www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Luksemburg trzecim krajem UE legalizującym eutanazję (16929 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-02-21 17:54 Zmieniony 2008-07-03 14:23
Ustawę legalizującą eutanazję przyjął w pierwszym czytaniu parlament Luksemburga. Jeśli ustawa zostanie ostatecznie przyjęta, Luksemburg stanie się trzecim krajem UE pozwalającym terminalnie chorym na samobójstwo pod kontrolą lekarską.
Nadrzędny - Autor iwona3 Dodany 2008-02-25 22:51
Eutanazja jest pojęciem zrozumiałym tylko dla niektórych( z punktu etycznego).Rzesze ludzi,którzy uważają eutanazję za konieczną,kierują się przede wszystkim współczuciem,litością i niejednokrotnie miłością do bliżniego.Wiadomo,że eutanazją jest świadome odebranie życia,na prośbę chorego(niektórzy moga nazwać to morderstwem).Zgadzam się z polityka państw,które zalegalizowały eutanazję,myślę,ze chodzi tu o to,aby ulżyć śmiertelnie chorym w cierpieniu.Choć medycyna wciąż się rozwija,nie wynaleziono skutecznego leku na nieuleczalne choroby.Nawet leki przeciwbólowe na bazie narkotyku są skuteczne tylko do pewnego momentu.Ktoś,kto nigdy nie widział cierpienia człowieka śmiertelnie chorego,nie może obiektywnie rozważyć problemu eutanazji.A może się mylę?
Kiedyś, jako niespełna 22 letnia dziewczyna,widziałam straszne cierpienia bardzo bliskiej mi osoby,chorej na raka,modliła sie Ona o to aby już wszystko się skończyło,aby mogła juz nie czuć bólu....wymodliła sobie wszystko o czym marzyła będąc nieuleczalnie chorą.....ale cierpienie trwało długo.....za długo...
Wiem,że wszyscy,którzy są przeciwni też kierują się troską i miłoscia do swoich najblizszych,mają nadzieje,że znajdzie się lek,który pokona chorobę....wiarę,która czyni cuda...Rozumiem ich doskonale,lecz dlaczego ludzie muszą umierać w straszliwych męczarniach,wiedząc,że nie ma juz dla nich ratunku?

Takie jest moje zdanie....
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-03-13 18:10
Nie stety jak to się mowi ten kij ma dwa konce ponieważ z Holandii w ktorej już dawno zostala zalegalizowana eutanazja starsi ludzie uciekają ponieważ boją sie że ich wlasne dzieci wspanialomyślnie pomogą przejsc na drugi swiat bez ich zgody co sie wiele razy zdarzyło niestety.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-03-13 22:26
Danonek... litości... Ja niedługo postanowię uciec z tego kraju, jeśli podobne do Twoich niczym nie poparte poglądy/nie-informacje będą upubliczniane...:-)
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-14 11:36
EUTANAZJA W POLSCE ISTNIALA I ISTNIEJE. NIE MUSZE CHYBA PRZYPOMINAC LODZI I ROZNYCH PRZYPADKOW OMOWY LECZENIA PO KTORYCH PACJENCI UMIERALI.
A MOZE POWIECIE ZE NIE MAM RACJI BO ONI O SMIERC NIE PROSILI. KTO SIE ZE MNA NIE ZGADZA ZE FORMA EUTANAZJI A RACZEJ POWOLNEGO MORDOWANIA CHORYCH POPRZEZ GLODOWE RENTY NIE ISTNIEJE JEST TYLE WART CO ZESZLOROCZNY SNIEG. CZLOWIEK CIERPIACY Z BOLU NAWET MOZE NIE WIEDZIEC CO MOWI A ZYCZLIWI PODCHWYCA PROSBE ZEBY ULZYC SOBIE A NIE CHOREMU. JA TEZ WIDZIALEM CIERPIACE OSOBY KTORE JEZELI CHOC PRZEZ SEKUNDE NIE CIERPIALY PROSILY O NASTEPNA SEKUNDE ZYCIA. CZY MOZE KTOS SLYSZAL ZEBY KSIADZ, POLITYK ,AKTOR ,LUB GLOWA PANSTWA POPROSILA O EUTANAZJE. WIDIELISCIE CIERPIENIE PAPIEZA??????????????
EUTANAZJE WYMYSLILI NIE CHORZY A TYLKO CI KTORZY ZA KAZDA CENE TNA KOSZTY LECZENIA LUDZI KTORZY POPRZEZ CHOROBE NIE MOGA NA SWOJE LECZENIE ZAROBIC.
JESZCZE RAZ POWTORZE ZE CZLOWIEK CHORY NIE WIE CO ROBI I JAK MU DADZA GUZIK TO ON GO NIESWIADOMIE NACISNIE.
JAK WOGULE MOZNA DOPUSZCZAC MYSL O ZABIJANIU NA PROSBE CZY NIE BLIZNIEGO. LUDZI NALEZY LECZYC A NIE NAMAWIAC DO SMIERCI.
JAK PANI MOGLA PISAC TAKIE BANIALUKI!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor magdalena tomasz Dodany 2008-03-14 15:19
cuz jesli sie stoi przy lorzu bliskiej osoby i jest sie swiadkiem jak cierpi, smierc jest kwestia czasu, to dlaczego przedluzac.ja nie potrafila bym Tomasta z takim cierpieniem zostawic. Medycyna potrafi wiele ale jeszcze nie wszystko. na to potrzebuje jeszcze pare lat. Tomasz gdyby tylko cierpial i zadnej zabawy nie mial to przy nastepnym zapaleniu pluc dostawal by tylko srodki przeciw bulowe zadne antybiotyka. ale on ma poza bulem tez i zabawe w swym zyciu wiec walczymy razem z nim.
Nadrzędny - Autor iwona3 Dodany 2008-03-14 18:59
Szczerbaty,jeśli Twój post dotyczy mojej wypowiedzi,to zaznaczam,że z mojej strony nie są to żadne banialuki,wiem doskonale o czym pisałam.Ty ze swej strony jednak chyba nie do końca pojmujesz pojęcie eutanazji.To,o czym piszesz na pewno nią nie jest.
Myślisz,ze ludzie śmiertelnie chorzy,którzy mają kasę,mają też większe szanse na wyzdrowienie?Niestety,choróbsko nie wybiera.Można jedynie przedłużyć cierpienie,ale nie wszyscy tego chcą.Jedni proszą o zastrzyk zupełnie świadomie,inni,zmęczeni i wycieńczeni chorobą nie,lecz człowiek,dla którego nie ma już ratunku,myśli o jednym,o śmierci.Ja własnie miałam kontakt z takimi osobami,niestety,już Ich nie ma.Szkoda więc,że w Polsce eutanazja nie jest legalna.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-14 20:56
Nie zgadzam się z legalizacją eutanazji. Jak wogóle człowiekowi może przyjść do głowy zabijanie drugiego człowieka. To że ktoś cierpi ma być powodem ku temu by go zabić? Przecież cierpienie jest wpisane w los człowieka. Nie można człowieka traktować jak zwierzę, które idziemy uśpić , kiedy jest chore. Nie uwierzę, że ktoś uczciwy komu umiera w bólach matka, myśli o tym jak ją uśmiercić. Zalegalizujemy eutanazję i zaczną się przestępstwa z tym związane(usuwanie osób nieprzydatnych itd). Może i wielu takich jak my niepełnosprawnych ktoś próbowałby się pozbyć, gdyby to było legalne.
Eutanazja. A gdzie Bóg? Jak kraj w większości katolicki mógłby to zatwierdzić?
Nadrzędny - Autor szczerbaty Dodany 2008-03-15 11:28
SZKODA Z TOBA POLEMIZOWAC. SKAD WIESZ ZE OSOBA KTORA CIERPI NIE MYSLI O TYM ZE PRZEZ NIA CIERPIA INNI I DLATEGO PROSI O EUTANAZJE A TO JUZ NIE JEST W POZADKU. NIE ZDAJESZ SOBIE ANI TY ANI JA SPRAWY Z TEGO JAKIE EMOCJE SA WYZWALANE W CIELE CHOREJ OSOBY KIEDY PATRZY NA GRYMAS BOLU BLISKIEJ OSOBY A TAKI GRYMAS MOZE SIE POJAWIC NAWET BEZ NASZE WIEDZY. PRZEMYSL TO A POTEM PISZ. MOZE CIE TO ZABOLI (raczej nie) ALE NIECHCIALBYM ZEBYS BYLA PRZY MNIE JAK BEDE CIERPIAL!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor iwona3 Dodany 2008-03-15 11:34
Taki już mój "wypaczony" charakter.

Pozdrawiam-Iwona
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-03-15 12:15
czas się zmienić na lepsze teraz to szczególny czas idą święta zmartwychwstania pańskiego
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-03-15 12:30
Szczerbaty nie wiem czy mówiłeś do mnie, czy może do innej osoby. Zapewniam Cię jednak,że wiem co czuje osoba umierająca. Kiedyś chciałam wybawienia z cierpienia, bólu i strachu przed przyszłością. Dzisiaj dziękuję Bogu za te wszystkie przeżycia. Jestem szczęśliwa, że żyję. Dobrze, że moim  rodzicom,  patrzącym  jak cierpię, nie przyszła do głowy eutanazja. 
Nadrzędny - Autor iwona3 Dodany 2008-03-15 16:03
Lidian z Ciebie super babka(jeśli mogę się tak wyrazić?)A Szczerbaty na pewno mówił do mnie.Po prostu nie podobają Mu się moje poglądy.

Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor mata hari Dodany 2008-05-23 20:13
Kazde prawo, mozna naginac, z wszytskim mozna przesadzic. I nie wiem czy jestem za eutanazja, ale pewne jest, ze sa sytuacje kiedy jest ona jedynym wyjscie, z sytuacji gdy wyjscia nie ma. Nikt, nie chce zabijac ludzi, ktorzy moga ciazyc rodzinie, nikt nie chce zabijac tylko dlatego ze ktos cierpi, jest stary, badz boji sie przyszlosci. Sprawa dotyczy sytuacji kiedy nie ma szansy na wyleczenie. Kiedy kazdy nastepny dzien jest gorszy. Kiedy zycie czlowieka jest przedluzane maszynami, zabiegami. Kiedy jest bol, ktorego nic nie potrafi usmiezyc. Kiedy chory cierpi z tego bolu, nie majac szansy ani na zycie bez bolu ani na zycie w ogole. Czy ktos potrafi sobie wyobrazic taki bol? Nie sadze. Bo ktos kto jest w takiej sytuacji nie napisze juz na tym forum ani na zadnym innym, nie wyjdzie na dwor i nie zobaczy slonca. Jego cialo bedzie lezalo, gnilo a dusza czekala az organizm sie zmeczy. Na bol sie nie umiera, tylko z wycienczeniami nim.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-23 20:53
EUTANAZJA NIE POWINNA BYĆ WYKONYWANA POD ŻADNYM POZOREM NIE MAMY PRAWA NIKOMU ODBIERAĆ ŻYCIA  NIE DALIŚMY GO NIKOMU I NIKOMU NIE ZABERAMY
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-07-05 00:43
Lidian, jesteś bardzo odpowiedzialną osobą pisząc o eutanazji w ten sposób, ale zapewniam Cię że na eutanazję "ON" w Polsce daje ciche zezwolenie nasz "demokratycznie wybrany Rząd przez ZUS-owskie i socjalne renty. Czy za 450 zł da się żyć bez pomocy krewnych????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Luksemburg trzecim krajem UE legalizującym eutanazję (16929 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill