www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 500 plus a orzeczenie Powiatowego zespołu do Spraw Inwali.. (2464 - wyświetleń)
- Autor wieczorynka76 Dodany 2019-10-11 17:59
Zwracam się do osób które podobnie jak ja posiadają jedynie orzeczenie Powiatowej bądź Wojewódzkiej Komisji do Spraw Inwalidztwa i Zatrudnienia. Kontaktowałam się w tej sprawie z infolinią ZUS. Okazje się, że mimo to jak najbardziej powinnam złożyć dokumenty a lekarz orzecznik nie koniecznie musi mnie wzywać. Trochę mnie to zaskoczyło, pozbierałam wszystkie wypisy szpitalne, wnioski, kopię orzeczenia i niecierpliwie czekam. Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami ? może komuś przyznali zaocznie, wzywali na komisję ZUS czy odrzucili wniosek. 
Jest wielu niepełnosprawnych od urodzenia którzy podobnie jak ja nie mieli potrzeby iść na komisję ZUS bo w sumie po co, skoro orzeczenie wydane przez PKdSIiZ  uprawniało nas do ulg i renty socjalnej. Dodam, że mam znaczny stopień a orzeczenie mam na stałę
Obawiam się trochę czy orzecznik ZUS nie podważy tego orzeczenia  :-)

Podpowiem dla tych co zamierzają się starać, że porucz kopii dokumentów należy zabrać oryginały.
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-10-11 18:11

> jak ja posiadają jedynie orzeczenie Powiatowej bądź Wojewódzkiej Komisji do Spraw Inwalidztwa i Zatrudnienia. <
>Obawiam się trochę czy orzecznik ZUS nie podważy tego orzeczenia  :-)<


Proszę,-nie obawiaj się :-)  Ten orzecznik nie ma  kompetencji w zakresie orzeczeń jakie wymieniłaś.
Za to postaraj się zebrać całą potrzebną dokumentację i z tym udać się do oddziału ZUS. Po złożeniu wniosku (zakładam, że mieścisz się w pułapie dochodowym) pozostaje czekać na decyzję i wypłatę. Powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-15 10:19
[usunięte]
Nadrzędny - Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 10:38
Mam na stałe orzeczenie i rentę. Nie stawałem na ani jednej komisji. Całe szczęście.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-06 10:40
a o 500 nie mogę się starać bo nie spełniam kryterów
Nadrzędny Autor takecare Dodany 2019-11-21 10:37
jest masa wniosków najpewniej nie będą Pani wzywać a decyzja powinna przyjść na dniach
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / 500 plus a orzeczenie Powiatowego zespołu do Spraw Inwali.. (2464 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill