www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Likwidacja barier architektonicznych (Strona 2) (109770 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-03 11:56
to był najlepszy komentarz BRAWO!!! :-)
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 12:30
Maltabar....
Na znak buziek domyśl się że coś nie tak z twoim postem... Więc poszyłam Ci serdeczne uśmieszki... :-) :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-03 17:21
Ha ha ha super komentarz ha ha ha :-))))))))
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 17:23
O !!!!!!!!!!
WARSZAWIANKA SIE ZNALAZLA !!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-03 18:11
CZAPKAA5 NIE NAZYWAJ MNIE WREDNYM MIASTEM. NIE LUBIĘ WAWY I NIE CHCIAŁABYM TAM MIESZKAĆ.
Nadrzędny Autor TwojaStolica Dodany 2010-06-14 20:46
Witam Wszystkich!!! Pisze w tym dziale, bo wydał mi się najbardziej odpowiedni. Jestem przedstawicielem portalu Twoja-Stolica.pl Warszawska wyszukiwarka i porównywarka usług.
Kieruje do Wszystkich pytanie: Czy uważacie, że przydał by się dział z usługami z których mogliby korzystać niepełnosprawni??? Tj. biura podróży, sklepy, lekarze itp? miejsce w którym można by było wszystko znaleźć wymienić doświadczenia?
Pracuję z ludźmi niepełnosprawnymi i wiem jak ciężko o znalezienie normalnych miejsc które przystosowane są dla takich osób...
Czekam na opinie.
Pozdrawiam
Agnieszka
Twoja-Stolica.pl
Nadrzędny Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 11:57
HA HA HA
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-05 05:47
maltabar  mam obie nogi i kuleje a ciebie powinien przebadać lekarz  i proszę grzecznie  od pięło ci się od mojej osoby bo naprawdę zaczynasz być nudny i się powtarzasz .
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 12:03
czapka5 TY PISZESZ IDIOTYZMY KTORE PRZECZA ZDROWEMU ROZSADKOWI
CO Z TEGO ZE JAKIS LEKARZ NAPISZE ZE MASZ TAKIE LUB INNE PRZECIWSKAZANIA JAK TY WIESZ ZE ICH NIE MASZ
LUB CO Z TEGO ZE JAKIS LEKARZ NP Z ZUSU NAPISZE ZE MOZESZ PRACOWAC JAK TY WIESZ ZE NIE MOZESZ
PISALES WCZESNIEJ ZE PRACOWALES I TO DALEKO OD DOMU
MOZE ZDRADZISZ NAM TAJEMNICE CO ROBILES JAK JESTES TAKI CHORY
TYLKO NIE PISZ ZE GRALES BO TO NIE JEST PRACA HA HA HA
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-03 12:41
czapka5 pogorszyło ci się widzę, współczuje :::::::-)
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 13:06
Maltabar...
Co miałoby mi się wg. Ciebie pogorszyć???
Na znak buziek domyśl się że coś nie tak z twoim postem... Więc poszyłam Ci serdeczne uśmieszki... :-) :-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 12:51
CZAPKAA5...
Pracowałem, jako pracownik fizyczny przy grawerowaniu ręcznym medali pamiątkowym a po Technikum, jako pracownik umysłowy, między innymi też jako goniec dostarczałem różne dokumenty, pomiędzy współpracującymi zakładami do biur i szefostw. Byłem doręczycielem różnych dokumentów... A teraz zarabiam na życie, na 1/2 etatu ucząc w prywatnym kółku muzycznym na instrumentach klawiszowych...  Widzisz, jak zwykle nie masz racji, że granie na instrumentach to nie praca... 
A tak między nami to: Na znak buziek domyśl się że coś nie tak z twoim postem... Więc poszyłam Ci serdeczne uśmieszki... :-) :-)
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 13:26
O MATKO !!!!
ALE ZESMY SIE USMIALI
NAJWIEKSZY PLACZEK BYL GONCEM
PRZYCZEPILI CI DO WROTEK RAKIETY
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 13:32
CZAPKAA5...
No... I znowu będę zmuszony Ci przypomnieć, że: Na znak buziek domyśl się że coś nie tak z twoim postem... Więc poszyłam Ci serdeczne uśmieszki... :-) :-)
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 16:58
HA HA HA
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 17:25
CZAPKAA5...
Śmiej się, śmiej się... Oby Ci to wyszło na zdrowie... No... I znowu będę zmuszony Ci przypomnieć, że: Na znak buziek domyśl się że coś nie tak z twoim postem... Więc poszyłam Ci serdeczne uśmieszki... :-) :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-03 17:23
Hej miałam cięzki dzień ale wasze posty ubawiły mnie po pachy ha ha ha  dobry komentarz ha ha ha
Nadrzędny Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 18:53
Ella...
Śmiej się, śmiej się... Oby Ci to wyszło na zdrowie... No... I znowu będę zmuszony Ci przypomnieć, że: Na znak buziek domyśl się że coś nie tak z twoim postem... Więc poszyłam Ci serdeczne uśmieszki... :-) :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-03 19:02
czapka5 JUŻ MNIE NA TEN HACZYK NIE ZŁAPIESZ. UŚMIECHNIJ SIĘ DO LUSTERKA. Nie chce twoich buziek i usmiechów. Odrzucam je.
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 21:38 Zmieniony 2009-09-03 21:41
Ella....
Nie chodzi o złapanie kogokolwiek na te uśmieszki a aby ten ktokolwiek nie zbaczał z tematu... Gdzieś napisałem że będę posyłał uśmiechy, jak dostanę odpowiedź nie w temacie wątku... Zamiast się kłócić to uśmiechem załatwiam każdą nie w temacie odpowiedź... Wiem, że to denerwuje, jak jedna i ta sama odpowiedź pada... To traktuj jako nas protest na tym forum, wiem że nie chcecie dopuścić nikogo do barier, tylko was... A dlaczego???? POCZYTAJ...
Cytat:
Sejm zintegrowany - kolejna propaganda sukcesu??

Wpisany przez nie-pelnosprawni.pl
wtorek, 01 września 2009 17:11
Sejm zintegrowany – kolejna propaganda sukcesu
Wpisany przez nie-pelnosprawni.pl  
wtorek, 01 września 2009 17:11
będą biegać po dotacje?Jak każdy zapewne wie, w środę 26 sierpnia 2009 w Sejmie, marszałek Bronisław Komorowski oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji (*) Piotr Pawłowski (od 2003 roku członek Rady Nadzorczej Impel S.A.) otworzyli konkurs "Warszawa bez barier", którego celem jest odszukanie w Stolicy obiektu (użyteczności publicznej czy jakiegoś zabytku), sfotografowanie i opisanie jego przydatności dla osób niepełnosprawnych. Nie wiadomo jaka jest nagroda ( i czy w ogóle jakaś jest) – może tak jak w przypadku dziennikarzy piszących o problemach niepełnosprawnych, zagraniczny wyjazd studyjny (www.oczyotwarte.org). Podczas medialnego pokazu zaprezentowano też wyniki prac w zakresie dostosowania Sejmu dla osób niepełnosprawnych.

Już pod koniec maja 2008 Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zaprezentowało w Sejmie projekt, który miałby dostosować budynek do osób niepełnosprawnych. Po półtora roku prac obiekt został dostosowany. Od teraz posłowie będą mogli przemawiać do parlamentarzystów twarzą w twarz, a nie jak dotychczas z tyłu sali poprzez specjalnie zamontowany mikrofon.

Co prawda ze względu na kryzys, w planach remontowych Sejmu znalazło się 6 pozycji do remontów, ale gros środków zostało przeznaczonych na likwidowanie przeszkód dla osób niepełnosprawnych. Dokładnie koszty te to 140 tys. zł, a jeszcze dokładniej to koszt przebudowy samej sali obrad. Jak powiedziała Konserwator Zabytków Miasta Stołecznego Warszawy Ewa Nekanda-Trepka, zasadą przewodnią remontu było Primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić (??? dziwne skojarzenie, bo ta zasada odnosi się do zawodu lekarza, a nie architekta).

Poseł Sławomir Piechota przemawiając do zgromadzonych powiedział - "ta niewielka modernizacja w sali posiedzeń to jest cała epoka dla polskiej demokracji". "Myślę, że demokracje budują pewne symbole, pewne symboliczne gesty (...) nasza obecność to wielkie święto i chwila nadziei dla 6 milionów osób niepełnosprawnych w Polsce " – pisze gazeta.pl

Od tej pory cały Sejm będzie dostępny dla wszystkich. Jest super i wszyscy są zadowoleni.
Tyle propagandy sukcesu

Chyba tylko głupi i naiwny uwierzy, że dostosowanie Sejmu cokolwiek zmieni w stosunku do osób niepełnosprawnych. Można odnieść wrażenie, że skuteczność działania zależy od tego czy przemawia się przodem do zgromadzenia czy poprzez mikrofon. Owszem, lepiej jest mówić do kogoś, kogo się widzi, ale to nie ma aż takiego dużego znaczenia. Jest takie przysłowie „Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek u spódnicy” – czy jakoś tak.

A co do tej pory posłowie zrobili dla niepełnosprawnych? Mieli zlikwidować od 1 stycznia 2009 tzw. pułapkę rentową – i co, i nico. Dalej jest taki sam stan prawny jaki był. Podobno pułapka rentowa hamuje chęć podjęcia zatrudnienia. A tym czasem  trąbi się, że niewielki procent niepełnosprawnych pracuje i namawia się zainteresowanych do aktywności zawodowej.

Ordynacja wyborcza dalej jest niezmieniona, co oznacza, że niepełnosprawni (ci prawdziwi) nie mogą głosować. Fakt, Pan Prezydent zawetował jakiś akt prawny umożliwiający głosowanie przez pełnomocnika. Ale to wina posłów. Stanowisko Pana Prezydenta było jasne, że jeśli trafi do niego akt prawny w takim stanie jaki zaproponował parlament, to go zawetuje. No i jak na konsekwentnego człowieka, jak powiedział, tak zrobił.

Do tej pory nie słychać, aby posłowie zaczęli pracę nad ponownym stworzeniem możliwości głosowania poprzez pełnomocnika.
Osoby niewidome nie mogą głosować, bo nie mogą zaznaczyć na liście wybranego kandydata. Nie mogą, bo nie widzą. Ostatni przykład pokazuje jak ta grupa społeczna jest dyskryminowana. 26 sierpnia 2009 Sąd Najwyższy stwierdził, że wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne, choć niektóre osoby nie mogły samodzielnie głosować i wpłynęły wnioski o unieważnienie wyborów. Tymczasem Jan Kasprzak z Państwowej Komisji Wyborczej przypomniał, że ogólne zasady głosowania zapisane w Ordynacji wyborczej może zmienić tylko parlament (czyli posłowie i senatorowie). Za takie pieniądze jakie dostają ci co ludzie im zaufali, można oczekiwać jakiejś skuteczności, zaważywszy że dwóch (z trzech) posłów niepełnosprawnych jest w koalicji rządzącej.

Na dodatek wszyscy dowiedzieliśmy się, że mamy już 6 mln niepełnosprawnych, czyli więcej niż pracujących w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 9 osób (!!!). Dużo? Nie, dużo to dopiero będzie po wejściu w życie tzw. ustawy antydyskryminacyjnej (czyli dyskryminacyjnej, która wykończy prawdziwych niepełnosprawnych) w Polsce będziemy mieli tyle „niepełnosprawnych” ile jest obywateli w tym kraju. Absurd? Nie – tak wprost wynika z definicji tej ustawy.

I problemów jest dużooooo więcej.

Nadzieja dla niepełnosprawnych? Swego czasu niepełnosprawni mogli sobie poczytać, że osobom ze znacznym stopniem inwalidztwa, jeśli nie są w stanie wypracować jakiegoś procentu swojego wynagrodzenia,  powinno się kierować do Warsztatów Terapii Zawodowej, a jeśli i tam okażą niezdolni do rozwoju,  należy zapewnić im tylko rehabilitację społeczną – taki właśnie tok myślenia już przekreśla niepełnosprawnych. Trudno w to uwierzyć, ale takie słowa padły.

Szkoda, że tak dzielnie nikt nie walczył o dostosowanie metra dla osób niewidomych, kiedy wiadomo było, że dworce są dla nich nieprzystosowane. Dopiero tragedia młodego człowieka zmieniła ten stan rzeczy. Wiadomo? Częściej osoby niepełnosprawne korzystają z Sejmu niż z wagonów metra. Poza tym, to nie jest tak medialne jak pogadanki w Sejmie, więc kto by sobie tym głowę zawracał.

Zarobki posłów (wartości przybliżone)

Wysokość uposażenie poselskiego wynosi obecnie coś koło 10 tys. zł brutto (tyle dostaje poseł zawodowy). Dieta parlamentarna wynosi 25 % uposażenia, co najważniejsze dla samego zainteresowane jest od podatku dochodowego od osób fizycznych i nie może być zajęta przez komornika. Dieta obecnie wynosi ok. 2,5 tys. zł.
Posłowie i senatorowie otrzymują też co miesiąc prawie 10 tys. zł na utrzymanie biura poselskiego. Ta kwota jest również  wolna od podatku dochodowego. Biura wyposażone są na koszt Kancelarii Sejmu, czyli podatników.
Tzw. „Nasi” – nie wiadomo kogo? we Sejmie  do tej pory mogli się wykazać. I wykazali całkiem sporo (na podstawie oświadczeń majątkowych ze strony Sejmu RP – wybrane pozycje)

Sławomir Piechota

Stan na dzień 31 grudnia 2008
Uposażenie poselskie – 152 984, 88 zł
Dieta – 30 247, 43 zł

Stan na dzień 31 grudnia 2007
Uposażenie poselskie – 144 756, 93 zł
Dieta – 29 448, 43 zł

Marek Plura
Stan na dzień 31 grudnia 2008
Uposażenie poselskie – 116 383,388 zł
Dieta – 30 000, 11 zł

Jan Filip Libicki (zastąpił Panią Zytę Gilowską, która zrezygnowała z mandatu)

Początek kadencji 2008-01-21
Zgromadzone środki pieniężne w walucie polskiej – 0 zł.
2009-04-22
Zgromadzone środki pieniężne w walucie polskiej – 169 683, 39 zł

W każdym razie, na posłów poszło na razie setki tysięcy złotych w postaci diet i uposażeń. Co do tej pory zostało zrobione konkretnego, oprócz pobierania diet, uposażeń, pisania zapytań i interpelacji? Może jakieś osiągnięcia są, ale czy ktoś o nich słyszał, a może je widział. W każdym razie, jeśli np. murarz nie wykona swojej pracy, nie dostanie ani grosza, a tu proszę, czy się robi czy siedzi dieta poselska się należy.

Nadzieja, ale dla kogo?

Podobno dostosowany Sejm to nadzieja dla niepełnosprawnych? Niepełnosprawni oglądali, słuchali i wyjść z podziwu nie mogli, jak w ich imieniu ale bez ich zgody, naród słucha takich bredni. Niepełnosprawni tylko jedno zapamiętają z tej szopki – 140 tys. zł poszło na bzdury. I z czego tu się cieszyć? Ktoś może powiedzieć, ale teraz można pojechać na wycieczkę i zajrzeć w każdy zakątek Sejmu. Można, ale wycieczki to ostatni problem niepełnosprawnych, bo ci mają zupełnie inne (jak chcesz wiedzieć jakie, to oglądaj programy interwencyjne, a sam się przekonasz).

Owszem, wydatek byłby uzasadniony, gdyby jakiś poseł nie mógł zabrać głosu, bo nie miałby jak. Wtedy to byłby skandal jakich mało, zupełny obciach dla demokracji. Ale możliwość wypowiedzenia się istniała. I tak się można zastanowić co jest większym skandalem – wywalenie 140 tys. zł czy fundowana nam propaganda.

Hm... ale skoro już Sejm jest dostosowany, to może niepełnosprawni powinni pojechać na Wiejską i pokazać, jakie problemy mają, ale nie te sztucznie kreowane, aby móc za dotacje udawać, że rozwiązuje się imaginacje i czyjeś halucynacje. Więc może o taką nadzieję chodziło?.
Co należy jeszcze dostosować – oczywiście dla osób niepełnosprawnych, którzy często korzystają z tego czy innego obiektu. Lista jeszcze niedostosowanych rzeczy, a które na pewno pomogą niepełnosprawnym (wybrane):

Promy kosmiczne,
Międzynarodowa stacja kosmiczna,
Maczu Pikczu,
Samoloty w biznes klasie,
Ekskluzywne hotele,
I cała masa innych obiektów

Dworce, pociągi i autobusy dalekobieżne można sobie darować, bo to nie zapewni medialnego show.
Tak właśnie wygląda propaganda sukcesu. Gierek byłby dumny.
No to teraz niepełnosprawni się pytają POMOŻECIE
I usłyszą POMOŻEMY... sobie

A na stronie tvn24.pl w systemie komentarzy znajduje się trafny post podsumowujący ten propagandowy sukces i żenującą szopkę za pieniądze podatników. Czyżby kolejny raz zakpiono z niepełnosprawnych?

Informacje objaśniające

(*) Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji powstało w roku  1995 roku z inicjatywy Piotra Pawłowskiego (od 2003 roku członka Rady Nadzorczej firmy IMPEL S.A.). Stowarzyszenie jest organizatorem m.in. konkursu „Człowiek bez barier”, którego pierwszym laureatem w 2003 roku został Pan Sławomir Piechota, dyrektor biura zarządu IMPEL S.A.
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest prężnie działającą organizacją, która w 2008 roku zatrudniała 106 osób w tym m.in. 12 dyrektorów, 15 osób z obsługi finansowej, księgowej i kadrowej, 3 specjalistów od promocji i reklamy oraz 1 specjalistę ds. osób niepełnosprawnych.
Według informacji prasowej ze stycznia 2008 (Iwona Trusewicz, Trudna droga do pracy, Rzeczpospolita)  stan zatrudnienia w Stowarzyszeniu – tu cytat „tylko 15 procent to osoby niepełnosprawne”. - http://www.rp.pl/artykul/86281.html
W 2008 roku łącznie wynagrodzenia z tytułów umów o prace wyniosły 4 448762, 87 zł a z tytułu umowy zlecenia 625 938,01 zł.

Oświadczenia majątkowe wszystkich posłów są cały czas dostępne na stronie internetowej Sejmu.
Nadrzędny - Autor CZAPKAA5 Dodany 2009-09-03 21:52
TASIEMCOW NIE CZYTAMY
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-09-03 22:11
CZAPKAA5...
To twój problem, posyłam Ci serdeczne uśmiechy :-):-)
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-09-04 02:49
Czapka5 człowieku ty masz jakąś obsesję-kto wam zabrania pisaniem walczyć z barierami?Zastanów się dobrze nad tym co piszesz?
Tasiemców nie czytam.... :-( :-( :-( :-(
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-09-04 10:53
Eliska...
Wcale nie mam obsesji... A to co zostało TU w tym cytacie napisane, to prawda. Tak działają prominentni co "mają nas wspierać w walce z przeciwnościami losu... Ten cytat to wszystko wyjaśnia jak nasi prominentni "UBIJAJĄ PIANĘ" naszym kosztem, kosztem "ON"...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-04 13:02
TASIEMCÓW NIE CZYTAM BO DOSTAJĘ NERWICY :-)
Nadrzędny - Autor czapka5 Dodany 2009-09-04 13:15
ELLA...
Ja też dostaję nerwicy, jak dowiaduję się takie rzeczy, po przeczytaniu prawdy, co wyrabiają prominentni co rzekomo nam pomagają...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-04 13:55
czapka5 Więc nie czytaj ich.
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-09-04 16:19
Przestanie czytać nie oznacza, że problem zniknie...
Przecież tu nie chodzi o czytanie, ale traktowanie....
Chyba że lepiej zamknąć oczy na wszystko... tylko co z tego dobrego wyjdzie?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-04 18:13
Pola01 tu chodziło tym razem o nerwicę :-))))))
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-04 20:04
Ella.
Traktujecie czapka5 jak przygłupa a facet ma rację. Teraz już go nie zobaczycie tak szybko tu. Ale myślę że wróci i jeszcze pokaże na co go stać. I nie cieszcie się że go nie ma bo wam to samo grozi! Aha, jak czapka5 będę wam posyłał te buźki z uśmieszkami. I oto one :-) :-) na znak że nie macie racji w barierach.
Pola ma rację pisząc iż:

>Przestanie czytać nie oznacza, że problem zniknie... Przecież tu nie chodzi o czytanie, ale traktowanie.... Chyba że lepiej zamknąć oczy na wszystko... tylko co z tego dobrego wyjdzie? >

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-04 20:11
Szanowny panie Willi kazał się pan tytułować więc tak robię.
Szkoda tylko że pan tu jeszcze jest. czapka5 vel Norbi już nie raz był zbanowany i wrócił więc pewnie i tym razem też. Czy traktowaliśmy go tak jak pan mówi to wątpię. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.
Cytat nie jest mój więc proszę sobie dobrze poczytać posty. A odpisuję panu dlatego, że nie mam zielonego pojęcia po co pan zwraca się do mnie w tej sprawie. Tu tłumaczyć sie nie muszę.Jednak dopiero od pana dowiedziałam się że czapki zostały zbanowane.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-04 23:58
W kazdym razie chociaz troche odpoczniemy :::::::;;;;;:-)
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-05 01:11 Zmieniony 2009-09-05 01:17
Szanowna Pani ELLA.
Pyta mnie pani co ja tu robię, jakby mnie pani chciała także zbanować. Bo do tego pani byłaby zdolna. A  że obie czapki  zostały zbanowane, to ja teraz dowiedziałem się od szanownej Pani. Jedna CZAPKAA5 wyleciała najprawdopodobniej za nachalność i nie mądre posty a ta druga, czapka5 za mądre ale niewygodne dla "góry" posty. Tu dochodzę do jednego wniosku, że nie warto być głupim ale równocześnie tu nie lubiani są zbyt mądrzy. I dlatego CZAPKAA5 jak i czapka5 zostali dla przykładu zbanowani bo jeden drugiemu nie mógł popuścić. Z jednej strony cieszę się że osoba, która podawała się jako SZCZERBATY, ZEMBATY, WILKOLAK i ostatnio jako CZAPKAA5 nareszcie  dostała to, na co rzeczywiście zasłużyła a z drugiej strony, że osoba tak rzetelnie pisząca o sprawach gnębiących ON, chodzi o 62norbi, czapka5, że ta osoba została tak nie godnie potraktowana. Nawet nie znający spraw ON a uczuciowi i dobrzy ludzie powiedzą że 62norbi lub jak kto woli czapka5 powiedzą że został potraktowany gorzej niż jakiś najgorszy bandyta. To co pani pisze że czapka5 był nie raz zbanowany, to nie prawda, owszem, był zbanowany raz jako 62norbi i teraz jako czapka5. A to że wstawił długi cytat to wiadomo że to nie był cytat od pani, bo pani nie jest na tyle bystra aby wiedzieć o co mu w tym momencie chodziło, ponieważ pani ma sprawy ON w nosie. 
Pozdrawiam, i życzę sukcesywnego usuwania niewygodnych użytkowników z tego forum. :-) ;-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-05 05:45
Jeśli te życzenia pana willego się spełnia to pora powiedziec żegnaj panie willi
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-05 06:02
maltabar najlepiej wszystkich powyrzucaj i zostań sam ze swoją bandą i wieszajcie wszystkie swoje złości na prawdziwych inwalidach czekam kiedy mnie zlikwidujecie
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-05 06:07
Fajnie by było
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-05 10:57
WILLI. KOKOZIELONEOKO .
JA SIE PRZYLANCZAM DO WAS I TEZ NIE MOGE WYJSC Z PODZIWU, ZE AZ MNIE ZATKALO IZ ADMINISTRACJA TEGO FORUM TAK ZLE POTRAKTOWALA czapka5, NIE CHCE MI SIE WIERZYC ZE GO NIE MA BO ON JAKO Z NIEWIELU PISAL PRAWDE, PRAWDZIWE ZYCIE INWALIDY BYLO I JEST ZNANE JEMU JAK WLASNA KIESZEN, czapka5 KLAROWNIE WYRAZAL SIE NA TEMAT BARIER , PROGOW, SCHODOW ITP. JA TEZ JESTEM ZDANIA ZE czapka5 POWROCI, A JA, BEDE ZADOWOLONY ZE ZNOWU BEDZIE TU GLOSNO O BARIERACH. TEZ SIE PRZYLANCZAM Z BUZKAMI.  :-) :-)  TYM RAZEM NA WASZE UZNANIE, WILLI I KOKOZIELONEOKO I ZA POZALOWANIE czapka5.
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-09-05 15:28
Buziaczek napisał-                                                                                                                                                                                                                                                          TYM RAZEM NA WASZE UZNANIE, WILLI I KOKOZIELONEOKO I ZA POZALOWANIE czapka5

Masz racje czapka5 jest pożałowania godny i daj mu medal z ziemniaka :-(
                        
                  
                       
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-05 15:33
Tak  jest :::::::::::::::::::::::::::;:::::
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-05 18:14 Zmieniony 2009-09-05 18:18
Eliska, Maltabar.
Kontynuując, to co czapka5 rozpoczął. Coś nie tak z  waszymi postami, dołączam dwa serdeczne uśmieszki dla was z okazji nie kompetentnych postów. :-) :-)  W ten sposób nie obrażam nikogo a wszyscy wiedzą o co chodzi. :-) :-)
Jednocześnie upraszam obie te Panie o nie obrażanie ani Buziaczek08 ani już nieobecnego czapka5.
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-09-05 18:27
RACJA, WILLI, JA SIE TEZ PRZYLANCZAM I TEZ DAJE NA ZNAK SOLIDARNOSCI Z CZAPKA5 DWA SERDECZNE USMIESZKI  :-) :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-05 19:17
gruszka ty sobie lepiej włączpoprawianie pisowni ,bo cos kiepsko z tym u ciebie(nie ma słowa "przylanczam w języku polskim
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-09-05 22:27
maltabar i reszta bandy oszołomów komputerowych już w najbliższym czasie postaram się złożyć pismo do prokuratury o wszczęcie postempowania karnego dosyć tego jeżeli wam się zdaje ze możecie bezkarnie ubliżać inwalidom i mieszać ludzi z błotem to jesteście w błędzie .I jeżeli zostanę usunięta to przysięgam ze zrobię wam cywilna sprawę za ubliżanie i za takie traktowanie inwalidów dosyć tego w internecie nie jesteśmy anonimowi .Czy wy oszołomy komputerowe wiecie co to znaczy kultura w sieci chyba nie a ja postaram się sprawdzić w poniedziałek na jakiej zasadzie działa to forum a emaila to jeszcze dziś wyślę do komendy jako doniesienie o przestemstwie.
Nadrzędny - Autor gruszka Dodany 2009-09-06 02:14
popieram
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-06 05:13
koko,lepiej złóz doniesienie o "przestępstwie a nie przestemstwie
Nadrzędny - Autor eliska Dodany 2009-09-06 08:46
Ludzie co się z Wami dzieje?!Czytam to wszystko i włosy mi się jeżą na głowie,koko przeczytaj to co napisałaś:to Ty piszesz o bandzie oszołomów.Wydaje Ci się,że Tobie wszystko wolno a innym nie?Nie przypominam sobie żeby kto kolwiek pisał tak o Was.To wszystko zaczyna przypominać piskownicę pełną małych dzieci.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-15 16:30 Zmieniony 2009-11-15 16:34
Rinah-może zacznij od PCPR-u.Mało prawdopodobne,żebyś dostał w tym roku jeszcze jakieś dofinansowanie,ale na pewno dowiesz się wszystkiego.Najważniejsze,żebyś dostał zgodę administracji budynku na wykonanie podjazdu-bo,to różnie z tym bywa,czasami po prostu nie ma technicznej możliwości wykonania podjazdu.Nie pytaj o firmy, bo nie podałeś,gdzie mieszkasz.
Nadrzędny - Autor Rinah Dodany 2009-11-19 17:31
Dziękuję Ci za odpowiedź. Mieszkam w Krakowie - znasz tu jakieś firmy zajmujące się tym? Myślałem nie tylko o podjazdach, ale i może o zainstalowaniu jakiejś platformy przyschodowej dla wózka elektrycznego (może to byłoby jeszcze lepsze rozwiązanie). Dlatego poszukuję kontaktu z kimś kompetentnym, kto mógłby na miejscu przyjrzeć się sprawie i pomóc w podjęciu decyzji, co w tym konkretnym przypadku byłoby lepsze.

Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-19 18:26 Zmieniony 2009-11-19 19:24
To tak jak pisałem,zacznij od PCPR-u.Al.Słowackiego 20 skrzyżowanie z ul Łobzowską w budynku urzędu powiatowego na parterze,tam się wszystkiego dowiesz.Przyślą fachowca,który oceni i doradzi co będzie dla Ciebie lepsze:podjazd,platforma,czy winda.Nie musisz zgłaszać się sam-może,to zrobić ktoś z rodziny,a o wykonawcę będziesz się martwił potem.Jeżeli będziesz robił kosztorys,to dam Ci namiary na prywatną pocztę.
Pozdrawiam.
W razie niejasności pytaj.
Nadrzędny - Autor Rinah Dodany 2009-11-24 15:21
Ok, wielkie dzięki za odpowiedź!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Likwidacja barier architektonicznych (Strona 2) (109770 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill