba masz pypcia na swoich patrzałkach każdy tekst który pisze jest sprawdzany automatycznie przez korektor na moim komputerze a jak jakiś błąd się zakradnie to się może zdarzyć a ty jak nie masz nic mądrego i z senem do napisania to szukasz w całym dziury więc proszę grzecznie odpięło się ode mnie tobie bo następnym razem będę niegrzeczna najwyżej mnie zablokują ale to moje ostatnie grzeczne proszenie Pisz z sensem i na temat a nie szukasz zaczepki .
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-09 15:03
Nie do Ciebie, Dobrosiu...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-08-09 15:11
konkrety czapka ,konkrety!!!nie bij piany
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-09 16:35
CZAPKA BIJE NIE TYLKO PIANE :-)
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-09 16:36
JA ROBILEM BYKI A OD PEWNEGO CZASU NIE ROBIE ALE ZNOWU ZACZNE BO TAK MI SIE PODOBA
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-08-10 03:24
wilkołak  poczytaj mojej dobrej rady . Ktoś kto niema " NIC"  do napisania  zawsze najwięcej " PISZE " tylko nie na TEMAT.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-08-09 16:53
To ty ubijasz pianę, wilkilak...       
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-08-09 16:37
TY CZAPKA ROZKAZU SWOJEJ MANDOLINIE
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-09 17:05
Wilkolak... Nie gram na mandolinie a na pianinie, fortepianie, akordeonie i  organach... Ale tu nie temat o instrumentoznawstwie...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-08-10 01:22
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-08-11 21:42
Willi...
Tak... To prawda... Robią wszystko, aby jak najmniej zrobić dla niepełnosprawnych i jak najwięcej pieniędzy z unijnej kasy przelać do własnej kieszeni... My "ON" to jesteśmy taką pralnią brudnych pieniędzy... Tak było, jest i będzie w a Polska Rzeczypospolita nazwałbym "Polska Rzeczyskorumpowana", jak nie weżniemy swoich spraw we własne ręce to prędzej czy później mas wszystkich do pieca powkładają, gdy już z masz nie będą mieć pożytku a wolność otrzymamy przez komin...
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-08-14 14:44
Czapka5.
Na to wygląda, że to może się stać, że taka zagłada czeka polskich ON.
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-09-04 12:38
Willi...
Takie kursy, jak "Kurs bicia piany, czyli tajemna sztuka pisania CV", są czy nie, to jest nieważne... Organizowanie, ogłaszanie, zapraszanie  informacji o kursach pisaniu życiorysu, jest po prostu WYŚMIEWANIEM się z sytuacji ON... Zrozumiałbym jakby takie coś zaoferował sołtys z na wsi, urząd pracy, gminy lub powiatu, ludzie nieznający tematyki i oderwani od rzeczywistości... Lecz Integracja??? Czy oni mają jakieś pojęcie o ON, ponieważ po tym widać, że raczej nie wskazuje na to...  Takie kursy prowadzi chyba "niedokształcony urzędas"... Ciekawy jestem... Ile za godzinę ciężkiej pracy dostanie zapłacone???? 300 zł... 500 zł a może i więcej??? Na pewno więcej, niż nie jedna co miesięczna renta nie jednego z "ON"... To się nazywa nabijanie się z ludzi niepełnosprawnych... Robienie interesu kosztem ludzi chorych i niepełnosprawnych...
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-08-16 19:26
Jak dobrze jest zdobywać góry i znowu klikac sobie tu.
Uśmiechać także się pod nosem bo i tak nikt nie widzi nas.
Hej :-)

Wesołe jest życie na forum...z pisownia na tapecie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Bariery - archi-tektoniczne a może -BARJERY - między Ludzkie (18356 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill