www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Bójka kontrolerów z głuchoniemym w autobusie (4246 - wyświetleń)
- Autor miet147 Dodany 2007-11-08 02:05
Pełny tekst artykułu na :Gazeta.pl.Agencja zatrudniająca kontrolerów ma nazwę "ARSEN" zapewne w nawiązaniu do słynnego dżentelmena,włamywacza Arsena Lupina,chociaż słowo dżentelmen w odniesieniu do sprawców zajścia powinno być w tym miejscu  prawnie zakazane.Autor tekstu,zapewne z obawy przed wybuchem dobrego wychowania i taktu agentów stara się złagodzić ton relacji pisząc że pasażer został "spryskany gazem łzawiącym"-licząc zapewne na to,że działanie miotacza gazu nie jest znane czytelnikom.Zanim jednak agenci wszelkiej maści zmuszą niepełnosprawnych do zejścia "do podziemia" a prasa doniesie w modnych ostatnio słowach:"stan denata stabilny"chciałbym wyrazic swoją dezaprobatę dla takiego zachowania kontrolerów poprzez spryskanie ich przy użyciu częsci ciała które raczej trudno by nazwać miotaczem.Przepraszam za ten mocz-ny i mroczny temat
Serdecznie pozdrawiam
Mietek.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-08 09:56
Witam.
A co ciekawe, ta firma działa od dwóch lat bez pozwolenia,       ?
Nadrzędny Autor miet147 Dodany 2007-11-08 10:33
I o 2 lata za długo-miejmy nadzieję że w naszym pięknym państwie (prawa dla swoich) chociaż w tym wypadku coś z tym zrobią.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2007-11-08 14:14
Witaj Mietek!!!
Podaj pełną stronkę.Jestem niedosłysząca i wczorajszy komunikat o bójce kontrolerów "Arsen" do mnie nie dotarł poza obrazami. Tak jak podałeś nie daję rady wejść na odpowiednią stronę.

pozdrowionka Ella
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-12-11 09:13
Witam
Obejrzałem film z kamery zamatowanej w autobusie podanej linii. Obraz który zobaczyłem nie wymaga komentarza, choć dobrze by było słyszeć dialog jaki się wywiązał między tymi mężczyznami. Na pewno wiele by to wyjaśniło i firma:"ARSEN", nie była by taka pewna swoich racji.
Zastanawia mnie również postawa kierowcy tego autobusu, o którym tu mało się mówi a powinno. Zastanawia mnie mianowicie fakt, że kierowca widząc - a na pewno widział relacje z zajścia wewnątrz własnego pojazdu i słysząc, bo taka scena nie dzieje się bezszmerowo. Wręcz przeciwnie wywiązuje się hałas, krzyki ludzi. Mężczyzna głucho - niemy nie miał szans obronić się przed dwoma osiłkami. Natomiast przebieg zdarzenia powinien przerwać kierowca, zatrzymując autobus i starając się wyjaśnić sprawę. Kierowca jest odpowiedzialny za pasażerów których bierze.
Lecz po tonie jego wyjaśnień i widząc jego twarz, sądzę że mało go to obchodziło. A najlepiej powiedzieć:" Ja nic nie widziałem, nie słyszałem".
To sprawa dla prokuratury i nic więcej. Człowiek pobity powinien podać sprawę do sądu i żądać porządnego odszkodowania. Oburzające.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor kamil lublin Dodany 2007-12-11 13:14
Witam.
Zygmuncie widać jak w naszym kraju ludzie wiedzą co kolwiek o niepełnosprawnych.
Nie wiem co dokładnie było na tym filmie bo ze względu na dysfunkcje wzroku nie mogę go obejrzeć, ale ci pracownicy powinni zostać według mnie natychmiast zwolnieni z pracy.
Zwolniony powinien być również kierowca który nie interweniował.
A co do odszkodowania to nie wiem jak mogła by się ta sprawa zakończyć bo w naszym kraju nie ma dokońca sprawiedliwości.
Dla mnie samego jak zapewne dla wielu z was jest to sprawa bulwersująca.
Widać, że mało jest u nas ludzi mających kulturę i brak im słów i odrazu sięgają po pięsci nie wiem jak tak można.
Pozdrawiam. Kamil
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Bójka kontrolerów z głuchoniemym w autobusie (4246 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill