www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Godziny pracy na umowie zleceniu (310 - wyświetleń)
- Autor Lena78 Dodany 2020-05-26 21:01
Cześć. Zawarłam umowę zlecenie na 3 miesiące i pracuje po 8 godzin, mimo że mam stopień umiarkowany. Czy powinnam się upomnieć o skrócenie godzin pracy do 7? Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2020-06-02 16:48
Uwaga: Nie jestem ekspertem Centrum Integracji ani innym specjalistą - oni nie obsługują już tego forum. Jeśli chcesz się z nimi skontaktować, dane do kontaktu są tutaj: http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=10721

> Czy powinnam się upomnieć o skrócenie godzin pracy do 7?


Skrócony czas pracy dla osób niepełnosprawnych nie obowiązuje w umowie cywilnoprawnej (zleceniu). Tylko na etat. Por. poniższe wyjaśnienie:

Wykonując zadania na podstawie umowy zlecenia łączy Pana/Panią z Zleceniodawcą umowa cywilnoprawna, a nie umowa o pracę. W takim przypadku nie posiada Pan/Pani żadnych uprawnień zagwarantowanych pracownikom w Kodeksie Pracy i Ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zastosowanie mają jedynie zapisy umowy zawartej ze Zleceniodawcą. (Źródło)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Godziny pracy na umowie zleceniu (310 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill