www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 77) (2294574 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-16 20:43
Lid pisz jaśniej bo i ja nie kumam
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-08-16 20:45
Chodzi mi o ustawę antydyskryminacyjną i apel do administracji.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2009-09-21 10:56
TO NIE JEST RZADNA AGRESJA CZYTAM I CZYTAM I DALEJ NIC NIE ROZUMIE TO JEST NORMALNA WYMIANA POGLADÓW AGRESJA BYBYŁA WTEDY JAK BYM KOGOŚ WYZYWAŁ A TERAZ ZROBIE TO CELOWO I POWIEM TAK KIEDYŚ PRZED PARU LATY PISAŁEM IŻ W PEFRONIE DZIEJE SIE KORUPCJA NIKT MI WTEDY NIECHCIAŁ WIERZYC PROSZE BARDZO GDYBYM MIAŁ TROSZE DO POWIEDZENIA W TYM KRAJU WYRZUCIŁ BYM WSZYSTKICH Z PEFRONU DO JEDNEGO WŁĄCZNIE Z FIRMAMI SPRZĄTAJĄCYMI BIURA ITP TO JEST NAJWIEKSZE ŚWINSTWO OKRADAĆ BEZBRONNYCH SCHOROWANYCH CZASAMI BIEDNYCH LUDZI TAK TAK I TAK DZIEJE SIE NIE TYLKO W TYCH ORGANIZACJACH TAK JES WSZĘDZIE CO DO ON BO TU PANSTWO DAJE OGROMNE DOTACJE A ONI SIE BAWIĄ ZA NASZE WÓZKI ZA NASZE RÓZNEGORODZAJU PRZYRZĄDY LEKARSTWA ITD NIEWIEM CZY PRZYPADKOWO TERZ I TAM JAKIŚ MINISTEREK NIE MACZAŁ SWOICH BRUDNYCH ŁAP I ZA TO PISMO ZA KOMUNY ZAMKNELI BY MNIE NA 20 LAT CIĘŻKICH ROBUT LUB SYBIR A TERAZ CO JEŚLI TEGO PROCEDERU KTOS NIE UKRUCI JESLI MY SAMI NIE PODAMY NAZWISK LEKARZY LUB INNYCH KTÓRZY NAM ;POMAGAJA;ZA KASĘ TO DALEJ TO ZŁODZIEJSTWO SIE BEDZIE CIĄGŁO NIEPRAWDĄ JEST JEŚLI NAGRAMY JAKĄŚ ROZMOWE TEL LUB INNYM KOMUNIKATOREM W SĄDZIE NAM ODRZUCĄ JESLI CHODZI O KORUPCJE TO WSZYSTKO JEST DOKŁADNIE SPRAWDZANE JESTEM SAM W TAKIEJ SYTUACJI NIE LEKARZA AKURATNIE LECZ TERZ UŻĘDNIKA NIE BUJCIE SIE NIC WAM NIEMOGA ZROBIĆ JESLI NAZWIECIE ICH ZŁODZIEJAMI TO NIE WY LECZ ONI OKRADAJĄ TEGO TYPU ORGANIZACJE BO JESLI TAK NIE JEST TO NIECH UDOWODNIĄ ŻE NIE BIORA LUB NIE BRALI BO JA PO TYM WSZYSTKIM CO OSTATNIO SIE STAŁO ZROBIŁBYM TO CO NAPISAŁEM WYMIANA NA WSZYSTKICH ORGANIZACJI NA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE TYM NAPRAWDE WARTO ZAUFAĆ JAK TO ZROBIĆ TO BARDZO PROSTE WINDY PODIADZY ITP A SĄ W ŚRUD NAS RÓŻNEGO TYPU LUDZIE A TERAZ NAJWARZNIEJSZE DO PREZYDENTA NAPEWNO TO KIDYŚ PRZECZYTA I DO CZUMY WSZYSTKO PANOWIE W WASZYCH RĘKACH BO MY ON WALCZYMY DO KONCA BO TYLE NAM ZOSTAŁO RÓWNIE DOBRZE PRACUJEMY I DOBRZE SPEŁNIAMY SWOJE OBOWIĄZKI A WY JAK JUŻ COŚ OBIECUJECIE TO DOTRZYMUJCIE SŁOWA NIE ZABAWA LECZ CAŁY CZAS POMOC INNYM DO TEGO ZOSTALISCIE POWOŁANI I NIE PIEKNE SŁOWA LECZ BICZ NA ZŁODZIEI
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-21 11:12
123456: do kogo właściwie piszesz?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-21 15:04
123456 domyślam się o co chodzi i do kogo piszesz ale pozwól że wstrzymam się od głosu :-(

pozdrawiam cieplutko
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-16 20:42
OK jak pakt to pakt. Ciąg dalszy nastąpi jutro idę dziś lulu. papa do jutra jak zwykle jak dawniej :-))))))))) W kawiarence po kropelce od jutra. Nie uznaję sierpnia i ..... i wiadomo czego.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-16 21:10
WILKOŁAK JESZCZE NIE WIEM JAKI ALE NIE BERET ,TO NA PEWNO
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 18:09
Super dyskusja chyba i mnie przypadnie to w udziale a kij tam jakoś to będzie :-)))))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-17 18:33
Ciebie nie wymienili,masz chody :::::::::::::::;:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 18:35
JA SIĘ ZABIJĘ. MAM CHODY CHYBA NA TYCH TYCH POKALECZONYCH STOPACH HI HI. NIE MARTWCIE SIĘ BĘDZIE OK.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-17 18:50
Nie za bardzo się martwimy :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 19:01
To fajnie bardzo was lubię i jeśli odejdziecie ja też tu nie zostanę ale to ucieszy takich jak prezes i jego koko przyjaciółka bo gruszka zniknęła jak narazie
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-17 19:06
i tu jesteś w błędzie ,gruszka poparła petycje czapki,sama zobacz
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 19:40
No to przegapiłam ale ja was poparłam i basta
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-08-17 19:55
masz rację basta
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-08-17 20:23
:-)))))))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-17 18:28
http://muzyka.onet.pl/10176,2044746,newsy.html

Co sądzicie o takiej agresji ?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-17 20:00
Liduś jutro odsłucham i odpowiem. dziś już nie dam rady :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-09-19 08:38
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kto-skatowal-ciezarne-klacze-z-Walbrzycha,wid,11512156,wiadomosc_prasa.html

Tyle agresji ze strony ludzi , brak słów.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-19 08:39
Tak dlatego nic nie napiszę
Nadrzędny Autor KRZYCHU Dodany 2009-09-20 10:35
Destrukcja to drugie imię....Człowieka!!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-09-24 19:30
Pieniądz rządzi światem. Pewnie nie odkryłam Ameryki tym co powiedziałam, ale jestem pod wrażeniem kilku skandali z ostatnich dni. Do czego ludzi doprowadza zachłanność, pazerność. Jedni sprzedają narkotyki , inni stare mięso, a znana z telewizji pani (była żona znanego aktora) zapewne niemało zarabiająca jest podejrzana o branie łapówek. Jak oni mogą z tym żyć? Czy pieniądze przesłoniły im wszystko? A co zrobią jak przyjdzie choroba? Może mają nadzieję , że się zasłonią kasą i wszystko co złe odejdzie. Pieniądze to nie wszystko. Czy świat się opamięta?
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-24 19:36
Nie liczyłabym na to
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-24 19:47
Lidian nie bądź naiwna. Pieniądz zawsze zwycięży z chciwością.Świat napewno się nie opamięta...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-24 19:48
To jest smutne.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-24 19:49
Ale prawdziwe :-(
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-24 20:29

> Pieniądz rządzi światem.


A co to jest świat? Czy uśmiech dziecka, kiedy budzi rano mamę to część świata? Czy smak kromki chleba i dobrej herbaty po długiej wędrówce to też świat? Czy wyjaśnienie udzielone przez kogoś, kiedy przyjdziesz i powiesz "nie rozumiem" to świat?
Co to jest pieniądz? Czy ten pieniądz o którym mówisz jest taki sam, jak ten , który ludzie ofiarują na akcje charytatywne. Czy jest taki sam, jak ten za który kupują leki, jedzenie i ubrania dla bliskich albo znajomych pozostających w potrzebie? Czy jest taki sam, jak pieniądz dzięki któremu pod choinką wielu ludzi znajduje prezenty?

> a znana z telewizji pani (była żona znanego aktora) zapewne niemało zarabiająca jest podejrzana o branie łapówek


Podejrzenie jeszcze nigdy nie jest zbrodnią. Mamy wymiar sprawiedliwości opierający się na zasadzie domniemania niewinności i może tego się trzymajmy?

> Czy świat się opamięta?


Znów, co to jest świat?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-09-24 20:56
Boginko myślę, że zarówno Ty jak i inni forumowicze doskonale zrozumieli o co mi chodziło kiedy powiedziałam, że pieniądz rządzi światem. Gdybym chciała odpowiedzieć na wszystkie pytania, które zadałaś musiałabym napisać rozprawkę. Tego nie zrobię.
Podejrzenie oczywiście nie jest zbrodnią. Użyłam tego słowa z pełną świadomością, bo jeszcze nie ma wyroku sądowego. Mogłam jednak powtórzyć za wiadomościami , że panią złapano na "gorącym uczynku".
Jak wrzucimy w wyszukiwarkę hasło czy światem rządzi pieniądz, to widać ile osób zadaje sobie to samo pytanie. Wszyscy doskonale rozumieją co to jest świat.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-24 21:06

> Wszyscy doskonale rozumieją co to jest świat.


Widzisz, lidan. Ja takie obrzydliwie filozoficzno-rozprawkowe pytania zadaję , bo jestem wredne bydlę i (pomijając być może inklinację nabytą przez wielu filologów w ramach zawodu) nie zgadzam się na uogólnienia obejmujące nas wszystkich, czyli cały świat. Dlaczego? Bo są niesprawiedliwe. Bo odbierają wiarę w ludzi - i to nie tylko tych, którzy coś złego zrobili, ale także obcych w ogóle. Bo wreszcie, przynajmniej niechcący, stawiają nas ponad tym, co krytykujemy. Częścią ludzi zawładnęły pieniądze. Tak samo, jak (przepraszając za drastyczność porównania) część ludzi robiła straszne rzeczy w trakcie II Wojny Światowej. Ale tak jak obok zbrodniarzy byli bohaterowie (i to wcale nie w kontekście tego kto, po której stronie walczył), tak też i oprócz ludzi wysługujących się pieniądzom są też tacy, którzy się nimi posługują (i nic ponadto).

Rozumiem, że wiadomość o szwedzkim mięsie mogła być dość wstrząsająca. Tym niemniej, przejście od szczegółu do ogólu to już inna, filozoficzna, bajka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-09-24 21:17
To fakt jesteś troszkę "czepialska" ( wyjaśniam: łapiesz za słowa), ale wiem o co Ci chodzi. Jednak uważam, że na forum nie jesteśmy w stanie wszystkiego dokładnie wyjaśnić i stąd te uogólnienia. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-09-24 22:05

> Jednak uważam, że na forum nie jesteśmy w stanie wszystkiego dokładnie wyjaśnić i stąd te uogólnienia. :-)))))))))


Ale nie musimy wyjaśniać wszystkiego. Wystarczy, że spróbujemy wywalić największe uogólnienia. Chociaż oczywiście rozumiem, że w praktyce taki sposób prowadzenia dyskusji jest zazwyczaj mało ciekawy i niezbyt popularny (bo pisze się np. pod wpływem silnych emocji). :-) Ale ja tu od tego jestem, żeby robić za dziwaka. :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-09-25 06:12
:-))))
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-24 20:47

>Co to jest świat ?>


Świat to my wszyscy. To to co niesie nam każdy dzień bez względu; dobro czy zło. Świat to uśmiech, radość i łzy. Przez słowo Świat rozumiem wszystko co wiąże się z każdym z nas bez względu na sprawność, majętność. Świat to my wszyscy ....... To ja tak myślę......
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-05 18:09
Zakończyły się kłótnie i  na forum jest za cicho. Prawie się do siebie nie odzywamy.  :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-10-05 18:33
Ja przyznam się mam ostatnio sporo problemów a więc trochę mniej czasu na komp
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-10-05 20:24
O tak na forum dość cicho ale komuś to mocno zawadza. Jak złapię czas za nogi na pewno bedę szybciej niż dziś :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-14 19:13
Tak tu pusto, że zaraz zacznę krzyczeć i pukać w monitor, to się tu może ktoś pojawi. 
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-10-14 19:45
Dobry wieczór
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-10-14 19:45
Spokojnie ,u mnie dopiero prą właczyli,wyziębiło się ,no i nic nie działało
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-14 19:47
Witam u mnie net chodzi wolniej niż żółw.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2009-10-14 19:50
Miło Was znów tutaj "widzieć". :-)))))))))))))))))
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-10-14 19:55
Mnie,tez ::;;:;:-)
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-10-14 19:58
I mnie :-))))))))
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-10-22 12:04
W wątku Bariery zamiast właściwych tematów  toczy się walkę słowną. Zauważyłam, że niektórym osobom bardziej zależy na robieniu zamętu niż prawdziwej dyskusji. Traktowanie siebie i własnej niepełnosprawności jako najważniejszej staje się coraz częstrze, tak jak podważanie tego, że osoby wypowiadające się inaczej, są ON. Ostatnio w bardzo przykry sposób potraktowano tryskającą energią i humorem Ellę.  Ellę ,  niepoddającą się i walczącą z własną niepełnosprawnością bez użalania się. Ellę,  która jest na tym forum od dawna i wniosła tu wiele życia. Tak , życia, bo bez takich osób jak m.i. Ella  forum przestanie istnieć. Dlaczego? Ponieważ nikt nie pozostanie na forum, którym będą pisać osoby wiecznie z wszystkiego i wszystkich niezadowolone. Zaczepne i złośliwe. I na dodatek uznające tylko własne racje. Po co wchodzić na forum, gdzie są tylko przykre sytuacje ? Mało nam trudnego życia? Mamy sobie jeszcze dowalić i przy okazji pokazać wchodzącym gościom jacy są niepełnosprawni? A czy tacy są?  Nie ,  tylko "normali " ON coraz częściej przestają pisać, bo nie będą zniżać się do poziomu pewnych wypowiedzi. Wulgarnych i niegrzecznych. Znam tu na forum ON, bardzo ciężko "potraktowanch" przez los, którzy nie poddają się chorobie, walczą z przeciwnościami losu nie poniżając przy tym innych, ani sprawnych ani niesprawnych. Nie wyładowują swoich frustracji na innych i mają przy tym niesamowite poczucie humoru. Szkoda, że  oni coraz częściej milczą.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2009-10-25 19:45
Powiedzcie jak to jest, że jak przestępstwo czy wykroczenie popełni zwykły Kowalski, to jesteśmy gotowi go zlinczować, a ludziom z pierwszych stron gazet dosyć często wybaczamy. Jesteśmy dla nich łagodniejsi.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-10-25 19:50
Po pierwsze Lid dziękuję za miłe wstawiennictwo tu w tym wątku.

Po drugie nie wybaczam nikomu żadnych przestępstw. Dla mnie nie ma znaczenia Kowalski. "Wiśniewski" czy "Nowak" . Wiem o co Ci chodzi. Niestety nasze prawo jest do kitu :-(
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-10-26 09:45

> Niestety nasze prawo jest do kitu :-(


Prawo to narzędzie. Jak nóż albo młotek. I z pewnością to nie prawo dyktuje że znanych niektórzy oceniają łagodniej (i że w ogóle jest u nas w Polsce taka koncepcja, bo to nie wszędzie działa). To ludzie. Ich stosunek do prawa i zasad, ich podejście do tych z pierwszych stron gazet. Przepis prawa jest zawsze taki sam.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-10-26 15:57
DO TEJ PORY SIĘ ZASTANAWIAM DLACZEGO JĘDRZEJCZAK  NIE SIEDZI W KICIU PRZECIEŻ ZABIŁA BRATA
ALE U NAS  SĄ NIESTETY RÓWNI I RÓWNIEJSI
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-10-26 16:06
Barbara M.- czy jesteś kierowcą?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2009-10-26 16:26
NIE ALE PRAWO POWINNO BYĆ RÓWNE DLA WSZYSTKICH INNI ZA TO SAMO SIEDZĄ A ONA WOLNA JAK PTAK POLNY DLACZEGO? BO JEST OSOBĄ ZNANĄ I MA SZMAL
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Pakt o nieagresji (Strona 77) (2294574 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 139 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill