www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / grupa inwalidzka i jej "plusy" (7956 - wyświetleń)
- Autor sgasiewski Dodany 2009-11-05 08:26
Hej
Wiem ogólnie ze niepełnosprawni maja pomoc w sensie dodatków, zniżek czy pieniędzy.
Ale chciałbym wiedzieć jak to ma się do konkretnej grupy.
Pomoże ktoś?

pozdrawiam
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-11-05 08:42
Nie bądż za wygodny.Wszystko jest na forum,tylko musi się chcieć poszukać.Najłatwiej korzystać z czyjegoś wysiłku  a samemu patrzeć ile można "zarobić" na inwalidztwie.
Nadrzędny - Autor TommyR Dodany 2009-11-05 12:26
A co chcesz być niepełnosprawny tylko dlatego, żeby na tym zarobić czy jak to rozumieć ? Chyba chcesz sobie "załatwić" grupę tylko nie wiesz jaka jest najbardziej opłacalna, przepraszam, ale to jest ohydne.  
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-11-06 16:27
Takich "lewych rencistów" jest dużo więcej niż tych prawdziwych, dlatego ZUS pastwi się na tych co powinni dostać rentę. A Ci co "dają w łapę" na komisjach, traktują priorytetowo. A niby za co budują zamki - fortece, a niby za co jeżdżą na "niby szkolenia"  do atrakcyjnych kurortów w ciepłych krajach?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-06 19:19
Willi,nie przesadzaj.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-11-06 17:39
Panowie spokojnie - nie wiecie dlaczego ktoś o to pyta. Może tak minimalny kredyt zaufania?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-11-06 18:00
  Szanowna Pani Boginko.To  że wygodnym ludziom nie chce się szukać samemu wiadomości,to jest Pani sugestia /nie chcę szukać posta/Natomiast temperowanie mnie i Willi-ego o nasze wypowiedzi uważam jako bezzasadne.Jak to może byc,wchodzi ktoś na forum pierwszy raz /sgosiewski w dn.5.11.br/ i jego tylko interesują pieniądze,zniżki i dodatki.
Nie chce się osobie poszukać danych w internecie-tylko łatwizna.Pani to popiera?  Pozdrawiam z szacunkiem.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-06 18:33
eligiusz- może,ten ktoś jeszcze nie umie poruszać się w wirtualnym świecie.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2009-11-06 18:53
Być może powinnam napisać precyzyjniej - też uważam, że warto umieć wyszukiwać informacje a nie tylko zdawać pytania i w tym względzie się z Panem zgadzam. Ale co do: Jak to może byc,wchodzi ktoś na forum pierwszy raz /sgosiewski w dn.5.11.br/ i jego tylko interesują pieniądze,zniżki i dodatki. - nie wymagajmy, żeby się przedstawiał kodami medycznymi z orzeczenia. Z pewnością Pan zauważył, że akurat ten dział forum mniej więcej tak wygląda, tyle że często ludzie zadają bardziej konkretne pytania (np. jakie ulgi mogą mieć jako posiadacze takiego a takiego stopnia).
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2009-11-06 19:16 Zmieniony 2009-11-06 19:21
Przecież wszystko mogą sobie sami znaleźć,a jak mają wątpliwości,to niech przedzwonią,lub jadą do odpowiedniego urzędu i wszystkiego się dowiedzą.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-11-06 19:53
Ustosunkowanie się do wypowiedzi Siwek.Nie jestem takim radykałem.Ale pewne sprawy podstawowe każdy może poszukać samemu.Angażowanie całej Polski do tego"co mi się należy"jest trochę przesadne.Takie jest moje zdanie.Jestem przeciwnikiem "łatwizny"
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-06 19:26 Zmieniony 2009-11-06 19:56
Siwek ...A jak są głusi? To co mają zrobić z telefonem?

ELIGIUSZ też niby masz rację. Zrozum jednak że nie każdy potrafi godzinami przeszukiwać internet jak nie jest obeznany w wyszukiwaniu. Sama też czasem pytam chociaż nie tu nie na forum. Przeczytaj mój post niżej. :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-06 19:30
Wyrzucić telefon,ale umieją pisać,co zresztą widać.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-06 19:39
Siwek mało wiesz ale ok niby masz rację. Ja byłam głucha. Obecnie już nadrabiam zaległości coś wiem więcej niż wyrzucić telefon czy poprosić sąsiadkę. Są sprawy gdzie e mail nie załatwi a musisz sam a tu pech jeszcze nogi a żeby dołożyć problemów dochodzimy do prawdziwych schodów tych ze stopniami jak w barierach. A żeby nie popaść w dołek trzeba dobrze się namęczyć by pobrać nauki z życia. Nie dziwię się pytającym chociaż sama czasem zadaję pytanie: OD CZEGO SĄ GOOGLE (wyszukiwarka)?
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-06 20:12
Elu-rzeczywiście,na forum nikt nie pisze wszystkiego o sobie i nie znamy się na wzajem.Tak naprawdę,to znamy się tylko wirtualnie i każdy z nas ma swoje krzyżyki w życiu.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-06 20:13
Siwek nie martw sie ja tylko dałam przykład na sobie :-))))) Wolę jak opowiadasz fajne bajki w Radość
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / grupa inwalidzka i jej "plusy" (7956 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill