www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / komisja ZUS (2754 - wyświetleń)
- Autor karmen79 Dodany 2008-03-13 13:34
Witam serdecznie.
Byłam na komisji i starałam się o rentę socjalną ponieważ wcześniej nie pracowałam.Orzecznik stwierdził że gdybym miała przepracowane 5 lat  dostałabym rentę. ale na socjalną nie spełniam warunków ponieważ jestem tylko częściowo niezdolna do pracy a musiałabym być całkowicie nie zdolna.Co znaczy całkowicie nie zdolna ?????  Czy jakieś przepisy regulują to stwierdzenie?

Od 10 lat leczę się u psychiatry i psychologa.Choroba wystąpiła w okresie szkoły.Mam zdiagnozowaną depresję, zaburzenia lękowo-depresyjne, zaburzenia osobowości.Od 5 lat bardzo silny lęk i ataki paniki uniemożliwiają mi wychodzenie z domu.Kiedyś miałam rentę socjalną.
Czy odwołanie się ma sens?
Z chęcią podejmę pracę ale przez moje ograniczenia interesowałby mnie praca w domu.Nie chcę być darmozjadem.Ale nie wiem zupełnie gdzie szukać takiej pracy.
Bardzo dziękuję za porady I Wasze opinie

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-03-13 13:49
Witaj na twoim miejscu odwolał bym sie najpierw do komisji lekarskiej a jak orzeczenie będzie negatywne to do sądu pracy .
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-03-14 19:12

>Witaj na twoim miejscu odwołał bym sie najpierw do komisji lekarskiej a jak orzeczenie będzie negatywne to do sądu pracy <


Nie ma innej możliwości..W terminie 2 tygodni od chwili doręczania  decyzji lekarza orzecznika ZUS masz na to dwa tygodnie.. W przeciwnym razie  pozew  może są d odrzucić..
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-03-17 11:45
    Niezdolność do pracy to całkowita lub częściowa utrata zdolności do pracy zarobkowej z powodu naruszenia sprawności organizmu nierokująca nadziei na odzyskanie tej zdolności po przekwalifikowaniu. Niezdolność do pracy może być:

    * całkowita, gdy osoba utraciła zdolność do wykonywania jakiejkolwiek pracy
    * częściowa, gdy doszło do utraty w znacznym stopniu zdolności do pracy zgodnej z kwalifikacjami
    * trwała, gdy według aktualnej wiedzy medycznej nie ma rokowań na poprawę zdrowia w przyszłości, w stopniu pozwalającym na podjęcie pracy
    * okresowa, gdy istnieją szanse na odzyskanie zdolności do pracy

      W przypadku stwierdzenia naruszenia sprawności organizmu w stopniu powodującym konieczność stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych orzeka się niezdolność do samodzielnej egzystencji.

Zachęcam do przeczytania publikacji stowarzyszenia Przyjaciół integracji  "Renty i Emerytury", do której odnosi poniższy link: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5081
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / komisja ZUS (2754 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill