www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Co teraz ze mną będzie? (2983 - wyświetleń)
- Autor Memozyne Dodany 2008-02-26 19:06
Witam, mam 51 lat.
Moja córka urodzona w 1992 roku jest niepełnoprawna, ale samodzielna. Mimo tego opiekowałam się nią przez 16 lat, nie podejmując żadnej pracy (wcześniej pracowałam 15 lat), jednak w tym roku orzeczono, że moja córka nie potrzebuje pomocy drugiej osoby.
Nie wiem, co teraz zrobić.
Zgłosić się do ZUSu?
Czy przysługuje mi jakaś pomoc (świadczenia) czy państwo uznało, że mam sobie radzić sama i poszukać pracy?
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-02-27 16:37
WITAM JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNA NA 1 GRUPIE ALE MIMO WSZYSTKO DĄŻE DO TEGO BY RADZIĆ SOBIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI
NIE ZNAM STANU CÓRKI ALE JEŻELI CHODZI I JEST W STANIE OBSŁUŻYĆ SIĘ SAMA TO PANI JĄ KRZYWDZI BO WYRĘCZA Z CZYNNOŚCI
MOŻE WARTO ZACZĄĆ SZUKAĆ PRACY??
POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-02-27 18:47
Ale trochę nie rozumiem problemu. Pomoc była dotychczas przeznaczana przecież dla córki nie dla Ciebie... Jeśli jest taka szansa, pewnie, że warto szukać pracy - chociażby po to, aby wyjść do ludzi i dorobić.
Nadrzędny Autor konkretna Dodany 2008-03-08 22:54
Wszystko byłoby proste gdyby nie ...ale! Zle się stało,iż zrezygnowałaś zupełnie z pracy.Może była mozliwośc,aby córką na ten czas opiekowała się któras z osób bliskich,lub wynajętych.TO wygladało tak jakby córka utrzymywała Ciebie.Cóż mleko sie wylało.Dzis stajesz przed powazniejszym problemem.Konia temu,kto zna przypadek zatrudnienia 51l kobiety na pełny etat,która przez 15 lat nie była obecna na rynku pracy? PO szykuje jakis program aktywizacji takich osób,lecz jak znam zycie na obiecankach sie skończy.W sumie bardzo Ci współczuję.Co nie znaczy,iz nie powinnas próbować .Z pewnoscią nie podawaj się.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Co teraz ze mną będzie? (2983 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill